Skocz do zawartości
Sakeiro

NAJLEPSZY OLED 83 CALE

Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, Usl said:

To powodzenia 😹 Nawet Vincent się z tego śmieje 😂😂

Nikt się Vincenta nie pytał jak ma wyglądać serial. Zatwierdzał kolorysta w otoczeniu 5 nitów. Jak chcesz być jeszcze lepszy od Vincenta to tak jak mówiłem, podkręć kontrast i wyostrzanie na maxa i będziesz widział jeszcze więcej kolorów których kolorysta nie widział. 

22 minutes ago, Usl said:

Haha tu już całkiem się ośmieszyłeś 🤣 TV mają przecież zapewne magiczne wrgb 😸 A rtings ma zapewne jakąś walniętego c1 skoro też potwierdza w nim występowanie colour fringing 😜 No, ale to znów zapewne ich opinia mimo, że jasno pokazują problem na zdjęciach xD

 

Nie mają magicznych paneli, mają inne odległości w jakich się siedzi od panelu więc rzeczy które widać na monitorze ze zwykłej odległości nie będą widoczne na telewizorze z referencyjnej odległości. Ta referencyjna odległość została właśnie po to dobrana żeby nie było widać subpikseli więc jeśli producent telewizora coś nie zepsuje to nie będzie problemów. Przy czym każdy telewizor ma problem z chromatycznymi obwódkami jeśli siedzisz za blisko. W Samsungu po prostu jest to bardziej widoczne. 

A swoją drogą wciąż mi nie odpowiedziałeś czemu luminancja otoczenia jest 5 nitów. Wiesz już? Od razu Ci powiem żebyś nie szukał wideo Vincenta bo on też nie wie. 

22 minutes ago, Usl said:

I dlatego ludzie reportują ten rzekomo niewidoczny colour fringing do rtings w testach tv. 😆 Też ich opinia widać, albo mają problemy ze wzrokiem 😅

 

Nie znam ludzi którzy postują na rtings to nie komentuję, kto wie co robią i w jakich warunkach widzą. Znam profesjonalistów którzy używają RGBW OLEDów do pracy i nie słyszałem żeby ktoś narzekał. 

22 minutes ago, Usl said:

Tak samo jak dałeś w woled w 2017 i niestety też nie potrafisz nigdzie potwierdzić 🤭 Oć zwykła historyjka jak ta z Davidem 

Delaminacja to trudny proces wymagający powolnego odklejania filtru z panelu pod stałym nawiewem gorącego powietrza. Kilka telewizorów było tak zdelaminowanych, kilka się zepsuło w trakcie delaminacji, wyszło że koszt delaminacji i zepsutych modeli był zbyt wysoki żeby robić to na skalę masową. Nie wiem co się stało z tymi zdelaminowanymi modelami, było ich może 4 albo 5, pewnie rozeszły się po studiach. Ponieważ nie było to robione na skalę masową, nie ma po tym śladu na internecie. Dlatego podałem przykład Dolby PRM, to jedyny znany mi przykład gdzie są komercyjnie dostępne dwie wersje tego samego panelu, jedna z filtrem druga bez. 

Edytowane przez silverrobert
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, silverrobert napisał:
Nikt się Vincenta nie pytał jak ma wyglądać serial.

Szkoda, bo na pewno by nie zrobili takiej lipy poniżej 1 nit 😋

36 minut temu, silverrobert napisał:
Zatwierdzał kolorysta w otoczeniu 5 nitów. 

Dowód? Vincent twierdzi inaczej ;) Wyśmiałby cię, że ktoś by się tak świadomie katował 😝

45 minut temu, silverrobert napisał:
Nie mają magicznych paneli, mają inne odległości w jakich się siedzi od panelu więc rzeczy które widać na monitorze ze zwykłej odległości nie będą widoczne na telewizorze z referencyjnej odległości. Ta referencyjna odległość została właśnie po to dobrana żeby nie było widać subpikseli więc jeśli producent telewizora coś nie zepsuje to nie będzie problemów. Przy czym każdy telewizor ma problem z chromatycznymi obwódkami jeśli siedzisz za blisko. W Samsungu po prostu jest to bardziej widoczne. 

1,5x – 1,6x wysokości obrazu to bardzo blisko ludzie ze zwykłej odległości siadają dalej i widzą colour fringing 😆 LoL

49 minut temu, silverrobert napisał:
Nie znam ludzi którzy postują na rtings to nie komentuję, kto wie co robią i w jakich warunkach widzą. Znam profesjonalistów którzy używają RGBW OLEDów do pracy i nie słyszałem żeby ktoś narzekał. 

Takich marnych jak ty, którzy piszą tylko same bajki przeczące profesjonalnym testom? 🤣 

54 minuty temu, silverrobert napisał:
Delaminacja to trudny proces wymagający powolnego odklejania filtru z panelu pod stałym nawiewem gorącego powietrza. Kilka telewizorów było tak zdelaminowanych, kilka się zepsuło w trakcie delaminacji, wyszło że koszt delaminacji i zepsutych modeli był zbyt wysoki żeby robić to na skalę masową. Nie wiem co się stało z tymi zdelaminowanymi modelami, było ich może 4 albo 5, pewnie rozeszły się po studiach. Ponieważ nie było to robione na skalę masową, nie ma po tym śladu na internecie. Dlatego podałem przykład Dolby PRM, to jedyny znany mi przykład gdzie są komercyjnie dostępne dwie wersje tego samego panelu, jedna z filtrem druga bez. 

Czyli nie widziałeś nawet tych WOLEDów z 2017 roku osiągających 1k nit i tylko się domyślasz :blush2:

58 minut temu, silverrobert napisał:
A swoją drogą wciąż mi nie odpowiedziałeś czemu luminancja otoczenia jest 5 nitów. Wiesz już? Od razu Ci powiem żebyś nie szukał wideo Vincenta bo on też nie wie. 

No niezła zagadka 🤔 Gdybym miał strzelać to ten kto to wprowadził za dużo brał 💊 lub jest masochistą, który lubi profanację 😜 Najprawdopodobniej po prostu jest zacofany nie rozumie czym jest hdr jak ty 😂😂 Nie ma dziwne, że studia mają to gdzieś i robią coraz ciemniejsze produkcje 🤭 Jakie to uczucie być jeszcze w erze przestarzalego płaskiego sdr? 😹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Usl said:

Szkoda, bo na pewno by nie zrobili takiej lipy poniżej 1 nit 😋

 

Zrobili jak zrobili, Vincent to żaden kolorysta i nie widzę żeby studia filmowe biły drzwiami i oknami żeby dla nich pracował jako kolorysta. 

