Skocz do zawartości
Pawlack

TVN HD !!! Już od piątku!! 31 września 2007!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='pablo_xl' post='57631' date='29.08.2007, 18:41 ']Ale przecież filmy w TVN, to nie tylko Superkino![/quote]

To chyba najlepsza wiadomosc w N-ce w tym roku ! Dzieki Superkinie w HD i zakupie kilku filmow w VOD moze uda mi sie przetrwac z zakupem odtwarzacza HD, az ukaze sie jakies porzadne kombo z wyjsciem 7.1 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikm' post='57635' date='29.08.2007, 18:52 ']A ja mam kanal niedostepny.[/quote]

O to co pojawiło się na kanale 803 dosłownie 30 minut temu. Jest znak HD ale obraz nie jest teraz hd. Czy to nowe logo? Dosyć dyskretne a nie takie krzykliwe jak w C+. Są dość duże zakłócenia na kanale co widać na obrazie niżej.

[img]http://img128.imageshack.us/img128/6598/tvnhdsi0.jpg[/img] Edytowane przez Trio12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, mam problem z odbiorem tego kanalu, tzn w zasadzie to go nie mam ;-) Restartowałem nboxa i to też nic nie pomogło. Ma ktos jeszcze ten kanal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również nie mam tego testu na kanale 803. Specjalnie ściągałem listę kanałów i dalej nic. Ja mam zwykłego boxa, a jak widać na obrazku screen jest z recordera, więc może dlatego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='57650' date='29.08.2007, 20:18 ']czyli cała ramówka bedzie w hd ? całe 24 h ? czy tylko wybrane pozycje?[/quote]

reklamy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Trio12' post='57640' date='29.08.2007, 21:36 ']O to co pojawiło się na kanale 803 dosłownie 30 minut temu. Jest znak HD ale obraz nie jest teraz hd. Czy to nowe logo? Dosyć dyskretne a nie takie krzykliwe jak w C+. Są dość duże zakłócenia na kanale co widać na obrazie niżej.

[img]http://img128.imageshack.us/img128/6598/tvnhdsi0.jpg[/img][/quote]

Na białym nie ma :) Ktoś ma na czarnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze TVN by poszedl po rozum do głowy i zaczał sprzedawac moduły CI z kartami ?

Na cholere mi ten badziewny nbox, ja chce miec wszystko na jednym tunerze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='57622' date='29.08.2007, 17:26 ']Prawda jest taka, że Ci co zrezygnowali w wakacje bo nie zrozumieli, że biznes w wakacje się nie odbywa będą żałować bo na jesień będzie naprawdę dużo fajnych rzeczy i nudzić to się nie będzie nikt : ) W HD i SD. Już teraz znamy nowy VOD (no prawie), TVN HD, 9 nowych kanałów od września..... a na konferencji ;)

Tylko bez fanbojstwa;p czekam na ruch np. C+ i jego PVR. Może wprowadzą na jesień. Albo kanał Ogród ; ) W końcu coś się da nagrać :)

Wracając do tematu to strasznie jestem ciekaw co będzie w HD z super kina. Kiedyś o tym gdybaliśmy ; ) Tzn. że już wtedy "ktoś" wiedział ;p Mogę być nawet znane filmy z przed 20 lat: w HD wszystko przyjmę z otwartymi rękoma. Na BD większość filmów to starocia zremasterowane się kupuje ;p

A to, że TVN HD będzie tylko w n to też może być sprytny ruch ze strony ITI. Co z tego, że wszędzie jest ale tylko u Nas w HD ; ) N marketing to ma obcykany.....[/quote]


Tak Gmeru, "ktoś" wiedział :) Pozostaje mi tylko napisać "A nie mówiłem ....". Chyba zacznę sobie dorabiać wróżbami i jasnowidzeniem, bo widać że nawet mi to wychodzi :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HDTV_Fan' post='57655' date='29.08.2007, 22:43 ']A moze TVN by poszedl po rozum do głowy i zaczał sprzedawac moduły CI z kartami ?

