Skocz do zawartości
Sakeiro

NAJLEPSZY OLED 83 CALE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zakup nowego tv 83 cale i mocno się zastanawiam jaka opcja będzie najlepsza.

Na pewno chciałbym OLED i myśle nad opcją jak najjaśniejszą ale trochę się gubię w podawanych online liczbach nitów. Niestety QD i MLA nie ma dostępnych w tych rozmiarach dlatego zwracam się tu do Was jaka opcja będzie topowa jeśli kasa nie gra roli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyboru wielkiego nie ma, tylko LG i SONY - jest chyba też Panasonic w tym rozmiarze ale mogę się mylić. Podsyłam link do strony Rtings z porównaniem telewizorów po testach - https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c3-oled-vs-sony-a90j-oled/37848/21565?usage=1&threshold=0.10

Masz podane jasności matryc według ich pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, afflux napisał:

Wyboru wielkiego nie ma, tylko LG i SONY - jest chyba też Panasonic w tym rozmiarze ale mogę się mylić. Podsyłam link do strony Rtings z porównaniem telewizorów po testach - https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c3-oled-vs-sony-a90j-oled/37848/21565?usage=1&threshold=0.10

Masz podane jasności matryc według ich pomiarów.

Te 2 oczywiście mam w głowie ale jeszcze rozważam na pewno G3 który jako jedyny nie ma właśnie niestety mla No i właśnie pytanie czy on faktycznie będzie mniej jasny aż tak? No i nadchodzący Sony a80l tez ma być w 83 calach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam telewizor OLED Panasonic.Kupilem  13.05.2020  roku.Działa bez usterki.Jakosc obrazu  bardzo dobra.To moj kolejny  telewizor  Panasonic.Zdecydowanie polecam OLED Panasonica.

Moj najstarszy telewizor  ktory posiadam  to plazma Panasonica  kupiona w 2011 roku.Dziala   bez usterki.Panasonic nie psuje sie tak  czesto jak telewizory innych  firm.

Z tego telewizora czyli z plazmy Panasonica korzysta obecnie moja mama. Telewizora wlaczony od rana do poznego wieczora czyli  do godziny 22.

Na internetowej  firmowej stronie Panasonica najwiekszy  telewizor OLED Panasonica  ktory  jest mozliwy do kupienia to  65  cali.

 

https://sklep.panasonic.pl/telewizory/telewizory-oled/?_rozmiar_ekranu=65

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grundig napisał:

Na internetowej  firmowej stronie Panasonica najwiekszy  telewizor OLED Panasonica  ktory  jest mozliwy do kupienia to  65  cali.

Nie ma to jak proponować 65" gdzie autor wyraźnie napisał, że chce kupić tv w rozmiarze 83". Poza tym cos źle patrzyłeś, bo jest jeden 77" (LZ2000), ale i tak niedostępny i w cenie gdzie zaczyna się terytorium 83".

2 godziny temu, Sakeiro napisał:

No i nadchodzący Sony a80l tez ma być w 83 calach

Trzeba poczekać aż faktycznie się pojawi i co pokażą testy w porównaniu do A90J 83".

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze autor nie mieszka w Polsce.W Niemczech lub UK nie powinno byc problemu z kupnem  telewizora OLED  Panasonica o tym rozmiarze ekranu.

Sprawdzamy, cena wysoka ale jest w firmowym sklepie.

https://panasonicdirect.store.panasonic.co.uk/p-9999-panasonic-tx-77lz2000b.aspx?psn=1

Sa nawet  34 komentarze uzytkownikow.

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że w aspekcie jakości obrazu Panasonic stoi bardzo wysoko, ale to dalej 77", a autor wyraźnie zaznaczył, że chce 83".

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

83” poleciłbym bym Ci G2, nie warto dopłacać do G3. I mówię Ci to jako fan nowości.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, qazar napisał:

83” poleciłbym bym Ci G2, nie warto dopłacać do G3. I mówię Ci to jako fan nowości.

