Skocz do zawartości
Pawlack

TVN HD !!! Już od piątku!! 31 września 2007!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='DrOzda' post='57548' date='29.08.2007, 11:49 ']Co prawda zestawy Smoke, Flame czy Inferno Discreeta mogły pracować w rozdzielczości kinowej 2k ale czas przetwarzania pojedynczych klatek liczył się wtedy w godzinach ( postawiono nawet farmę serwerów pod Mayę) - studio uczestniczyło w produkcji efektów specjalnych pod niespecjalnie udane QuoVadis.
No ale od tego czasu nie mam już kontaktu z branżą przerzuciłem się na inne poletko więc pewnie teraz byłoby już łatwiej realizować reklamówki fullHD.[/quote]

No tak ale w Orce te "Flejmy' i inne "Smoki" zdaje się na ONYXach chodziły które za czasów kręcenia QuoVadis demonami prędkości już nie były.
Zdaje się ale ORKA w tym czasie nie miała też monitorów 2K, zarówno komputerowych jak i emisyjnych. Tak czy inaczej kompetentni ludzie.

Sorry za wtrącenie. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='57577' date='29.08.2007, 14:28 ']Sober, jednak bardzo w biegu jesteś :D Tak, abonenci Cyfry i Polsatu odbierają sygnał MPEG2 z transpondera ITI. Z tego samego transpondera odbierają TVN nboxy oraz telewizje kablowe.
Wszystkie programy wspólne (TVN, TVN7, Turbo, Style, 24, CNBC Biznes, Meteo) nadawane są w simulcrypcie (Seca2, Nagra2, i 2xConax - 1 dla N i 1 dla kablówek/osiedlówek).[/quote]

Nie w biegu a po prostu o tym nie wiedziałem :) Swoją drogą to porażka! Teraz wiem skąd ta pikseloza na tych kanałach ;-) A miało być tak pięknie dzięki MPEG4 :( Jedynie TVN dzięki bitrate'owi 5,5 Mbps (maks 7) wygląda tak jak powinien...

1. W takim układzie wg mnie te kanały powinny być puszczane w MPEG-4, a jak chcą je inne platformy to może same powinny zadbać o miejsce na transponderach albo wymianę dekoderów? dlaczego obraz flagowych programów iti na platformie nowej generacji ma wyglądać beznadziejnie przez to że inne platformy mają przestarzały sprzęt? :(

2. Jak wprowadzą TVN HD to faktycznie wygląda na to że TVN SD musi zostać, ale zdziwiłbym się gdyby nie zjechali z bitrate o połowę (czyli do poziomu standardowej pikselozy pozostałych kanałów) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='57593' date='29.08.2007, 15:42 ']1. W takim układzie wg mnie te kanały powinny być puszczane w MPEG-4, a jak chcą je inne platformy to może same powinny zadbać o miejsce na transponderach albo wymianę dekoderów? dlaczego obraz flagowych programów iti na platformie nowej generacji ma wyglądać beznadziejnie przez to że inne platformy mają przestarzały sprzęt? :([/quote]

No właśnie wymiana sprzętu to trochę kosztowna operacja, nie tylko platform ale i też kablówek to dotyczy, zauważ że n urodził się w erze gdzie mógł se pozwolić na MPEG4 i DVB-S2 od początku ;]

Edytowane przez Shadowriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='57593' date='29.08.2007, 15:42 ']1. W takim układzie wg mnie te kanały powinny być puszczane w MPEG-4, a jak chcą je inne platformy to może same powinny zadbać o miejsce na transponderach albo wymianę dekoderów? dlaczego obraz flagowych programów iti na platformie nowej generacji ma wyglądać beznadziejnie przez to że inne platformy mają przestarzały sprzęt? :([/quote]
Prawdopodobnie umowy są inne i nie ma takiej szansy. ITI na razie naprawde nie może stawiać warunków, bo Cyfra+Polsat dostarczają mu 2,5 miliona abonentów... To są naczynia połączone: Cyfra i CP nie mogą zrezygnować z TVNów bo by ich abonenci się zdenerwowali bardzo a ITI nie może zrezygnować z Cyfry i CP bo by czas reklamowy bardzo u nich potaniał.

