Skocz do zawartości
Piopio

Plazma czy LCD - dla tych co wiedzą i dla tych co nie wiedzą

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='nowy66' post='28291' date='11.12.2006, 20:06 ']
Ja potrafię się opowiedzieć za - moim zdaniem - najlepszym modelem "tu i teraz". Nie mam zamiaru silić się na fałszywą obiektywność. Po 1.5 rocznym oglądaniu, szukaniu, porównywaniu, sprawdzaniu - w końcu wybrałem. I bronię swojego wyboru. Wyboru dokonanego świadomie, z namysłem, ostrożnie, analizując wszystkie ważne (dla mnie) elementy. Kładąc na szali za i przeciw każdej technologii, każdego rozpatrywanego modelu. Przyporządkowując konkretną wagę do kolejnych cech. To tyle.

Nie jestem i nie mam zamiaru być obiektywny. :D:D

Nie twierdzę, że wszystkie LCD są lepsze od każdej plazmy. Twierdzę, że na dzisiaj dokonałem optymalnego wyboru. No i wyszedł wynik : 46XD1E.

[url="http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=optymalny"]http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=optymalny[/url]

ps - to jest mój ostatni post polemiczny. jeśli wytrzymam. :D
[/quote]


e tam, na pewno tak wybrałeś bo nie trafiłes na fajną plazmę :D:D:):)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gabi55' post='28258' date='11.12.2006, 19:00 ']
Cholera plazma jest super ale kto wyjaśni mi:
CYTAT za
[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1899"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1899[/url]

Po raz pierwszy w historii, spadła w Japonii w październiku sprzedaż TV PDP (plasma display panel) – podał Japan’s Business Komputer News (BCN). Równocześnie sprzedaż plazm wzrosła w październiku o zaledwie 1,9% w stosunku rocznym.

PDP jest coraz mocniej naciskane przez LCD i jeszcze w dużych zakresach przekątnych, 50 cali i więcej, stawia ciekłym kryształom zacięty opór.
Jeszcze w listopadzie zeszłego roku, w zakresie dużych i bardzo dużych przekątnych ekranu, plazmy posiadały 97.3% japońskiego rynku. W listopadzie tego roku jest to już tylko 67.1%, co oznacza, że LCD TV zyskały w ciągu roku 32.9% rynku.
Największe obroty na rynku plazm, zawłaszczając wręcz trzy czwarte rynku uzyskał Panasonic, natomiast ponad połowa sprzedanych LCD TV pochodziła z wytwórni firmy Sharp.
Producenci plazm mają nadzieję na znacznie lepszy wynik sprzedaży w grudniu.
[/quote]

wyjaśnienie jest proste. bez problemu kupisz LCD full hd. a plazmy nie (w normalnej cenie, czyli np. poniżej 10k zł).
z wszystkich opisów wniosek jest prosty - lcd gra świetnie, ale na sygnale HD, no i jest relatywnie tani w segmencie matryc FullHD (np. w USA sharp52xd1e chyba coś około 3tys usd).
no i japonia (jak i usa) ma pewnie dużo materiałów HD. w stanach ponoć jest kilkaset kanałów HD. więc tam na lcd nie męczysz się z kaszką z sygnału SD kiepskiej jakości. Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='28281' date='11.12.2006, 19:27 ']

Jeszcze się odniosę do tego co napisał benek07.
Niestety myli się kolega, bo plazmy HD Ready zaczynają się od 4000 zł za model Panasonic 37PV60, 4800 zł za 42PV60, 4500 zł za Samsunga 42E71H, itd. Za tyle to nie kupisz nawet porządnego LCD 32 cale.