2 minutes ago, Usl said:

Dowód? Vincent twierdzi inaczej ;) Wyśmiałby cię, że ktoś by się tak świadomie katował 😝

 

Gdzie twierdzi inaczej? W wideo które linkowałeś narzekał właśnie że grading był w otoczeniu 5 nitów. 

17 minutes ago, Usl said:

1,5x – 1,6x wysokości obrazu to bardzo blisko ludzie ze zwykłej odległości siadają dalej i widzą colour fringing 😆 LoL

 

Standard jest 1.6 do 3.2 do odglądu. Im dalej siedzisz tym mniej będzie widoczny. I nie obchodzi mnie opinia "ludzi", wolę opinię profesjonalistów. 

18 minutes ago, Usl said:

Takich marnych jak ty, którzy piszą tylko same bajki przeczące profesjonalnym testom? 🤣 

 

Ani Vincent ani rtings to nie są profesjonaliści. To strony prosumenckie dla ludzi którzy się trochę znają ale nie pracują w biznesie. Zarabiają z promocji produktów i wideo na Youtubie, a nie z kalibracji czy profesjonalnych testów. Wiem że Vincent sprzedaje też usługi konsultingowe ale nie słyszałem jeszcze żeby współpracował z jakimkolwiek dużym studio.

38 minutes ago, Usl said:

Czyli nie widziałeś nawet tych WOLEDów z 2017 roku osiągających 1k nit i tylko się domyślasz :blush2:

 

Widziałem jeden z nich, ale tak jak mówiłem nie mam sposobu żeby ci to udowodnić, bo i jak, zdjęć nie mogłem zrobić zresztą na zdjęciu luminancji nie zobaczysz. Dlatego podałem przykład profesjonalnego produktu. 

39 minutes ago, Usl said:

No niezła zagadka 🤔 Gdybym miał strzelać to ten kto to wprowadził za dużo brał 💊 lub jest masochistą, który lubi profanację 😜 Najprawdopodobniej po prostu jest zacofany nie rozumie czym jest hdr jak ty 😂😂 Nie ma dziwne, że studia mają to gdzieś i robią coraz ciemniejsze produkcje 🤭 Jakie to uczucie być jeszcze w erze przestarzalego płaskiego sdr? 😹

Studia nie robią coraz ciemniejszych produkcji bo jak już ci powiedziałem, taką ciemną scenę miał A Wrinkle in Time w 2018. To żadna nowość dzisiaj. Przy czym te sceny mają wciąż grading w otoczeniu 5 nitów, na co ty i Vincent narzekacie. Przy czym te standardy ustalili ludzie mądrzejsi i od ciebie i od Vincenta, ludzie którzy wyprodukowali sprzęt którego używa do testów, ludzie którzy tworzą filmy na których on porównuje obrazy i ludzie którzy tworzą telewizory które on potem porównuje. Ponieważ Vincent nie uczestniczy w spotkaniach organizacji standardyzacyjnych które tworzą te standardy to nie wie czemu standardy są takie a nie inne. 

A otoczenie 5 nitów służy do akomodacji oka, która w ciemności prowadzi do zmęczenia wzrokowego przy dłuższym oglądaniu, i do ciągłego utrzymania oka w zakresie adaptacji fotopowej, bo skotopowa wymaga około 30 minut i ty oglądając w domu jej nie osiągniesz oglądając scenę przez 5 minut a kolorysta pracujący nad sceną przez godzinę już tak. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silverrobert napisał:
Zrobili jak zrobili, Vincent to żaden kolorysta i nie widzę żeby studia filmowe biły drzwiami i oknami żeby dla nich pracował jako kolorysta. 

Żaden kolorysta, który już dawno pokazał całej branży jak powinno wyglądać hdr :P 

Ty mu nawet do pięt nie dorastasz :) Dopiero niedawno wypuścili jedynie avatara w hdr 🤣 Mówił, że mógłby pracować w branży na znacznie wyższym stanowisku niż nawet taki kolorysta, ale profesjonalne testowanie tv to oczywiście najlepsza robota i pasja B)

2 godziny temu, silverrobert napisał:
Gdzie twierdzi inaczej? W wideo które linkowałeś narzekał właśnie że grading był w otoczeniu 5 nitów. 

Umiesz angielski, bo chyba nie bardzo 😆 Zacytuj, bo jedynie co mówi

 

Podziwiam, że myślisz, że graderowaniu na ślepo materiał poniżej 1 nit w jasnieszych warunkach z niewidocznymi detalami w cieniach 😸

2 godziny temu, silverrobert napisał:
Standard jest 1.6 do 3.2 do odglądu. Im dalej siedzisz tym mniej będzie widoczny. I nie obchodzi mnie opinia "ludzi", wolę opinię profesjonalistów. 

Od 1,5x do 1,6x dla uhd :mellow: No, ale widać ty żyjesz w erze hd jeszcze jak siadasz 3,2x 🤭

2 godziny temu, silverrobert napisał:
Ani Vincent ani rtings to nie są profesjonaliści. To strony prosumenckie dla ludzi którzy się trochę znają ale nie pracują w biznesie. Zarabiają z promocji produktów i wideo na Youtubie, a nie z kalibracji czy profesjonalnych testów. Wiem że Vincent sprzedaje też usługi konsultingowe ale nie słyszałem jeszcze żeby współpracował z jakimkolwiek dużym studio.

Oczywiście, że Vincent to profesjonalista (prawdopodobnie najlepszy) współpracujący z największymi osobami z branży (nawet z Portrait Display).  Bezapelacyjnie najbardziej profesjonalny tester i certyfikowany ex-kalibrator, który zajął się po covid tylko testami na pełen etat 😅 Pokaż jeszcze, gdzie rtings zarabia na tej promocji produktów i wideo na Youtubie 😹 Kompletnie nie masz pojęcia o branży :lol: 

2 godziny temu, silverrobert napisał:
Widziałem jeden z nich, ale tak jak mówiłem nie mam sposobu żeby ci to udowodnić, bo i jak, zdjęć nie mogłem zrobić zresztą na zdjęciu luminancji nie zobaczysz. Dlatego podałem przykład profesjonalnego produktu. 

