Skocz do zawartości
Gmeru

Podsumowanie odtwarzaczy Blu-ray: co dany model posiada i potrafi?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Maro' post='80609' date='20.01.2008, 18:18 ']Co Wy w kółko o tym HDMI? A co puszcza PS3 po optyku?[/quote]
Po optyku to generalnie dużo sobie puścić nie można, więc nikt na optyka już nie patrzy. Chociaż któryś odtwarzacz Toshiby potrafi na maxa wykorzystać optyka i wypuszcza z niego pełnego DTSa ze ścieżek PCM, TrueHD i DD+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AdrianWNS' post='80581' date='20.01.2008, 17:38 ']Sorry ale PS3 ma HDMI 1.3 .[/quote]

Dokladnie - wyglada na to ze jak nie poprzednie to chocby wersja 40Gb ma HDMI 1.3 - pytanie jak to stwierdzic ;) Ja nie mam jeszcze konsolki - do kwietnia mam czas ;) Zobaczy sie co SONY wykombinuje. Ma wyjsc jeszcze jedna wersja PLAYA 3 z padami wibracyjnymi :D i prockiem w jeszcze bardziej zmikronizowanej wersji :P To bedzie chyba ostateczny cios :)

Jak dodadza obsluge DTS HD MA to ja wymiekam - wtenczas albo ceny odtwarzaczy padna na "pysk" albo PS3 po prostu zanotuje potworny bum w sprzedazy.

Panowie a czy PS3 odtwarza kazdy filmek BD bez problemu ?? Mialem kiedys PS2 z poczatku produkcji i wtenczas DVD czasami strasznie rwalo. Byla nawet lista co odtwarza a co nie ;) Mam nadzieje ze w PS3 nie ma takich klopotow <_< ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Hmm... nie za bardzo się znam, stąd moje pytanie.
Czy nie mozna wbudować w konsole wyjścia HDMI 1.3, jeżeli takowej nie posiada??? <_<
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.centrumsony.gdynia.pl/start/gazetka.pdf"]http://www.centrumsony.gdynia.pl/start/gazetka.pdf[/url]
strona 6 - według tej gazetki posiada HDMI 1.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Trafaret' post='80669' date='20.01.2008, 22:54 ']Szybkie pytanie,

co umożliwia profil 2.0?[/quote]

Profil 2.0 to BD Live, czyli łącze internetowe i zciąganie na żywo bonusów z sieci itp (w zasadzie chodzi o dzwonki i tapety <_< )
Pierwszy odtwarzacz z profilem 2.0 to DMP-BD50 od Panasonic'a
[img]http://i.i.com.com/cnwk.1d/i/bto/20080106/CES_Image_Blu-ray_DMP-B_D30_540x381.jpg[/img]

Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z profilem 2.0 blu-ray osiągnie poziom HD-DVD sprzed półtora roku, czyli w momencie startu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to powiedźcie mi prosze, nie patrząc na cenę to jaki player najlepiej kupic ( jakośc na pierwszym miejscu ) i z takich co można kupić a nie sa tylko na papierze.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='80723' date='21.01.2008, 01:29 ']no to powiedźcie mi prosze, nie patrząc na cenę to jaki player najlepiej kupic ( jakośc na pierwszym miejscu ) i z takich co można kupić a nie sa tylko na papierze.
pozdr. dawmac[/quote]


Toshiba XE1 lub XA2 jako HD DVD i PS3 jako BR... To ostatnie najlepiej w USA w wersji 40Gb z płytą Spiderman3 i 5-cioma filmami za darmo (do końca stycznia!) cena od 350$ do 399$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='80723' date='21.01.2008, 00:29 ']no to powiedźcie mi prosze, nie patrząc na cenę to jaki player najlepiej kupic ( jakośc na pierwszym miejscu ) i z takich co można kupić a nie sa tylko na papierze.
pozdr. dawmac[/quote]
Nie ma takiego na rynku poza PS3. Wszystkie inne to protezy - pc + czytnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam XE1 i PS3 a chce lepiej z BR i ewentualnie DVD ( toshiba robi to dobrze ale ma kilka minusów dlatego 99% filmów z DVD puszczam przez PS3 ). Niedawno był podobny temat i koledzy odwiedli mnie od pomysłu kupowania LX70A, że nie wart jest płacenia takich pieniędzy bo w porównaniu z PS3 jest tylko troszkę lepszy. Może się coś zmieniło od tamtego czasu :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba musisz poczekać na tego Panasonic'a.