Poza tym nie ma sensu puszczać tych samych kanałów kilka razy, bo wszyscy (łącznie z nami abonentami) na tym tracą. Dlatego m.in. Cinemaxy i AXNy Polsat i Cyfra nadają "wspólnie".

A sprawa trzecia, to nie wierz tak w moc i siłe MPEG4, bo jak po reszczie programów SD w telewizji n widać, cudów aż takich ten kodek nie czyni.
Oprócz TVN i TVN7, wszysktie inne programy nadawane są w 544x578. Programów jest w sumie 11 i po prostu grupa ITI/TVN tak się rozrosła, że nie mieści się na tym transponderze. MPEG4 wiele by tu nie pomogło. Po prostu potrzebują nowy transponder. I zresztą go mają, tylko zajmują analogowym TVNem, którego też boją się zdjąć, bo odcieliby ileśtam tysięcy abonentów.

[quote name='arsenal' post='57591' date='29.08.2007, 15:34 ']Transmisja dochodzi do 10Mbps MPEG4. Tylko parametry są nietypowe bo SR5000 a FEC 7/8:[/quote]
Faktycznie, sorka, za szybko to pisałem i SR mi się z bitrate pomylił, zapomniałem, że to trzeba razy dwa pomnożyć. W kazdym razie maxymalny bitrate brutto jest 10 mbit/s ale po odjęciu korekcji błędów mają do dyspozycji 8 mbit/s. Można w tym jeden kanał HD tymczasowo upchnąć, ale wtedy jakość skończy się tak jak w przypaku Pro7 HD.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle n coś robi a konkurencja (Polsat) gada i gada i nic. Proszę już o październikową konferencję. Skoro tyle teraz nowości nas czeka to aż boję się pomyśleć co pokażą w październiku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trio12, właśnie że nie gada :> ludzi z n i tvn siedzą cicho, wszystko to co do tej pory mamy to przecieki i domysły ;p Edytowane przez Shadowriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie... mamy potwierdzrenie ze strony iti:

[quote]TVN HD staje się faktem

Mimo szumnych zapowiedzi słonecznej telewizji dotyczących wprowadzenia pierwszego ogólnotematycznego programu w jakości high definition, jednak to TVN rozpocznie jako pierwszy emisję kanału TVN HD. Telewizja pokaże ten sam materiał, co tradycyjny TVN, a ruszy... już w piątek wraz ze startem Sopot Festival 2007.

Choć emisja testowa w wewnętrznej kablówce ITI oraz na satelicie Hot Bird rozpoczęła się już we wtorek, abonenci telewizji nowej generacji n będą mogli oglądać TVN w wysokiej rozdzielczości od piątku, gdy rozpocznie się Sopot Festival 2007. Niestety, początkowo większość programów będzie jedynie przenoszona z niższej do wyższej rozdzielczości. Dlaczego? Nie wszystkie programy TVN były kręcone w najwyższej jakości. W czystym HD zobaczymy natomiast między innymi "Kryminalnych" oraz część filmów Superkina. Stacja dziś wyda oficjalny komunikat w tej sprawie. TVN jest pierwszą w Europie Środkowej ogólnotematyczną stacją, która zdecydowała się na wdrożenie formatu HD. Dołączając do platformy n stacja będzie czwartym kanałem HD w jej ofercie. Przypomnijmy, że podobne plany prezentował Polsat dotyczące swojego kanału HD – ma on ruszyć późną jesienią.[/quote]

źródło : tvnfakty.pl Edytowane przez Shadowriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy w TVN we wrześniu( nie wszystkie):
Vinci, Władca pierścieni:Drużyna Pierścienia, Mumia, Na własną rękę, Specjalista, Gra, Oszukać przeznaczenie, Długi pocałunek na dobranoc, Poznaj mojego tatę, Blink, Zaginiony świat: Park jurajski, Przylądek strachu, Park jurajski III, Szkoła rocka, Godziny szczytu, Mission: Impossible, Od kołyski aż po grób, Cast Away: Poza światem, Następny piątek, Egzorcysta, Powrót do Przyszłości cz.I, II i III
Zgadujcie, wybierajcie co będzie w HD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='57598' date='29.08.2007, 16:16 ']Prawdopodobnie umowy są inne i nie ma takiej szansy. ITI na razie naprawde nie może stawiać warunków, bo Cyfra+Polsat dostarczają mu 2,5 miliona abonentów... To są naczynia połączone: Cyfra i CP nie mogą zrezygnować z TVNów bo by ich abonenci się zdenerwowali bardzo a ITI nie może zrezygnować z Cyfry i CP bo by czas reklamowy bardzo u nich potaniał.[/quote]

