Skocz do zawartości
Piopio

Plazma czy LCD - dla tych co wiedzą i dla tych co nie wiedzą

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę,że będziemy obserwować powlny rozwój LCD.Może oferta skoncentruje się na Full HD różnej wielkości.Nie ma ukrywać,że LCD sprzedają się świetnie a ceny utrzymują się na wysokim poziomie co przynosi krocie firmom produkującym i outsouringowym.

Oczywiście nowe produkty są gotowe ale nie ma potrzeby się w tej sytuacji spieszyć bo po co tracić asa z rękawa a ponadto jeszcze trzeba mieć wielkie moce produkcyjne aktualnie zaangażowane w LCD.


Coś jednak musi wydarzyć się an rynku PLAZM które tracą rynek . O ile powyżej 50" są niemal niezagrozone przez tylna i przednią projekcję to chyba rynek 37- 52 utraciły lub też muszą o niego walczyć.

Dużo walorów jest po stronie plazm,oprócz rozdzielczości . Ceny plazm zdecydowanie spadły . Ale jeśli firmy dla których produkcja plazm jest ważna nie znajdą nowych innowacyjnych produktów odniosą niepowetowane straty.

Dlatego spodziewam się w roku 2007 mocnego uderzenia ze strony Plazm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ArturKania' post='30725' date='21.12.2006, 16:06 ']

Dużo walorów jest po stronie plazm,oprócz rozdzielczości .

[/quote]


dla wszystkich, którzy się wahają co wybrać i tych, którzy uparcie twierdzą, że natywna rozdzielczość ma decydujące znaczenie dla wyboru płaskiego TV, zachęcam do zapoznania się z tym badaniem firmy Synovate.
[url="http://plazma-lcd-fakty.pl/badanie/badanie.php?wprowadzenie"]Co wybrać LCD czy plazmę ?[/url]

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marions' post='30073' date='19.12.2006, 08:58 ']
"Plazmy są oczywiście tańsze, ale oferują gorszą jakość niż LCD, a mi zależy, aby kupić możliwie najlepszy TV, który będzie służył mi przez dłuższy czas."----kto ci to powiedział?

Ja miałem ten sam wybór i dzięki kilku osobom i swoim własnym wycieczkom do róznych sklepów początkowo zafascynowany LCD wybrałem Plazme, i jeśli tylko komukolwiek miałbym polecic do Telewizji jakiś telewizorek z którego będzie zadowolony to zawsze powiem Plazma Panasonic! bez 2 zdań.
Obraz z kablówki przez dekoder cyfrowy powala na kolana, nie wnikam jak będzie z platformy cyfrowej, poza tym kolorystyka, naturalność osób , czerń, oraz niesamowita głębia, szczególnie jestem zafascynowany przyrodniczymi programami...wtopić sie można w obraz. gorąco polecam

