Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tytul zmieniony na zyczenie uzytkownika  z forum, nick Xisiek.

Prosze o niezaśmiecanie  tego  tematu.
Na hdtvpolska najwięcej  przykladów wypaleń  logo i paskow graficznych dotyczy kanalu  tvn 24 hd.Są tez przykłady wypaleń z kanalów tvp info  i telewizji sniadaniowej czyli dzien dobry tvn ,tvp- pytanie na śniadanie .

TVN oczywiscie wie o tym problemie ale do tej pory nie ma  zmian oprawy graficznej.
Listy w tej sprawie byly wysyłane do KRRiT.Dotyczyly  ograniczeń wiekowych i  logo tvn  24.Pólprzezroczyste ograniczenia  wiekowe  sa  juz  na wiekoszosci kanalow telewizyjnych .Wyjątek to nieprzezroczyste ograniczenia wiekowe na kanale  tvn 24 i  oczwiscie bardzo jaskrawe logo i paski graficzne na  tym kanale.

Odpowiedz od KRRiT

     W związku z Pańskim wystąpieniem  uprzejmie informuję, że obowiązek oznakowania audycji kategorią wiekową w programach telewizyjnych wynika z przepisów ustawy z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805) oraz - wydanego na podstawie ww. ustawy - rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 23 czerwca 2005 r. w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi  (Dz.U. z 2014 r. poz. 311).

Przepisy prawa nakładają na nadawców telewizyjnych obowiązek zamieszczania symboli graficznych kategorii wiekowych przez cały czas trwania audycji i przekazów telewizyjnych. Wyjątek stanowią programy informacyjne, sportowe, reklamy, telesprzedaż i przekazy tekstowe, które są ustawowo wyłączone z klasyfikacji wiekowej.

Zgodnie z wiedzą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zmiany w przepisach prawa odnoszące się do poruszonych przez Pana kwestii nie są w najbliższym czasie planowane.

Ponadto informuję, że kwestie intensywności natężenia koloru logo stacji, kategorii wiekowej, jak i innych elementów oprawy graficznej programu, nie podlegają kompetencjom KRRiT. Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji nadawca kształtuje program samodzielnie (…) i odpowiada za jego treść. Natomiast art. 14 ust. 1 ustawy stanowi, iż nałożenie na nadawcę obowiązku lub zakazu rozpowszechniania określonej audycji lub przekazu może nastąpić wyłącznie na podstawie ustawy. KRRiT nie może zatem ingerować w treść programu tworzonego przez nadawców, jeśli nie ma do tego podstawy prawnej. Wszelkie uwagi oraz propozycje dotyczące poruszonych zagadnień może Pan skierować bezpośrednio do konkretnych nadawców.

Natomiast w związku z ignorowaniem - jak Pan twierdzi - ze strony spółki TVN SA korespondencji od widzów, informuję, że również w tej sprawie KRRiT nie może podjąć interwencji. Przepisy ustawy o radiofonii i telewizji nie dają KRRiT upoważnienia do podejmowania działań w sprawie organizowania kontaktów pomiędzy nadawcami a widzami i słuchaczami. Sprawy te należą do wyłącznej kompetencji poszczególnych spółek.

Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.

 Warto     przypomnieć że   TVP 1, TVP2,TVP SPORT    zmieniło  logo na transparentne  14.09.2011.Zmiana logo nie byla przypadkowa.

Przyklady

https://hdtv.com.pl/threads/logo-stacji-tvp.33946/page-9
https://hdtvpolska.com/forum/topic/32079-uwazajcie-na-logo-tvp-sport-hd/?ct=1678640737

 Cytat z  instrukcji  telewizora OLED Sony  i  internetowej strony Sony.

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:

Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.

Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.

Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

Przyklady wypalen logo w telewizorach OLED

Wypalone  logo    z kanalu tvn  24 hd w telewizorze OLED.Duze zblizenie.

1-wypalon_qqxwshw.jpg&key=c4d7fe59840fde

Wypalone paski graficzne z kanalu tvn 24

LG OLED55E7N wypalone paski tvn24.jpg

Kolejne przyklady  wypalonych paskow graficznych z kanalu tvn 24

IMG_4197.JPG

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

NA zdjeciu nizej,  wypalone logo TVN24 w telewizorze LCD.Zdjecie   z wypaleniem  ekranu od uzytkownika HDTV POLSKA

d70ff33d1ea0f943801b17e331516cb7cbcc752c

Wypalone paski graficzne z kanalu  tvn  24.Po lewej stronie   u gory ekranu   widoczny  wypalenie po ograniczeniach wiekowych  .Na kanale  tvn  24   ograniczenia wiekowe sa bardzo jaskrawe.Nie sa polprzezroczyste.