Gdzie? 

2 godziny temu, silverrobert napisał:
Studia nie robią coraz ciemniejszych produkcji bo jak już ci powiedziałem, taką ciemną scenę miał A Wrinkle in Time w 2018. To żadna nowość dzisiaj. 

Wcale :D

 

 

2 godziny temu, silverrobert napisał:
Przy czym te sceny mają wciąż grading w otoczeniu 5 nitów, na co ty i Vincent narzekacie. 

Chciałbym widzieć jak pracują w warunkach gdzie nic nie widzą przez światło 💡 z otoczenia 😂😂

2 godziny temu, silverrobert napisał:
Przy czym te standardy ustalili ludzie mądrzejsi i od ciebie i od Vincenta, ludzie którzy wyprodukowali sprzęt którego używa do testów, ludzie którzy tworzą filmy na których on porównuje obrazy i ludzie którzy tworzą telewizory które on potem porównuje. 

Jacy to są np ludzie i co wyprodukowali? Pokaż kogoś kto produkuje tv np od samsung/lg i ustala standardy :rolleyes: Po za tym od groma jest zwalonych produkcji, a ten Ród Smoka to tylko igiełka w stogu siana 😄 Nic dziwnego, że taka "najbardziej zaawansowana banda amatorów z Hollywood" jak nazwał ich sam producent najlepszej płyty testowej S&M również tworzą też takie zwalone standardy 😁

2 godziny temu, silverrobert napisał:
Ponieważ Vincent nie uczestniczy w spotkaniach organizacji standardyzacyjnych które tworzą te standardy to nie wie czemu standardy są takie a nie inne. 

Uczestniczy np w takim hgig i w pełni rozumie ten standard w przeciwieństwie do producentów, którzy źle go implementują 😜

2 godziny temu, silverrobert napisał:
A otoczenie 5 nitów służy do akomodacji oka, która w ciemności prowadzi do zmęczenia wzrokowego przy dłuższym oglądaniu, i do ciągłego utrzymania oka w zakresie adaptacji fotopowej, bo skotopowa wymaga około 30 minut i ty oglądając w domu jej nie osiągniesz oglądając scenę przez 5 minut a kolorysta pracujący nad sceną przez godzinę już tak. 

Czyli każą zabijać hdr, żeby sobie biedni pracownicy czasami oczek nie przemęczyli 🙈 Hahaha 

Edytowane przez Usl
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Usl said:

Vincent to najlepszy kolorysta ;) Już dawno pokazał całej branży jak powinno wyglądać hdr :P

Tak tak, aż sam James Cameron go błagał na kolanach żeby mu pomógł w reedycji. Nikogo innego nie chciał za kolorystę.

9 minutes ago, Usl said:

Ty mu nawet do pięt nie dorastasz :) Dopiero niedawno wypuścili tylko avatara w hdr 🤣 Tłumaczył, że mógłby pracować w branży na znacznie wyższym wysokim stanowisku niż kolorysta, ale profesjonalne testowanie tv to oczywiście najlepsza robota B)

Pewnie, ja też bym mógł pracować jako CEO Disneya, tylko mi się nie chce.

10 minutes ago, Usl said:

Umiesz angielski, bo chyba nie bardzo 😆 Zacytuj, bo jedynie co mówi

Coś tam umiem. Mówi że bez sensu jest grading do luminancji 1 nit jeśli luminancja otoczenia to 5 nitów. Czyli jak narzeka to znaczy że luminancja otoczenia to jest te 5 nitów, w przeciwnym wypadku by nie narzekał.

12 minutes ago, Usl said:

Podziwiam, że myślisz, że graderowaniu materiał poniżej 1 nit w jasnieszych warunkach z niewidocznymi detalami w cieniach 😸

Jeśli kolorysta tak zrobił a reżyser zatwierdził to co ci do tego? Przy 5 nitach otoczenia scenę max 1 nit spokojnie widać, niektóre kolory są spłaszczone ale widać taka była wizja reżysera. Taki wygląd chcieli to taki mają. Jak ci sie nie podoba to z Vincentem nakreccie film i siedźcie w zupełnej ciemności robiąc grading i do 0.1 nita. Nikt wam nie zabrania.

15 minutes ago, Usl said:

Od 1,5x do 1,6x dla uhd :mellow: No, ale widać ty żyjesz w erze hd jeszcze jak siadasz 3,2x 🤭

Rec.2100 mówi 1.6 do 3.2. W masteringu siedzi się bliżej bo to najniższa odległość z jakiej oglądany będzie film. Do oglądania można siedzieć dalej. 

18 minutes ago, Usl said:

Oczywiście, że Vincent to profesjonalista (prawdopodobnie najlepszy) współpracujący z największymi osobami z branży (nawet z Portrait Display).  Bezapelacyjnie najbardziej professionalny tester i certyfikowany ex-kalibrator, który zajął się po covid testami na pełen etat 😅 Pokaż jeszcze, gdzie rtings zarabia na tej promocji produktów i wideo na Youtubie 😹 Kompletnie nie masz pojęcia o branży :lol:

Vincent zarabia na robieniu wideo, a kalibracje robi wyłącznie domowe. Nawet na LinkedInie ma napisane. Słyszałeś kiedyś żeby jakaś firma zatrudniła go do profesjonalnej kalibracji? Ja nie. A że ma dużo widzów to i firmy z nim współpracują, taka specyfika obecnego rynku. Ale to robi z niego co najwyżej influencera, a nie profesjonalistę. 

22 minutes ago, Usl said:

Gdzie?

Dolby miało jedną sztukę przez pewien czas.

23 minutes ago, Usl said:

Wcale :D

No właśnie wcale. Od 2018 nie widziałem żeby ktoś jeszcze ciemniejsze sceny robił niż 1 nit max.

24 minutes ago, Usl said:

Chciałbym widzieć jak pracują w warunkach gdzie nic nie widzą przez światło 💡 z otoczenia 😂

 No właśnie to ta różnica że widzą, 5 nitów to nie jest jakaś masakrycznie wysoka luminancja przez którą nic nie widać na ekranie gdzie masz max 1 nit. Widziałeś kiedyś jak wygląda 5 nitów w otoczeniu? To całkiem ciemny pokój. 

