Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Netflix podaje tylko DV i HDR10. Z popularnych streamingów, słyszałem, że Prime wspiera HDR10+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barnaba napisał:

$

Pytałem o merytoryke a nie finanse 😉 

Więc Samsung dla obrony lepszej sprawy i pazerności kilku $ robi w bambuko, smutne. 
 

Ogólnie im więcej oglądam ten tv tym mnie mi się podoba i widzę coraz więcej mankamentów. Ale poczekam jeszcze na kalibrację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do użytkowników S95B.

1. Czy jasna powłoka ekranu (nie czarna jak w oledach) "uwiera" w codziennym użytkowaniu. Czy faktycznie w dzień jest jak na plazmach, że czerń jest szara?

2. Czy widoczny jest efekt rozświetlania sąsiednich pikseli? Nie jest to dobry efekt dla czerni jak i dla jakości efektu hdr skoro rozświetlają się sąsiednie piksele. Czy jest to zauważalne przy nocnych seansach? Coś musi być "na rzeczy" skoro sam Samsung chwali się redukcją tego efektu wprowadzając "True Black" w nowych wypustach qd-oled.

 

Wiemy, że telewizory Samsung i Sony z ekranami QD-OLED zachowują się minimalnie inaczej od OLEDów, ponieważ światło emitowane przez sąsiednie piksele oraz to pochodzące z otoczenia pobudza diody, które powinny pozostać całkowicie wygaszone. W efekcie czerń prezentowana przez te odbiorniki nie jest tak głęboka, jak w TV OLED. To ma się zmienić w wariancie 77 cali – Samsung zastrzegł ponoć nawet frazę “True Black”.
Źródło: https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-qd-oled-s95b-77-cali-ces-2023/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, nie jest aż tak źle 

2. nie do zauważenia 🤷🏼‍♂️ z normalnej odległości 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru mówił na filmiku video Youtube, że te diody pobudzane są przez światło zewnętrzne i widocznie tylko jak tv jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2022 o 13:50, Gmeru napisał:

 

ps. Dodatkowo gdzie tu porównywać jasność C1 LG (średnio koło 670 nitów) do matrycy QD-OLED (S95B ma średnio w filmach 1040 nitów). To jest całkiem inny obraz i pewnie stąd masz odczucia subiektywne, że akurat Ci bardziej pasuje obraz na LG i może tak być, a dlaczego nie!). Ja np. postawiłbym dwa telewizory S95B i wtedy porównywał brak Dolby i obecność Dolby i szczegóły w obrazie. A najlepiej Sony vs Samsung tak jak my to robiliśmy. Polecam bo fajna zabawa. Można drążyć temat godzinami.

 

 

Nie wiem skąd wziąłeś te 670 nitów. W moim 77C1 jest matryca EVO, której jasność sami pomierzyliście na ... 788 nitów (https://hdtvpolska.com/nowy-panel-oled-evo-rewolucja-recenzja-telewizora-lg-oled-g1/ ).

12 godzin temu, Groszek napisał:

Mam dwa pytania do użytkowników S95B.

1. Czy jasna powłoka ekranu (nie czarna jak w oledach) "uwiera" w codziennym użytkowaniu. Czy faktycznie w dzień jest jak na plazmach, że czerń jest szara?

2. Czy widoczny jest efekt rozświetlania sąsiednich pikseli? Nie jest to dobry efekt dla czerni jak i dla jakości efektu hdr skoro rozświetlają się sąsiednie piksele. Czy jest to zauważalne przy nocnych seansach? Coś musi być "na rzeczy" skoro sam Samsung chwali się redukcją tego efektu wprowadzając "True Black" w nowych wypustach qd-oled.

 

 

Na oba pytania moja odpowiedź jest NIE.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, ze obraz w SDR jak w tym klocku znakomity. I tu wygrywa z LG C1. Niestety pomimo wiekszej jasności matrycy obraz HDR jest lepszy na LG C1.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze wygrywa LG😂...litości🙆‍♂️

Edytowane przez grzes07
  • Plusik 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzes07 napisał:

jak zawsze wygrywa LG😂...litości🙆‍♂️

Umiesz czytać ze zrozumieniem?

W SDR "wygrał" Samsung, w HDR "wygrał" LG. Ciężko było aby wygrał Panasonic albo SONY, skoro ich nie posiadam 😐.

 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2022 o 16:49, Sk_uter napisał:

Tutaj te dwa zdjęcia to jakich modeli się tyczy, bo widać znaczną różnicę

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Niskich, z HDR na poziomie 300 nitów. Dlatego taka duża różnica. Bo tam Dolby Vision / HDR10+ robi ogromną robotę.

W dniu 29.12.2022 o 12:03, pmcomp napisał:

Nie wiem skąd wziąłeś te 670 nitów. W moim 77C1 jest matryca EVO, której jasność sami pomierzyliście na ... 788 nitów (https://hdtvpolska.com/nowy-panel-oled-evo-rewolucja-recenzja-telewizora-lg-oled-g1/ ).

Na oba pytania moja odpowiedź jest NIE.

