Skocz do zawartości
Pawlack

TVN HD !!! Już od piątku!! 31 września 2007!

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]TVN HD staje się faktem

TVN w HIGH DEFINITION
TVN jest pierwszym ogólnopolskim kanałem telewizyjnym nadawanym w High Definition. TVN w wersji o wysokiej rozdzielczości obrazu będzie dostępny już od 31 sierpnia 2007 r. wyłącznie w telewizji nowej generacji n, na kanale nr 13.

Warszawa, 29 sierpnia 2007 r. -- We wtorek, 28 sierpnia 2007 r. Grupa TVN uruchomiła równoległą emisję kanału TVN w wersji High Definition. TVN jest pierwszym ogólnopolskim kanałem telewizyjnym nadawanym w High Definition. Przekaz HD w formacie 720p zawiera w części programy konwertowane ze standardowej rozdzielczości, a w części programy produkowane oryginalnie w wysokiej rozdzielczości.

„Jesteśmy dumni, że TVN jako pierwszy kanał ogólnopolski jest dostępny w wersji HD. To było dla nas duże wyzwanie technologiczne polegające nie tylko na uruchomieniu emisji w wysokiej rozdzielczości, ale również na zmianie formatu emisyjnego na wersję szerokoekranową – mówi Tomasz Berezowski, Członek Zarządu Grupy TVN odpowiedzialny za technologię – Jednoczesna emisja programu w dwóch formatach, czyli 4:3 i 16:9, umożliwi doskonalszy odbiór programu TVN widzom posiadającym nowoczesne szerokoekranowe telewizory, nie powodując żadnych zmian u widzów odbierających TVN na dotychczasowych odbiornikach o proporcjach ekranu 4:3. Wierzę, że już podczas transmisji z Sopot Festival 2007 widzowie TVN będą mogli docenić zasadniczą zmianę jakości technicznej obrazu.”

Sygnał TVN w wersji High Definition będzie dostępny wyłącznie w telewizji nowej generacji n, która 31 sierpnia 2007 r. dołączy ten program do swojej oferty na kanale nr 13 w pakiecie „informacja i rozrywka”, oferowanym bezpłatnie wszystkim klientom n.

Emisja programu TVN w wersji o wysokiej rozdzielczości nie wiąże się z dodatkowymi kosztami transmisyjnymi dla Grupy TVN, wykorzystuje bowiem wolną pojemność satelitarną na transponderze nr 16 satelity HotBird 7A, na którym nadawana jest analogowa wersja programu TVN.



Grupa TVN jest wiodącą prywatną grupą medialną w Polsce. Nadaje dwanaście kanałów telewizyjnych: TVN, TVN Siedem, TVN 24, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, TVN International, TVN Gra, TVN Lingua, TVN Med, Discovery Historia oraz Telezakupy Mango. Grupa TVN jest także właścicielem wiodącego polskiego portalu internetowego – Onet.pl.

TVN, główny kanał telewizyjny Grupy, jest uznawany na polskim rynku za czołowy kanał telewizyjny, oferujący wysokiej jakości audycje rozrywkowe oraz rzetelne i niezależne audycje informacyjne i publicystyczne. TVN Siedem to kanał telewizyjny o profilu filmowo-serialowym, uzupełniający ofertę programową TVN, emitujący filmy fabularne, seriale oraz teleturnieje. TVN 24 jest jedynym polskim 24-godzinnym informacyjno-publicystycznym kanałem telewizyjnym. TVN Turbo jest pierwszym polskim kanałem telewizyjnym o tematyce motoryzacyjnej adresowanym do mężczyzn. TVN Style jest kanałem telewizyjnym poświęconym urodzie, stylom życia, modzie oraz zdrowiu adresowanym do kobiet. TVN Meteo to pierwszy polski kanał telewizyjny o pogodzie. TVN International jest kanałem telewizyjnym skierowanym do widowni pochodzenia polskiego zamieszkałej za granicą. TVN Gra jest interaktywnym kanałem telewizyjnym o charakterze rozrywkowym. TVN Lingua jest naszym kanałem edukacyjnym uczącym języków obcych, zaś TVN Med jest kanałem edukacyjnym przeznaczonym dla lekarzy. Discovery Historia, jest kanałem historycznym przygotowanym we współpracy z Discovery Networks. Onet.pl jest największym i najczęściej odwiedzanym portalem internetowym w Polsce.


