Skocz do zawartości
Gmeru

Promocje i okazje - Jakas ciekawa promocja? Napisz jak wiesz!

Rekomendowane odpowiedzi

Aby policzyć taki vat (tu sugeruję się wiedzą innych) to robimy 1000x22 (zakładając, że ten vat to 22%) a wynik dzielimy przez 122 i mamy wartość vatu. A więc cena będzie 820. Blednę jest liczenie podatku vat z ceny brutto. Pamiętajmy, człowiek uczy się całe życie :).

Prościej jest podzielić przez 1,22.

1000/1,22=819,67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 1000 brutto / 1,22 = 819,67 netto * 1,22 = 1000 brutto

tak prościej :)

btw kiedyś standardowym pytaniem podczas rekrutacji na handlowca stosowanym przeze mnie było oblicz z brutto netto. Po jakiś 100 próbach odpuściłem sobie bo tylko 1 na 100 osób potrafiła to wyliczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby policzyć taki vat (tu sugeruję się wiedzą innych) to robimy 1000x22 (zakładając, że ten vat to 22%) a wynik dzielimy przez 122 i mamy wartość vatu. A więc cena będzie 820. Blednę jest liczenie podatku vat z ceny brutto. Pamiętajmy, człowiek uczy się całe życie :D.

Możesz rozwinąć działanie 1000x22/122?? Dobra, mam to, faktycznie jest sposób na policzenie VAT z ceny Brutto.

Ale generalnie liczenie VATu jest proste jak konstrukcja cepa

netto = 100

VAT = 100 * 22% = 22

brutto = netto + VAT = 100 + 100 * 0,22 = 100 * (1+0,22) = 100 * 1,22 = 122

Jak widać obliczanie ceny brutto z netto polegana na przemnożeniu netto przez 1,22, czyli

brutto = netto * 1,22

czyli, jeżeli chcemy obliczyć netto posiadając brutto to

brutto = netto * 1,22 | /1,22 (czyli dzielimy stronami przez 1,22)

brutto/1,22 = netto , czyli

netto = brutto/1,22

Pójdzmy dalej, rozwinięcie działania kolegi denver666:

VAT = b - n, gdzie b - brutto, n - netto

VAT = b - b/1,22

VAT = 1,22b/1,22 - b/1,22

VAT = (1,22b - b)/1,22

VAT = 0,22b/1,22

VAT = 22*b/122

... Ufff, matematyka na poziome 4 klasy podstawówki

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby policzyć taki vat (tu sugeruję się wiedzą innych) to robimy 1000x22 (zakładając, że ten vat to 22%) a wynik dzielimy przez 122 i mamy wartość vatu. A więc cena będzie 820. Blednę jest liczenie podatku vat z ceny brutto. Pamiętajmy, człowiek uczy się całe życie :D.

Przyznam sie ze cene tego pilota nie obliczalem sam , podal mi ja pan z obslugi stoiska tzn taka jaka zaplace przy kasie.Za pomylke przepraszam, ale uwazam ze jest to dobra cena gdyz nie dawno widzialem w sieci ceny tych pilotow okolo 2000 zl.

Pozsro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie :D Przecież to oczywiste, nad czym się tu zastanawiać:

brutto = netto razy 1,22

netto = brutto podzielić przez 1,22

Swoją drogą, w MM widziałem jak sprzedawcy próbowali ludziom tłumaczyć dlaczego mają odjąć od cen 18% a nie 22%, i nikt tego nie mógł pojąć, łącznie ze sprzedawcami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. wiki to dokładnie 18,03% i wynika to przez analogię przepisu :

"Przy świadczeniu usług w handlu i gastronomii podatnik może obliczać kwotę VAT od wartości brutto towaru (art. 85 Ustawy z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług) stosuje wówczas stawki: 18,03% wartości brutto, dla towarów i usług objętych stawką 22%"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg. wiki to dokładnie 18,03% i wynika to przez analogię przepisu :

Widzę, że u forumowiczy z matematyką baaardzo słabo. Nie jest to żadna analogia przepisu (chociaż oczywiście przepis ma prawidłowo wyliczone procenty), tylko zwykła matematyka. Zapytajcie Waszych dzieci, jeżeli ukończyły już szkołę podstawową to Wam wyjaśnią...