26 minutes ago, Usl said:

Jacy to są np ludzie i co wyprodukowali? Pokaż kogoś kto produkuje tv np od samsung/lg i ustala standardy :rolleyes: Po za tym od groma jest zwalonych produkcji, a ten Ród Smoka to tylko igiełka w stogu siana 😄 Nic dziwnego, że taka "najbardziej zaawansowana banda amatorów z Hollywood" jak nazwał ich sam producent najlepszej płyty testowej S&M również tworzą też takie zwalone standardy 😁

Lista firm uczestniczących w standardach zależy od organizacji standardyzacyjnej. Pokazujesz jak mało wiesz bo Sony, Samsung, LG, Portrait Display i producenci sprzętu pomiarowego należą do prawie wszystkich możliwych takich organizacji, kto inny tworzyłby standardy jak nie ludzie z firm które korzystają z tych standardów. Pytasz się o przykład kogoś z Samsunga kto pracuje nad standardami? Masz tu na przykład Dale Stolitzka, szef badawczo naukowy Samsunga w Stanach: http://www.imid.or.kr/2021/download/feat/IMID2021_Biography_Dale_Stolitzka.pdf. Ma wypisane wszystkie organizacje standardyzacyjne, jak SID ICDM albo IEC TC100,  w których uczestniczył. 

A jak już odwołujesz się do Stacey Spearsa to po pierwsze przy kolor gradingu wciąż trzyma się standardów Hollywood, a po drugie jeśli dobrze się przyjrzysz jego dyskowi testowemu, w kilku scenach widać że kamera którą kręcili niektóre sceny miała bad pixel. Widać nawet które sceny były kręcone tą samą kamerą po tym jednym bad pixelu. Tak że gadać sobie może o bandzie amatorów ale takiego byka nie wychwycił. 

39 minutes ago, Usl said:

Uczestniczy np w takim hgig i w pełni rozumie ten standard w przeciwieństwie do producentów, którzy źle go implementują 😜

A to ciekawe, nie widzę go na liście: https://www.hgig.org/doc/HGIG_membership_200622.pdf . Może zapomnieli go dodać. 

40 minutes ago, Usl said:

Czyli każą zabijać hdr, żeby sobie biedni pracownicy czasami oczek nie przemęczyli 🙈 Hahaha

Nie, nie interesują się po prostu tym co masz do powiedzenia ty i Vincent i zamiast tego robią to na czym się znają. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silverrobert napisał:

Zrobili jak zrobili, Vincent to żaden kolorysta i nie widzę żeby studia filmowe biły drzwiami i oknami żeby dla nich pracował jako kolorysta

Żaden kolorysta, który już dawno pokazał całej branży jak powinno wyglądać hdr :P

2 godziny temu, silverrobert napisał:

Tak tak, aż sam James Cameron go błagał na kolanach żeby mu pomógł w reedycji. Nikogo innego nie chciał za kolorystę.

Pewnie, ja też bym mógł pracować jako CEO Disneya, tylko mi się nie chce.

No widzisz, ty wolisz pracować dla kogoś na smyczy 🐕‍🦺 On woli pracować dla siebie 😏

2 godziny temu, silverrobert napisał:

Coś tam umiem. Mówi że bez sensu jest grading do luminancji 1 nit jeśli luminancja otoczenia to 5 nitów. Czyli jak narzeka to znaczy że luminancja otoczenia to jest te 5 nitów, w przeciwnym wypadku by nie narzekał.

W zapisach 📝 jedynie 😆

2 godziny temu, silverrobert napisał:

Jeśli kolorysta tak zrobił a reżyser zatwierdził to co ci do tego? 

No właśnie, to co płaczesz o matrixie 😹

2 godziny temu, silverrobert napisał:

Przy 5 nitach otoczenia scenę max 1 nit spokojnie widać, niektóre kolory są spłaszczone ale widać taka była wizja reżysera. Taki wygląd chcieli to taki mają. Jak ci sie nie podoba to z Vincentem nakreccie film i siedźcie w zupełnej ciemności robiąc grading i do 0.1 nita. Nikt wam nie zabrania.

No trochę filmików o kiepskim hdr w filmach jak w tym Rodzie Smoka 🐲 już jest :) Od tego są profesjonalni testerzy w końcu 😏

2 godziny temu, silverrobert napisał:

Rec.2100 mówi 1.6 do 3.2. W masteringu siedzi się bliżej bo to najniższa odległość z jakiej oglądany będzie film. Do oglądania można siedzieć dalej.

Dolby mówi jasno 1,5x - 1,6x dla uhd, czyli przelicz sobie umiesz w matmę jak trzeba siedzieć blisko od takiego 55" ekranu 😅 Jak od monitora 😜 Nie, na pewno z takiej odległości colour fringing nie będzie widoczny 😹

2 godziny temu, silverrobert napisał:

Vincent zarabia na robieniu wideo, a kalibracje robi wyłącznie domowe. Nawet na LinkedInie ma napisane. Słyszałeś kiedyś żeby jakaś firma zatrudniła go do profesjonalnej kalibracji? Ja nie. A że ma dużo widzów to i firmy z nim współpracują, taka specyfika obecnego rynku. Ale to robi z niego co najwyżej influencera, a nie profesjonalistę. 

Na pewno Linkedin aktualny, tak jak jego profesjonalne usługi kalibracji 🤭 Po za tym choćby nawet to od kiedy trzeba być zatrudnionym przez firmę, by być profesjonalistą? 😂😂

2 godziny temu, silverrobert napisał:

Dolby miało jedną sztukę przez pewien czas.

Mierzyłeś?

2 godziny temu, silverrobert napisał:

Lista firm uczestniczących w standardach zależy od organizacji standardyzacyjnej. Pokazujesz jak mało wiesz bo Sony, Samsung, LG, Portrait Display i producenci sprzętu pomiarowego należą do prawie wszystkich możliwych takich organizacji, kto inny tworzyłby standardy jak nie ludzie z firm które korzystają z tych standardów. Pytasz się o przykład kogoś z Samsunga kto pracuje nad standardami? Masz tu na przykład Dale Stolitzka, szef badawczo naukowy Samsunga w Stanach: http://www.imid.or.kr/2021/download/feat/IMID2021_Biography_Dale_Stolitzka.pdf. Ma wypisane wszystkie organizacje standardyzacyjne, jak SID ICDM albo IEC TC100,  w których uczestniczył. 