Telewizja nowej generacji n to pierwsza w Polsce i pierwsza w Europie środkowo - wschodniej telewizja umożliwiająca odbiór programów w technologii HD, nagrywanie wybranych pozycji programowych oraz zapewniająca dostęp do biblioteki filmów i programów na życzenie.
Telewizja n to również premierowe na polskim rynku kanały telewizyjne, takie jak: Wojna i Pokój – kanał prezentujący klasykę i współczesność rosyjskiego kina, MGM – pierwszy w Polsce kanał filmowy w HD, Discovery Historia – kanał dokumentalny oferujący nowatorskie podejście do tematów historycznych, Discovery HD – jedyna globalna sieć telewizyjna oferująca rozrywkę przy wykorzystaniu najnowszej technologii HD, TVN Lingua – kanał do nauki języków obcych, Baby TV – bezpieczna telewizja dla dzieci do lat trzech, nSport HD - kanał sportowy o unikalnej informacyjno-publicystycznej formule programowej i wiele innych. Już we wrześniu w telewizji nowej generacji n pojawią się: kanały: O.TV, czyli telewizja przygotowana przez Jurka Owsiaka dla wszystkich młodych widzów, nTalk prezentujący najlepsze polskie i zagraniczne talk show, KidsCo oferujący atrakcyjną i bezpieczną rozrywkę dla najmłodszych, Da Vinci (robocza nazwa kanału) – edukacyjna telewizja dla całej rodziny oraz kanał religijny.

[b]Arsenal[/b]: Wybrane pozycje superkino w TVN na wrzesień:
Vinci, Władca pierścieni:Drużyna Pierścienia, Mumia, Na własną rękę, Specjalista, Gra, Oszukać przeznaczenie, Długi pocałunek na dobranoc, Poznaj mojego tatę, Blink, Zaginiony świat: Park jurajski, Przylądek strachu, Park jurajski III, Szkoła rocka, Godziny szczytu, Mission: Impossible, Od kołyski aż po grób, Cast Away: Poza światem, Następny piątek, Egzorcysta, Powrót do Przyszłości cz.I, II i III

[b]Gmeru[/b]: Ciekawe co będzie w HD : )

TVN HD dostępny będzie tylko na platformie telewizji nowej generacji n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tvn w HD to dla mnie konkret (kiedyś może Tvn24). Zobaczymy tylko jak to będzie wygladało w praktyce.

P.S.
Presserwis ciekawe rzeczy pisze: kompresja materiału SD do HD! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:blink:

Czyżby faktycznie telewizja nowej generacji?? :) Fajnie jakby jeszcze dali TVN24 bo ten kanał najczęściej oglądam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, zazdroszczę Wam tego kanału w HD... :blink:
Na Cyfrze ta wersja to już raczej nie zagości... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reklamy też upscal czy HD?
Tego jest na tym kanale najwięcej więc to bardzo istotne pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='upan[beeep]' post='57539' date='29.08.2007, 11:16 ']Reklamy też upscal czy HD?
Tego jest na tym kanale najwięcej więc to bardzo istotne pytanie.[/quote]
I jeszcze DD 5.1 do reklam :) Może przestałbym zmieniać kanał jak leci reklama.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA każda główna stacja nadaje w HD. Tyle że tam przynajmniej jest co oglądać. Nie mam platformy n, więc TVN HD nie będę miał możliwości oglądać, ale nawet jakbym miał możliwość to bym nie oglądał, bo w jesiennej ramówce TVN nie widzę nic ciekawego dla siebie.
Ciekawe czy zagraniczne filmy w HD będą z lektorem :) .
Swoją drogą, ciekawe co będzie z amerykańskimi serialami takimi, które zresztą TVN traktuje jak zapychacze czasu. Wszystkie nowe seriale, które TVN obecnie emituje (Dowody zbrodni, Bez śladu, Smallville itp) są produkowane w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek1969r' post='57541' date='29.08.2007, 11:37 ']I jeszcze DD 5.1 do reklam :) Może przestałbym zmieniać kanał jak leci reklama.[/quote]
Jakieś 5 lat temu pracowałem w studio produkcyjnym OTO / ORKA.
Wszyskie reklamówki były robione w PAL-u, cały zresztą procesing był wtedy pod taką rozdzielczość przystosowany.
Co prawda zestawy Smoke, Flame czy Inferno Discreeta mogły pracować w rozdzielczości kinowej 2k ale czas przetwarzania pojedynczych klatek liczył się wtedy w godzinach ( postawiono nawet farmę serwerów pod Mayę) - studio uczestniczyło w produkcji efektów specjalnych pod niespecjalnie udane QuoVadis.
No ale od tego czasu nie mam już kontaktu z branżą przerzuciłem się na inne poletko więc pewnie teraz byłoby już łatwiej realizować reklamówki fullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to duży respect dla TVNu.
Zobaczymy tylko ile tego contentu HD będą nadawali i w jakiej jakości (bo od razu nasuwa się pytanie gdzie on wepchną ten kanał, a podobno jeszcze jakiś TVN 16/9 testują). Żeby nie skończyło się tak jak Pro7 HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będą nadawać ten TVN HD to myślę że mogą wywalić zwykły TVN i testowy TVN 16/9. Bo niby po co się dublować? nbox przeciez zawsze moze to wypuscic w sd jesli by byla taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='57560' date='29.08.2007, 13:14 ']Jak będą nadawać ten TVN HD to myślę że mogą wywalić zwykły TVN i testowy TVN 16/9. Bo niby po co się dublować? nbox przeciez zawsze moze to wypuscic w sd jesli by byla taka potrzeba.[/quote]
A Ty tak na poważnie czy w biegu to pisałeś? :)
A abonenci Cyfry, Polsatu, telewizji kablowych i osiedlowych to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='57555' date='29.08.2007, 12:44 ']No to duży respect dla TVNu.
Zobaczymy tylko ile tego contentu HD będą nadawali i w jakiej jakości (bo od razu nasuwa się pytanie gdzie on wepchną ten kanał, a podobno jeszcze jakiś TVN 16/9 testują). Żeby nie skończyło się tak jak Pro7 HD.[/quote]