Jak już ostanio ustaliliśmy:

VAT = 22*b/122 (przypominam b to cena brutto)

A więc

VAT = 22/122*b (co wynika z twierdzenia o przemienność mnożenia)

czyli dalej idąc tym tropem:

VAT = (w przybliżeniu) 0.1803 * b

Ot cała tajemnica.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyka jest Królową nauk, czy to się komuś podoba czy nie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nad czym szanowni koledzy debatuja to nie matematyka z calym szacunkiem. To rachunki. Roznica znaczna :). Wracajmy do tematu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Deal na play.com to 4 plytowy pack Rambo za..18 funtow.

Jak ktoś lubi to sobie kliknac moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dvd.co.uk Command & Conquer: Red Alert 3 (Xbox 360) za 5,99F :) normalnie taniej już sobie nie wyobrażam, jak ktoś lubi c&c to mikołaj dziś ma gest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze o tym co zobaczylem dzis w MM Zabrze. Mianowicie chodzi o ceny.

Koncert G. Michaela - 89 zl, filmy na bd - kilka pozycji po 89,00 (zadne promocje, tytuly mniej popularne po prostu), reszta od ... 119,00 !!!

Dramat na całej linii z tymi cenami. Ktos na łeb upadł żeby takie niespodzianki robic przed Świętami. Na stoisku oczywiscie tylko nieliczni a Ci ktorzy byli głośno komentowali postępowania kierownictwa tegoż sklepu.

I jeszcze jedna ciekawostka. Remasterowane albumy Depeche Mode (wersje bez SACD, 2 wersja remasterow) caly rok kosztowaly w granicach 49,99-54,99. Od dzisiaj 84,99. Kolejna głupota do n'tej potęgi. Odechciewa mi sie odwiedzac MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM takie wietrzenie magazynów że ceny albo takie same albo o 10zł mniej (łał). :angry: jak zawsze robią z nas idiotów. Sprawdzałem na TV, gry, BD> Zero okazji,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Expert w Świdnicy - jest Walkiria na Blu za 49 zł i trochę płytek po 69,90 (Lucky Slevin np.) i 79. Ja dla siebie nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w MM w W-wie (Ostrobramska) i zauważyłem jak już obsługa zmieniała cena, które będą obowiązywać od 2 stycznia. Nie wiem czy to jakiś dzień bez VATu czy zmiana cen na dłużej. Z proporcji obniżek wygląda na to, że to jednak dzień bez VATu.

Zanotowałem kilka przykładów:

1. LCD Samsung UE 55 B7000.

było: 9999 zł.

będzie: 8195 zł.

Najtaniej w sieci ten model znalazłem (skapiec.pl) za 9084 zł. Wygląda, że cena w MM jak za takiego grzmota atrakcyjna.

2. LCD Samsung UE 46 B7000.

było: 7499 zł.

będzie: 6146 zł.

Jakieś 200 zł taniej niż najniższe oferty znalezione na skąpcu. Wersja 46 B8000 będzie po obniżce za 7376 zł czyli porównywalnie ile najtańsze oferty netowe.

3. LCD Sharp 46LU700EV.

było: 6799 zł.

będzie: 5572 zł.

Czyli porównywalnie z najtańszymi ofertami netowymi.

Wpadłem tam wczoraj na chwilę aby dzieciakom kupić jakiś film na DVD co by się zajęły sobą przed Sylwestrem :)

Było już późno i pustawo. Obsługa zajęta była głównie zmianą cen na telewizorach.

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos pamietal jakies ceny ktore były wystawione w grudniu w MM na model philips 9704 w wielkosciach 40, 46 i 52 cale to prosze niech napisze gdzie i po ile w MM byl bo chce sie zorientowac po ile moze byc w bezvat, czy warto sobie glowe zawracac.

Ta cena b557000 jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi cenami mniejszymi o podatek VAT? Te artykuły to jakieś końcówki serii, czy coś w tym stylu? Nie wieżę, żeby MM był tak wspaniałomyślny i obniżył ceny po prostu, ot tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie pierwszy raz kiedy jest bez VAT ale ludzie się rano zabijają :D:lol: :lol: :lol: W końcu martwy ruch po świętach muszę jakoś podnieść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku w M/M wietrzenie magazynów oznaczało minus vat na określone artykuły. Między innymi było taniej, w dziale Film i Muzyka.Zakupiłem kilka filmów między 65 a 72 zł np:Terminator Salvation, Crank 2, Death Racer,King-Konga :) . Uważam że takie ceny powinny być codziennością.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...