44cee8cf8a34c.jpg&key=862abddec16beafe2e

Wypalone paski graficzne z kanalu tvn-dzien dobry tvn
OLED powidoki.png

Wypalona grafika  ekranowa z kanalu tvn - dzien  dobry tvn.Na zdjeciu widoczne inne elemeny grafiki czyli np   paski  graficzne , logo tvn 24, komunikat na zywo.Ograniczenia wiekowe   z kanalu   tvn 24 ktore nie sa transparentne . Na  wiekszosci kanalow   telewizyjnych ograniczenia wiekowe sa transparentne.Widoczne  wypalone logo z kanalu Nickelodeon.Logo tego kanalu nie jest transparentne.

d118d41f86bac.jpg&key=4bb1d3bcf38e45403b

Wypalona  grafika  ekranowa z kanalu  tvn 24  i   ograniczenia wiekowe. Po prawej stronie widoczny slad po  zegarze z kanalu tvn-dzien dobry tvn

7715337100_1610708263.jpg&key=062c5d9cf2

Wypalona oprawa graficzna z kanalu  tvn  dzien dobry tvn, i  paski graficzne z kanalu tvn  24 widoczne na kanale  eurosport.

IVGN9LHk80.jpg&key=d0d1b3578a156e928eb6a

Wypalone logo  tvp  info i paski graficzne 

OLED .jpg

 

Wypalone logo tvp info .

IMG_20171025_180123_1505417.jpg&key=c741

Przygotowalem tresc listu  ktory mozna wyslac  do dowolnej stacji telewizyjnej ktora ma jaskrawe  logo.  W miejscu  kropek   napisac  tylko nazwe stacji. Czyli np NOWA.TV, ZOOM TV,  PULS2,TVN 24, TVP INFO, TVP ALFA, TVP ABC,ANTENA.TV, itp

Adresy  e-mial do  stacji telewizyjnych sa  w internecie.W przypadku kanalow tvp  trzeba wejsc na strone w linku nizej

https://www.tvp.pl/kontakt

Witam.
Czy  logo kanału ..........może  być  mniej widoczne w czasie nadawania programu  tzn   czy logo może być transparentne   jak np  logo na kanale TVP Nauka .  Posiadam telewizor OLED.
Zadałem takie pytanie ponieważ  nieprzezroczyste    logo  może pozostawić trwałe wypalenie na ekranie telewizora OLED.Oglądam   tylko kanały z półprzezroczystym logo.

Cytat z  instrukcji  telewizora OLED Sony  i  internetowej strony Sony.

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:
Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.
Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.
Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

link  do forum , przykłady wypaleń logo  w telewizorach OLED.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71001-niebezpieczne-logo-grafiki-programów-informacyjnych/

Dwa kanaly informacyjne w jednym czyli kanal wydarzenia 24 i  wypalone  logo i  paski z kanalu tvn 24

7d4a091ac8cff.jpg&key=a87cc2c59299fc08ba

Ciekawy  przyklad z  amerykanskiego forum avsforums w  linku nizej.Watek ma kilka tysiecy postow.

https://www.avsforum.com/threads/master-oled-image-retention-burn-in-thread-with-photos.2804065/page-249

Uzytkownik  forum napisal..nie wiem  z jakich monitorow  korzysta CNN ( na pewno mial na mysli  monitory  LCD,PDP lub OLED) ale na pewno monitor wymaga wymiany.

Wypalenie na gornym pasku nad Safelite jest okropne. Mozna by pomyslec, ze daloby im to wskazowke aby zmienic swoje logo na polprzezroczyste

&key=33fe6aa6256785305b5618114944c429811

Odpowiedzi od stacji  telewizyjnych na pytanie czy logo  kanalu moze byc polprzezroczyste.

Odpowiedz od stacji telewizyjnej, Dotyczy oczywiscie  logo.

Drogi Widzu,

Dziękujemy za skontaktowanie się z BBC Studios w Polsce.

Dziękujemy za to pytanie. Przekażemy je naszemu zespołowi technicznemu.

Z najlepszymi życzeniami,

BBC Studios

=========================================

 

Warto  przypomniec   jak zareagowala inna stacja na podobny problem w tej sprawie.

Szanowny Widzu,

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.

Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.

Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Fox International Channels Polska

Fox International Channels - spółka medialna należąca do koncernu News Corporation. Jest producentem międzynarodowych kanałów tematycznych,Nat Geo People,National Geographic Wild,FOX, National Geographic HD dostępne w polskiej wersji językowej.

============================================

Witam.

Wszystkie Pana sugestie i uwagi przekazuję
do Kolegów pracujących w działach technicznych
i są one dalej procedowane.
To co daje się wprowadzić - wprowadzamy
natychmiast po opracowaniu technicznym.

dziękujemy za wszystkie uwagi,
bo są dla nas niezwykle cenne -  a też
i sympatycznie jest odbierać takie sygnały
zaangażowania Widzów.
Dla nas jest to zarówno wartościowe,
jak i po prostu miłe, tak po ludzku.