TVN HD (to jest wlasnie ten test 16:9) jest nadawany z tego samego transpordera co TVN analogowy. Jak? Widocznie sie jakos da. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='57563' date='29.08.2007, 13:18 ']TVN HD (to jest wlasnie ten test 16:9) jest nadawany z tego samego transpordera co TVN analogowy. Jak? Widocznie sie jakos da.[/quote]
A jesteśmy wszyscy pewni, że TVN analogowy jeszcze działa?
EDIT: sprawdziłem, jeszcze działa.
EDIT2: faktycznie, udało im się wykroić z tego tranpondera analogowego jeden dodatkowy transponder na 11523 V, ale to raczej nie wygląda mi na rozwiązanie stałe, bo transmisja to max 5mbit/s. Stanowczo za mało na kanał HD. Raczej wygląda mi na to, że w końcu wyłączą analog i zaczną wykorzystywać ten transponder na kanały do n. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='57561' date='29.08.2007, 13:16 ']A Ty tak na poważnie czy w biegu to pisałeś? :)
A abonenci Cyfry, Polsatu, telewizji kablowych i osiedlowych to co?[/quote]

W biegu :(

A co mają do tego tv kablowe?? Przecież ja mówię cały czas o tvn w pakiecie cyfrowym nadawanym przez nkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='57569' date='29.08.2007, 13:43 ']A co mają do tego tv kablowe?? Przecież ja mówię cały czas o tvn w pakiecie cyfrowym nadawanym przez nkę.[/quote]
No przecież nie mogą SD wyłączyć, bo odłączyliby jakiś milion abonentów Cyfry, prawie dwa miliony Polsatu i do tego kabłówki i sieci osiedlowe, które sygnał TVNu cyfrowy biorą z tego samego transpondera (nie ma specjanych dosyłów dla kablówej). Nie wiem ile to abonentów ale pewnie spokojnie koło 5 milionów.
Odłączenie 8 milionów ludzi (albo nawet więcej) od TVNu i zostawienie go tym 300 tysiącom posiadaczy nboxów (oraz odbiorcom naziemnym) nie byłoby mądrym posunięciem w sytuacji w której TVN "ciągnie" finansowo grupę ITI. Reklamodawcy mogliby się lekko wkurzyć. :)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polsat cyfrowy i cyfra+ nie pobieraja TVN ze zrodla analogowego!

TVN nadawany jest w 3 systemach kodowania z jednego transpondera z taka sama jakoscia dla wszystkich - seca (C+), nagravision (CP) i conax (N) Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='57571' date='29.08.2007, 13:48 ']No przecież nie mogą SD wyłączyć, bo odłączyliby jakiś milion abonentów Cyfry, prawie dwa miliony Polsatu i do tego kabłówki i sieci osiedlowe, które sygnał TVNu cyfrowy biorą z tego samego transpondera (nie ma specjanych dosyłów dla kablówej).[/quote]

Chcesz powiedzieć że abonenci cyfry i polsatu odbierają kanał zakodowany h.264 z pakietu nki?? Przecież te platformy na pewno osobno nadają ten kanał dla swoich abonentów...