Wesołych Świąt!
[/quote]
Witam
Tez i ja stoje przed problemem jak wielu z was
czytam i czyta głowa mnie rozbolała.powód co kupic ........plazma czy lcd??
HDTV i kanały jakie sa dostepne to cieniutka oferta i pewnie jeszcze tak długo bedize u nas w kraju więc interesuje mnie do odbioru co dostepne na sat nie HDTV
posiadam sat tuner dreamboxa 7000 i i troszke tego do ogladania jest.
powoli skłaniam sie do zakupy plasmy panasonic (tak doszedłem do wnisku nie tylko pod cytatem ale tez czytaniu postów) .Jakiem modele polecacie w przedziale 37-42 cale?Panasonic czy inny?
Pozdrawiam Edytowane przez KTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Dzisiaj się zarejestrowałem i jestem zielony.
Do końca roku muszę kupić tv i kupię po przeczytaniu tego co mi odpowiecie.
Telewizor będzie oglądany w pomieszczeniu niezbyt jasnym,z odległośći ok.6-7 metrów.
Proszę o radę pod kątem: jakość obrazu, trwałość ,a także przyszłościowo(HDTV) co wybrać?
Myślałem o przekątnej 46-50",chciałbym wydać 10-12tyś,ale jeśli ktoś mi zwróci uwagę na coś istotnego
i uznam że warto to wydam 20.
Proszę o radę i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jwg' post='31071' date='23.12.2006, 18:53 ']
Witam!
Dzisiaj się zarejestrowałem i jestem zielony.
Do końca roku muszę kupić tv i kupię po przeczytaniu tego co mi odpowiecie.
Telewizor będzie oglądany w pomieszczeniu niezbyt jasnym,z odległośći ok.6-7 metrów.
Proszę o radę pod kątem: jakość obrazu, trwałość ,a także przyszłościowo(HDTV) co wybrać?
Myślałem o przekątnej 46-50",chciałbym wydać 10-12tyś,ale jeśli ktoś mi zwróci uwagę na coś istotnego
i uznam że warto to wydam 20.
Proszę o radę i dziękuję.
[/quote]
Plazma - drogie, wysokie koszty utrzymania ( czyt. pobór prądu ), wypalanie się logo stacji
LCD - niekiedy widać smużenie, słabe kąty oglądania, ryzyko wadliwych pikseli, brak prawdziwej czerni.
Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram Plazme :) Panasonic 50PV600 nie ma teraz równych pod względem cena-jakość. Sam na 95% za 1-2tyg stane się posiadaczem tego TV. Też troszkę myślę ale Panas raczej na bank. W zyciu bym nie dał 22tys czy trochę mniej za LCD z taką wielkością. Zmarnowana kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie ta plazma Panasonica (50PV) jest w tej chwili chyba najlepszą opcją "jakość-cena". W zbliżonej cenie dostaniesz LCD ale 46 cali a te 4 cale więcej robią jednak różnicę. LCD 52 cale (chyba tylko 2 modele w miarę szeroko dostepne na rynku to Sharp i Sony) są już zdecydowanie powyżej Twojego pułapu kasy, który chcesz wydać. W plazmach cały czas jednak martwi mnie problem wyplania, który pomimo zapewnień chciażby Panasonica, źe jest w ich oststniej generacji paneli rozwiązany moim zdaniem cały czas istnieje. I opieram się tutaj wyłącznie nie na głosach z netu ale na opiniach znajomych, którzy potrafili katować plazmy. Jednakowoż normalnie użytkowana plazma nowej generacji powinna chyba jakoś dać sobie z tym radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniewaz sam jestem właścicielem 46XD1E Sharpa i jestem z niego b. zadowolony - to go polecam. Fakt te 4" moga robić różnicę. Reszta (czyli lcd vs plasma) to sprawa indywidualna. Ja preferuję LCD.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='31077' date='23.12.2006, 19:12 ']
Ja wybieram Plazme :) Panasonic 50PV600 nie ma teraz równych pod względem cena-jakość. Sam na 95% za 1-2tyg stane się posiadaczem tego TV. Też troszkę myślę ale Panas raczej na bank. W zyciu bym nie dał 22tys czy trochę mniej za LCD z taką wielkością. Zmarnowana kasa.
[/quote]
Również polecam tę plazme. Mam ten telewizor w domu od połowy listopada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Slizer' post='31087' date='24.12.2006, 00:24 ']
Również polecam tę plazme. Mam ten telewizor w domu od połowy listopada :)
[/quote]


To jeszcze ja ci namieszam:

jeżeli "grubość" ci nie straszna to SONY KDS 55A2000, nie ma wad LCD i PDP no i fullHD oczywiście !!!.

Mam starszego brata 70" i to jest strzał w dziesiątkę.

W sieci kupisz za 9 tysiów ... a za resztę możesz się upić ze szczęścia.


PS. teraz doczytałem że odlęgłość to 6-7 metrów. Bracie, nie masz wyjścia, tylko 70" czyli KDS 70R2000, w necie za ok. 20 tysiów. Tu już na flaszkę nie starczy. Do tego powinieneś dokupić wtedy stolik. Jak jesteż z W-wy to zapraszam na "ogląd".


Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pionieer 507xa rewelacja!!! Z N-ka to chodzi Ohooo!!!
polecam 100%zadowolenia!!! Nie da sie tego opisac.
Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='evi85' post='26209' date='03.12.2006, 11:09 '][font="Arial Black"][size=7][color="#FF0000"][b]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b][/color][/size][/font]

Mam problem z wyborem: LCD czy PDP.
Potrzebuje dobrego tv do telewizji kablowej, dvd (ogolnie kina domowego) i ewentualnie Nhdtv.