[/quote]

Ok. Ale ja trochę inaczej - na swój własny użytek - postrzegam HD Ready. Dla mnie sam fakt wyświetlania 720 linii kwalifikujący do "drużyny HD Ready" to trochę chwyt marketingowy. HD Ready "liczę" od momentu zdolności wyświetlania (posiadania min. tylu pixeli) 1280x720 a więc te matryce o rozdzielczości 1366x768 (czy ew. jakies mutacje bardzo bliskie tej rozdziałce).
I tutaj w ok. 4000 żadnej plazmy nie uświadczysz.
Co nie zmienia oczywiście faktu - tu się zgadzam - że obiektywnie rzecz biorąc na wielu dobrych plazmach 1024x720 materiały HD wyglądają bardzo dobrze.
Generalnie to wydaję mi się, że próbuję być obiektywny w swych ocenach ponieważ w przciwieństwie do wielu uczestników dyskusji nie posiadam ani plazmy ani LCD tylko 36" CRT. Obserwuje różne ekrany (LCD, plazma) u znajomych i w swojej branży, która jest dość blisko nowości audio video i zbieram informacje przed decyzją, która mnie samego czeka. Z natury jestem człowiekiem, który nie działa pod wpływem emocji chwili. Jako bardziej maniak kina niż wyłącznie "HD Maniak" czekam na napędy HD-DVD/BD. które mam nadzieję wczesną wiosną pojawią się u nas w sklepach (HD-DVD) i będą w lepszych niż teraz cenach (drogie dostępne już BD odtwarzacze). Patrzę chłodnym okiem i potrafię - tak mi się wydaje - zaobserwować wady i zalety obydwu technologii. Miałem przechył w stronę plazmy i LCD a w ostatnich dniach wpadłem prawdopodobnie na pomysł kompromisowy. Mam plan aby do salonu kupić plazmę w ok. 42" (1024x720) do codziennego oglądania kanałów SD choć być może będzie tam dołączony n-box a w osobnym pokoju kina domowego zagości projektor 720p (tam też będzie sygnałz n-boxa - mam nadzieję na mooltiroom). Jak widać nigdzie FullHD. Zaczekam z tym rok-dwa. Te dwa komponenty plazma+projektor będą mnie kosztowac poniżej 10 tys. I to pomimo mojego bilansu, z którego wyszło mi, że LCD bardziej warto kupić. Dziwne, co? Ale niestety czasem człowiek postępuje wbrew logice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='28296' date='11.12.2006, 19:15 ']
e tam, na pewno tak wybrałeś bo nie trafiłes na fajną plazmę :D:D;):)
pozdr. dawmac
[/quote]

Teraz będę musiał przez jakiś tydzień nie czytać forum, bo inaczej poderżnę sobie gardło tępym nożem - bo nie kupiłem fajnej plazmy :lol::lol::lol:


pzdr
...

...

...
...


....[size=1] a jest taka? :D:D:P (tylko proszę - to jest żart - nie polemizujcie - to dla słabszych :D:D )[/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='28260' date='11.12.2006, 19:01 ']
Argumenty przeciw plazmie i za LCD przedstawił RS4 w formie zwięzłej i czytelnej, oraz - co najważniejsze - porównywalnej i weryfikowalnej. Są one rozwinięciem i uzupełnieniem moich uwag (albo odwrotnie :-)
pzdr
[/quote]

Problem w tym, ze spora ich część NIJAK się ma się do rzeczywistości. Po prostu jest nieprawdziwa. Naprawde proponuję zrobienie takiego pokazu jaki ja zrobiłem. Fajny sklepik, średnie miasto, full wypas sprzęt, parrę godzin czasu, wczesniejsze przemyslane przygotowania, powiedzmy Sharp 46 cali vs Pioneer 50 cali. Sami ocenicie i raczej nie bedziecie mieć złudzeń. Mimo, ze oba TV graja rewelacyjnie, jeden jest napewno lepszy. Bez dwóch zdań. A jeśli nie chcecie mieć niedużo ale jednak widocznie lepszego obrazu, natomiast podniecaja Was liczby na kartce i wirtualne linie .. no cóż wybór jest tez oczywisty.

Patrząc na pkt.1 wypowiedzi RS4 ... to sorry ...