PS: Inna sprawa to analogowy przekaz - moim zdaniem też trzeba będzie z niego rezygnować, za duże marnotrawstwo. Pozostałym platformom trzeba by to podesłać inną drogą jeśli takiej nie ma w tej chwili. W zamian za analog TVN postuluje TVN24 HD :)

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='57574' date='29.08.2007, 14:04 ']Chcesz powiedzieć że abonenci cyfry i polsatu odbierają kanał zakodowany h.264 z pakietu nki?? Przecież te platformy na pewno osobno nadają ten kanał dla swoich abonentów...[/quote]
Sober, jednak bardzo w biegu jesteś :) Tak, abonenci Cyfry i Polsatu odbierają sygnał MPEG2 z transpondera ITI. Z tego samego transpondera odbierają TVN nboxy oraz telewizje kablowe.
Wszystkie programy wspólne (TVN, TVN7, Turbo, Style, 24, CNBC Biznes, Meteo) nadawane są w simulcrypcie (Seca2, Nagra2, i 2xConax - 1 dla N i 1 dla kablówek/osiedlówek).

Zobacz sobie : [url="http://www.lyngsat.com/hb7a.html"]http://www.lyngsat.com/hb7a.html[/url] pozycja 11393 V.

[quote name='tesbor' post='57572' date='29.08.2007, 13:52 ']Polsat cyfrowy i cyfra+ nie pobieraja TVN ze zrodla analogowego![/quote]
A kto pisze, ze pobierają? Ale sober postulował, żeby w ogóle TVN SD wyłączyc i zwolnić kawałek tranponsdera a ja tłumacze mu, że nie można.
A analog to już dawno powinni wyłączyć.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DrOzda' post='57548' date='29.08.2007, 11:49 ']Jakieś 5 lat temu pracowałem w studio produkcyjnym OTO / ORKA.
Wszyskie reklamówki były robione w PAL-u, cały zresztą procesing był wtedy pod taką rozdzielczość przystosowany.
Co prawda zestawy Smoke, Flame czy Inferno Discreeta mogły pracować w rozdzielczości kinowej 2k ale czas przetwarzania pojedynczych klatek liczył się wtedy w godzinach ( postawiono nawet farmę serwerów pod Mayę) - studio uczestniczyło w produkcji efektów specjalnych pod niespecjalnie udane QuoVadis.
No ale od tego czasu nie mam już kontaktu z branżą przerzuciłem się na inne poletko więc pewnie teraz byłoby już łatwiej realizować reklamówki fullHD.[/quote]


DrOzda czy Ty nas czasem nie obrażasz :)

BTW to strasznie się cieszę i nie mogę już doczekać :) eNka górą !!!

Teraz już wierzę, że PiS podsłu[beeep]e :) Okazuje się, że nie tylko oni - ostatnio mówię do kobiety mogliby włączyć TVN HD i patrzcie właczają :(

Edytowane przez besson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='besson' post='57585' date='29.08.2007, 15:06 ']DrOzda czy Ty nas czasem nie obrażasz :)[/quote]
Nie wiem dlaczego miałby nas obrażać, nawet w żartach, ale prawda jest taka, że nawet kiedy reklamę robi się na taśmie (a producenci reklam na to nalegają, i argumentują lepsza jakość itd, a tak naprawde to po to, żeby podbić koszty) to i tak później obróbka idzie najczęściej w PALu, bo skanowanie w 2K jest cholernie drogie a można na tym oszczędzić (oszczędza producent a nie klient zamawiający reklame). Tak samo zresztą z efektami specjalnym. Po co liczyć w 2K, jeżeli wystarczy w PALu? Widać to najpiej w reklamach przed filmem w kinie jak reklamy PAL idą z taśmy.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='57587' date='29.08.2007, 15:14 ']Nie wiem dlaczego miałby nas obrażać, nawet w żartach,[/quote]

hmm :) to taki żart miał być, jak ktoś używa zbyt dużo skomplikowanych określeń ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='besson' post='57588' date='29.08.2007, 15:20 ']hmm :) to taki żart miał być, jak ktoś używa zbyt dużo skomplikowanych określeń ...[/quote]
a to rozumiem :) sorka, nie skojarzyłem, bo akurat też z "branży" jestem i żadne z tych określeń nie było dla mnie skomplikowane. Stąd nie zaczaiłem żartu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='57566' date='29.08.2007, 13:24 ']A jesteśmy wszyscy pewni, że TVN analogowy jeszcze działa?
EDIT: sprawdziłem, jeszcze działa.
EDIT2: faktycznie, udało im się wykroić z tego tranpondera analogowego jeden dodatkowy transponder na 11523 V, ale to raczej nie wygląda mi na rozwiązanie stałe, bo transmisja to max 5mbit/s. Stanowczo za mało na kanał HD. Raczej wygląda mi na to, że w końcu wyłączą analog i zaczną wykorzystywać ten transponder na kanały do n.[/quote]
Transmisja dochodzi do 10Mbps MPEG4. Tylko parametry są nietypowe bo SR5000 a FEC 7/8:
[url="http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi?01300029000000603001-v"]http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi...9000000603001-v[/url]
Też uważam, ze powinni TVN w analogu już wyłączyć. Miejsce się marnuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...