Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

W menu TV jest w ustawieniach pozycja DOSTOSUJ JASNOŚĆ LOGO
Jak rozumieć te ustawienia, jak macie ustawione te wartości aby zabezpieczyć tv przed wypaleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne  funkcje sa kazdym  telewizorze oled roznych   firm ale  zabezpieczenie nie  jest w pelni  skuteczne.Gdyby bylo w pelni skuteczne nie byloby   wypalen .Tak jak na zdjeciu nizej.W telewizorze Panasonic jest np  funkcja  ustawienie jasnosci logo.Jesli  oprawa graficzna   jest bardzo jaskrawa, czyli np na kanale  tvn 24  , dzien dobry  tvn   to sie  wypali na ekranie. tak jak na zdjeciu nizej.Zadna funkcja  ochrony nie pomoze.Na zdjeciu nizej  jest tez widoczne oznaczenie wiekowe, na kanale tvn  24 oznaczenie wiekowe nie jest polprzezroczyste i tez jest wypalone.

e0c981f0413ba.jpg&key=2a846e959f905fd654

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie kojarzę żeby Sony AG9 przyciemniał mi obraz na tvn24, w trybie gra to zauważyłem 

W Sony A95L na razie nigdzie nie zauważyłem żeby przyciemniał 

Nie ma też opcji przyciemniania logo 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG g2 na maksymalnych nastawach oglądałem tvn24 przez pół godziny nic nie przyciemniał ściema po pristu robić należy jak napisał Gregory oglądasz telewizję śniadaniową czy TVN24 lub TVP info to nie kupujesz oleda tylko qleda bo to telewizor nie dla ciebie telewizory oled są dla specyficznego klienta tj takiego co użytkuje na vod na żadnych grach na żadnych telewizjach YouTube ze znaczkiem bo się wypali żadne gry nic gdzie jest statyczny obraz problemem są napisy w filmach i pasy bo pixel nierównomiernie się zużywa tam gdzie jest stale wyłączony wcale a tam gdzie się pali to zużywa więc szybciej straci jasność w każdym bądź razie nie są to telewizory do oglądania telewizji tylko filmów najlepiej w formacie 16:9 

Najgorzej wypadają w tym względzie Samsungi i Sony oraz LG które są jasne jeśli ktoś będzie oglądał telewizję śniadaniową lub grał od rana do wieczora to sory ale obraz długo nie pociągnie a Samsung się na was wypnie bo też używacie niezgodnie z instrukcją szkoda tylko że nikt nie mówi że telewizor nie nadaje się do tego do czego 99% ludzi używa 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ostatnio pojawia mi się reklama ( z HBO max) na smart hub oraz dziwną aplikacja  jak się tego pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się z chęcią dowiem, bo u mnie też się to pojawiło, oprócz tego po najnowszej aktualizacji nie mogę już pilotem od tv obsługiwać dekodera Canal Plus box 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony a8j ia80l na YouTube oglądam historię realna. Ustawiłem na max. nic nie ogranicza. To ściema. Placebo. Żeby klient czuł się lepiej. Niestety prawda jest taka że jak nie zrezygnuje się z śniadaniowej i info to oled padnie. Pytanie czy taki s95b wytrzyma tyle co mój LG 65b7v czy padnie szybciej. Z uwagi na swoją jasność. 

co do plasmy ja miałem swego czasu nic nie wypalone. Znajomy ma Panasonica. Pytałem wczoraj. Mówił że nic nie wypalone. Także tamta technologia była pod tym względem lepsza. 
 

jeśli natomiast chodzi o oledy to pala się niestety jest to powszechne zjawisko. Kilku znajomym padły LG i tam nie było problemów. Albo wymiana matrycy albo wypłata odszkodowania. Jak zachowa się Samsung. Czy przyjmie problem na klatę. Ciężko stwierdzić. Najlepej nie oglądać info i tyle. Ja bym nie ryzykował. Zwłaszcza mając na względzie jakie miałem z nimi problemy, żeby ske zwrócić do sklepu. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gregory-86 napisał:

Ustawiłem na max. nic nie ogranicza. To ściema. Placebo.