[quote name='klaus71' post='28298' date='11.12.2006, 21:17 ']

no i japonia (jak i usa) ma pewnie dużo materiałów HD. w stanach ponoć jest kilkaset kanałów HD.
[/quote]
Tak tworzą się legendy. Jest około 15-20-tu. Do kilkuset brakuje im jeszcze kilka-kilkanascie lat. największa kablówka DirectTV ma ich dokladnie 10 ;).

[quote name='benek07' post='28309' date='11.12.2006, 22:15 ']

I tutaj w ok. 4000 żadnej plazmy nie uświadczysz.
Co nie zmienia oczywiście faktu - tu się zgadzam - że obiektywnie rzecz biorąc na wielu dobrych plazmach 1024x720 materiały HD wyglądają bardzo dobrze.

[/quote]

Jesli darujemy sobie te 4 000 zł to się mylisz. Pioneer udowodnił, że jego plazma NoFullHD wygląda ZDECYDOWANIE lepiej od FullHD Philipsa. Zarówno na materiale SD jak i HD. Nawet w scenach statycznych o dynamicznych nie wspominając.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='benek07' post='28309' date='11.12.2006, 22:15 ']
Ok. Ale ja trochę inaczej - na swój własny użytek - postrzegam HD Ready. Dla mnie sam fakt wyświetlania 720 linii kwalifikujący do "drużyny HD Ready" to trochę chwyt marketingowy. HD Ready "liczę" od momentu zdolności wyświetlania (posiadania min. tylu pixeli) 1280x720 a więc te matryce o rozdzielczości 1366x768 (czy ew. jakies mutacje bardzo bliskie tej rozdziałce).
I tutaj w ok. 4000 żadnej plazmy nie uświadczysz.
Co nie zmienia oczywiście faktu - tu się zgadzam - że obiektywnie rzecz biorąc na wielu dobrych plazmach 1024x720 materiały HD wyglądają bardzo dobrze.
Generalnie to wydaję mi się, że próbuję być obiektywny w swych ocenach ponieważ w przciwieństwie do wielu uczestników dyskusji nie posiadam ani plazmy ani LCD tylko 36" CRT. Obserwuje różne ekrany (LCD, plazma) u znajomych i w swojej branży, która jest dość blisko nowości audio video i zbieram informacje przed decyzją, która mnie samego czeka. Z natury jestem człowiekiem, który nie działa pod wpływem emocji chwili. Jako bardziej maniak kina niż wyłącznie "HD Maniak" czekam na napędy HD-DVD/BD. które mam nadzieję wczesną wiosną pojawią się u nas w sklepach (HD-DVD) i będą w lepszych niż teraz cenach (drogie dostępne już BD odtwarzacze). Patrzę chłodnym okiem i potrafię - tak mi się wydaje - zaobserwować wady i zalety obydwu technologii. Miałem przechył w stronę plazmy i LCD a w ostatnich dniach wpadłem prawdopodobnie na pomysł kompromisowy. Mam plan aby do salonu kupić plazmę w ok. 42" (1024x720) do codziennego oglądania kanałów SD choć być może będzie tam dołączony n-box a w osobnym pokoju kina domowego zagości projektor 720p (tam też będzie sygnałz n-boxa - mam nadzieję na mooltiroom). Jak widać nigdzie FullHD. Zaczekam z tym rok-dwa. Te dwa komponenty plazma+projektor będą mnie kosztowac poniżej 10 tys. I to pomimo mojego bilansu, z którego wyszło mi, że LCD bardziej warto kupić. Dziwne, co? Ale niestety czasem człowiek postępuje wbrew logice ;)

[/quote] to jest dobry wybór . Do osobnego pokoju projektor - oglądałem na nowym Hitachi PJ-TX300 pięknie świeci. ja mam Sharpa 46XD1 i jestem zadowolony. ale prawdziwe kino to projektor . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krog' post='28322' date='11.12.2006, 21:13 '] Tak tworzą się legendy. Jest około 15-20-tu. Do kilkuset brakuje im jeszcze kilka-kilkanascie lat. największa kablówka DirectTV ma ich dokladnie 10 ;).
[/quote]
Chyba jednak mają "troszkę" więcej niż 15-20. [url="http://www.lyngsat.com/hd/index.html"]KLIK[/url] - satelity od 61.5W do 148W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak :), ale napewno nie kilkaset.
A DirecTV napewno ma 10,
[url="http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=35037"]http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=35037[/url]
przy okazji fajna wypowiedź odnośnie transmisji 720p/1080i