G2 będzie wyraźniej Jaśniejszy niż a90J Sony?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oledow zdecydowanie Panasonic, nawet jeśli 77 zamiast 83. No chyba, ze koniecznie trzeba komuś udowodnić, ze ma się największego. 🥳

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xisiek napisał:

Z oledow zdecydowanie Panasonic, nawet jeśli 77 zamiast 83. No chyba, ze koniecznie trzeba komuś udowodnić, ze ma się największego. 🥳

a po kalibracji to będzie widać jakąś róznicę między oledem panasa i lg?

oprócz oczywiście logo :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie naszym okiem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to bierz G3.
W G2 i niższych/starszych modelach LG wciąż jest bug w trybach HDR, który traktuje długie ciemne sceny jako statyczny obraz i jeszcze bardziej je przyciemnia aż do absurdalnych poziomów. Osobiście mam C2 i np. w niedawno oglądanym Training Day w 4K UHD na ostatnie kilkanaście minut filmu musiałem co kilka minut brać pilota do ręki i na chwilę aktywować menu telewizora aby przywrócić jego właściwą jasność, bo inaczej robiła się taka ciemnica, że głowa mała.

Można sobie to cholerstwo wyłączyć w menu serwisowym, ale nie każdy chce ryzykować. W tegorocznych modelach LG OLED algorytm został poprawiony i nie powoduje przyciemniania obrazu w długich ciemnych scenach.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

Jak masz kasę to bierz G3.
W G2 i niższych/starszych modelach LG wciąż jest bug w trybach HDR, który traktuje długie ciemne sceny jako statyczny obraz i jeszcze bardziej je przyciemnia aż do absurdalnych poziomów. Osobiście mam C2 i np. w niedawno oglądanym Training Day w 4K UHD na ostatnie kilkanaście minut filmu musiałem co kilka minut brać pilota do ręki i na chwilę aktywować menu telewizora aby przywrócić jego właściwą jasność, bo inaczej robiła się taka ciemnica, że głowa mała.

Można sobie to cholerstwo wyłączyć w menu serwisowym, ale nie każdy chce ryzykować. W tegorocznych modelach LG OLED algorytm został poprawiony i nie powoduje przyciemniania obrazu w długich ciemnych scenach.

Tak właśnie najwiecej w sumie o nim myśle bo jednak on oferuje tą najwyższa jasność. Tylko jest ten problem ze w testach wszędzie gdzie patrzyłem dają te mniejsze ekrany które mają MLA i nie umiem ocenić czy ten 83 cale bez tej technologii będzie efektywnie jaśniejszy mimo braku tej technologii. Wiec po Waszych wypowiedziach poki co obstaje przy LG G3 ale chyba poczekam faktycznie na A80L jak już wyjdzie ten 83 calowy i może wtedy jakieś porównania wyjdą.

 

16 godzin temu, Xisiek napisał:

Z oledow zdecydowanie Panasonic, nawet jeśli 77 zamiast 83. No chyba, ze koniecznie trzeba komuś udowodnić, ze ma się największego. 🥳

Haha nie nie spoko ego raczej na miejscu bardziej chodzi mi o maksymalizację efektu kinowego bo teraz mam 77 C1 i właśnie trochę mi brakuje tej jasności oraz ciut większy i myśle ze to już będzie jackpot. Tylko właśnie zależy mi na tym żeby był istotnie jaśniejszy od C1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misfit dotknął dosyć ważnego wątku w dyskusji o ogólne jakości HDR w WRGB oledach. Pytanie czy chcesz dopłacić jakieś 10-12 tys. Aby pozbyć się problemu. Osobiście jeśli masa to nie kwestia to brałbym 83G3 a jeśli budżetowe podejście to 83A90j lub G2

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sakeiro napisał:

Tylko właśnie zależy mi na tym żeby był istotnie jaśniejszy od C1

Po raz kolejny widać, że każdy bardzo indywidualnie odbiera obraz i poczucie jakości.