To on odpowiadał za ten tv przeczącym tym wszystkim standardom, który współtworzy? 😅

 

 

2 godziny temu, silverrobert napisał:

A jak już odwołujesz się do Stacey Spearsa to po pierwsze przy kolor gradingu wciąż trzyma się standardów Hollywood, a po drugie jeśli dobrze się przyjrzysz jego dyskowi testowemu, w kilku scenach widać że kamera którą kręcili niektóre sceny miała bad pixel. Widać nawet które sceny były kręcone tą samą kamerą po tym jednym bad pixelu. Tak że gadać sobie może o bandzie amatorów ale takiego byka nie wychwycił. 

A to ciekawe, nie widzę go na liście: https://www.hgig.org/doc/HGIG_membership_200622.pdf . Może zapomnieli go dodać. 

Nie, nie interesują się po prostu tym co masz do powiedzenia ty i Vincent i zamiast tego robią to na czym się znają. 

Straszne, film do kosza z powodu bad pixela xD Ile razy widziałem jeszcze gorzej wyglądające pixele zablokowane w wysoko budżetowych produkcjach przewyższających wielokrotne budżet jakim on dysponował :D

Jak producenci tworzący ten standard źle go implementują to kto nie wie czemu standardy są takie a nie inne jak Vincent, który jako pierwszy publicznie go testował i tłumaczył jak on powinien działać, a nie działał w większośći producentów, którzy nie potrafili nawet poprawnie implementować własnych standardów i trzeba było im reportowac bugi, żeby coś z tym zrobili? 😸 

Czyli zwalonym hdr? :lol:

Edytowane przez Usl
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Usl said:

Żaden kolorysta, który już dawno pokazał całej branży jak powinno wyglądać hdr :P

A kierowca autobusu siedział i klaskał. Jakoś nikt filmów pełnometrażowych od Vincenta nie kupuje. 

9 minutes ago, Usl said:

No widzisz, ty wolisz pracować dla kogoś na smyczy 🐕‍🦺 On woli pracować dla siebie 😏

Jak pracuje dla siebie to nie jest profesjonalistą. Jest influencerem Youtubowym co najwyżej. 

11 minutes ago, Usl said:

W zapisach 📝 jedynie 😆

W jakich zapisach? Nie mam pojęcia o czym teraz mówisz. 

12 minutes ago, Usl said:

No właśnie, to co płaczesz o matrixie 😹

Bo reżyser nie mógł zatwierdzić bo nie ma takiego monitora, co sam przyznałeś. 

13 minutes ago, Usl said:

No trochę filmików o kiepskim hdr w filmach jak w tym Rodzie Smoka 🐲 już jest :) Od tego są profesjonalni testerzy w końcu 😏

Dlatego nie słucham się "ekspertów" Youtubowych. Youtube nie robi ci testu z wiedzy zanim wrzucisz filmik. A poza tym testerzy Youtubowi to testerzy prosumenccy, a nie profesjonalni, co już ci dużo razy tłumaczyłem. Uwierz mi że profesjonalni kalibratorzy nie mają czasu żeby nagrywać filmiki na Youtuba. 

18 minutes ago, Usl said:

Dolby mówi jasno 1,5x - 1,6x dla uhd, czyli przelicz sobie umiesz w matmę jak trzeba siedzieć blisko od takiego 55" ekranu 😅 Jak od monitora 😜 Nie, na pewno z takiej odległości colour fringing nie będzie widoczny 😹

Gdzie Dolby ma standardy odtwarzania? Ja tylko widzę standardy masteringu na ich stronie. I nawet z takiej odległości przy masteringu nigdy nie słyszałem żeby ktoś narzekał na fringing w RGBW OLEDach. Zresztą, przy monitorach komputerowych siedzi się bliżej niż 1.5 PH, często to nawet 0.9 - 1 PH.

 

24 minutes ago, Usl said:

Na pewno Linkedin aktualny, tak jak jego profesjonalne usługi kalibracji 🤭 Po za tym choćby nawet to od kiedy trzeba być zatrudnionym przez firmę, by być profesjonalistą? 😂😂

Trzeba żyć z czegoś żeby być profesjonalistą w danej dziedzinie. Vincent nie jest profesjonalnym kalibratorem bo żyje z produkcji filmików na Youtube i promocji. Ludzie oceniają go po ilości odtworzonych filmików a nie po jakości jego kalibracji. 

 

28 minutes ago, Usl said:

Mierzyłeś?

Tak.

28 minutes ago, Usl said:

To on odpowiadał za ten tv przeczącym tym wszystkim standardom, który współtworzy? 😅

Jak zwykle pleciesz głupoty i wrzucasz nic nie mówiące filmiki. Żaden ekspert sam nie tworzy standardów. Masz całe grupy złożone z ekspertów z różnych firm pracujących razem i głosujących razem żeby przyjąć standardy które są jak najbardziej obiektywne. Może i pracował w grupie która stworzyła standard ale na pewno nie był wyłącznym autorem ani sam nie zatwierdził standardu, tylko eskperci z poszczególnych krajów zagłosowali i zatwierdzili. 

A zresztą nie wiem o jakim standardzie mówisz, PQ został stworzony przez Dolby i ustandardyzowany przez SMPTE. Samsung działa w SMPTE ale nie współpracuje z Dolby.

Jak zwykle mówisz o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia. 

35 minutes ago, Usl said:

Straszne, film do kosza z powodu bad pixela xD Ile razy widziałem jeszcze gorzej wyglądające pixele zablokowane w wysoko budżetowych produkcjach przewyższających wielokrotne budżet jakim on dysponował :D

No ile razy, pochwal się. Z chęcią posłucham. 

A jak chcesz kogoś krytykować że jest amatorem to lepiej pokaż pełnię profesjonalizmu. 