DaN nie wiem jak nadają numery użytkowników, ale zwróć uwage na różnice między nami, niby miesiąc czasu a tu przybyło prawie 4000 użytkowników ;) , no to się HDTV dynamicznie rozwija.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak....
A od kiedy bardzo dobry obraz jest przy sygnale, który przesyła obraz w rozdzielczości innej niż natywna.
Każdy LCD i plazma przy takim sygnale nie będzie miał dobrego obrazu.
Dlaczego... bo jest skalowany. Jedynie poradzi sobie z takim sygnałem poczciwy CRT.

Telewizory cyfrowe (matryca LCD i plazma) mogą jedynie poprawnie wyświetlać obraz przy natywnej rozdzielczości.
Bez takiego sygnału nie ma dobrego obrazu.
To co widzimy to tylko namiastka max. możliwości.

Całkowite przejście na sygnał cyfrowy ma nastąpić w 2014.
Do tego czasu obecne technologie będą historią.

Cóż ciśnienie rośnie ale... forma przerosła treść a to czym możemy się obecnie posiłkować to zaledwie 1% tego co przeciętny Kowalski może w Polsce zobaczyć.

Powiem szczerze, żadne testy i porównania nie mają sensu bo w naszych warunkach to technologia księżycowa, której nie można wykorzystać.

Na czym ja oglądam Naszą rzeczywistość.... na CRT 100Hz Panasonicu. Obraz ostry nie skalowany tak jak nadają nasze stacje.
A jak w kablu pojawi się prawdziwe HD.... to podłączymy..... SED.

;)

Edytowane przez slawekj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze się z zamiarem kupienia nowego telewizora i ....... utknąłem na wyborze technologii.

a) rzutnik zbyt drogi
:) tv projekcyjny - ta lampa mnie trochę wkurza , choć nie wykluczam KDS lub JVC HDILA
c)chciałem kupić Sharpa GE1 ale więcej oglądam obrazów SD

d) Przymierzam się do Panasa 42pv60 ale wolałbym mieć plazmę full HD a takie są w cenach kosmicznych.

Jednocześnie nowe produkty i premiery pokazują się b.rzadko !!! Czy naprawdę z roku na rok te technologie nie mogą pójść do przodu i trafić na rynek ??? w rozsądnych cenach . Czekam na SED i plazmy full HD ale z drugiej strony takie Sony wogóle porzuciło PDP . I .............. stoi poczciwy CRT w centralnym miejscu pokoju ;)


TZN.Podoba mi się jeden telewizor . Pioneer 5000 EX. Tylko nie podoba mi się jego cena. Chyba z 40 000 .Może gdzieś można kupić za 20-30k . Marzę,żeby kiedyś takie cuda kosztowały 6-8k .

Edytowane przez ArturKania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ArturKania' post='28451' date='12.12.2006, 11:51 ']
Nosze się z zamiarem kupienia nowego telewizora i ....... utknąłem na wyborze technologii.

a) rzutnik zbyt drogi
:) tv projekcyjny - ta lampa mnie trochę wkurza , choć nie wykluczam KDS lub JVC HDILA
c)chciałem kupić Sharpa GE1 ale więcej oglądam obrazów SD

d) Przymierzam się do Panasa 42pv60 ale wolałbym mieć plazmę full HD a takie są w cenach kosmicznych.