To nie jest żadna ściema bo zabezpieczenia działają!  Wystarczy dokonać pomiaru kolorymetrem, spektrometrem na początku seansu i po paru minutach by zobaczyć różnicę w jasności! Ta różnica to właśnie efekt działających zabezpieczeń. W zależności od producenta sposób wykrywania logo i sposób ograniczania jasności jest inny. 

4 godziny temu, Gregory-86 napisał:

Niestety prawda jest taka że jak nie zrezygnuje się z śniadaniowej i info to oled padnie.

Czemu ciągle powtarzasz te głupoty? Możesz wszystko oglądać na OLEDZie pod warunkiem, że będziesz robił to z głową! 

Właśnie na bazie takich internetowych randomów tworzą się mity, które później trzeba obalać.

Po raz enty powtarzam - bezpieczną granicą dla OLEDA z kanałami informacyjnymi są 2-3h dziennie. Tutaj na forum HDTV ten  temat był wielokrotnie poruszony i wszyscy zalecają te wartości. Nawet chłopaki ze skalibruj.pl  w tym Maciej Koper o tym wielokrotnie wspomina i również podkreśla, że na OLEDzie można oglądać wszystko ale trzeba zachować umiar 2-3h przy oglądaniu kanałów informacyjnych. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaskrawe logo, paski informacyjne na kanalach informacynych , oprawa graficzna   telewizji  sniadaniowej to  glowne zagrozenie  wypalen na ekrach telewizorow  OLED.

Potwierdzenie w linku nizej.

 

https://www.tvtest.pl/dowody-na-wypalanie-sie-oledow/

Gdyby bylo ok  nie byloby takich informacji  jak w linku nizej ktory jest na poprzedniej stronie tego watku.

https://ithardware.pl/aktualnosci/zemsta_jest_slodka_lg_display_przekonuje_ze_oled_y_samsunga_sa_bardziej_podatne_na_wypalanie-26111.html

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, grundig napisał:

Jaskrawe logo, paski informacyjne na kanalach informacynych , oprawa graficzna   telewizji  sniadaniowej to  glowne zagrozenie  wypalen na ekrach telewizorow  OLED.

Dokładnie. Jednak przy zachowaniu bezpiecznego czasu oglądania tych treści obraz nie ulegnie retencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tkacz.rafal@wp.pl napisał:

Dokładnie. Jednak przy zachowaniu bezpiecznego czasu oglądania tych treści obraz nie ulegnie retencji.

Ulegnie tylko będziesz miał to rozłożone w czasie. Mój LG 65b7v wypalił się w 4 roku 11 miesiącu pracy. Jeśli bym oglądał krócej info to wypaliłby się np. w 9 roku. Ale by się wypalił. Bo powtarzalność. Dlatego powszechnie uznaje się paski info i tv śniadaniową za największego zabójcę oleda. Oczywiście jeśli ktoś męczy na żywym TVP info ale tylko w sobotę 10 godzin dziennie to mu sie  też wypali ale nie po roku lub 2 tylko po 5 czy 6 latach. Bo mało ogląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kupiłem s95b który okazał się kompletnym niewypałem. Najgorszym zakupem w życiu jeśli chodzi o sprzęt RTV AGD. Więc odstąpiłem od umowy i wziąłem a80l od Sony. 

Z którego jestem bardzo zadowolony. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale ja tv nie oglądam. Ja oglądam tylko vod więc zagrożenie paski - nierównomierne zużycie pixeli i napisy w filmach. Jakbym oglądał telewizję śniadaniową lub info albo coś z Logo to pewnie zainteresował bym się qledem. Z uwagi na ryzyko wypaleń. 

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja oglądam wszystko. Nie raz coś za pauzuje i jadę do sklepu. Nie oszczędzam tv. I nie mam żadnych problemów z obrazem. Może mam szczęście.