Raz jeszcze dziękujemy za wiadomość
i pozdrawiamy serdecznie - cały
nasz Zespół Red Carpet TV.

=============================

Negatywna odpowiedz od AXN

Witam

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów wprowadziliśmy już pewne zmiany. W czasie nadawania bloków reklamowych logo AXN jest transparentne. Równocześnie staramy się aby widzowie nie mieli problemu ze znalezieniem naszej stacji i z identyfikacją kanału poprzez logo.

Pozdrawiamy AXN.

 

Kolejne przyklady  uszkodzonych ekranow OLED.Paski graficzne z kanalu tvn24

09e07f4afd184.jpg&key=a4e747115c2b595bda

Wypalone paski graficzne z kanalu  tvn dzien dobry  tvn

a1e0e71250097.jpg&key=5a3b631a6d74a7e349

IMG_20220411_165740.jpg

oled_2,5r.jpg&key=b2923170dc4f05fb292685

wypalone paski graficzne, oprawa graficzna z kanalu tvp 2-  pytanie na sniadanie, logo  tvp info , logo z kanalu informacyjnego polsat.

OLED LG  .jpg

 

Posty  z forum.

Posty  z  forum.

Wypalił się LG65B7V. Na dole bardzo dużo śladów od paska informacyjnego TVN24. Wierz mi obchodziłem się z nim jak z jajkiem, pilnowałem aby nie zostawiać statycznego obrazu, przeszkoliłem i musztrowałem rodzinę. Nie pomogło. Matryca do wymiany - koszt 5900 netto (z robocizną, marża - koszt finalny serwisu).
Praktycznie wypaliło się to od poczatku pandemii bo wówczas oglądaliśmy więcej wiadomości. Do stycznia było czysto. Jestem właśnie na etapie odsprzedaży tego za co się da i wybieram porządnego LCD
Na pewno dokupuj maksymalną gwarancję - potraktuj to jak prawdziwy koszt TV - tak jakbyś nie mógł kupić bez gwarancji. Pamiętaj, że wszystkie OLEDy mają matrycę LG więc to nie kwestia producenta.
Poniżej zrzut ekranu.

=================================

Posiadam telewizor Philips 55pos9002/12. Dwa tygodnie temu skończyła się dwuletnia gwarancja a dziś pojawiły się wypalone paski na środku u dołu ekranu. Oczywiście na gwarancję nie mam szans, ale mimo tego jutro będę dzwonił do serwisu. Ogólnie tak się zdenerwowałem, że opiszę sprawę szerzej po odpowiedzi serwisu.

Dodam tylko, że matryca wypaliła mi się identycznie jak u kolegi powyżej.

-------------------------------------------------------------------------------

Witajcie chcę składać reklamacje z tytułu rękojmi do sprzedawcy na wypalenia ekranu, czy do tego potrzebny jest mi oryginalni karton ?

Zakupiony w maju 2019 ale sprzedawca nie honoruje oświadczenia z serwisu i chce sam rozpatrywać reklamowany TV .

 Ktoś ma już doświadczenia jak to sprawnie przeprowadzić ? Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam ten sam problem z Sony A1 .

Na tym forum jest pełna korespondencja w temacie.

Walczę od dłuższego czasu z Sony i przede wszystkim z MM .

Sprawa jest już ponownie u Rzecznika który wysyła kolejne pisma do MM.

Ja nie odpuszczam choć reklamuje z rękojmi.

Proszę o wymianę doświadczeń.

Bogdan.

Pismo od rzecznika  1str.20200806_082410.jpg

==================================================================

Dzięki "Danek" za sensowną odpowiedź. Czekam na zwrot tv z serwisu bo okazało się że to nie takie proste. Już mnie poinformowali że nie wróci w oryginalnym kartonie chociaż  w takim go zabrali  Podobno brak opakowania dziś to już nie problem przy reklamacjach , ale mój "sprzedawca w każdym email podkreśla że muszę przysłać dowód zakupu i kartę gwarancyjną. Więc też czeka mnie przeprawa bo oczywiście przy sprzedaży nic nie dostałem nawet paragonu ! Mam potwierdzenie transakcji z allegro i banku więc musi to honorować. Z tytułu rękojmi nie muszę przedstawiać żadnej gwarancji ?! Dam znać jak sprawa się toczy. 

