Skocz do zawartości
Pawlack

TVN HD !!! Już od piątku!! 31 września 2007!

Rekomendowane odpowiedzi

a na cyfrze jest mozliwosc podgladania tvnhd? bo z tego co widze to nie ma przy TVN logo znaczku HD na tv powyzej?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety, najprawdopodobnie cala przyczyna braku tvn hd jest w ustawieniu anteny. ja doslownie lekko dotknolem antene i sygnal sie pojawil, do tego tak jak pisal arsenal obrot konwertera rowniez pomaga. Oczywiscie trudno mi powiedziec ile jest winy n w konfiguracji sygnalu. U mnie szatkuje 50/50%, NA DD przerywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie test/tvnhd kodowane są w conaxie i nadawane w systemie dvb-s2/mpeg4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ktos nie wie jak dokladnie ustawic antene to mozna skorzystac z tego kalkulatora [url="http://www.satlex.net/pl/azel_calc.html"]http://www.satlex.net/pl/azel_calc.html[/url] , wybrac 13E , swoje miasto lub najblizsze i dopisac jaka ma sie antene w cm i wyliczy kat elewacji, taki ustawic i pozniej kwestia na boki krecic i ewentualnie konwerterem pokrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogli, zaden problem przetunelowac kodowanie, ale to ich taktyka i tvn hd bedzie tylko w nce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to by była sprzecznośc interesow dla n.tak samo jakby c+sport hd byl w n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='58001' date='31.08.2007, 19:54 ']nie test/tvnhd kodowane są w conaxie i nadawane w systemie dvb-s2/mpeg4[/quote]

Trasponder z TVN HD jest nadawany w starym DVB-S ;p

Proof: [url="http://pl.kingofsat.net/tp.php?tp=2303"]http://pl.kingofsat.net/tp.php?tp=2303[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziało ITI jak uderzyć. Ludzie napaleni jak by conajmniej HBO HD włączali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko juz prosze nic nie piszcie, ze nie dziala, ze slaby sygnal itd. Na polnocy Szwecji smiga na antenie 90x60 bez zadnej pikselozy, jakosc taka jak na SAT 1 czy PRO 7 (czekam na porownanie w HD, bo to na razie upskale). Komu nie dziala, to niestety na dach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dziala u 90% abonentow. W tym samotnym kobietom w ciazy, emerytom, gosciom, ktorzy juz wypili 3 piwka. Ich tez wysylasz na dach? Nie wierze tez, ze w poniedzialek 180 tysiecy instalatorow ruszy do korekt anten. N-ka bezwzglednie musi poprawic sygnal. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='58013' date='31.08.2007, 20:31 ']to by była sprzecznośc interesow dla n.tak samo jakby c+sport hd byl w n.[/quote]
Bez przesady, akurat TVN to nie probram "Premium" tylko program "publiczny". Nie widze sprzeczności interesów. Ale tak jak pisałem dla mnie to jest pokaz możliwości technicznych i tego, że są daleko przed Polsatem i lata świetlne przed publiczną, bo mimo całego szumu na forum, wątpie, żeby ktokolwiek zdecydował się na zakup nboxa i płacenie abonanentu dla TVN HD. Bo nie wiem kogo chcecie oszukać, ale na TVN nie ma czego oglądać... Tak samo zresztą na TVP1 czy Polsacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1)tym może nakłonic jedynie do zaintersowania zwyklych ludzi hd bo dla nich kanały premium czy sportowe nie robią wrażenia.A jak widza że już zwykle kanaly zaczynają przechodzic to dłużej beda sie zastanawiac nad wyborem tv.
2)N dając tylko w n wie co robi,przecież kanałów hd cyfry nie ma w kablówkach tych gdzie canal+ są w SD za wyjątkiem NG w multimedi ale oni byli pierwsi:)
3)Obojetnie czy jesteś fanbojem n,cp,c+,sony,microsoftu czy nie to trzeba przyznac ze gdyby nie weszła n we wrzesniu tamtego roku to dzis dalej bysmy byli na etapie pseudo testów cyfrowego polsatu co pod przekaz z hd1 podłożyli własny komentarz(bo chyba loga polsatu sport nie było ale nie jestem do konca pewny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko: czy ten transponder z ktorego leci TVN HD to jakas inna bajka niz pozostale transpondery z Hot Birda ktore mamy? Przeciez jest kilkaset programow, z bardzo dobra jakoscia odbioru! Powiem szczerze: nie znam sie, nie rozumiem, nie wiem o co chodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta ;p aktualnie jest jedynym transponderem analogowo-cyfrowym na HotBird^^ Edytowane przez Shadowriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='58022' date='31.08.2007, 21:08 ']1)tym może nakłonic jedynie do zaintersowania zwyklych ludzi hd bo dla nich kanały premium czy sportowe nie robią wrażenia.A jak widza że już zwykle kanaly zaczynają przechodzic to dłużej beda sie zastanawiac nad wyborem tv.[/quote]
No tylko wiadomo, że 90% czasu to będzie upscal i "zwykły" człowiek nawet nie zauważy różnicy.