Ja używam na co dzień (mieszana zawartość tv+vod) 83 C1 i 77 C9 i oba ustawione są "na pół gwizdka" jeśli chodzi o jasność. No i tak mi dobrze :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qazar - z tego co pamiętam to Vincent kilka razy wspominał, że problem z przyciemnianiem obrazu w długich ciemnych scenach, występuje także w OLED Samsunga, nie wiem jak z tegoroczniakiem... :)
W OLED Sony i Panasa tego nie ma, przynajmniej tych, które testuje Vincent - i teraz też w modelach LG na 2023 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podpytam Was czy te wartości tutaj mogą być prawdziwe.

Zestawiłem na stronie kitele.com

G3 83 Cale
A80L 83 Cale
C1 83 Cale
I wychodzi na to, że wszystkie 3 mają praktycznie taką samą jasność - zaznaczyłem czerwoną pętlą

 

 

 

image.thumb.png.45193fa04a24ddb31a2c26009269a7bb.png

image.thumb.png.093acf4db5ba921b0814e3084511bd5c.png

image.thumb.png.cb590b5c386a83ad708ef3c66b71de76.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2023 o 16:51, klaus71 napisał:

a po kalibracji to będzie widać jakąś róznicę między oledem panasa i lg?

oprócz oczywiście logo :)

Shootout Vincenta jest wiarygodny i jednak różne tv punktują różnie, a wszystkie są przecież na dzień dobry kalibrowane. Konkluzja nie tylko logo. ☺️

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2023 o 13:12, grundig napisał:

Moze autor nie mieszka w Polsce.W Niemczech lub UK nie powinno byc problemu z kupnem  telewizora OLED  Panasonica o tym rozmiarze ekranu.

Sprawdzamy, cena wysoka ale jest w firmowym sklepie.

https://panasonicdirect.store.panasonic.co.uk/p-9999-panasonic-tx-77lz2000b.aspx?psn=1

Sa nawet  34 komentarze uzytkownikow.

Tez myślałem o nim,ale po przeczytaniu doświadczeń użytkowników z tym modelem dam sobie chyba spokój.Duży zafarb różowy na białym tle,tego w referencyjnym modelu panasonica nie powinno być.Ta wada niestety dyskwalifikuje ten model Zdjęcia w linku https://www.avforums.com/threads/panasonic-lz2000-oled-owners-thread.2426916/page-28

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2023 o 15:57, misfit napisał:

qazar - z tego co pamiętam to Vincent kilka razy wspominał, że problem z przyciemnianiem obrazu w długich ciemnych scenach, występuje także w OLED Samsunga, nie wiem jak z tegoroczniakiem... :)
W OLED Sony i Panasa tego nie ma, przynajmniej tych, które testuje Vincent - i teraz też w modelach LG na 2023 rok.

Potwierdzam, że było tak w s95b, w s95C muszę sprawdzić 🙂 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pupil napisał:

Tez myślałem o nim,ale po przeczytaniu doświadczeń użytkowników z tym modelem dam sobie chyba spokój.Duży zafarb różowy na białym tle,tego w referencyjnym modelu panasonica nie powinno być.Ta wada niestety dyskwalifikuje ten model Zdjęcia w linku https://www.avforums.com/threads/panasonic-lz2000-oled-owners-thread.2426916/page-28

Panele robi LG, tak wiec jak jakaś seria im wyjdzie lepiej lub gorzej, możesz to mieć ten zafarb w każdym jednym tv z dowolnym logo 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2023 o 15:38, Xisiek napisał:

Shootout Vincenta jest wiarygodny i jednak różne tv punktują różnie, a wszystkie są przecież na dzień dobry kalibrowane. Konkluzja nie tylko logo. ☺️

to że był wyżej to wierzę kwestia czy był o 2% lepszy wynik czy o 20%

no i shootout to nie do końca obiektywny test - w kolorach zdaje się panas wygrał z qd-oledem samsunga - co jest kuriozalne bo wiadomo że fizycznie nie jest możliwe by panel oled miał lepsze kolory od qd-oled

natomiast nie zdziwię się że mógł się bardziej podobac bo miał kolory bardziej "kinowe" - siła przyzwyczajenia

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...