Ma mieć analogowe wyjścia 7.1 i czytnik kart SD.

Tu są specyfikacje:
[url="http://www.blu-ray.com/news/?id=810"]http://www.blu-ray.com/news/?id=810[/url]

Ale.... Nie ma daty sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez PS3 gorzej skaluje niz XE1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozecie mnie oswiecic: czy PS3 lepiej upskaluje DVD i ma lepszy tor wideo niz Samsung 1400 ? To jest do zobaczenia ? Czy tylko na planszach testowych ?. Czy PS3 ma byc z twardym 60 GB zeby bylo HDMI 1.3 ? W takim razie po co mam przeplacac, PS3 jest drozszy o ponad 50 % niz Samsung (nie gram na konsolach). Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='80729' date='21.01.2008, 03:03 ']przeciez PS3 gorzej skaluje niz XE1...[/quote]

tak ale film DVD startuje po przez PS3 w kilka sekund, nie ma problemu z wielkościa ekranu ( zawsze jest ładnie pełny ekran, nawet jeśli jest to kosztem proporcji ) , nie ma problmu z wyborem wersji językowej ( napisy ). Z XE1 nie jest tak różowo :) start płyty to często około 30 - 45 sekund, otwarcie szuflady tez zajmuje trochę czasu , czasami nie można wybrac wersji językowej pomimo że jest na płycie !?!?, i bardzo czesto musze przestawiać w menu XE1 ustawienia aby film zajmował pełny ekran a nie był poucinany albo malutki na środku ekranu. Po za tym jakosóć z XE1 jest nieznacznie lepsza niż z PS3.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='80745' date='21.01.2008, 10:30 ']Mozecie mnie oswiecic: czy PS3 lepiej upskaluje DVD i ma lepszy tor wideo niz Samsung 1400 ? To jest do zobaczenia ? Czy tylko na planszach testowych ?. Czy PS3 ma byc z twardym 60 GB zeby bylo HDMI 1.3 ? W takim razie po co mam przeplacac, PS3 jest drozszy o ponad 50 % niz Samsung (nie gram na konsolach).[/quote]

Wygląda na to, że wersja 40Gb jest z HDMI 1.3, ale nie odtwarza SACD.
Ja właśnie zamawiem PS3 z USA... kosztuje na amazon.com 399$ z 6-cioma filmami (tylko do końca stycznia jest promocja). Niby Samsung o 60$ tańszy, ale może jednak kiedyś zagram na PS3. Wszystkie opinie na świecie wskazują na to, że PS3 to najlepszy odtwarzacz BR na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='80754' date='21.01.2008, 12:19 ']Wygląda na to, że wersja 40Gb jest z HDMI 1.3, ale nie odtwarza SACD.
Ja właśnie zamawiem PS3 z USA... kosztuje na amazon.com 399$ z 6-cioma filmami (tylko do końca stycznia jest promocja). Niby Samsung o 60$ tańszy, ale może jednak kiedyś zagram na PS3. Wszystkie opinie na świecie wskazują na to, że PS3 to najlepszy odtwarzacz BR na dzień dzisiejszy.[/quote]