===========================================================================

Taka sytuacja u mnie. Temat wyskoczył w ciągu trzech miesięcy koronawirusa. Tak, to TVN24. Przeprowadzałem procedury czyszczenia, gdy były minimalne ślady. Ze dwa razy sam telewizor zażądał czyszczenia matrycy i zrobiliśmy to. Zero efektów, problem narastał. O ile się nie mylę on w trybie stand by też potrafi sam z siebie zrobić czyszczonko? W każdym razie procedura nie działa zupełnie.

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

Kolejne przyklady wypalonej  grafiki  ekranowej z kanalu tvn - dzien dobry tvn

48792a52dda88.jpg&key=266550acafc558961f

Wypalone paski graficzne z  kanalu tvn 24

aff998895f677.jpg&key=1eed1db09346592812

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grundig napisał:

Mam ten sam problem z Sony A1 .

Panowie aby wypalić A1 trzeba się postarać.Sam mam go kupionego w MediaExpert pół roku po premierze i zero wypaleń.W 2020 pojawiła się trwała poświata -dolna belka TVN24 ale po godzinnej kompensacji zniknęła.Telewizja naziemna ustawiona po kalibracji firmy' M.K'.-10%.

 

2 godziny temu, grundig napisał:

TVN oczywiscie wie o tym problemie ale do tej pory nie ma  zmian oprawy graficznej.

Może zamiast  reklamować u producenta użytkownicy  złożą skargę u nadawcy danego programu.Jak zatankuję paliwo złej jakośći np. na ORLEN to kto naprawi mi silnik-Producent czy dostawca paliwa???.Tu na forum gdzie pełno reklam bloku TVN,nikt z redaktorów tego tematy nie ruszy bo PLN muszą się zgadzać

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie  dlatego  jest ten watek. Sa  tutaj  przyklady  wypalen logo i oprawy graficznej.Aby  cos sie zmienilo trzeba probowac. czyli wysylac  e-mial.W internecie    sa  adresy   e-mial  do tvn24.Proponuje wyslac e-mial.Ja wysylam.

kontakt24@tvn.pl

tvn-dzien dobry tvn

ddtvn@tvn.pl

Do  tvp  nie moge juz wysylac  wiadomosci z ich internetowej strony.Musze zmienic adres IP  bo dostaje informacje  ze moj adres IP jest zablokowany.Korzystam z VPN ,wtedy  poczta dociera.

 

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, grundig napisał:

.Aby  cos sie zmienilo trzeba probowac. czyli wysylac  e-mial.

To chyba nic nie da.Jedynie rozszczeniowy nabywca oleda z znajomościami w grupie ''prokurator,sędzia,adwokat'' coś może zrobić MEGAKORPORACJI.Lepszym rozwiązaniem jest przestać ich oglądać.Spadek oglądalności=spadek wpływów.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze wysylanie  e-mial do nadawcow przyniesie  efekt.Wiem z cos o tym.Wkleje teraz jeszcze raz wypowiedz osoby z hdforum z 2008 roku

Zacytuje  osobe  , przeciwnika zmian  logo na polprzezroczyste.

Widzę, że masz n-kę więc zerknij na loga nieprzezroczyste (jadę kolejno po kanałach): TVP1, TVP2, TVN 7, TVN24, TVN CNBC, TVP Info, TVN Meteo, TVP Polonia, TVS, CNN, Universal Channel, Filmbox, Filmbox Extra, Kino Polska, 3 kanały AXN, Sci-fi Channel, Discovery HD, Discovery Historia, TVN Lingua, TVP Kultura, TVP Historia, 3 kanały Eurosport, TVP Sport, TVN Turbo, ESPN America, 2 kanały Sportklub, MTV HD, TVN Style, Owsiak TV.

Jest rok    2023   bardzo duzo sie zmienilo od tego czasu.To listy od telewidzow    przyczynily sie  do tego ze na wiekszosci kanalow  logo i ograniczenia wiekowe sa polprzezroczyste.

Na wiekszosci  kanalow telewizyjnych logo i ograniczenia wiekowe sa polprzezroczyste  czyli  np TVP 1 HD,TVP 2 HD  , TVP HD,TVP DOKUMENT,TVP KULTURA,TVP KOBIETA,TVP SPORT,TVP HISTORIA,TVP NAUKA,TVP ROZRYWKA, TVP SERIALE,POLSAT,SUPER POLSAT,wszystkie pozostale kanaly polsatu.HBO,tvn,tvn7,tv4,stopklatka,tv6,wp, RED CARPET,wszystkie canal+,kino polska,13 ulica,BBC BRIT,BBC FIRST,CBS REALITY,HISTORY POLAND ,HISTORY ,HISTORY 2, FOOD NETWORK POLSKA,Paramount Network Polska,Discovery,National Geographic  wszystkie kanaly.