Do wydania mam ok 6000 zl.

Zastanawiam sie nad Panasonicem 42PV60EH. Czy to trafny wybor?
Interesuje mnie takze Samsung i LG.

Prosze o jak najszybsze odpowiedzi.[/quote]

WITAM , MAM PODOBNY PROBLEM ALE Z TEGO CO GDZIESZ CZYTAłEM TO PANASONIC ZOSTAł WYTYPOWANY JAKO PRODUKT ROKU 2006, TAK WIEC JESTEM ZA PANASONICEM.

PS NIE WIEM CZY WIESZ ALE "EH" NA KOńCU TYPU MODELU TEGO TY TO JEST WERSJA ZE STOLIKIEM ! TAK WIEC MOZESZ SAM MONITOR KUPIC ZA JAKIES 4500Zł.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='GRZELA' post='31883' date='29.12.2006, 18:10 ']WITAM , MAM PODOBNY PROBLEM ALE Z TEGO CO GDZIESZ CZYTAłEM TO PANASONIC ZOSTAł WYTYPOWANY JAKO PRODUKT ROKU 2006, TAK WIEC JESTEM ZA PANASONICEM.

PS NIE WIEM CZY WIESZ ALE "EH" NA KOńCU TYPU MODELU TEGO TY TO JEST WERSJA ZE STOLIKIEM ! TAK WIEC MOZESZ SAM MONITOR KUPIC ZA JAKIES 4500Zł.![/quote]


Nie kupisz samego TV bez podstawki za 4500 zł.
Wersja EH jest z taką nogą w zestawie w promocji i kosztuje tyle samo co wersja bez nogi, czyli obecnie jakieś 4800 zł.
Ta plazma jest dobra, najnowszy Samsung 42C7H też jest godny polecenia.
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o tych badaniach?

za [url="http://media2.pl/rss/internet/18595-serwis-o-plaskich-telewizorach.html"]http://media2.pl/rss/internet/18595-serwis...lewizorach.html[/url]

Serwis o płaskich telewizorach
Panasonic wspólnie z Hitachi i Pioneer stworzył specjalny serwis internetowy poświęcony tematyce płaskich telewizorów.
Strona www.plazma-lcd-fakty.pl ma ułatwić konsumentom wybór telewizora, który najlepiej spełni ich oczekiwania. W serwisie rozwiano wiele mitów związanych z technologią plazmową, przedstawiono fakty i wyjaśniono różnice między PDP (Plasma Display Panel) a LCD (Liquid Crystal Display).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy,od pewnego czasu mam zamiar kupic plazmę,wiele razy radzono mi panasa pv60,ale super ze się wstrzymałem-dlaczego.co wy na informację ze panasy mają wadę .czytajcie więcej na;www.hdtv.com.pl/forum/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie pisza ludzie cos o purpurowych wężach.. czy tutaj nikt tego nie zauwazyl? tylu jest zadowolonych wlascicieli... sam sie zastanawiam nad tym tv takze sprawa jest intrygujaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję przejrzec wspomniany wcześniej serwis: plazma-lcd-fakty.pl - ? Czy sądzicie że to wiarygodne źródło informacji? :blink:

Sam ostatecznie wybiorę chyba coś 42" - taki mały tylko z jednego względu: 2,5m odległości. Pytanie tylko czy decydowac się na plazmę Panasonica czy Pionka? Cenowo Panasonic wychodzi znacznie lepiej, ale może warto dołożyc więcej kaski? I co mnie nurtuje: obaj producenci mają w tej wielkości kilka modeli plazm - na którą z nich się najlepiej zdecydowac? :) Cenowo chciałbym wydac od 4 do 9 tys, chociaz coraz bardziej skłaniam się ku temu, by była to niższa stawka (jeszcze "n", xbox360 i sporo wyjdzie). Z góry dzięki. ;)

PS. Gdyby mnie lokum nie ograniczało wziąłbym 55" KDS od Sony. W tej cenie chyba najlepsze rozwiązanie.