Na cholere mi ten badziewny nbox, ja chce miec wszystko na jednym tunerze !!![/quote]

1. nbox nie są badziewne ;p to dobry sprzęt, ale zależny jak się go zaprogramuje ;p
2. Raczej nie darzą CI bo np. programy FTA są w pakietach XD po drugie chcą się chwalić jakie to super oprogramowanie mają ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='57610' date='29.08.2007, 17:07 ']Nie no, ja wiem że to nierealne, ale dałem jedynie do zrozumienia o moim niezadowoleniu z tego faktu ;) Ale nie sądzę żeby umowy przewidywały szczegółowo parametry transmisji. Tak więc zobaczysz że bitrate TVNu SD obniżą do poziomu reszty pikselozy :P Niby czemu by mieli tak nie zrobić? Czysty marketing :)[/quote]
Co umowy skrywają to tego nigdy się nie dowiemy. To że obniżą jakość TVN SD to nie wiem, bo na razie jak widać kombinują jak mogą, żeby jednak jej nie obniżać (wykrojenie tego transpondera z analogowego TVNu)

[quote name='Sober' post='57610' date='29.08.2007, 17:07 ']Wg mnie można by uzyskać na wszystkich kanałach jakość taką jak ma teraz TVN. Przy dobrym kodeku nawet 8Mbps daje już niezłą jakość w HD. W MPEG-2 tyle potrzeba w zasadzie na SD (no może troche mniej, 5-6) :)[/quote]
E to są wszystko mity. Po pierwsze, to jakość C+ Film HD w tych 8 mbit/s nawet z tym ich nowym super, hiper encoderem daje wiele do życzenia. Przy czym jak ktoś ogląda na 19 calowym LCD to faktycznie tej różnicy nie zauważy, ale przy większym ekranie to naprawde widać. Zresztą polecam screen z koncertu Robbiego Williamsa. Dopiero to tak naprawde daje rade C+ Sport HD ze swoimi 13 mbps i super-hiper encoderem. Zauważ, że w przypadku MPEG2 18 mbit/s dawało takie same a nawet lepsze efekty. Canal+ HD skandynawski po przejściu z MPEG2 na MPEG4 "odważył się" zjechać bitrate z 18 mbps do 14.5 mbps. Tak więc mit o dwukrotnie lepszej kompresji to jest po prostu mit i papka marketingowa.

[quote name='Sober' post='57610' date='29.08.2007, 17:07 ']PS: Ale faktycznie wezme sobie wieczorem rozpiske z bitratem i kodekiem i sprawdze jakosc innych kanałów :) Tylko w takim razie co tam jest w tej ence w MPEG-4 w SD nadawane jeśli wszystkie kanały są wspólne?? TVP jest MPEG-4 ale jest już syfiaste u źródła, cinemaxy z bitrate 1,4 Mbps :| Discovery tez MPEG-2... masakra :)[/quote]
Tu masz wszystko:
spis kanałów [url="http://www.lyngsat.com/packages/n.html"]http://www.lyngsat.com/packages/n.html[/url] i tu [url="http://pl.kingofsat.net/pack-n.php"]http://pl.kingofsat.net/pack-n.php[/url]

bitrate'y:
[url="http://www.linowsat.com/0130/all/0130.shtml"]http://www.linowsat.com/0130/all/0130.shtml[/url]

[quote name='arsenal' post='57615' date='29.08.2007, 17:16 ']Kanały Discovery i AXN'y sa dla N nadawane już bezpośrednio w MPEG4 i z Conaxem z Eurobirda więc nie ma konwersji i straty jakości z powodu konwersji MPEG2 do MPEG4.[/quote]
Tak, ale nie jest tak różowo, bo nawet jak nie ma rekompresji to i tak dosył jest transponderze który ma 25 mbit/s, a jest na nim 9 kanałów co daje 2.8 mbit na kanał. Jasne, że lepsze 2.8 mbit na kanał w MPEG4 niż w MPEG2, ale troszkę jeszcze im brakuje.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rzuciłem wczoraj nawet okiem na kanały discovery - jakość bardzo dobra jak na SD. Kiedyś jak szło w MPEG2 było na pewno gorzej. Pikselozy znanej choćby z TVN24 nie stwierdziłem mimo podobnego bitrateu. To niech chociaż przerzucą ten nadmiarowy bitrate z TVN SD na TVN24...