Jak to wygladalo  logo i ograniczenia wiekowe  w 2008 roku  i teraz kazdy moze sam ocenic.Wysylanie e-mial ma sens .W podobny sposob dzialaja uzytkownicy na zagranicznych forach internetowych o  podobnej tematyce.

ograniczenia wiekowe.JPG

Na poczatku ograniczenia wiekowe mialy inny ksztalt i byly  100% nieprzezroczyste

Ograniczenie wiekowe na zdjeciu bylo przez jakis czas jeszcze wieksze.

Najlepiej aby  oznaczenia wiekowe  byly w EPG.Tak jest w innych krajach.W przypadku ograniczen wiekowych to decyzja KRRiT i raczej nikt tego nie zmiei.Tak juz zostanie  jeszcze dlugo.

 

Przyklad  na filmie  to wzor do nasladowania , logo bardzo polprzezroczyste i brak oznaczen wiekowych.

Wypowiedz  kolegi z innego forum..


Jeszcze jedno, gdyby te 4400 przeszło osób co odwiedziło ten temat ,dało poparcie to pewnie problemu by nie było.
Zamiast pierdzieć w stołki to niech wszyscy się wezmą do roboty.Mam na mysli  e-mial do nadawców.

Problem istnieje i jesli go nie masz to pewnie bedziesz go miał !!!

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanale  Music Box  jest nowe   polprzezroczyste  logo.Bylo kolorowe logo, obecnie  jest  polprzezroczyste.

bae45fcdb64ad.jpg

Informacja po lewej stronie ekranu polprzezroczysta  jak logo kanalu.Bardzo dobra zmiana oprawy graficznej i logo.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakoś nic nie chce mi się wypalić na Sony ag9, a kupiłbym już coś nowego 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim watku  napisales podobny post  czyli  ze  ogladasz   tvn 24.Wiem ze  sa przeciwnicy zmian logo  i nawet osoby ktorym podoba sie wypalone logo  lub paski  graficzne.

 Wypalenia paskow  graficznych z kanalu tvn24 nie robia  na nich wrazenia.Kupia sobie kolejny  telewizor. Tak  mozna  przeczytac w  linku nizej na stronie   tvn 24.Ja  uwazam ze ten wpis  to zart pracownikow stacji tvn 24 , jesli chcesz to zajrzyj na strone tvn 24.Byc moze dlatego  np tvn24  lub tvn -  dzien dobry tv  nie zmienia logo i oprawy graficznej bo dla niektorych osob    wypalenia   na ekranie sa bardzo ladne.

https://kontakt24.tvn24.pl/zyczenia,4005240,ugc

Wlasnie przed chwila wyslalem list   do  tvn-dzien dobry  tvn z  pytaniem  w sprawie   oprawy graficznej Oczywiscie wklejam link  do tego watku.

ddtvnonline@tvn.pl

widzowie@tvn.pl

https://dziendobry.tvn.pl/

Niedlugo  ktos napisze  ze wypalenie logo z kanalu  tvn 24 jest bardzo sexy

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W kategorii żartu można traktować wysyłanie maili do stacji telewizyjnych jeśli myślisz, że ktoś się tym przejmie i stacja zmieni logo …

Oczywiście nikomu nie życzę wypalenia, tylko nie kupię nowego tv 77” jeśli obecny działa dobrze i to może jeszcze dlugo potrwać …

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wydaje mi sie ze  niektore posty nie  sa widoczne na forum .Lub   ktos czyta  tylko ostatni post.TAK uwazam, że ktoś się tym przejmie i stacja zmieni logo.W taki sposob  dzialaja osoby na innych  zagranicznych forach internetowych.

Przyklady

Szanowny Widzu,

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.

Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.

Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Fox International Channels Polska

Fox International Channels - spółka medialna należąca do koncernu News Corporation. Jest producentem międzynarodowych kanałów tematycznych,Nat Geo People,National Geographic Wild,FOX, National Geographic HD dostępne w polskiej wersji językowej.

===============================

Kolejne przyklady

Dziękujemy za zasygnalizowanie problemu.



Format logotypu prezentowanego na naszej antenie pozostaje w gestii naszej centrali w Paryżu. Przekazaliśmy Pana pytanie do właściwego działu. Skontaktujemy się z Panem, gdy tylko otrzymamy odpowiedź w tej sprawie.


Z poważaniem,

Eurosport Polska

=================================

Dzień dobry,



Dziękujemy za zwrócenie uwagi na tę kwestię. Nasi graficy podjęli już prace nad wdrożeniem półprzezroczystego logotypu. W najbliższym czasie powinno się ono pojawić antenie naszych kanałów.



Z poważaniem,

Eurosport Polska
===================================

Kolejny  przyklad.