Jednocześnie nowe produkty i premiery pokazują się b.rzadko !!! Czy naprawdę z roku na rok te technologie nie mogą pójść do przodu i trafić na rynek ??? w rozsądnych cenach . Czekam na SED i plazmy full HD ale z drugiej strony takie Sony wogóle porzuciło PDP . I .............. stoi poczciwy CRT w centralnym miejscu pokoju :)
TZN.Podoba mi się jeden telewizor . Pioneer 5000 EX. Tylko nie podoba mi się jego cena. Chyba z 40 000 .Może gdzieś można kupić za 20-30k . Marzę,żeby kiedyś takie cuda kosztowały 6-8k .
[/quote]

Nie dawno tez tak gdybałem i marzyłem i ...

a) - rzutnik - musi być zaciemnione pomieszczenie, i ze wzgledu na moją dwu letnią córke nie kupiłem bo taki duży obraz jest zbyt "agresywny" dla dziecka - tak stwierdził lekarz
:) - TV projekcyjny - dla mnie jedyny wybór KDS Sony 55 cali :) Jednak ze wzgladu na pionowe kąty widzenia został zdyskwalifikowany. Również przez moją córkę :) - jest zbyt mała aby stojąc czy siedząc na swoim foteliku miała ekran na wprost siebie bo jeśli będzie na jej wysokości były by grafitti na ekranie :) Druga sprawa to jasne pomieszczenie nie jest wskazane bo najładniej wyglada obraz jak jest ciemno, no i lampa ( nie ma na nią gwarancji :) mozesz być zmuszony do jej wymiany nawet po miesiącu jak masz pecha a znam dwa takie przypadki - ale dotyczyły KDF Sony )
c) LCD - długa historia :) ogólnie za dużo "-" niż "+"
d) plazma 720p - do SD, do DVD do HD DVD jest ok. Obraz oglądany z 2,5 - 3 metrów jest bardzo fajny. Nie dajmy się zwariowac na temat Full HD. Tak naprawdę powiedz do ilu materiałów Full HD będziez miał dostep w ciągu pół roku - roku ? Ja miałem okazje porównać swojego Samsunga Q7 50 cali z Pioneerem 5000. Nie zaprzeczam że pioneer miał lepszy obraz z bliska ale np. z 3 metrów różnica w jakości obrazu nie była na tyle duża aby wydawać tyle kasy. ( sygnał był ze sky HD ) Ja za samsunga 50Q7 zapłaciłem niecałe 8000zł a za pionera chcieli coś koło 25000zł uznałem że różnica w jakości obrazu jest nie warta tych pieniędzy :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewniam Cię że ta plazma będzie za kilka lat kosztowała ok.8tys.( jeśli jeszcze będzie produkowana)
Zapewniam Cię także że za kilka lat pojawią się nowe plazmy, lcd i Bóg jeden wie co jeszcze i znów będzie o czym marzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej bardzi byłem napalony na Sharpa 37GE1 za którego musiałbym zapłacić około 7000 zł. Potem jednak pomyślałem,że więcej oglądam SD i pomyslałem o Plaźmie Panasa 42PV60.I jeśli kupię nowy telewizor to własnie będzie ten najprawdopodobniej.