Nie no, ja wiem że to nierealne, ale dałem jedynie do zrozumienia o moim niezadowoleniu z tego faktu :( Ale nie sądzę żeby umowy przewidywały szczegółowo parametry transmisji. Tak więc zobaczysz że bitrate TVNu SD obniżą do poziomu reszty pikselozy :D Niby czemu by mieli tak nie zrobić? Czysty marketing :)

[quote name='maxiuca' post='57598' date='29.08.2007, 16:16 ']A sprawa trzecia, to nie wierz tak w moc i siłe MPEG4, bo jak po reszczie programów SD w telewizji n widać, cudów aż takich ten kodek nie czyni.[/quote]

Wg mnie można by uzyskać na wszystkich kanałach jakość taką jak ma teraz TVN. Przy dobrym kodeku nawet 8Mbps daje już niezłą jakość w HD. W MPEG-2 tyle potrzeba w zasadzie na SD (no może troche mniej, 5-6) :(

PS: Ale faktycznie wezme sobie wieczorem rozpiske z bitratem i kodekiem i sprawdze jakosc innych kanałów :) Tylko w takim razie co tam jest w tej ence w MPEG-4 w SD nadawane jeśli wszystkie kanały są wspólne?? TVP jest MPEG-4 ale jest już syfiaste u źródła, cinemaxy z bitrate 1,4 Mbps :| Discovery tez MPEG-2... masakra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy TVN HD będzie nadawany tylko w n czy nie?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='57611' date='29.08.2007, 15:08 ']Ciekawe czy TVN HD będzie nadawany tylko w n czy nie?

Autorus[/quote]

tylko w n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masakra ; ) mówiłem.... a konferencji jeszcze nie było ; ) To będzie UDERZENIE chyba mocniejsze od tego z przed roku.(oj będzie będzie bo to dopiero początek jesiennych szlagierów.) Jeżeli konkurencja coś tam dorzuci od Siebie (PVR hehehehe albo Polsat HD ;p ) to będzie najlepsza jesień od dawien dawna w historii telewizji w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kanal powinien byc fta,dopoki nie beda mieli czym go zapelnic w normalnym stopniu.Przeciez i tak poza odbiorcami N-ki i nielicznymi Cyfry nikt inny by go nie wychwycil(no moze z kilkaset innych osob).Strata niewielka,a promocja ogromna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='57610' date='29.08.2007, 17:07 ']PS: Ale faktycznie wezme sobie wieczorem rozpiske z bitratem i kodekiem i sprawdze jakosc innych kanałów :( Tylko w takim razie co tam jest w tej ence w MPEG-4 w SD nadawane jeśli wszystkie kanały są wspólne?? TVP jest MPEG-4 ale jest już syfiaste u źródła, cinemaxy z bitrate 1,4 Mbps :| Discovery tez MPEG-2... masakra :([/quote]
Kanały Discovery i AXN'y sa dla N nadawane już bezpośrednio w MPEG4 i z Conaxem z Eurobirda więc nie ma konwersji i straty jakości z powodu konwersji MPEG2 do MPEG4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='michal218' post='57614' date='29.08.2007, 17:15 ']Ten kanal powinien byc fta,dopoki nie beda mieli czym go zapelnic w normalnym stopniu.Przeciez i tak poza odbiorcami N-ki i nielicznymi Cyfry nikt inny by go nie wychwycil(no moze z kilkaset innych osob).Strata niewielka,a promocja ogromna....[/quote]
Jaaasne michal. Najpierw się rezygnuje i bluzga na N a jak zaczynają dodawać ciekawe rzeczy to się niesfojo robi. Gratuluje Ferdka HD i C+HD. Szczerze. :(:D:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sry muszę się przyznać że dopiero tera zauważyłem że tvnfakty.pl to nie oficjalny serwis... ale wygląda na bardziej poważniejszy przeciek... jeżeli to prawda to powinnyśmy mieć ten komunikat dziś lub jutro ;p Edytowane przez Shadowriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi?Mnie wystarczy to co mam.W razie potrzeby do N-ki mam dostep,bo moja umowa nadal trwa,tyle ze u rodziny.Ja mam jeszcze HD z Niemiec imnie to zaspokaja,ale skoro otwiera sie kanal ogolny,to taka promocja jest wskazana...zwlaszcza dla tych ktorzy nie maja jeszcze HD i sie zastanawiaja,a nie chca jeszcze placic.Reasumujac:Wisi mi to czy to bedzie tylko w N-ce,czy nie,jak dla mnie moga pobierac i 20zl za skalowany program :(:(:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='57617' date='29.08.2007, 17:19 ']Jaaasne michal. Najpierw się rezygnuje i bluzga na N a jak zaczynają dodawać ciekawe rzeczy to się niesfojo robi. Gratuluje Ferdka HD i C+HD. Szczerze. :D:):([/quote]