Witam,

nasz dzial grafiki zmienil logo Planete do 30% przezroczystosci i obecnie nasze kanały maja takie parametry na antenie:

Planete
samo logo - 30% przezroczystosci / znaczki wieku - 27% przezroczystosci

CANAL+ wszystkie kanaly:
logo - 34% / znaczki wieku - 27%

Ale kino!
logo - od 40% do 95% / znaczki wieku - 35%

Kuchnia.tv
logo - 20% / znaczki wieku - 20%

Hyper
logo - 46% / znaczki wieku - 30%

Domo
logo - 20% / znaczki wieku - 20%

MiniMini

logo - 25% / znaczki wieku - 30-40%

ZigZap
logo - 35% / znaczki wieku - 30-32%


Pozdrawiam,
webmaster serwisów CANAL+

===============================

Kolejny przyklad.

Witam.

Wszystkie Pana sugestie i uwagi przekazuję
do Kolegów pracujących w działach technicznych
i są one dalej procedowane.
To co daje się wprowadzić - wprowadzamy
natychmiast po opracowaniu technicznym.

dziękujemy za wszystkie uwagi,
bo są dla nas niezwykle cenne -  a też
i sympatycznie jest odbierać takie sygnały
zaangażowania Widzów.
Dla nas jest to zarówno wartościowe,
jak i po prostu miłe, tak po ludzku.

Raz jeszcze dziękujemy za wiadomość
i pozdrawiamy serdecznie - cały
nasz Zespół Red Carpet TV.

==================================

Niektore stacje  nie odpowiadaja na listy  i zmieniaja   logo.Proszą o przeslanie    przykladow na zdjeciach. Zdjecia na forum moze   obejrzec  wiecej osob .dlatego  jestem tutaj aktywny.

====================

Do kanalu MUSIC BOX wyslalem list w tej sprawie 5.09.2023 roku.Wczoraj kanal zmienil logo na polprzezroczyste.

============================

Do BBC EARTH tez wyslalem e-mial.Na razie nie ma pozytywnej odpowiedzi  lub kanal zmieni logo bez udzielania informacji.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalony pasek informacyjny z kanalu tvn  24.

c99391a971458.jpg

wypalone paski graficzne z kanalu tvn 24

0fa7be4357d77.jpg

Kazde   nieprzezroczyste logo  nie tylko z kanalu informacyjnego ale np z kanalu dla dzieci moze sie  przyczynic do  powidoku lub wypalenia.Dwa przykłady, zdjęcie wypalonego logo   z    kanału  Nickelodeon  w UK   po lewej stronie  i Nickelodeon w Polsce  -logo po prawej stronie.Obecnie   logo kanalu Nickelodeon  jest inne ale caly czas  nie jest polprzezroczyste

Wlasnie dlatego   najlepsze  jest  polprzezroczyste  logo.

OLED4.jpg

d118d41f86bac.jpg&key=4bb1d3bcf38e45403b

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam  zamiaru  "odstapic"  swojego telewizora OLED PANASONIC .Kanalow  informacyjnych nie ogladam ale  ogladam    wiele  kanalow    tylko z polprzezroczystym  logo lub bez logo  czyli NETFLIX. Wystarczy   przestrzegac  instrukcji.Bardzo  precyzyjna  jest w tym przypadku instrukcja  telewizora OLED  Sony.

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:
Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.
Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.
Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

Ten watek ma przyczynic sie do tego  aby na mozliwie najwiekszej ilosci kanalow  logo bylo  polprzezroczyste.Im bardziej    polprzezroczyste logo tym lepiej.takie jak np na  kanale HBO,STOPKLATKA,  CBS REALITY,RED CARPET TV , TVP 1 HD itp

 

Warto tez przypomniec ze niektore kanaly w UK nadaja programy bez logo czyli np BBC  ONE.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanal BBC ONE  na zdjeciu  nizej.Oczywiscie kanal  nadaje program bez logo  bez przerwy.Jestem bardzo ciekawy  jak bedzie w przypadku poskiej wersji kanalu BBC EARTH.Czy logo bedzie   polprzezroczyste.

36440a1f938eb.jpg

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Warto  przypomniec    jak zareagowała Danielle Nagler   na wiadomosci   e-mial  od  brytyjskich  telewidzow na  zmiane  logo z  polprzezroczystego  na  biale   czyli takie   jak  jest obecne logo na kanale BBC EARTH .Danielle Nagler to  byla pani  dyrektor kanalu BBC. Danielle Nagler przeprasza za bardzo jaskrawe logo BBC HD  .W  sobote wprowadzono nowe  nieprzezroczyste logo.Nie powinno to sie zdarzyc.Poziom  jasnosci logo  zostal obnizony.Zgadzam się z widzami, którzy skontaktowali się ze mna.Nowe logo bylo wyjątkowo irytujące i natretne,  moge obiecac, ze  nie pojawi sie ponownie w tej formie .

