Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Kanał  CTV 9  który nadaje   program  w dvb-t  w rozdzielczości  SD zmienił nazwę na ViDoc.tv.  Logo  kanału   ViDoc.tv ma podobna przezroczystość jak CTV9. Na kanale ViDoc.tv male półprzezroczyste oznaczenia wiekowe . Duża przezroczystość oznaczeń wiekowych .Nawet  tvn  lub  tvp nie ma tak dobrych małych i przezroczystych oznaczeń wiekowych.Jakość obrazu dobra. Telewizor OLED Panasonic.

ec8f0a6417e32.jpg

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalenia  oprawy graficznej z kanału  tvn - dzień dobry  tvn.

629df67111e3a.jpg

 

Wypalenia oprawy graficznej z kanału  tvn 24

 

2bb8659199627.jpg

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanale  ViDoc.tv nadawanym w  DVB-T  logo  jest jeszcze bardziej przezroczyste.Wzór do naśladowania  dla innych kanałów.

5deeb44f851d8.jpg

W  4k  logo kanału prezentuje się oczywiście znacznie lepiej.Zdjęcie z forum  satkurier.

5c3e6a93d56a6.jpg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalone paski informacyjne z kanału informacyjnego.

 

7041f6e263fa1.jpg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalone paski informacyjne z kanału informacyjnego.

819f3aadead09.jpg

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam ci pokazac moje niewypalone panele w moich OLEDach ???

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, pmcomp napisał:

Czy mam ci pokazac moje niewypalone panele w moich OLEDach ???

 

W moim telewizorze OLED Panasonic nie ma wypalonych statycznych elementów graficznych. Kanałów informacyjnych i telewizji śniadaniowej czyli dzień dobry  tvn  i pytanie na śniadanie nie oglądam.Ten wątek ma  zwrócić uwagę  nadawców programów aby logo było możliwie  najbardziej przezroczyste  czyli np jak na kanale  ViDoc.tv  ,Antena.hd,  stopklatka, tvn 7, tvp   historia , 13 ulica. itp.

 Kolejny przykład, wypalone paski graficzne z kanału informacyjnego.

77fde93d96d42.jpg

 

 

Podobne przykłady wypaleń jaskrawych elementów grafiki ekranowej w telewizorach OLED na AVFORUMS.

 

https://www.avforums.com/threads/oled-screen-burn-permanent-image-retention.2056624/page-252

 

0d59aa4d7adf1.jpg

 

942eb5c676184.jpg

 

07ed29cdc7cca.jpg

Na większości kanałów telewizyjnych, nawet nadawanych  w SD logo jest półprzezroczyste. Dobrym przykładem  jest bardzo dobre przezroczyste logo na kanale ViDoc.tv

 

1d161940119d3.jpg

Kilka  tygodni  temu otrzymałem odpowiedz od KRRiT w sprawie logo i oznaczeń wiekowych na kanałach. Stanowisko   KRRiT  w tej sprawie jest identyczne jak poprzednio.Oznaczenia wiekowe  będą przez  cały czas trwania programu. W sprawie LOGO  wiadomości    można wysyłać  do nadawców telewizyjnych.

 

Szanowny Panie,

 

W związku z Pańskim wystąpieniem  uprzejmie informuję, że przepisy prawa[1] nakładają na nadawców telewizyjnych obowiązek zamieszczania symboli graficznych kategorii wiekowych przez cały czas trwania audycji i przekazów telewizyjnych. Wyjątek stanowią programy informacyjne, sportowe, reklamy, telesprzedaż i przekazy tekstowe, które są ustawowo wyłączone z klasyfikacji wiekowej.

Z informacji, którymi dysponuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wynika, że zmiany w przepisach prawa odnoszące się do ww. kwestii nie są w najbliższym czasie planowane.

Ponadto ponownie informuję, że kwestie intensywności natężenia barw logo stacji, kategorii wiekowej, jak i innych elementów oprawy graficznej programu, nie podlegają kompetencjom KRRiT. Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji nadawca kształtuje program samodzielnie (…) i odpowiada za jego treść. Natomiast art. 14 ust. 1 ustawy stanowi, iż nałożenie na nadawcę obowiązku lub zakazu rozpowszechniania określonej audycji lub przekazu może nastąpić wyłącznie na podstawie ustawy. KRRiT nie może zatem ingerować w treść programu tworzonego przez nadawców, jeśli nie ma do tego podstawy prawnej. Wszelkie uwagi oraz propozycje dotyczące poruszonych zagadnień może Pan kierować bezpośrednio do konkretnych nadawców.

Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.

