Skocz do zawartości
Gmeru

Najlepszy projektor w tej klasie cenowej - test Epson EH-LS12000B z nagrodą EISA!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.01.2023 o 21:19, l3l napisał:

Dokładnie 🙃 Przypominam, że przechodzę ze starego Panasa 6000, więc mam wrażenie, że cokolwiek nowoczesniejszego nie wstawię to będzie krok w przód. Dodatkowo, z tego co czytam to biały salon nie sprzyja wyciągnięciu max z kontrastu, więc chyba wolę postawić kasę na wszystko co wnosi n5 ze sklepu czyli rozdzialke, HDMI, dtm, gwarancję itd. W najgorszym razie i tak nie będę wiedział co straciłem bo 540 nigdy nie miałem 🤣 Jak coś to za rok dwa sprzedam 👍

Jak nie masz jaskini , to możesz pożałować. 

JVC , to wymagające maszyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tofikmax napisał:

Jak nie masz jaskini , to możesz pożałować. 

JVC , to wymagające maszyny :)

"Ciekawa" opinia. Widziałem kilka modeli JVC i dają radę w zupełnie białych salonach i szarych ekranach. Na pewno nie ma czego żałować ;)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego żałować, JVC to świetna kinowa maszyna także w normalnym użytkowym pokoju, byle nie było dodatkowego źródła światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2023 o 11:54, pmcomp napisał:

 

BTW ktoś się bawił tym projem: JVC LX-NZ3W?

3000 lumenów, laserowe źródło światła, mapowanie tonów. Tyle, że technologia DLP. Dynamiczny kontrast nieskonczony, ciekawe ile natywny?

Znalazłem to: https://www.projectorjunkies.com/jvc-lx-nz3-review/

 

Nikt ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2023 o 12:27, wiktorinio napisał:

Pytanie od laika: Załóżmy że posiadam Epsona 9300 który w testach sprzed 7 lat wypada lepiej w kontekście kontrastu i czerni. Przesiadając się na tytułowy model oprócz pełnego wsparcia dla 4k z HDR (co jest główną bolączką przy korzystaniu z konsoli) jakie jeszcze korzyści odczuję i czy subiektywnie dopłata kilkunastu tysięcy (względem wartości używanego 9300)  będzie tego warta ? :)

Główny plus to przejście na hdmi 2.1 i laser, wiadomo, ale technicznie nie będzie to przepaść. 

W dniu 26.01.2023 o 16:59, burz napisał:

Nie ma czego żałować, JVC to świetna kinowa maszyna także w normalnym użytkowym pokoju, byle nie było dodatkowego źródła światła.

Śmiem twierdzić, że mój n5 zdecydowanie dawał radę przez pierwsze 3 msc na białej ścianie w białym pokoju...a później zstąpił welur i nastała ciemność 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2023 o 21:35, Begess napisał:

Gmeru, po waszym teście kupiłem TV Panasonic 75FX780E,  chyba nawet kiedyś gdzieś w komentarzu na forum dziękowałem bo zakup udany a wasz test rozwiał moje wątpliwości. TV wspaniały, po kalibracji od Macieja jeszcze lepszy. Od dłuższego czasu dojrzewałem do kupna projektora aż w grudniu wziąłem sie do działania. Mocno brałem pod uwagę właśnie Epsona LS11000W głównie dla tego, że trochę tańszy i właśnie dla tego, że będzie w salonie. I z tego co się zdążyłem dowiedzieć, różnica w parametrach i jakości obrazu jest znikoma. Wasz test utwierdził mnie w moich przekonaniach. Kolejny raz rozwialiście moje wątpliwości i dzięki waszemu testowi zdecydowałem się na bliźniaczy model LS11000W :). Kurier będzie we wtorek razem z ekranem 120", uchwytem, kablem HDMI15m. Także kolejny raz wielkie dzięki i mam nadzieje, że będę zadowolony. Zapewne odezwę się do Macieja po kolejną kalibracje.

Na marginesie wspomnę, że zakupiłem wszystko razem w jednym z większych salonów z projektorami w Polsce i udało mi się wynegocjować bardzo dobrą cenę na projektorze!

LS11000 ma kontrast na poziomie 1200:1 Gdzie LS12000 4500:1 to nie są bliźniacze projektory, LS11000 kiepski świeci i szczerze bliżej mu do TW7100  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2023 o 20:53, Paweł Bisewski napisał:

LS11000 ma kontrast na poziomie 1200:1 Gdzie LS12000 4500:1 to nie są bliźniacze projektory, LS11000 kiepski świeci i szczerze bliżej mu do TW7100  

Porównywałem oba projektory. Świecą prawie tak samo. Różnice są nie wielkie i można je zauważyć jedynie w bardzo zaciemnionym pomieszczeniu. Epson LS11000 został zaprojektowany bardziej pod kątem kina w domu w salonie (dla tego jest biały), gdzie niema dużego zaciemnienia. Dla tego ma słabszą lampę i jest uboższy w oprogramowanie. Niema też aż tylu opcji kalibracji obrazu. LS12000 ma lampe jaśniejsza 2700 lm a LS11000 2500 lm. LS11000 niema z tyłu osłony na kable i niema pewnego oprogramowania (nie pamiętam nazwy a producent tego nie podaje na stronie), która poprawia w pewnych aspektach obraz ale zauważalne jest to tylko przy maksymalnym zaciemnieniu pomieszczenia. Reszta projektora jest taka sama jak LS12000. Kontrast mają taki sam. Nawet waga jest taka sama. Różnica w cenie tych dwóch projektorów to tylko  2 tyś. Więc nie mogą to być zupełnie dwa różne projektory. Różnice są kosmetyczne, dosłownie. A porównywanie LS11000 do TW7100 ? To trochę dwie różne ligi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Begess napisał:

Porównywałem oba projektory. Świecą prawie tak samo. Różnice są nie wielkie i można je zauważyć jedynie w bardzo zaciemnionym pomieszczeniu. Epson LS11000 został zaprojektowany bardziej pod kątem kina w domu w salonie (dla tego jest biały), gdzie niema dużego zaciemnienia. Dla tego ma słabszą lampę i jest uboższy w oprogramowanie. Niema też aż tylu opcji kalibracji obrazu. LS12000 ma lampe jaśniejsza 2700 lm a LS11000 2500 lm. LS11000 niema z tyłu osłony na kable i niema pewnego oprogramowania (nie pamiętam nazwy a producent tego nie podaje na stronie), która poprawia w pewnych aspektach obraz ale zauważalne jest to tylko przy maksymalnym zaciemnieniu pomieszczenia. Reszta projektora jest taka sama jak LS12000. Kontrast mają taki sam. Nawet waga jest taka sama. Różnica w cenie tych dwóch projektorów to tylko  2 tyś. Więc nie mogą to być zupełnie dwa różne projektory. Różnice są kosmetyczne, dosłownie. A porównywanie LS11000 do TW7100 ? To trochę dwie różne ligi.

Też je widziałem i wyobraź sobie oba miałem u siebie i różnica była więcej niż zauważalna.. A tym bardziej warto dopłacić do wersji LS12000  Jeśli to tylko 2tys
Kontrast 1200:1 vs 4000:1  Panele UB w LS12000 robią tam robotę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...