LG B7 od czerwca 2018r.

 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też oglądam wszystko. Wypalenia miałem na początku po 1 roku i po 2 roku, matryce wymienione na gwarancji.

LG 55 B7 od listopada 2017 r.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię LG, Samsunga oraz Sony. Powiedzieli że warunkiem uznania wypaleń jest korzystanie z wygaszacza ekranu oraz czujnika światła. Jeśli ktoś ma to nieaktywne to nie uznają. Pytałem czy można oglądać programy informacyjne oraz czy jest jakiś dzienny limit. Można nie ma. Jedynie trzeba pamiętać o wygaszaczu i czujniku światła. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Polsce ale norma za granicą jest że jeśli czegoś nie podpisałeś przed zawarciem umowy kupna to skuteczność prawna jest zerowa. Skąd masz wiedzieć czy telewizor spełnia twoje wymagania jeśli dopiero z instrukcji możesz się dowiedzieć jak go używać? Dlatego wszystkie możliwe EULA i inne podobne wynalazki regularnie lądują w śmietniku kiedy sprawa ląduje w sądzie. Firmy mogą Ci kazać używać sprzętu tak jak sobie życzą w jakiejś umowie posprzedażowej ale prawnie te umowy to śmieć. 

Czy ktoś wie jak to wygląda z punktu widzenia rękojmi? Pytam z ciekawości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Michal1992 napisał:

Dzwoniłem na infolinię LG, Samsunga oraz Sony. Powiedzieli że warunkiem uznania wypaleń jest korzystanie z wygaszacza ekranu oraz czujnika światła. Jeśli ktoś ma to nieaktywne to nie uznają. Pytałem czy można oglądać programy informacyjne oraz czy jest jakiś dzienny limit. Można nie ma. Jedynie trzeba pamiętać o wygaszaczu i czujniku światła. 

A jak oni to sprawdzą czy czujnik światła był aktywny nie znam nikogo kto by z tego dziadostwa korzystał każdy absolutnie każdy mój znajomy ma to wyłączone nikt absolutnie nikt z tego nie korzysta tak samo jak nie znam nikogo komu lg nie wymieniliby matrycy z powodu wypaleń dlatego to w mojej opinii najlepsza firma pod tym względem czytając na forum co wyrabia Samsung to wolą o pomstę do nieba wyprodukowali bubla którego nie sposób wyczyścić a mówią ludzka że to ich wina że czyścić na sucho i inne tam brednia LG można sobie czyścić szmatą od podłogi i będą co najwyżej smugi ale nic nie zejdzie żadna powłoka się nie wybarwi czy co się tam dzieje w tym s95b tego chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą więc jak się wam pojawia wypalenie to złoma do naprawy a nie na zasadzie że coś tam napisali sobie te zapisy są tak sformułowane że zawsze jesteście w stanie się wymigać

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując Samsunga każdy połasił się na 2 tys i cenę. Niestety problemy pojawiły się po czasie. Kto wiedział że po usunięciu folii tv nie da się wyczyścić. Czy pojawia się kolejne problemy. 
jak to mówią mądry Polak po szkodzie. 
Nie jestem jakimś dużym specjalistą w zakresie tv. Ale czy ktoś inny stosuje folię na panelach. W Sony się z tym nie spotkałem. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, prosze kliknac na link  nizej  i  prosze wyslac wiadomosc do kanalu BBC  EARTH aby  logo bylo polprzezroczyste  jak na kanale BBC BRIT.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71001-niebezpieczne-logo-grafiki-programów-informacyjnych/page/2/#comments

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzedany s95b padł. Ale słabą elektronikę ma ten samsung. Nawet 2 lat nie wytrzymał. Z tego co wiem problemem okazała się konsola. Czy samsung nie może zrobić telewizora współpracującego z konsolą. Przecież reklamują oled jako dla graczy. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...