36 minutes ago, Usl said:

Jak producenci tworzący ten standard źle go implementują to kto nie wie czemu standardy są takie a nie inne jak Vincent, który jako pierwszy publicznie go testował i tłumaczył jak on powinien działać, a nie działał w większości producentów? 😸

Czekaj czekaj, ale mówiłeś że on był członkiem tej grupy standardyzacyjnej HGiG? To był czy nie był? Bo mam wrażenie że znowu mówisz jak znawca o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia.

A że standardy mają problem z wdrożeniem to norma, zawsze będą problemy. Jak myślisz że z HGIG było ciężeko to poczytaj trochę o Filmmaker Mode i automatyczne przełączanie w niego. 

Generalnie, brzmisz jak szef fanklubu Vincenta, gość który ma kompletnie zerową wiedzę o branży, podstawach naukowych i standardach, umiesz tylko jak papuga powtarzać za Vincentem i innymi Youtuberami i to tylko wtedy jak się z tobą zgadzają. Nie rozumiesz większości rzeczy o których się wypowiadasz ale myślisz że jeśli obejrzałeś kilka filmików na Youtubie to robi to z ciebie eksperta. Za każdym razem kiedy próbujesz błysnąć wiedzą pokazujesz tylko jeszcze bardziej jak bardzo ci jej brakuje. Klasyczny Dunning-Kruger w akcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silverrobert napisał:

A kierowca autobusu siedział i klaskał. Jakoś nikt filmów pełnometrażowych od Vincenta nie kupuje. 

Co to zmienia? 🤣 Pokazał jak się graderuje filmy 😏

3 godziny temu, silverrobert napisał:

Jak pracuje dla siebie to nie jest profesjonalistą. Jest influencerem Youtubowym co najwyżej. 

Najlepsi profesjonaliści właśnie pracują dla siebie 😎 Nie dla kogoś 😂

3 godziny temu, silverrobert napisał:

W jakich zapisach? Nie mam pojęcia o czym teraz mówisz.

Standardu jedynie 😅 Myślenie 🧠 widać boli 😆

3 godziny temu, silverrobert napisał:

Bo reżyser nie mógł zatwierdzić bo nie ma takiego monitora, co sam przyznałeś. 

Dziwne, że film już od dawna jest w sprzedaży 😄

3 godziny temu, silverrobert napisał:

 

Dlatego nie słucham się "ekspertów" Youtubowych. 

Dlatego się nie znasz 😼

3 godziny temu, silverrobert napisał:

Youtube nie robi ci testu z wiedzy zanim wrzucisz filmik.

Dla ciebie zapewne, by zrobili wyjątek skoro wypisujesz takie bzdury 😝

3 godziny temu, silverrobert napisał:

A poza tym testerzy Youtubowi to testerzy prosumenccy, a nie profesjonalni, co już ci dużo razy tłumaczyłem. Uwierz mi że profesjonalni kalibratorzy nie mają czasu żeby nagrywać filmiki na Youtuba

Maciek wcale nie nagrywa filmików na yt, bo nie ma czasu 😺  PS Widziałeś już pierwszy profesjonalny test micro leda na świecie? 🌏 To zapewne jego sobowtór 🤭

3 godziny temu, silverrobert napisał:

Gdzie Dolby ma standardy odtwarzania? Ja tylko widzę standardy masteringu na ich stronie.

To od masteringu siedzi się dalej niż odtwarzania? xD

3 godziny temu, silverrobert napisał:

I nawet z takiej odległości przy masteringu nigdy nie słyszałem żeby ktoś narzekał na fringing w RGBW OLEDach.

Nie słyszałeś też o filmach w recu 🤣  Co nie znaczy, że ich nie ma 😹 

3 godziny temu, silverrobert napisał:

Zresztą, przy monitorach komputerowych siedzi się bliżej niż 1.5 PH, często to nawet 0.9 - 1 PH. 

Haha, już to widzę 😽 Dane z d🍑 jak zwykle? :lol:

 

3 godziny temu, silverrobert napisał:

Trzeba żyć z czegoś żeby być profesjonalistą w danej dziedzinie. Vincent nie jest profesjonalnym kalibratorem bo żyje z produkcji filmików na Youtube i promocji. Ludzie oceniają go po ilości odtworzonych filmików a nie po jakości jego kalibracji. 

Lool pokaż taki zapis 📝 Posiadane certyfikaty nic przecież nie znaczą 😛

3 godziny temu, silverrobert napisał:

Tak. 

😛

I teraz pokaż pomiary 😉 A nie sorry, wiadomo że jesteś tylko bajkopisarzem 😸

 

3 godziny temu, silverrobert napisał:

Generalnie, brzmisz jak szef fanklubu Vincenta, gość który ma kompletnie zerową wiedzę o branży, podstawach naukowych i standardach, umiesz tylko jak papuga powtarzać za Vincentem i innymi Youtuberami i to tylko wtedy jak się z tobą zgadzają. Nie rozumiesz większości rzeczy o których się wypowiadasz ale myślisz że jeśli obejrzałeś kilka filmików na Youtubie to robi to z ciebie eksperta. Za każdym razem kiedy próbujesz błysnąć wiedzą pokazujesz tylko jeszcze bardziej jak bardzo ci jej brakuje. Klasyczny Dunning-Kruger w akcji.

  •  

Śmieszne, że taki wypisujący same brednie no name, który nawet nie wiedział o występowaniu colour fringingu na wrgb neguje taką osobę jak Vincent Teoh, która jest Michealem Jordanem w profesjonalnych testach :D Trzymajcie mnie, bo gość się jeszcze uważa za lepszego 😂

Pokazaleś już gdzie ten rtings zbija takie kokosy na tej promocji produktów i wideo w platformie Youtubie, bo coś nie widziałem :rolleyes: Ej no stary, pokaż chociaż ten duży lag po za trybem gry w QD-OLEDach 😜 Haha :P Klasyczny Dunning-Kruger w akcji 🤡

6 godzin temu, silverrobert napisał:

No właśnie to ta różnica że widzą, 5 nitów to nie jest jakaś masakrycznie wysoka luminancja przez którą nic nie widać na ekranie gdzie masz max 1 nit. Widziałeś kiedyś jak wygląda 5 nitów w otoczeniu? To całkiem ciemny pokój. 