[quote name='paw' post='58022' date='31.08.2007, 21:08 ']2)N dając tylko w n wie co robi,przecież kanałów hd cyfry nie ma w kablówkach tych gdzie canal+ są w SD za wyjątkiem NG w multimedi ale oni byli pierwsi:)[/quote]
Teraz powstaje pytanie czy to Cyfra nie chce dawać tego do kabla, czy kablarze nie są zainteresowani wątpliwej jakości kanałami Cyfry z jednym filmem dziennie w HD?

[quote name='paw' post='58022' date='31.08.2007, 21:08 ']3)Obojetnie czy jesteś fanbojem n,cp,c+,sony,microsoftu czy nie to trzeba przyznac ze gdyby nie weszła n we wrzesniu tamtego roku to dzis dalej bysmy byli na etapie pseudo testów cyfrowego polsatu co pod przekaz z hd1 podłożyli własny komentarz(bo chyba loga polsatu sport nie było ale nie jestem do konca pewny)[/quote]
nie jestem fanbojem niczego i zawsze podkreślam i mam tego świadomość, że konkurencja ze strony n bardzo ożywiła rynek, co już zresztą w tym wątku raz podkreśliłem. Co nie zmienia fakty, że dla mnie to jest kolejny chwyt reklamowy i pokaz "siły" technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat 3) była tak ogólnie :)Cenie twoje wypowiedzi i uważam że są w większości trafne.Ale niestety prawda o ludziach jest taka że kazdy bierze pakiet familijny w cyfrowym polsacie albo zwykła kablówke nas maniaków dobrej jakości jest mało ale
jak widac zaczyna byc to juz liczaca sie grupa klientów.
Pozdrawiam i kazdemu z nas zalezy zeby kanałów hd było jak najwiecej ale kanału wczesniej nadawanego w sd nie da sie zrobic nawet w ciagu roku-pol roku ze 100% hd ale tez mozna zrobic wiecej niz sie zanosi w n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jest w hd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='58026' date='31.08.2007, 21:21 ']Teraz powstaje pytanie czy to Cyfra nie chce dawać tego do kabla, czy kablarze nie są zainteresowani wątpliwej jakości kanałami Cyfry z jednym filmem dziennie w HD?[/quote]

Hmmm C+ Film i C+ Sport są chyba jedynymi polskimi kanałami nadającymi prawdziwe 16:9 w SD ;>
Mówi to posiadacz Cyfrowej Vectry ;p Edytowane przez Shadowriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę na sopot w HD, ładny nie powiem :) ale nie mam po optyku na moim kinie DD za to na zwykłym tvn-ie jest. Czy u Was to samo?
Dodam, że w opcjach kanału po przełączeniu na "Polski 2" standardowy dźwięk leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz jak to na TVN. Poziom swój ma. :):P
Megafaki lecą do techników za brak DD 5.1. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Megafaki to leca za brak czegokolwiek! Zreszta, przstawilem sie na TVN24 bo prokuratura na zywo nadaje o przekretach Krauze i spolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi nie leciało po optyku, ale zmieniłem w setupie dekodera ustawienie telewizora, że NIE mam Dolby i optyk zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obraz ładny, zdecydowanie lepszy niż na SD, zobaczymy jak będzie wyglądał ze studia tv, ale do obrazu jaki był w LUXE TV to mu daleko...
Biorę również poprawkę że jest ciemno, ale w LUXE TV też były sceny nocne np. noc w mieście i wyglądały zdecydowanie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...