 

Z poważaniem,

 

 

 

                                                                           


 

image.png.bf3060079992e873f4a6cb142e018c60.png

 

 
Edytowane przez grundig
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten User440 ależ tam szaleje z tymi obrazkami - tak samo jak Ten tutaj  :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

User  440  to  ja.Napisałem  w poprzednich postach w tym  wątku że jestem zarejestrowany na avforums. Gdy  wysyłałem wiadomość  do kanału BBC  to wkleiłem link  z  przykładami uszkodzonych ekranów z avforums. Na  avforums nie ma reklam  sklepu.Jedna  ze stacji telewizyjnych odpisała że  na hdtvpolska nie ma przykładów  uszkodzonych ekranów  tylko  reklama  sklepu to  skorzystałem z avforums . Na avforums  jest link do hdtv polska i  informacja że jest tutaj  reklama sklepu.  Zainteresowanie  jest duże. Otrzymałem nawet prywatne informacje  z  avforums

W linku niżej jest link do HDTV POLSKA i amerykańskiego forum z podobnymi przykładami wypaleń.

https://www.avforums.com/threads/oled-screen-burn-permanent-image-retention.2056624/page-251

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego użytkownicy normalnych telewizorów mieliby cierpieć i nie mieć loga kanału skoro te wypalenia to tylko na OLEDach. Albo nie kupować OLEDów albo zgłaszać pretensje do producentów TV, a nie kanałów. O wypaleniach OLDów to mówi się od lat więc każdy chyba wie na co się pisze jak kupuje OLEDa. Tak samo paski HUD mogą z gier zostawić ślad. Mi np. monitor BENQ (zwykły LCD) "utrwalił" część górnego paska Firefoxa.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo tu się celowo zapomina, że LCDki też sie wypalają :) .

 

6 godzin temu, grundig napisał:

 

Kilka  tygodni  temu otrzymałem odpowiedz od KRRiT w sprawie logo i oznaczeń wiekowych na kanałach. Stanowisko   KRRiT  w tej sprawie jest identyczne jak poprzednio.Oznaczenia wiekowe  będą przez  cały czas trwania programu. W sprawie LOGO  wiadomości    można wysyłać  do nadawców telewizyjnych.

 

 

Bo takie są przepisy prawa.

A żadne przepisy prawa nie nakładają na stacje telewizyjne żadnych wymogów dotyczących logo. Pisz na Berdyczów :) .

Jedyne co mogłoby zmusić stacje telewizycjne to spadek oglądalności z tego powodu. Życze powodzenia żeby znaleść ciąg przyczynowo-skutkowy ;) .

Jesteś waść pieniaczem. Nikt nie zmusza cię do używania OLEDa czy innego telewizora.

 

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wypalone paski informacyjne z kanału informacyjnego.

 

6ecb22803cd52.jpg

 

4eed19aa18381.jpg

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalenia pasków  graficznych i  logo z kanału   TVP INFO i   REPUBLIKA. Na   ekranie widoczna  szachownica i pasek  adresu z internetowej strony.

 

277040844a795.jpg

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując OLEDa powinno się wiedzieć co można oglądać a na co uważać . To tak jakby kupując auto sportowe, jeździć nim po polach i lasach i mieć pretensje że się pourywało nisko zamontowane elementy i uszkodziło zawieszenie. Po czym pisać pretensje do producenta, robić zdjęcia i wymusić na nim zmiany konstrukcyjne

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki  jest cel  tego wątku.Trzeba informować nowych  użytkowników   że statyczne jaskrawe paski informacyjne  na kanałach informacyjnych i   jaskrawe logo kanału to  wypalenie  na ekranie telewizora OLED. Na większości kanałów telewizyjnych logo  jest półprzezroczyste  czyli  np. TVP  1HD, TVN, POLSAT, ANTENA HD, VIDOC.TV, STOPKLATKA , itp.

Najdziwniejsze  jest to że   kilka dni temu dostałem odpowiedz od kanału  ZOOM.TV  .Zoom.tv należy do grupy Kino Polska i pani  twierdzi że logo ZOOM.TV  jest półprzezroczyste. Zadałem kolejne pytanie..w którym miejscu logo  ZOOM.TV jest półprzezroczyste.Niestety nie uzyskałem już odpowiedzi i oczywiście   wkleiłem  link  do forum HDTV POLSKA z przykładami  wypaleń.

 

Jeśli ktoś chce  coś zrobić dla innych  to proszę  wysłać pytanie do ZOOM.TV ..Kiedy logo kanału  ZOOM.TV  będzie półprzezroczyste jak na kanale   KINO POLSKA.Wkleić link do forum HDTV POLSKA.Pocztę   chyba każdy wie jak wysłać.