Ok. jest sporo taniej (i te 6 filmów :)) ale nie przeszkadza Ci problem z regionami?
I przesyłka z US nie będzie za 5$ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='80754' date='21.01.2008, 11:19 ']Wygląda na to, że wersja 40Gb jest z HDMI 1.3, ale nie odtwarza SACD.
Ja właśnie zamawiem PS3 z USA... kosztuje na amazon.com 399$ z 6-cioma filmami (tylko do końca stycznia jest promocja). Niby Samsung o 60$ tańszy, ale może jednak kiedyś zagram na PS3. Wszystkie opinie na świecie wskazują na to, że PS3 to najlepszy odtwarzacz BR na dzień dzisiejszy.[/quote]

no i DVD europejskiego sobie nie poogladsz cos mi się tak wydaje + regiony na BR

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem gdzieś, że PS3 w ver. 40GB nie posiada slotu na karty pamięci ! O którą pamięć chodzi ? O Karty SD, xD, CF i MS czy o pamięć playstatiom do zapisu i przenoszenia profili ? W ulotce jest napisane też, że posiada HDD wymienny tzn. że co ? że można samemu wymienić na np. 2,5" 200GB ? czy to raczej jest zabieg dla serwisu i wiąże się z zakupem jakiegoś dedykowanego i zarazem drogiego dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma czytnika kart pamieci flash

wg mnie to powazny cios dla konsoli jako urzadzenia typu media-center
Obecnie coraz wiecej kamer pracuje w oparciu o karty flash ktore w konsoli z czytnikiem mozna od razu przegladac na TV. To samo dotyczy zdjec z aparatow foto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='80770' date='21.01.2008, 15:09 ']nie ma czytnika kart pamieci flash

wg mnie to powazny cios dla konsoli jako urzadzenia typu media-center
Obecnie coraz wiecej kamer pracuje w oparciu o karty flash ktore w konsoli z czytnikiem mozna od razu przegladac na TV. To samo dotyczy zdjec z aparatow foto...[/quote]

Fakt, kolega sobie chwali przeglądanie z kart (ma PS3 60GB) ale chyba można podpiąć po USB zewnętrzny czytnik kart (za grosze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='80770' date='21.01.2008, 13:09 ']nie ma czytnika kart pamieci flash

wg mnie to powazny cios dla konsoli jako urzadzenia typu media-center
Obecnie coraz wiecej kamer pracuje w oparciu o karty flash ktore w konsoli z czytnikiem mozna od razu przegladac na TV. To samo dotyczy zdjec z aparatow foto...[/quote]

No właśnie i w tym miejscu w zależności od źródła pojawiają się sprzeczne informacje.
Np z gazetki, do której linka ktoś powyżej przytoczył wynika że 40GB posiada czytnik CF, SD i MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie ze mozna podpiac zewnetrzny czytnik tyle ze wg mnie to partyzantka...
Robi się niepotrzebna plątanina kabli. Na podobnej zasadzie mozna przyjac ze zdjecia czy filmy mozna ogladac na TV bezposrednio z urzadzen rejestrujących... Mozna ? Pewnie ze mozna ale komfort i estetyka rozwiązania już nie ta...

Konsola 40 GB z całą pewnoscią nie ma czytnika
Oto opis sprzetu zaczerpniety z najwiekszego internetowego sklepu z konsolami: [url="http://www.ultima.pl/PlayStation_3_wersja_z_40_HDD_kurier_gratis_/i5106/"]http://www.ultima.pl/PlayStation_3_wersja_..._gratis_/i5106/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a jak jest z tym wyjściem HDMI 1.3.
Czy wersja 40 GB posiada, czy dalej mam czekać z zakupem?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Slewers' post='80779' date='21.01.2008, 14:47 ']Panowie, a jak jest z tym wyjściem HDMI 1.3.
Czy wersja 40 GB posiada, czy dalej mam czekać z zakupem?
Pozdrawiam[/quote]

Od tej strony nic poszczegolnych modeli nie rozni. A wiec ma HDMI 1.3 przyjmijmy ze w wersji niepelnej (poszerzony zakres bitowy koloru jest, ale z audio tak jak pisano na forum niestety Sony obcielo formaty HD). Zmiany w spec to:
- wycieta kompatybilnosc z PS2 (brakuje zarowno hwaru jak i emulacji)
- oczywiscie mniejszy dysk ale to nie problem (zamiana dysku w konsoli jest arcyprosta)
- brak portow na pamieci
- 2 a nie 4 porty USB
- zmieniony nieznacznie wyglad (listwa, napis...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...