Za to już masakrycznie wysoka skoro robi się siwa czerń w qd-oled i nie da się pracować 🤣 Jakie to uczucie ciągle się ośmieszać samemu sobie przecząc? 🤔 

Edytowane przez Usl
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, Usl said:

Co to zmienia? 🤣 Pokazał jak się graderuje filmy 😏

Pokazał jak myśli że się przeprowadza grading. To duża różnica. Nie ma pojęcia jak w praktyce to wygląda. Równie dobrze może mówić że nakręcił filmik na YouTube więc jest reżyserem. Wszystko spoko ale nikt by mu za tą jego pracę nie zapłacił. 

34 minutes ago, Usl said:

Najlepsi profesjonaliści właśnie pracują dla siebie 😎 Nie dla kogoś

Nie znasz żadnego profesjonalisty więc nie wypowiadaj się co robią. Jak jesteś w czymś dobry to nie robisz tego za darmo.

35 minutes ago, Usl said:

Standardu jedynie 😅 Myślenie 🧠 widać boli

To po co narzekać na zapisy standardu jeśli nikt ich nie przestrzega? Coś mataczysz.

37 minutes ago, Usl said:

Dziwne, że film już od dawna jest w sprzedaży

Jest w sprzedaży bo kolorysta (podejrzewam że nie reżyserzy) zatwierdzili obraz po tone mappingu bez oglądu natywnego. Czyli tak jak się nie robi normalnie.

39 minutes ago, Usl said:

Dlatego się nie znasz

Znam się, ale nie uczyłem się od Youtuberów.

41 minutes ago, Usl said:

Dla ciebie zapewne, by zrobili wyjątek skoro wypisujesz takie bzdury 😝

Nie mam kanału na YouTube, mam dosyć pracy i bez tego. 

41 minutes ago, Usl said:

Maciek wcale nie nagrywa filmików na yt, bo nie ma czasu 😺  PS Widziałeś już pierwszy profesjonalny test micro leda na świecie? 🌏 To zapewne jego sobowtór

Mówiłem ci już że nie oglądam testów na Youtubie, sam swoje robię. A profesjonalnych kalibratorów nie ma youtubie, mają kontrakty NDA ze studiami podpisane i ostatnie co chcą to dzielić się swoją wiedzą z innymi. 

46 minutes ago, Usl said:

To od masteringu siedzi się dalej niż odtwarzania?

Masz dyskalkulię? 1.5 PH to bliżej niż 3.2. A standard mówi 1.6 do 3.2 maksymalnie. Dolby mówi 1.5 do 1.6 do masteringu. Przeczytaj jeszcze raz standard Rec.2100, ze zrozumieniem tym razem. 

48 minutes ago, Usl said:

Nie słyszałeś też o filmach w recu 🤣  Co nie znaczy, że ich nie ma 😹 

Słyszałem, sam zrobiłem 3 po południu. Podmieniłem metadane w filmikach Rec709 i teraz są Rec2020. A te głupie studia wciąż wypuszczają filmy w P3 zamiast się ode mnie uczyć.

50 minutes ago, Usl said:

Haha, już to widzę 😽 Dane z d🍑 jak zwykle?

W tym przypadku tak, nie ma standardów jeśli chodzi o odległość siedzenia od monitora komputerowego. Masz lepsze dane to pokaż.

52 minutes ago, Usl said:

Lool pokaż taki zapis 📝 Posiadane certyfikaty nic przecież nie znaczą

Jaki znowu zapis? Na LinkedInie ma jako główną pracę producent wideo na Youtube. Znany jest z produkcji wideo na Youtube. Znasz go jako kalibratora czy znasz go z filmików? Kalibrował ci coś kiedyś?

56 minutes ago, Usl said:

teraz pokaż pomiary 😉 A nie sorry, wiadomo że jesteś tylko bajkopisarzem

Pomiary robione spektrometrem PR740, w trybie ręcznym. Tak jak mówiłem już, nie mam zdjęć. Dlatego jedynym dowodem jest monitor PRM który na podobnej zasadzie usunięcia filtra zyskał 400 nitów. 

59 minutes ago, Usl said:

Śmieszne, że taki wypisujący same brednie no name, który nawet nie wiedział o występowaniu colour fringingu na wrgb neguje taką osobę jak Vincent Teoh, która jest Michealem Jordanem w profesjonalnych testach :D Trzymajcie mnie, bo gość się jeszcze uważa za lepszego 

No i tu jest sedno całej sprawy. Sam sobą nie reprezentujesz nic, zero. Nic nie umiesz, na niczym się nie znasz. Jedyne co potrafisz to wałkować w kółko jaki to Vincent nie jest świetny ale w sumie nawet nie masz takiej wiedzy żeby właściwie ocenić jak bardzo się zna. Nie wiesz tyle żeby ocenić jakie są limity jego wiedzy, potrafisz tylko ślepo ufać we wszystko co powie i powtarzać jak mantrę. Jesteś jak kupa co przykleja się do okrętu i krzyczy: płyniemy.

Przy czym Vincent też sam z siebie nic nie robi, polega na narzędziach jak Calman które robią pomiary za niego. Czyli teoretycznie ludzie z Portrait Display umieją zrobić wszystko to co on i jeszcze więcej. Nie wiem, na twoim miejscu bardziej byłbym pod wrażeniem ludzi z Portrait niż Vincenta.

1 hour ago, Usl said:

Pokazaleś już gdzie ten rtings zbija takie kokosy na tej promocji produktów i wideo w platformie Youtubie, bo coś nie widziałem :rolleyes: Ej no stary, pokaż chociaż ten duży lag po za trybem gry w QD-OLEDach 😜 Haha :P Klasyczny Dunning-Kruger w akcj

Wideo dotyczyło się tylko Vincenta. Rtings żyje z promocji Amazona i Best Buya. Ciężko powiedzieć czy robią coś dla samych producentów bo nie podpadają pod FTC więc nie muszą raportować.

1 hour ago, Usl said:

Za to już masakrycznie wysoka skoro robi się siwa czerń w qd-oled i nie da się pracować 🤣 Jakie to uczucie ciągle się ośmieszać samemu sobie przecząc

Induktancja luminancji działa inaczej niż reflektancja. Fakt że reflektancja nie robi problemu ale indukcja już tak wcale nie jest sprzecznością. 

