Skocz do zawartości
Pawlack

TVN HD !!! Już od piątku!! 31 września 2007!

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, mojej małżonce też wszystko jedno, niby różnicę widzi ewidentnie jak jej pokazuje, ale i tak potem patrzę, a ona zamiast TVN HD na zwykłym ogląda mimo, ze materiał jest HD. Ale cierpliwie ją edukuje, może kiedyś coś z tego wyjdzie :)

To jeszcze nic, na innych forach niektórzy się wykłócają że oni z powrotem chcą SD na nr 3 ponieważ posiadając LCD ustawiają rodzaj telewizora na "standard" zamiast "panorama" bo wolą oglądać rozciągnięte na boki grubaski niż pionowe paski. Ciekawe że im nie przeszkadza że wtedy na programach HD czy 16:9 mają pasy poziome.

Najbardziej się uśmiałem bedąc u rodzinki którzy tak mieli ustawione, więc im przestawiłem na "panoramiczny" i wytłumaczyłem. Za tydzień patrzę a u nich znów to samo, normalnie ręce opadają, najlepiej wygladają filmy w cinemascope - wąziutki poziomy paseczek, ale "pocztówka" (4:3 z prawidłowymi proporcjami) im przeszkadza. Zaczynam się zastanawiać nad inteligencją rodaków.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to jest to, ze w wiekszosci punktow sprzedazy N, DISCO HD albo Nsport HD leca na ekranach demo ze zle ustawionymi proporcjami (przynajmniej w Lodzi). Opcja RODZAj TV jest ustawiona na standardowy zamiast panormaiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest to o czym przez cały czas piszę

po jaką cholerę wciąż idzie przekaz /w 90%/ w 4:3 ? Mało tego - w trakcie transmisji 16:9 w wiekszosci przypadków tzw panorama polega na tym że stacje próbuja oszukac posiadaczy 16:9 w ten sposob że nadaja 4:3 w letterboxie....Jak wygląda rozciągnięte VGA na full screen wszyscy doskonale wiemy... MYDŁO

Jak najszybciej powinno sie wprowadzic ustawowy nakaz transmisji w WXGA ! inaczej co kanał będziemy sie motać z selektorem formatów - a to jest na prawde wq..ajace na dłuższą metę

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał Mam talent live dzisiaj? W sumie zawsze dyskutujemy o jakości ale aż mnie korci żeby napisać, że chyba coś dzisiaj nie wyszło za dobrze.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość było ok i nie ma co porównywać do zwykłego TVNu (przepaść). Ale chodzi mi o sam odcinek. Słaby ten live był oj słaby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórka mam talent w niedziele zdecydowanie hd i to dobre natomiast live w sobote to jakis wypadek przy pracy zdaza sie.(ludzie wypisuja ze np. nie było przez jakis czas dzwieku na jakims programie w n jakby nie rozumieli ze to odbiór sat a nie kabel bezposredni ze stacji tv((takich nie ma)) przeciez od warunkow np. atmosferycznych po wszystko co dzieje sie na drodze sygnału moze to spowodowac ale oni i tak pisza n do duuu bo nie bylo głosu tego dna o tej godzinie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz był ok ale sam program dla mnie słaboooo. Widać, że poprzednie odcinki było montowane a ten live naprawdę wypadł słabo.... wiele czynników się moim zdaniem na to złożyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lecą Transformersi w HD i 5.1. TVN HD zaczyna być lepszy od VODa gdzie wszystko jest w SD.... ciekawe jak będzie z DOOM. Jak też HD to znaczy, że już kolejne wieczory są HD i to w dobrym HD.

Edytowane przez JerryTom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obraz był ok ale sam program dla mnie słaboooo. Widać, że poprzednie odcinki było montowane a ten live naprawdę wypadł słabo.... wiele czynników się moim zdaniem na to złożyło...

No Gmeru, proszę Cię...

Czy po latach wyrzeczeń mamy być szczęśliwi, że tańcowanie jest ładnie (albo nie), zrobione?.

No ludzie, trochę w tych klockach, KULTURY... Ktoś bierze kasiorę i obiecuje.. Kanały HD, dźwięk DD 5.1, [beeep] repertuar, i takie tam pierdoły. TRWAMy w przekonaniu od 5 lat. Będzie dobrze. Tymczasem, każdy następny projekt leży niżej niż "Polsat HD" (cokolwiek to znaczy).

Przepraszam, znam te "marketingowe" ble, ble.. Jak nie chcesz to nie oglądaj.. Tyle tylko, że podpisałem kwity, że będę płacił. Ktoś mi obiecał, że za zapłaconą kasiorę, dostanę konkretnie określą usługę.

Tymczasem, płacę i płaczę. Nad ułomnością ..swoją. Tak, jestem ułomkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co mnie prosisz :) Mój Post już trochę ma więc odpowiedź trochę dziwna... chociaż cały czas można na nią odpowiedzieć. Teraz TVN HD jest dobry. Nie bardzo dobry ale wszystko, co powinno być dobrej jakości na takim kanale to jest.. show, seriale i czasem filmy ale od tego to raczej nie jest kanał ogólny... wczoraj Trans w bardzo dobre jakości i 5.1.

A dzisiaj niestety z wiadomych powodów.... mamy przykład jakby mógł wyglądać TVN24HD.. cały dzień DUŻO lepsza jakość na TVN HD. Chyba upscal chociaż teraz studio jest naprawdę ok. Tak może wyglądać. Na 50" jest jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy naprawdę Kurak aż tak poprawia mi obraz ale ostatnio superkino w TVN HD jest naprawdę znakomitej jakości. A teraz na TVNHD+1 leci Wyspa mój mega ulubiony film i nie mam pytań. HD pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia i tu mam wrażenie że jakość jest bardzo dobra, ktoś może sprawdzić średni bitrate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, trochę za późno przeczytałem Twoją prośbę, ale na napisach końcowych DVBviewer pokazał blisko 10Mbit. Zważywszy, że to były zwykłe napisy na czarnym tle, to chyba można powiedzieć, że to bardzo duuuużo.

Normalnie jak zobaczyłem ten wątek w "zobacz nową zawartość" ,to aż się przestraszyłem, że TVN zaczyna nadawać w jakimś nowym HD. Tak dawno już nikt tego wątku nie ruszał :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak zobaczyłem ten wątek w "zobacz nową zawartość" ,to aż się przestraszyłem, że TVN zaczyna nadawać w jakimś nowym HD. Tak dawno już nikt tego wątku nie ruszał :).

Ja znowu pomyślałem, że kończą pewnie nadawać w HD. Nie wiem dlaczego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...