BBC HD  bedzie słuzyc swoim widzom.

https://www.bbc.co.uk/blogs/bbcinternet/2008/08/bbc_hdtv_dog_level.html

W Anglii BBC nadaje programy bez logo lub z bardzo polprzezroczystym logo   .Na polskiej wersji BBC Earth niespodzianka, bardzo biale logo.Jak na AXN albo jeszcze gorzej.

9c1d5d865c93d.jpg

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski telewidz traktowany  jest jak intruz .Anglicy  sprawe  z nieprzezroczystym  logo na kanale BBC zalatwili w jeden dzien.Jeszcze dostali przeprosiny od stacji BBC. Podobnie zalatwili  sprawe Niemcy z kanalem AXN.Wtedy AXN nalezal jeszcze do Sony.Obecnie Sony nie jest wlascicielem tej stacji ale logo jest biale .Stacja  nie udziela juz informacji w sprawie logo.
 

 

 

Polska  traktowana  jest podobnie jak Indie.

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grundig napisał:

Polska  traktowana  jest podobnie jak Indie.

Dużo gorzej.Ale co się dziwić jak rząd mówiący w języku POLSKIM bardziej martw się o ukrainę???

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety   trzeba     wysylac listy do  stacji telewizyjnych i zwracac   uwage  aby logo i ograniczenia wiekowe  byly  polprzezroczyste i male .Na  wiekszosci kanalow z grupy Polsat   logo i ograniczenia wiekowe sa  polprzezroczyste  ale sa jeszcze wyjatki.Np  kanaly VIASAT POLSAT.

Cytat z forum satkurier i zdjecie

No właśnie dlatego mamy jak mamy...

 

A za niedługo będzie tak:

Screen-Shot-2022-05-09-at-09-41-40.png

Uwazam  ze   wiadomosci   e-mial  trzeba wysylac   wtedy  ekran nie jest zasmiecony  przez   niepotrzebne   grafiki ekranowe.

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe.
Jeżeli przesłany e-mail jest reklamacją – rozpatrzymy ją nie później niż w ustawowym terminie 30 dni.
Z poważaniem
COK Polsat Box

Gdy   pojawily sie  duze oznaczenia wiekowe na  kanalach Polsatu , oczywiscie wyslalem  wiadomosc do stacji.Podobnie  zrobila grupa  osob z forum satkurier.Oznaczenia wiekowe  po kilku  dniach byly mniejsze.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nikt nie  mial watpliwosci ze  jaskrawa oprawa graficzna niszczy telewizory OLED  .Zrzut obrazu z kanalu  tvn, dzien dobry tvn

9ba02b12218d6.jpg

Na zdjeciu nizej  wypalona grafika  z kanalu tvn , dzien dobry tvn.Komunikat na  zywo z kanalu tvn 24.Ograniczenia wiekowe z kanalu  tvn 24.Ograniczenia wiekowe na kanale tvn 24 nie sa polprzezroczyste.Paski graficzne z  kanalu  tvn 24 i logo z kanalu Nickelodeon

d118d41f86bac.jpg&key=4bb1d3bcf38e45403b

Na zdjeciu nizej , podobny przyklad

oled_2,5r.jpg&key=b2923170dc4f05fb292685

Podobne przyklady z amerykanskiego  i brytyjskiego forum.

&key=4549e1508ae317ae8da4ab86016f5352bbb

&key=e5c810ad701dbc113db9165ecd08945c380

large?v=v2%26px=999&key=1e26b6a196be2b9e

large?v=v2%26px=999&key=631bc1c26a640558

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP  2 ,pytanie na sniadanie.Niestety  logo  pytanie na sniadanie po lewej stronie  jest bardzo jaskrawe i podobnie  jak na kanale  tvn .Wyswietlane  jest  przez kilka godzin.Przerwa reklamowa nie rozwiazuje  problemu.Najlepszym rozwiazaniem  bylby  polprzezroczysty  napis   pod logo  pytanie na sniadanie.Zegar i data zueplnie zbyteczne.

edffd8253f585.jpg

OLED LG  .jpg

Warto zwrocic  na statyczne     grafiki ktore wyswietlane sa bez przerwy np na kanale  tvp 2  grafika   Biesiada.Taki komunikat powinien ocz  byc  polprzezroczysty , najlepiej pod logo  tvp 2.Podobny  do tvp 2.W innym przypadku moze pojawic sie  wypalenie.Takie jak na zdjeciu nizej.

powidok.jpg

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto  jeszcze   raz wrocic do kanalu  AXN,

W  odpowiedziach jakich udzielil  kanal  AXN napisano.

Witam

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów wprowadziliśmy już pewne zmiany. W czasie nadawania bloków reklamowych logo AXN jest transparentne. Równocześnie staramy się aby widzowie nie mieli problemu ze znalezieniem naszej stacji i z identyfikacją kanału poprzez logo.