Kontakt do kanału  ZOOM.TV w linku niżej.

https://zoomtv.pl/informacje-o-nadawcy

 lub w drugim linku.

https://zoomtv.pl/kontakt

Podobne pytanie wysłałem  do kanału REPUBLIKA. Treść wiadomości.

Witam.
Moje pytanie dotyczy oprawy graficznej na kanale Republika. Czy logo ,paski informacyjne muszą być nadawane przez cały czas trwania programu?. Czy oznaczenia wiekowe mogą być półprzezroczyste jak na więkoszści kanałów nadawanych w Polsce, czyli półprzezroczyste.
Jaskrawe logo i paski informacyjne niszczą telewizory OLED. Przykłady na Polskim i amerykańskim i brytyjskim forum.

 Na Polskim forum są reklamy i trzeba zaczekać  30 sekund , to nie jest spam.
 
 
 
Odpowiedz  od KRRiT i stacji BBC w podobnej sprawie.
 
 Ponadto informuję, że kwestie intensywności natężenia koloru logo stacji, kategorii wiekowej, jak i innych elementów oprawy graficznej programu, nie podlegają kompetencjom KRRiT. Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji nadawca kształtuje program samodzielnie (…) i odpowiada za jego treść. Natomiast art. 14 ust. 1 ustawy stanowi, iż nałożenie na nadawcę obowiązku lub zakazu rozpowszechniania określonej audycji lub przekazu może nastąpić wyłącznie na podstawie ustawy. KRRiT nie może zatem ingerować w treść programu tworzonego przez nadawców, jeśli nie ma do tego podstawy prawnej. Wszelkie uwagi oraz propozycje dotyczące poruszonych zagadnień może Pan skierować bezpośrednio do konkretnych nadawców.


CYTAT Z INSTRUKCJI TELEWIZORA OLED LG

Ze względu na charakterystykę materiałów organicznych wykorzystywanych
do uzyskiwania wysokiej jakości obrazu, w przypadku wyświetlaczy
OLED zasadniczo występuje efekt utrwalenia (wypalenia) obrazu, który
może przybierać formę trwałą. Zjawisko to dotyczy wszystkich paneli
OLED, a obecny rozwój technologii nie pozwala całkowicie się przed nim
uchronić.

Wyświetlanie tego samego obrazu przez dłuższy czas albo wielokrotne

wyświetlanie tego samego obrazu może prowadzić do utrwalenia obrazu na

ekranie — jest to typowe zjawisko z uwagi na charakterystykę paneli OLED.

Obrazy mogące spowodować
utrwalenie obrazu
• Obrazy z czarnymi obszarami na górze i dole lub po lewej i prawej stronie
ekranu.
• Obrazy o współczynniku proporcji wynoszącym 4:3 albo 21:9.
• Obrazy nieruchome wyświetlane przez dłuższy czas, np. numer kanału,
logo stacji telewizyjnej, ikona konsoli do gier, menu dekodera itp.

Odpowiedz od kanału BBC.

 Drogi Widzu,

Dziękujemy za skontaktowanie się z BBC Studios w Polsce.

  Dziękujemy za zgłoszenie dotyczące logo BBC Earth. Jego nieprzezroczystość została ostatnio zmniejszona o 50%. Zmiana powinna być już widoczna na ekranach telewizorów. Mamy nadzieję, że rezultat jest zadowalający.

  Więcej informacji na temat rozpatrywania zgłoszeń do BBC, można znaleźć tutaj.

  Z najlepszymi życzeniami,
BBC Studios. 
Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wracając do logo , to im więcej informacji na ten  temat i skarg  to więcej kanałów z półprzezroczystym logo.Przykład ,wczoraj na platformie   CANAL+ pojawił się nowy kanał Viasat True Crime ,o tematyce kryminalnej,  filmy dokumentalne, seriale i reality show.

Logo na tym kanale jest półprzezroczyste.Na pewno nie jest to przypadek.

1ef4aaecb9e6d.jpg
 

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2024 o 23:13, krzysiojaworzno napisał:

kupując OLEDa powinno się wiedzieć co można oglądać a na co uważać

a niby skąd?

Ile razy można się przepychać, czy coś się da zepsuć łatwiej czy trudniej? Nie lepiej oglądać po prostu?

Mi po wielu latach nic się nie wypaliło, mimo że oledy są tylko do telewizji i konsol. Wybraniec bogów jestem, czy jak? :) Prędzej się coś zepsuje innego lub po prostu się technologicznie zestarzeje, niż zauważę jakieś ślady wypaleń...