Tak czy siak czekamy na to TVN HD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]> 31.08 - "Stój bo mamuśka strzela" (1992/USA)
> 07.09 - "Vinci" (2004/PL)
> 14.09 - "Władca pierścieni: Drużyna Pierścienia" (2001/Nowa Zelandia/USA/Niemcy)*
> 21.09 - "Mumia" (1999/USA)
> 28.09 - "Na własną rękę" (2002/USA)[/quote]

Te pozycje chyba będą w HD - tak się domyślam - bo już były na tvnie a przecież we wrześniu powinni dawać najlepsze swoje kąski - tylko nie wiem czy film "na własną rękę" już był natvnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Shadowriver' post='57668' date='30.08.2007, 00:25 ']1. nbox nie są badziewne ;p to dobry sprzęt, ale zależny jak się go zaprogramuje ;p
2. Raczej nie darzą CI bo np. programy FTA są w pakietach XD po drugie chcą się chwalić jakie to super oprogramowanie mają ;p[/quote]

Dokładnie. CI nie będzie bo wszystko jest skupione na nboxach. VOD, radio, HTML XION itd itd itd więc nie ma mowy o puszczaniu tylko samych kanałów na innych tunerach. (Legalnie ;p ). Taki widać mają marketing ale akurat nie widzę konkurencji do czarnego boxa na rynku w Europie więc.... po prostu problem jest wtedy gdy ktoś chce oglądać inne kanały a nie z pakietów. Badziewne to są inne tunery Humaxy itd bo umożliwiają odbiór tylko innych kanałów i nic więcej ;p O tak to może powiedzieć ktoś z drugiej strony ; ) hehe. W sumie ja też tak uważam. Żaden inny tuner (Humx, Topfield itp) nie daje mi w ogole funkcji VOD, funkcji PVR HD, porannej gazetki TVN24.pl itd.... Poza tym ja nie wiem co za problem mieć po parę klocków ; ) Taka dyskusja jest bardzo ciężka z kimś kto nie miał styczności z recorderem. Po prostu od wielu rzeczy nie da się już odzwyczaić jak się po używa go z rok czasu. Dlatego nie umiem oglądać NGHD bo nie mam czasu i praktycznie nie wiem co tam leci (bez PVR to dramat). ITd można by wymieniać.

Proszę w USA w DirecTV trwają właśnie testy (o czymś to świadczy.)..... :

[quote][img]http://img241.imageshack.us/img241/3001/82707dodsz2.jpg[/img]
been a long time comin’, but it looks like DirecTV’s bonafide video-on-demand service is nearly ready for primetime. Judging by a descriptive thread over at DBSTalk, the service — dubbed DirecTV on Demand — has been rolled out in beta form to at least some users, so here’s a quick look at what you can expect. First off, DoD will reportedly “be available for internet connected HR20’s that are running on a compatible version of software,” and requires that a user request a program via the ‘net or through their HR20, after which the DVR “downloads that content via the internet, and stores the downloaded content just like any other recorded program.” Feel free to hit the read link for all the nitty-gritty details, but for those into abridged versions, click on through for a few key points…

[Thanks to everyone who sent this in]
Key Points quoted from DBSTalk.com:

* Content can be watched and trickplayed while downloading. But just like a live recording, you can’t exceed the end of “recorded/downloaded” content
* Content that “costs” will be denoted with a $. These are PPV’s and follow the same rules as broadcast PPVs. You will only be charged when you VIEW the conent, not when you download it.
* Some content is only available if you subscribe to the corresponding normal channel (such as Starz)
* Download speeds are dependent on your ISP, home network, router, etc.
* Some content has expiration dates
* Some content will be PUSHED via SAT to the systems. This content will be stored in the reserved area of the drive, and will not use your normal recording space.[/quote]

A to nowe oprogramowanie daje wszystko przez satkę (bez kabla do sieci) i wszystko od ręki na dosłowne życzenie. Łącznie z premieryVOD (na coś w HD stawiam za pewniaka) Tego nie ma żadna platforma na świecie.