Pozdrawiamy AXN.

W innym liscie napisano.

Witam

Dziękujemy za uwagę, niestety ze względu na odgórne ustalenia korporacyjne nie przewidujemy w najbliższym czasie zmiany loga. Jednakże wychodząc ku oczekiwaniom widzów, zmniejszyliśmy logo AXN na głównym kanale oraz wprowadziliśmy logo transparentne w trakcie emisji reklam.

Pozdrawiamy AXN.

Nie  bylo  ustalen  korporacyjnych .W innych krajach czyli w Niemczech, Anglii,USA  kanal  AXN nadaje programy z polprzezroczystym logo.Polski telewidz jest traktowany inaczej i jego zdanie  sie liczy.

Przyklad, kanal axn czyli  SONY MOVIES  w USA , podobnie jak w  Anglii ,Niemczech nadaje program   z polprzezroczystym logo.

 

Telewidzowie w niemczech  tez wysylaja  wiadomosci do stacji telewizyjnych aby logo na kanalach telewizyjnych  bylo polprzezroczyste. Sprawa  jest prosta, znaczka na list nie trzeba naklejac , nie trzeba chodzic poczte.Prawie kazdy korzysta z poczty elektronicznej, wiadomosc do     stacji telewizyjnej mozna szybko wyslac.Np  do  AXN,TVN,TVP ,PULS 2. a nawet BBC.

Przyklad z niemeckiego forum HI-FI.de

http://www.hifi-forum.de/viewthread-311-73.html#940

lgburnin1_744147.jpg

burnin2_759908.jpg

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalone paski graficzne i logo z kanalu  tvn 24

2c0a2a3970376.jpg

Kolejny przyklad, wypalone paski graficzne  z kanalu tvn 24.

6d662884bd85f.jpg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem jeszcze  jeden e-mial do BBC Earth w sprawie logo.Napisalem ze nawet telewizja TRWAM  ma   polprzezroczyste logo  i np  komunikat na zywo.

Oczywiscie wkleilem link do forum i do tego tematu.Jest  tutaj  duzo przykladow ze jaskrawe logo czyli takie  jak jest na kanale BBC EARTH niszczy telewizory OLED.Najdziwniejsze jest to ze na innych kanalach BBC czyli BBC BRIT,  BBC FIRST logo jest polprzezroczyste.Chyba ze stacja testuje  jak beda reagowac telewidzowie na zmiane logo na jaskrawe biale na wszystkich kanalach BBC nadawnych  w europie.Na razie jaskrawe  biale logo jest na BBC EARTH.

https://www.bbcpolska.com/kontakt

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niektore  stacje telewizyjne nie chca udzielac odpowiedzi na pytania od telewidzow lub uwazaja ze telewidz nie ma racji i jego zdanie sie nie liczy. Odpowiedz od niemieckiej stacji telewizyjnej  ARD.Odpowiedz oczywiscie  dotyczy logo.Logo  ARD prezentuje sie obecnie  tak jak na zdjeciu nizej.Oczywiscie  logo jest polprzezroczyste .List   nizej przetlumaczony.

 

Drogi widzu,

Dziękujemy za Twój e-mail  i zainteresowanie ARD Digital.  Z powodu problemów technicznych  część e-maili nie została przekazana przez system jak zwykle. Zmierzyliśmy ponownie nasze logo w SD i HD. W zależności od sygnału wartość bieli zmienia się od ok. 350 mV do 700 mV (50%-100%) dla Das Erste SD i od 400 mV do 700 mV (57%-100%) dla HD. W związku z problemem wypalania ekranów , obniżyliśmy poziom  jasności logo . W każdej chwili jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania. Z poważaniem, zespół ARD Digital

 

fe7d24c1147f4.jpg

 

Dlatego  proponuje wysyłać   wiadomości e-mial do stacji  telewizyjnych  z pytaniem    kiedy logo będzie półprzezroczyste  jak niemieckim kanale     ARD. Oczekiwać  tylko pozytywnej odpowiedzi.Na początek do  kanału BBC EARTH.

https://www.bbcpolska.com/kontakt

Prosba  do Osob ktore nie sa  zarejestrowane na forum tez moga wyslac  e-mial w sprawie  logo BBC EARTH do BBC.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem wiadomosc od BBC

Drogi Widzu,

Dziękujemy za skontaktowanie się z BBC Studios w Polsce.

 Dziękujemy za kontakt w sprawie nowego logo BBC Earth. Nasi technicy badają problem, by wprowadzić niezbędne zmiany. Obecnie nie możemy wskazać konkretnej daty, ale mamy nadzieję, że poprawa nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

Z najlepszymi życzeniami,

 BBC Studios

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...