Jesli zaś w najbliższej przyszłości nie będę za dużo oglądał obrazów 16/9 to odłożę zakup telewizora do oferty SED czyli ok. roku 2008/2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paradoksalnie przed zakupem nowego telewizora za kilka tysięcy wcale nie powstrzymuja mnie walory obrazu tylko format.Wszystkie nowe tv są co logiczne 16:9 . Tymczasem oglądam zdecydowanie więcej obrazów 4:3.To zrozumiałe,że nie chcę mieć w tv rozciągniętych mordek.Jeśli w przyszłości standard zmieni się na 16:9 to bez względu na minusy technologi cos sobie wybiorę.Dziś najbliższy jestem Panasowi 37/42 pv/px 60. Ale pewnie zanim panoramiczny zacznie królować to może wybiorę sobie już coś prawdziwie HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plazma, lcd, full hd itp. itd. Oglądamy się za tv wartymi kilka, kilkanaście tysięcy. OK.
I co dalej - oglądamy trailery z kompa, Discovery HD z nki, parę meczy na n-sport. Na pozostałym sygnale musimy tłumaczyć niewtajemniczonym, że ten sygnał nie nadaje się do tego typu tv.
Jeżeli nasi nadawcy nie poprawią sygnału, nie upowszechni się nośnik pod standard Hd, troszkę mija się z celem cała ta dyskusja co lepsze. Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Fajny portal, można się trochę dowiedzieć, a ja mam właśnie pytanie dość zasadnicze. Nadmienię tylko, że jestem praktycznie całkowitym laikiem, zatem każda rozsądna podpowiedź będzie mile widziana. I przechodzę do rzeczy: Mam do wydania ok 5000 pln i chciałbym kupić coś w miarę dużego /najlepiej 42 cale/ na ścianę. TV służyć mi będzie praktycznie tylko do ogładania cyfry przez antenę satelitarną, rzadziej filmy z DVD itp.. Plazmy są oczywiście tańsze, ale oferują gorszą jakość niż LCD, a mi zależy, aby kupić możliwie najlepszy TV, który będzie służył mi przez dłuższy czas. Jeżeli można podpowiedź uzasadnić i dodać, gdzie takowe cacko można najtaniej kupić, będę wdzięczny.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sla40' post='9908' date='07.09.2006, 14:10 ']
Witam
Ja w domu miałem i LCD Samsung 40 i Plasme Samsung 42 5S
Teraz wymieniłem na LG 42 4R wysokiej rozdzielczości.
Więc moje prywatne zdanie.
LCD jest technologią przyszłości moim zdaniem nie nadaje się do przekazów TV ze słabym sygnałem i niskiej rozdzielczości.
Mimo iż miałem czas odświeżania 8ms to i tak było widać smużenie.
Obraz niestabilny rozmycie kolorów obraz z bliska jakby cały się ruszał.
Przy bardzo dobrym sygnale ( niektóre TVN i DVD było ok)
Jak podłączyłem do kompa i demo HDTV to super.
Tak więc moje odczucie LCD do wysokich rozdzielczości tak słaby sygnał nie.
Jeszcze ekran tu plus dla LCD matowy plastik całkowicie pozbawiony refleksów i odbić .
Plasma z szybą więc w dzień widać odbicia.
Plasma na zwykłą TV ze słabym sygnałem i rozdzielczością lepiej sobie radzi ,
przypomina kineskopy.
Ale Samsung miał matryce niskiej rozdzielczości.
Teraz mam LG wysokiej rozdzielczości i jest naprawde super.
Doskonale radzi sobie ze słabymi programami a testy w HD to już poprostu rewelacja.
TV HDTV i tak będzie nadawać max. 1020 x 760 więc wyższa rozdzielczość nic nie daje.
LCD do 32 cali dość dobrze sobie radzi ale powyżej nie.
Więc moje obiektywne zdanie .
Wysokiej rozdzielczości plasma wyższy model nie najtańsza jest w cenie najtańszych LCD i napewno od nich znacznie lepsza.
Tyle odemnie
Pozdrawiam Wszystkich i czekamy na HDTV
Sławek
[/quote]


Cześć Sławek,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='limak78' post='30048' date='19.12.2006, 01:04 ']
Witam wszystkich.

Fajny portal, można się trochę dowiedzieć, a ja mam właśnie pytanie dość zasadnicze. Nadmienię tylko, że jestem praktycznie całkowitym laikiem, zatem każda rozsądna podpowiedź będzie mile widziana. I przechodzę do rzeczy: Mam do wydania ok 5000 pln i chciałbym kupić coś w miarę dużego /najlepiej 42 cale/ na ścianę. TV służyć mi będzie praktycznie tylko do ogładania cyfry przez antenę satelitarną, rzadziej filmy z DVD itp.. Jeżeli można podpowiedź uzasadnić i dodać, gdzie takowe cacko można najtaniej kupić, będę wdzięczny.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
[/quote]

"Plazmy są oczywiście tańsze, ale oferują gorszą jakość niż LCD, a mi zależy, aby kupić możliwie najlepszy TV, który będzie służył mi przez dłuższy czas."----kto ci to powiedział?