Wracając do TVN HD to jakoś nie widzę oświadczenia, które miało być o 12.00 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o serwisy na XION to możliwe że inne dekodery by może sobie poradziły ;p przecie nbox (czyli ADB-5800S/SX, i nie tylko n ma ten dekoder, Gmeru ;p) to nie jedyny dekoder z obsługą MHP ;p Gorzej z VOD :>
Dobra koniec offtopa XD iti nadal milczy ;p a zap który przeszedł przez internet, są podejrzenia że podróba :> Edytowane przez Shadowriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Shadowriver' post='57743' date='30.08.2007, 14:57 ']Jeżeli chodzi o serwisy na XION to możliwe że inne dekodery by może sobie poradziły ;p przecie nbox (czyli ADB-5800S/SX, i nie tylko n ma ten dekoder, Gmeru ;p) to nie jedyny dekoder z obsługą MHP ;p Gorzej z VOD :>
Dobra koniec offtopa XD iti nadal milczy ;p a zap który przeszedł przez internet, są podejrzenia że podróba :>[/quote]

Trio12 masz jeszcze ten kanał ? Może jakiś nowy screen? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam złe wieści ;p

[quote]>>I’m deeply sorry. You were probably seeking for the official statement concerning TVN HD. Unfortunately, “one-day delay” error has occurred<<

No cóż, jak już się kajałem w poprzednim wpisie, dziś oficjalnego komunikatu dotyczącego TVN HD nie ma.[/quote]

Źróło: [url="http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/"]http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/[/url]

Czyżby był komunikat last minut ^^ może chcą zrobić spektakularne boom ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to jest napisane 29.08 czyli komunikat ma być dzisiaj. Edytowane przez kobra11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVN w HIGH DEFINITION
TVN jest pierwszym ogólnopolskim kanałem telewizyjnym nadawanym w High Definition. TVN w wersji o wysokiej rozdzielczości obrazu będzie dostępny już od 31 sierpnia 2007 r. wyłącznie w telewizji nowej generacji n, na kanale nr 13.

Warszawa, 29 sierpnia 2007 r. -- We wtorek, 28 sierpnia 2007 r. Grupa TVN uruchomiła równoległą emisję kanału TVN w wersji High Definition. TVN jest pierwszym ogólnopolskim kanałem telewizyjnym nadawanym w High Definition. Przekaz HD w formacie 720p zawiera w części programy konwertowane ze standardowej rozdzielczości, a w części programy produkowane oryginalnie w wysokiej rozdzielczości.

„Jesteśmy dumni, że TVN jako pierwszy kanał ogólnopolski jest dostępny w wersji HD. To było dla nas duże wyzwanie technologiczne polegające nie tylko na uruchomieniu emisji w wysokiej rozdzielczości, ale również na zmianie formatu emisyjnego na wersję szerokoekranową – mówi Tomasz Berezowski, Członek Zarządu Grupy TVN odpowiedzialny za technologię – Jednoczesna emisja programu w dwóch formatach, czyli 4:3 i 16:9, umożliwi doskonalszy odbiór programu TVN widzom posiadającym nowoczesne szerokoekranowe telewizory, nie powodując żadnych zmian u widzów odbierających TVN na dotychczasowych odbiornikach o proporcjach ekranu 4:3. Wierzę, że już podczas transmisji z Sopot Festival 2007 widzowie TVN będą mogli docenić zasadniczą zmianę jakości technicznej obrazu.”

Sygnał TVN w wersji High Definition będzie dostępny wyłącznie w telewizji nowej generacji n, która 31 sierpnia 2007 r. dołączy ten program do swojej oferty na kanale nr 13 w pakiecie „informacja i rozrywka”, oferowanym bezpłatnie wszystkim klientom n.