Edytowane przez speedzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czytałem to ale kto wie na ile to prawda...:mellow: badania zlecily firmy ktorym zalezalo na na takich wynikach:) ale osobiście też biore plazme 42" poprostu wychodzi taniej...
myslalem o tym panasonicu - pv60 ale wszystkie modele 37" i 42" maja jakas wade ktora poki co nie zostala przez panasa naprawiona wiec odpuscilem sobie ten ekranik..
teraz zostało mi 42c7h samsunga albo lg 42pc3ra. również bede miał ekran oddalony o jakieś 2,5 - 3 m od siebie wiec to chyba optymalna wielkość:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Szczerze mówiąc nie brałem pod uwagę zakupu plazmy ze względu na opinie o szybkim wypalaniu się itd. Z tego co widzę na tym forum żywotność plazm sporo się powiększyła poza tym mają zabezpieczenie przed wypalaniem. Chcę na początku oglądać TV z kabla (oraz DVD) i to mnie odstraszało od LCD a gabaryty oraz geometria nie zachęcają do kupna CRT slima. Z tego co wyczytałem plazma radzi sobie dużo lepiej ze słabym sygnałem i jest sporo tańsza niż LCD. Czy sądzicie, że zakup plazmy w moim przypadku byłby dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak to jaki model doradzilibyście w okolicach 4500PLN?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie w tej cenie najprawdopodobniej kupie samsunga 42c7h. mysle ze to dobry wybór ale nic ci nie bede polecał...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałem jeszcze tego TV amsunga w akcji ale wygląd genialny. Kolega odradza mi plazmy, mówi że z małej odległości są strasznie nieostre. Ja mam do odbiornika ok 3m. Może wypowie się ktoś kto ma plazme jak wygląda jej nieostrość w praktyce. A i jeszcze jedno widziałem, że plazmy odbierają sygnał max 60Hz czy przy takim odświerzaniu nie widać migotania?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też jest dobre pytanie: mam podobną odległosc, a nawet mniejszą (2,5m) - i też naczytałem się o tym męczeniu się oczu... Jestem zdesperowany i chyba nie kupię nic - wszystkie technologie mają "coś" co mnie od nich odstrasza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aktualnym (styczniowym) Audio-Video jest recenzja porównawcza 42 calowej plazmy Panasonica TH-42PV600E (1024x768) i LCD Toshiby 42WL67Z (1920x1080). Nawet nie trzeba czytac konkluzji, wystarczy wczytac się w artykuł ..... Panasonic prawie w każdych warunkach (za wyjatkiem naświetlonego pokoju) rozkłada na łopatki fullową Toshibe. Łącznie z HD z Blu-raya .... Wprawdzie napisy ładniej wygladały na Toshibie, ale obraz już na Panasonicu. A chyba nie dla czytania napisów kupujemy TV. Niech będzie fragment (początek) konkluzji ... "[i]Ekran plazmowy okazał się jednoznacznie lepszy od LCD. Głebsza czerń i kontras, niemal niezalezne od kąta patrzenia, większa czystośc kolorów w parze z bardziej praktyczna regulacją ... szczególne wrażenie robi obraz uzyskany na Pansonicu z odtwarzacza Blue-ray ..[/i] " W całym tekście Toshiba wyraźnie odstawała od Panasa. A pamietajmy, że są jeszcze lepsze plazmy (LCD-ki też :) ). Uwaga: pomylono podpis jednego obrazka z reprodukcja skali szarości. Ocena Panasonic 8,29 .. Toshiba 7,43.
Za miesiąc Pionek i Sharp. Te dwa sprzety (507 i 46XD1) porównywałem osobiście. W HD bardzo podobnie, choć obraz i tu i tu zupełnie inny, ale to kwestia przywyczajenia, w SD Pionek, w sporcie nie ma wogóle o czym dyskutować - zdecydowanie Pioneek.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% biorę albo tego Panasonica, albo Pionka (tylko że model nie wiem który dokładnie), ale jeszcze się zastanawiam który będzie lepszy. Dzięki. :D

PS. Tylko mnie 1024 x 768 to trochę zastanawia.... tak ma byc? :)

Edytowane przez speedzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...