Ja miałem ten sam wybór i dzięki kilku osobom i swoim własnym wycieczkom do róznych sklepów początkowo zafascynowany LCD wybrałem Plazme, i jeśli tylko komukolwiek miałbym polecic do Telewizji jakiś telewizorek z którego będzie zadowolony to zawsze powiem Plazma Panasonic! bez 2 zdań.
Obraz z kablówki przez dekoder cyfrowy powala na kolana, nie wnikam jak będzie z platformy cyfrowej, poza tym kolorystyka, naturalność osób , czerń, oraz niesamowita głębia, szczególnie jestem zafascynowany przyrodniczymi programami...wtopić sie można w obraz. gorąco polecam

Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze to komus pomoze , a moze nie.

Warto sie od razu zdecydowac - napewno kupie full hd , albo napewno kupie hd ready - i tego sie trzymac.
Majac tak jasno zdefiniowane warunki brzegowe , o tym co kupimy decydowac beda juz tylko finanse.


[quote name='marian_wierzbicki' post='28341' date='11.12.2006, 21:49 ']
to jest dobry wybór . Do osobnego pokoju projektor - oglądałem na nowym Hitachi PJ-TX300 pięknie świeci. ja mam Sharpa 46XD1 i jestem zadowolony. ale prawdziwe kino to projektor . pozdrawiam
[/quote]

Jest to chyba tylko mozliwe jesli ma sie pusty nieuzywany pokoj, ktrory mozna przerobic na sale kinowa. Ewentualnie przerobic pomieszczenie w piwnicy likwidujac istniejace male okienko. Idea bardzo fajna , ale niestety dla wielu nierealna.

[quote name='MaBri' post='29186' date='14.12.2006, 21:50 ']
Plazma, lcd, full hd itp. itd. Oglądamy się za tv wartymi kilka, kilkanaście tysięcy. OK.
I co dalej - oglądamy trailery z kompa, Discovery HD z nki, parę meczy na n-sport. Na pozostałym sygnale musimy tłumaczyć niewtajemniczonym, że ten sygnał nie nadaje się do tego typu tv.
Jeżeli nasi nadawcy nie poprawią sygnału, nie upowszechni się nośnik pod standard Hd, troszkę mija się z celem cała ta dyskusja co lepsze.
[/quote]

Mozna miec jeszcze nadzieje w poprawieniu algorytmow upscalerow.


[quote name='ArturKania' post='29177' date='14.12.2006, 20:56 ']
Paradoksalnie przed zakupem nowego telewizora za kilka tysięcy wcale nie powstrzymuja mnie walory obrazu tylko format.Wszystkie nowe tv są co logiczne 16:9 . Tymczasem oglądam zdecydowanie więcej obrazów 4:3.To zrozumiałe,że nie chcę mieć w tv rozciągniętych mordek.
[/quote]

Na 16/9 bez problemu oglada sie 4/3 bez znieksztalcen. Pewnie jednak nie akceptujesz czarnych nieuzywanych obszarow wyswietlacza w tym trybie , za ktory zaplaciles duze pieniadze. Tu niestety 22" 4/3 odpowiada chyba 32" 16/9 i aby miec to samo wielkosciowo, to 16/9 musi miec sporo wieksza przekatna niz 4/3. Na szczescie powoli cos sie zmienia. Np. C+ zolty przeszedl na ciagle nadawanie 16/9. Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ArturKania' post='29177' date='14.12.2006, 20:56 ']
Paradoksalnie przed zakupem nowego telewizora za kilka tysięcy wcale nie powstrzymuja mnie walory obrazu tylko format.Wszystkie nowe tv są co logiczne 16:9 . Tymczasem oglądam zdecydowanie więcej obrazów 4:3.To zrozumiałe,że nie chcę mieć w tv rozciągniętych mordek.Jeśli w przyszłości standard zmieni się na 16:9 to bez względu na minusy technologi cos sobie wybiorę.Dziś najbliższy jestem Panasowi 37/42 pv/px 60. Ale pewnie zanim panoramiczny zacznie królować to może wybiorę sobie już coś prawdziwie HD.
[/quote]