Emisja programu TVN w wersji o wysokiej rozdzielczości nie wiąże się z dodatkowymi kosztami transmisyjnymi dla Grupy TVN, wykorzystuje bowiem wolną pojemność satelitarną na transponderze nr 16 satelity HotBird 7A, na którym nadawana jest analogowa wersja programu TVN.



Grupa TVN jest wiodącą prywatną grupą medialną w Polsce. Nadaje dwanaście kanałów telewizyjnych: TVN, TVN Siedem, TVN 24, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, TVN International, TVN Gra, TVN Lingua, TVN Med, Discovery Historia oraz Telezakupy Mango. Grupa TVN jest także właścicielem wiodącego polskiego portalu internetowego – Onet.pl.

TVN, główny kanał telewizyjny Grupy, jest uznawany na polskim rynku za czołowy kanał telewizyjny, oferujący wysokiej jakości audycje rozrywkowe oraz rzetelne i niezależne audycje informacyjne i publicystyczne. TVN Siedem to kanał telewizyjny o profilu filmowo-serialowym, uzupełniający ofertę programową TVN, emitujący filmy fabularne, seriale oraz teleturnieje. TVN 24 jest jedynym polskim 24-godzinnym informacyjno-publicystycznym kanałem telewizyjnym. TVN Turbo jest pierwszym polskim kanałem telewizyjnym o tematyce motoryzacyjnej adresowanym do mężczyzn. TVN Style jest kanałem telewizyjnym poświęconym urodzie, stylom życia, modzie oraz zdrowiu adresowanym do kobiet. TVN Meteo to pierwszy polski kanał telewizyjny o pogodzie. TVN International jest kanałem telewizyjnym skierowanym do widowni pochodzenia polskiego zamieszkałej za granicą. TVN Gra jest interaktywnym kanałem telewizyjnym o charakterze rozrywkowym. TVN Lingua jest naszym kanałem edukacyjnym uczącym języków obcych, zaś TVN Med jest kanałem edukacyjnym przeznaczonym dla lekarzy. Discovery Historia, jest kanałem historycznym przygotowanym we współpracy z Discovery Networks. Onet.pl jest największym i najczęściej odwiedzanym portalem internetowym w Polsce.


Telewizja nowej generacji n to pierwsza w Polsce i pierwsza w Europie środkowo - wschodniej telewizja umożliwiająca odbiór programów w technologii HD, nagrywanie wybranych pozycji programowych oraz zapewniająca dostęp do biblioteki filmów i programów na życzenie.
Telewizja n to również premierowe na polskim rynku kanały telewizyjne, takie jak: Wojna i Pokój – kanał prezentujący klasykę i współczesność rosyjskiego kina, MGM – pierwszy w Polsce kanał filmowy w HD, Discovery Historia – kanał dokumentalny oferujący nowatorskie podejście do tematów historycznych, Discovery HD – jedyna globalna sieć telewizyjna oferująca rozrywkę przy wykorzystaniu najnowszej technologii HD, TVN Lingua – kanał do nauki języków obcych, Baby TV – bezpieczna telewizja dla dzieci do lat trzech, nSport HD - kanał sportowy o unikalnej informacyjno-publicystycznej formule programowej i wiele innych. Już we wrześniu w telewizji nowej generacji n pojawią się: kanały: O.TV, czyli telewizja przygotowana przez Jurka Owsiaka dla wszystkich młodych widzów, nTalk prezentujący najlepsze polskie i zagraniczne talk show, KidsCo oferujący atrakcyjną i bezpieczną rozrywkę dla najmłodszych, Da Vinci (robocza nazwa kanału) – edukacyjna telewizja dla całej rodziny oraz kanał religijny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko powinszować :-) Szkoda ze 720p, ale nie dziwie sie - nie wyrobiliby pewnie z miejscem za analogiem. Swoja droga to ciekawa sytuacja gdy bardzo stara technologia sąsiaduje z tą najnowocześniejszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@McGuru: Skoro tak to może jeszcze napisz gdzie go widziałeś / słyszałeś / czytałeś, telewizja, internet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...