Wziąłem i zmierzyłem i to chyba z 10 razy w 2022 roku. Przecież podałeś linki do serii G. To jest różnica dwóch klas jeżeli chodzi o jasność. Zresztą jesteśmy właśnie w Las Vegas i pokazano już najnowsze modele QD-OLED Samsung S95C i S90C w tym 77". 77" ma ponoć pod 2000 nitów w peaku. Do tego małego konsumenckiego microleda TV 50" i większe!!! Jak zwykle zaraz będziemy mogli zapomnieć o modelach z 2022 😜 LG też pokazało telewizor OLED podobno jaśniejszy o 70% od dotychczasowej linii G. Kiedyś pisałem jak mi szczęka opadła gdy zobaczyłem film na Dolby monitor (4000 nitów). Był ultra realistyczny obok stojącego oleda Panasonica, który był na tamten moment referencją (jakoś koło 800 nitów) i wyglądał bardzo blado. HDR jest mega mega mega kluczowy oprócz czerni.

obraz.png

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej technologii jest monitor referencyjny, że potrafi taką wysoką jakość uzyskać?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klops niecały miesiąc i mam zielony pasek na dole matrycy.  :/ 🤔 🤔 🤔 

20230104_202423.jpg

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś sie do kolegi Marcinka  @MarcinC , on ci wytłumaczy że to jest świetny telewizor i na pewno nie umiesz go obsługiwać. Stąd ten pasek.

 

Poczekaj do wiosny, aż wejdą na rynek S95C i wymień na nowy model.

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 28 dni na wymianę.  Jutro wezmę nowy tv. Muszą mi wymienić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gmeru napisał:

Niskich, z HDR na poziomie 300 nitów. Dlatego taka duża różnica. Bo tam Dolby Vision / HDR10+ robi ogromną robotę.

Wziąłem i zmierzyłem i to chyba z 10 razy w 2022 roku. Przecież podałeś linki do serii G. To jest różnica dwóch klas jeżeli chodzi o jasność. Zresztą jesteśmy właśnie w Las Vegas i pokazano już najnowsze modele QD-OLED Samsung S95C i S90C w tym 77". 77" ma ponoć pod 2000 nitów w peaku. Do tego małego konsumenckiego microleda TV 50" i większe!!! Jak zwykle zaraz będziemy mogli zapomnieć o modelach z 2022 😜 LG też pokazało telewizor OLED podobno jaśniejszy o 70% od dotychczasowej linii G. Kiedyś pisałem jak mi szczęka opadła gdy zobaczyłem film na Dolby monitor (4000 nitów). Był ultra realistyczny obok stojącego oleda Panasonica, który był na tamten moment referencją (jakoś koło 800 nitów) i wyglądał bardzo blado. HDR jest mega mega mega kluczowy oprócz czerni.

obraz.png

Nowy G3 od LG też w piku (w vivid) osiąga 2100 nit, a po kalibracji nowy Panasonic (też z tą samą matrycą od LG) ponad 1300 nit, tyle co samsung QD. Oczywiście różnica to kolory i ich jasność, ale to wiemy od zeszłego roku 😉

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne ustawienia i odświeżanie pikseli i tv działa normalnie. 

Dziwne to jest. 

20230105_085518.jpg

20230105_091525.jpg

17 minut temu, cureman napisał:

Fabryczne ustawienia i odświeżanie pikseli i tv działa normalnie. 

Dziwne to jest. 

20230105_085518.jpg

20230105_091525.jpg

Tv zostawić czy reklamować? No teraz nie mam dowodu bo wszystko zniknęło. 

Mam 2 dni na zwrot. 

Edytowane przez cureman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, maty5ek napisał:

Nawet bym się nie zastanawiał tylko reklamował.

No ale dziś Wszystko ok jest :(

boję się że mi znowu to się pojawi później, nie wiem czy w sklepie teraz będą sprawdzać czy tylko odbiorą ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupiles przez internet masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Jesli kupiles przez internet masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyn.

A co jeśli przez Internet? Co w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pmcomp napisał:

Jesli kupiles przez internet masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyn.

U mnie jest 28 dni. Na zwrot w media mark. Mieszkam w DE

Teraz pytanie czy to objaw zawieszenia się pikseli czy zwyczajnie może paść matryca w przyszłości? Dziś cały dzień jest ok. Za 2 dni mija termin zwrotu ;( 

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, cureman napisał:

Teraz pytanie czy to objaw zawieszenia się pikseli czy zwyczajnie może paść matryca w przyszłości?

Ciężko wyczuć bez szklanej kuli ;) . Chyba zadałbym sobie trochę trudu i wymienił na nowy egzemplarz, bo zaufanie jest już nadszarpnięte to tego egzemplarza. Z drugiej strony jeśli trafiłeś dobrą matrycę  jest jednorodna, brak pikseli, zafarbu, itp., to może zaryzykować i zostawić. Podobno z QD_OLED jest znacznie lepiej niż z OLED w tej kwestii, ale "loteria matrycowa" też może być. Gwarancje zawsze będziesz miał. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nikt nie odpowie na pytanie czy jest lepiej czy gorzej bo za krótko jest ten produkt na rynku. Dla mnie to gdybania mimo, że mamy różne zapewnienia i można też snuć pewne wnioski znając budowę tej matrycy. Ale finalnie opinia wyjdzie jak z matrycami LG: po wielu latach użytkowania...

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...