Wcale nie trzeba ogladac rozciagnietych mordek. Zgadza sie ze kanalow 16:9 jest tylko kilka ale na tych 4:3 mozemy zrobic sobie maly zoom i wtedy proporcje sa ok a tracimy troche gory i dolu obrazu co w zasadzie nie przeszkadza w ogladaniu. Coraz wiecje programow(wiekszosc nowych) jest nadawanych w letterboxie (TVP1, TVP2,TVN,TVN7, TVNTURBO,TVPOLONIA i nie tyllko) Wtedy przy zoom nie tracimy zadnych fragmentow obrazu. TVP nawet skoki tak pokazuje. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='limak78' post='30048' date='19.12.2006, 01:04 ']
Witam wszystkich.

Fajny portal, można się trochę dowiedzieć, a ja mam właśnie pytanie dość zasadnicze. Nadmienię tylko, że jestem praktycznie całkowitym laikiem, zatem każda rozsądna podpowiedź będzie mile widziana. I przechodzę do rzeczy: Mam do wydania ok 5000 pln i chciałbym kupić coś w miarę dużego /najlepiej 42 cale/ na ścianę. TV służyć mi będzie praktycznie tylko do ogładania cyfry przez antenę satelitarną, rzadziej filmy z DVD itp.. Plazmy są oczywiście tańsze, ale oferują gorszą jakość niż LCD, a mi zależy, aby kupić możliwie najlepszy TV, który będzie służył mi przez dłuższy czas. Jeżeli można podpowiedź uzasadnić i dodać, gdzie takowe cacko można najtaniej kupić, będę wdzięczny.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
[/quote]


jeżeli do cyfry przez antenę Sat i DVD to zdecydowanie plazma, LCD tylko do wysokiej rozdzielczości, plazma zarówno do wysokiej jak i niskiej:
Panasonic 42PV60EH za 4840 zł np. na www.hoopla.pl
Samsung PS-42C7H za 4490 zł w promocji w EURO.
Oba są HD Ready. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zauważam,że coraz więcej w TV tego 16:9 . Może się więc szarpnę na jakąś panoramę.Tylko wolałbym jednak full HD. Może w ciągu 2007 pojawi się coś sensownego, wkońcu Sharp postawił wysoko poprzeczkę .


Nawet jak zamienię swojego 29" Panasa na 37" Panoramę i odpadną paski to i tak obraz będzie większy bo 29" odpowiada 33-34" Panoramie a o 42"- 50" nie wspomnę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ArturKania' post='30451' date='20.12.2006, 15:12 ']
...wolałbym jednak full HD. Może w ciągu 2007 pojawi się coś sensownego, wkońcu Sharp postawił wysoko poprzeczkę .
Nawet jak zamienię swojego 29" Panasa na 37" Panoramę i odpadną paski to i tak obraz będzie większy bo 29" odpowiada 33-34" Panoramie a o 42"- 50" nie wspomnę .
[/quote]
29" 4:3 to ~ 40" 16:9.

Sensownie to dopiero 2014.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slawekj' post='30472' date='20.12.2006, 14:47 ']
29" 4:3 to ~ 40" 16:9.

Sensownie to dopiero 2014.

:D
[/quote]


trochę przesadziłeś, z obliczeń matematycznych wynika, że 29 calowy TV ma taką samą wielkość na 34 calowym panoramicznym TV wyświetlanym z pionowymi paskami bez zniekształceń w trybie 4:3 (w przypadku CRT).
Na moim 36 calowym panoramicznym CRT obraz 4:3 odpowiada 30,5 calowemu TV.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest teraz w EURO promocja na plazme Samsunga PS42C7H (4499pln) a ktoś w rodzince chce sobie ją sprawić na Święta. Jakie macie opinię o tym modelu? Co z wypalaniem, bo jedna z osób (starsza), która będzie go ew. używać ma kilka ulubionych kanałów i programów. Generalnie to nie jestem przekonany co do odporności nowych generacji plazm na wypalanie. Jednak znam trochę opinii, że nie ma siły - plazmy prędzej czy później się wypalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...