Prawda jest taka, że Ci co zrezygnowali w wakacje bo nie zrozumieli, że biznes w wakacje się nie odbywa będą żałować bo na jesień będzie naprawdę dużo fajnych rzeczy i nudzić to się nie będzie nikt : ) W HD i SD. Już teraz znamy nowy VOD (no prawie), TVN HD, 9 nowych kanałów od września..... a na konferencji :)

Tylko bez fanbojstwa;p czekam na ruch np. C+ i jego PVR. Może wprowadzą na jesień. Albo kanał Ogród ; ) W końcu coś się da nagrać :(

Wracając do tematu to strasznie jestem ciekaw co będzie w HD z super kina. Kiedyś o tym gdybaliśmy ; ) Tzn. że już wtedy "ktoś" wiedział ;p Mogę być nawet znane filmy z przed 20 lat: w HD wszystko przyjmę z otwartymi rękoma. Na BD większość filmów to starocia zremasterowane się kupuje ;p

A to, że TVN HD będzie tylko w n to też może być sprytny ruch ze strony ITI. Co z tego, że wszędzie jest ale tylko u Nas w HD ; ) N marketing to ma obcykany.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Trio12' post='57625' date='29.08.2007, 17:56 ']Kanał 805 na nboxach. Teraz czekać tylko na coś w HD :([/quote]


Kurde, a jak odpalic ten kanal 805?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='57622' date='29.08.2007, 17:26 ']Wracając do tematu to strasznie jestem ciekaw co będzie w HD z super kina. Kiedyś o tym gdybaliśmy ; ) Tzn. że już wtedy "ktoś" wiedział ;p Mogę być nawet znane filmy z przed 20 lat: w HD wszystko przyjmę z otwartymi rękoma. Na BD większość filmów to starocia zremasterowane się kupuje ;p[/quote]

Powiem tak, w zeszłym roku jesienne Superkino było bardziej 'premierowe' niż tegoroczne, ale nie ma co narzekać, we wrześniu pojawią się:

> 31.08 - "Stój bo mamuśka strzela" (1992/USA)
> 07.09 - "Vinci" (2004/PL)
> 14.09 - "Władca pierścieni: Drużyna Pierścienia" (2001/Nowa Zelandia/USA/Niemcy)*
> 21.09 - "Mumia" (1999/USA)
> 28.09 - "Na własną rękę" (2002/USA)

* coś dla fanów hobbitów - jesienią [b]cała trylogia WP[/b] :(

Ale przecież filmy w TVN, to nie tylko Superkino!

Mission: Impossible (1996/USA), Oszukać przeznaczenie (2000/USA), Perfidna intryga (2001/USA), Szkoła rocka (2003/USA), Od kołyski aż po grób (2003/USA), Tik-tak (2001/USA), Poznaj mojego tatę (2001/USA), Cast Away: Poza światem (2000/USA). To tylko wrzesień :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikm' post='57629' date='29.08.2007, 18:28 ']Kurde, a jak odpalic ten kanal 805?? :([/quote]

Ja na kanale 805 mam T5 test TVN w 16:9 taki jak PRO7HD oraz SAT1HD. Leci upscal teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trio12' post='57632' date='29.08.2007, 18:41 ']Ja na kanale 805 mam T5 test TVN w 16:9 taki jak PRO7HD oraz SAT1HD. Leci upscal teraz.[/quote]


A ja mam kanal niedostepny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...