Wiem, że są tu też zwichnięci umysłowo ludkowie, jak np hubercik vel adaś (i kilka jeszcze swoich klonów) który, poza tym, że jest forumowym głupkiem i błaznem, to oczywiście na każdy temat podyskutuje i np kilka głupotek "mądrym" tonem na temat oledów (których nie używa) wypowie. No ale to taki urok demokracji ;)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niewierny  Tomasz. Nie  zobaczę  wypalenia na ekranie  swojego telewizora   , to nie uwierzę.

W internecie    tzn  na forach  dyskusyjnych, testach są  informacje na  temat wypaleń statycznych obrazów czyli np logo tvn 24  i opraw graficznych z kanałów informacyjnych. Każdy producent o tym informuje w instrukcji telewizora OLED.

https://ithardware.pl/aktualnosci/10_miesieczne_testy_wykazaly_ze_wszystkie_oled_y_sa_podatne_na_wypalanie_ale_lcd_tez_maja_problemy-30369.html

 https://ithardware.pl/aktualnosci/zemsta_jest_slodka_lg_display_przekonuje_ze_oled_y_samsunga_sa_bardziej_podatne_na_wypalanie-26111.html

https://www.tvtest.pl/dobry-wujek-sammy-radzi-sprawdz-czy-twoj-oled-ma-wypalenia/

Wypalenia? Nie w  LCD QLED.QLED TO LCD.NAZWA PODOBNA JAK OLED ALE TO LCD.

https://www.tvtest.pl/bez-wypalonego-obrazu/

 

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Barnaba napisał:

Mi po wielu latach nic się nie wypaliło,

bo nie oglądasz infoshitów - potraktuj tv jak radio i wypalenie masz 100%

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, klaus71 napisał:

bo nie oglądasz infoshitów - potraktuj tv jak radio i wypalenie masz 100%

akurat w tv oglądam tylko takie stacje :) inni domownicy inne

 

Wiem, jak wyglądają wypalenia na różnych technologiach ekranowych - pierwsze widziałem na kineskopach.

Na tym forum jest sporo osób, oprócz mnie, które od lat "katują" swoje oledy bez śladów wypalenia. Cuda?!

Żadne cuda, wystarczy zdroworozsądkowo nie używać trybów oczo_ebnych, skalibrować obraz i chyba ... to wszystko.

Nie ma litości dla typów, którzy łączą ustawienia "suwaków" na maxa i właśnie te paski, czy inne "hudy". Popsują się im najpierw oczy, a potem tv 😁

 

ps.

przy okazji pozdrawiam huberciko-adasia @Kolega_z_forum

ty to jednak niezły z_j_e_b jesteś🤡

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Napisałeś ze katujesz telewizor.  Na pewno nie na kanale  tvn 24 lub tvp info  .

Ja też oglądam wiele kanałów telewizyjnych .Oglądam prawie  wszystkie kanały z  dvb-t.   Z DVB-T nie oglądam kanałów informacyjnych polsatu i tvp info. Nie oglądam  z dvb-t kanału  ZOOM.TV,METRO,NOWA.TV.  Na platformie  C+ większość kanałów ma półprzezroczyste logo.Niektóre osoby nie dostrzegają różnicy że logo jest półprzezroczyste np. na kanale    13 ULICA, STOPKLATKA, TVP 1HD, TVN, POLSAT , itp.. U mnie  nie wypaliło się logo TVN 24 bo nie oglądam tego kanału.Nie oglądam też telewizji śniadaniowej.  

Jeśli ktoś ogląda codziennie  program  tvn  dzień dobry  tvn   to na pewno po jakimś czasie będzie wypalenie jak na zdjęciu niżej.

ba5439038ed15.jpg

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jak można, skoro sami producenci OLEDow  (wszyscy) w instrukcjach/gwarancjach piszą o możliwej retencji obrazu to chyba nie dlatego, ze wypalenia to fikcja, zgoda? 🥳 Tak wiec wszelkie opowieści, o „katowaniu” i braku wypaleń to w najlepszym wypadku można traktować jako wyjątek potwierdzający regułę. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś chyba pisałem ... gdy kupujemy nóż także jest napisane w instrukcji by używać ostrożnie bo możemy się pokaleczyć czy palucha odciąć  :)

Są osoby które się skaleczą  mimo że uważały na to.. 

Tak samo jest z Oledem - kto uważa i wie jak się obchodzić z tą technologią temu się nie wypali  proste jak drut.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...