Koniec końców, kolejny post gdzie nie zaprezentowałeś nic. Zero wiedzy, zero zrozumienia, maksymalne lizusostwo dla Vincenta. Dam ci więc szansę: zagialem cię juz na pytaniu o źródło luminancji 5 nitów otoczenia w gradingu HDR, na co oczywiście nie miałeś żadnej odpowiedzi. Pokaż teraz się ty swoją wiedzą. Zademonstruj jak dobrze się znasz na technologii HD. Zadaj mi najtrudniejsze pytanie jakie potrafisz z ogólnej wiedzy o technologii. Nie z konkretnego Blu-ray, bo nie każdy może je wszystkie śledzić, ani z konkretnego telewizora bo mało kto ma czas wszystkie pomierzyć. Najtrudniejsze pytanie jakie możesz wymyśleć dotyczące technologii HD w ogóle. Myślisz że tak bardzo się znasz, to pokaż wszystkim i zagnij mnie swoją wiedzą. Czekam.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest twoje pytanie? Bo mówiłem że bez pytań o konkretny telewizor, Panasonicow na własne oczy lata nie widziałem bo gdzie mieszkam nie są popularne. Miała być ogólna wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej ;) Czemu tv ma black crusha mimo, że EOTF wręcz wskazuje na rozjaśnione cienie? 🤔 

 

28 minut temu, silverrobert napisał:

Mówiłem ci już że nie oglądam testów na Youtubie, sam swoje robię. A profesjonalnych kalibratorów nie ma youtubie, mają kontrakty NDA ze studiami podpisane i ostatnie co chcą to dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Nie oglądasz i dlatego nie wiesz, że Maciek Koper jest 😅

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Usl said:

To może inaczej ;) Czemu tv ma black crusha mimo, że EOTF wręcz wskazuje na rozjaśnione cienie?

Może być tysiąc powodów. Najczęściej kwestia źle ustawionego lub źle wykrytego zakresu kwantyzacji - jeśli sygnał ma zakres full a jest interpretowany jako limited to będzie crush nawet przy poprawnej kalibracji. To pierwsze co bym testował, jeśli nie to to pozostaje 999 rzeczy do przetestowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Usl said:

Sygnał full z filmu bd 😆 To na pewno nie 🤣

Nie mówiłeś skąd sygnał, pytałeś skąd może być black crush jak kalibracja poprawną. No więc stąd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Usl said:

Tylko poziom czerni jest poprawnie ustawiony 😅

No to debuggingu na odległość ciąg dalszy:

2). Czy jest włączona jakaś kompensacja kolorów w zależności od światła otoczenia? Czasem takie algorytmy potrafią wprowadzić dziwne artefakty.

3). Czy panel ma faktycznie widoczny black crush czy to wina OTFa soczewki aparatu?

4). Źle załadowana kalibracja? I takie problemy widywałem, idealna kalibracja ale potem telewizor ładował nieprawidłowy plik LUT. Nie mam za to pojęcia jak sprawdzić czy coś takiego się dzieje.

5). Kalibracja zrobiona dla innej częstotliwości sygnału wejściowego niż sygnał na którym pojawia się black crush?

To są kolejne rzeczy do sprawdzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) nie 

3) faktycznie 

4) Dobrze załadowana 

5) poprawna częstotliwość 

Ogólnie ustawienia i kalibracja to nie przyczyna, bo została zrobiona na najwyższym poziomie przez Vincenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje poprawna odpowiedź na twoje pytanie? Bo podałem już 5 różnych powodów dlaczego telewizor może wyglądać tak jak wygląda. Jeśli chcesz żeby Ci ktoś na podstawie jednego zdjęcia powiedział co jest nie tak z konkretnym telewizorem to możemy cały tydzień nad tym spędzić ale na odległość potrzebujesz nie eksperta tylko wróżbitę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i żadna poprawna 😄 Tak się znasz na telewizorach 🤣 I nie gadaj też, że nie ma u ciebie samsungów 😆 Chciałeś masz - zagiąłem cię 🤗

I to już kolejny raz z rzędu 😸

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Usl said:

No i żadna poprawna 😄 Tak się znasz na telewizorach 🤣 I nie gadaj też, że nie ma u ciebie samsungów 😆 Chciałeś masz - zagiąłem cię 🤗

I to już kolejny raz z rzędu 😸

Dlatego się pytam, a czy istnieje poprawna? 

A zresztą od razu mówiłem że pytanie co do technologii a nie co do konkretnego modelu. Jak się pytasz czemu ten S95C tak wygląda to nawet już nie pytanie o konkretny model tylko o konkretną sztukę. Przeszedłem cię przez pierwsze 5 kroków które bym sprawdził żeby naprawić, każdy miał sens. Nie chce mi się przechodzić przez kolejne 995 kroków żeby odkryć coś głupiego jak "Samsung znowu podkręca tryb Filmmaker poza wzorcami 10%". To żadna wiedza ogólna, to wiedza o telewizorze Vincenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Usl said:

Tylko, że każda sztuka s95c ma taki black crush 😅

No to to kolejna informacja, której nie podałeś. Co wciąż nie zmienia faktu że pytanie o konkretny model S95C. Żadna to wiedza ogólna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki profesjonslista nie wie takich rzeczy 🤭 W końcu samsung to NO 1 marka na świecie 🌏 i to jeszcze mowa o flagowcu z najlepszą rewolucyjną technologią qd-oled 😅 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Usl said:

To taki profesjonslista nie wie takich rzeczy 🤭 W końcu samsung to NO 1 marka na świecie 🌏 i to jeszcze mowa o flagowcu z najlepszą rewolucyjną technologią qd-oled 😅 

Oczywiście, że nie. Kto by miał czas uczyć się na pamięć każdego problemu z każdym modelem telewizora na rynku dla każdego typu wideo na rynku. A szczególnie telewizora który i tak nie jest używany profesjonalnie. Kalibracja to tylko część mojej pracy więc jeśli telewizor nie ma potencjału to ja nie mam ochoty robić za dział QA Samsunga, niech sami naprawiają. 

A swoją drogą, miałeś tę jedną okazję pokazać się wiedzą, mogłeś wybrać dowolną tematykę pytanie w zakresie wiedzy o technologii i wybrałeś tematykę znajomości filmików Vincenta. Czyli na potwierdzenie że sam nie wiesz nic, umiesz tylko powtarzać za Vincentem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...