Skocz do zawartości
amstrad

Polsat HD

Rekomendowane odpowiedzi

Pełne zaskoczenie.
Mamy od października kanał POLSAT HDTV !
Trzeba przyznać że zaskoczyli wszystkich.
Nie TVN,TVP a POLSAT wystartuje z pierwszym kanałem w wysokiej rozdzielczości.
Teraz tylko czekać na odpowiedź innych nadawców :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy TVN odpowie sierpowym, czy bedzie nokaut? Może się okazać że to właśnie kanały ogólnodostępne rozruszają rynek HD w Polsce. Życzę Polsatowi jak najlepiej. Użytkownicy innych platform też na tym skorzystają. Mam nadzieję że ta wymiana ciosów prędko się nie skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='amstrad' post='52946' date='09.07.2007, 18:52 ']Mamy od października kanał POLSAT HDTV ![/quote]

Wg tej formy gramatycznej, mamy od ,przynajmniej, października 2006 :)

Przyznam, że nie zauważyłem :P

Sorki, to w stylu dyżurnych malkontentów, że ich nie wymienię z litości, którzy gorąco zaprzeczali, że C+ HD to mrzonka za górami za lasami.
A toto całkiem przyjemnie hula, czego i Polsatowi życzę

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie tylko nie moge nigdzie znalesć informacji o Polsacie HD na jakimkolwiek portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie od października tylko PolsatHD bedzie pozna jesienia... Najpierw bedzie PolsatSportHD.
Info mozesz znalezc na media2.pl i satkurier.pl a na tej ostatniej wieczorem maja byc fotki tunera HDTV by SAMSUNG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, ze na stronie POLSAT.com nie ma ani slowa o tej konferencji. Dlatego wciaz w nich watpie :) A moze to nie Polsatu konferencja ? Nic o tym nie wiedza ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zapowiedz Polsatu o uruchomieniu POLSAT HD odczytuje jako wyprzedzajacy ruch (czysto taktyczny ruch propagandowy) na prawdopodobny start TVN HD i oczywiscie nowa oferte HD cyfry+. To ile bedzie tego HD na Polsacie i czy od pazdziernika to wielka niewiadoma. Polsat tez ma duze "doswiadczenie" w wciskaniu bajek. Nalezy sie tylko cieszyc, ze konkurencja na rynku sie rozwija i My wszyscy tylko na tym mozemy zyskac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='52956' date='09.07.2007, 20:43 ']Ja zapowiedz Polsatu o uruchomieniu POLSAT HD odczytuje jako wyprzedzajacy ruch (czysto taktyczny ruch propagandowy) na prawdopodobny start TVN HD i oczywiscie nowa oferte HD cyfry+. To ile bedzie tego HD na Polsacie i czy od pazdziernika to wielka niewiadoma. Polsat tez ma duze "doswiadczenie" w wciskaniu bajek. Nalezy sie tylko cieszyc, ze konkurencja na rynku sie rozwija i My wszyscy tylko na tym mozemy zyskac![/quote]

Zgadzam sie calkowicie. W tej chwili to niestety troche "propaganda sukcesu" i pokazanie,ze sie cos dzieje. Oby ruszyli z 1 lub 2 kanalami, to wymusi ruchy innych platform. Mozecie mnie nazwac malkontentem ale w 4 kanaly HD (z ciaglym programem w HD, a nie pojedynczymi wstawkami) nie wierze. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Formuła PolsatuHD: Studia informacyjne w HD, jakis serial w tygodniu od mich w HD, upscal seriali i filmow zagranicznych,a w poniedziałek w MegaHicie stary film w HD, a poza tym obraz SD upscal w 4:3. Tak to widze na poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tzn. Isaura bedzie w HD ? :P

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze z zawartoscia nie powinno byc problemu, wiadomo juz ze szczegolnie TVN i troche Polsat wczesniej realizowali pewne programy w HD. Jedyny problem to kasa ktora trzeba wylozyc na nowa technologie (ale z tym juz wszyscy nadawcy chyba sie oswoili) i nowy kontent w jakosci HD ktorego jest w swiecie sporo (szczegolnie w USA a to jest glowne zrodlo programow). W stanach teraz wlasnie trwa wielkie BUM! na HD i z tego mozna cos wylowic na kilka kanalow HD w PL. Do tego upskale i inne kombinacje poprawiajace jakosc zrodla SD i jest sporo tego prawdziwego HD i lite HD. HD nabiera rozpedu jeszcze oby szybko ruszylo DVB-T i bedzie fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieję, że TVN uruchomi swój kanał w HD 3 października o 19. Wtedy to właśnie mija dokładnie 10 lat od startu kanału TVN. Moliby wtedy uruchomić kanał w HD, a zwykły TVN przekształcić w TVN (16:9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polsat ma kilka asów w rękawie

Jego wiele cieszących się dużym powodzeniem seriali jak choćby CSI NY, CSI Miami czy nawet Prisonbreak (skazany na śmierc) to wszystko są produkcje HD

Podpisany kontrakt z F1 to również potencjalne żródło HD

Oczywiście zobaczymy na czym się skończy ale możliwości są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='cles' post='52965' date='09.07.2007, 21:49 ']Polsat ma kilka asów w rękawie

Jego wiele cieszących się dużym powodzeniem seriali jak choćby CSI NY, CSI Miami czy nawet Prisonbreak (skazany na śmierc) to wszystko są produkcje HD

Podpisany kontrakt z F1 to również potencjalne żródło HD

Oczywiście zobaczymy na czym się skończy ale możliwości są.[/quote]


Hmm, "Jego wiele cieszących się dużym powodzeniem seriali..." . W jakim sensie są to seriale Polsatu? Na Axnie lecą już od lat, szczególnie wszelkie odmiany CSI. Tak patrząc to cały content jaki leci na Axnie jest realizowany w HD. A przełożenie na jakość obrazu jest żadne, wszelkie seriale na AXNie i tak lecą w jakości YTD :P.

Praktycznie każdy nowoczesny serial i to niezależnie gdzie jest później puszczany, jest kręcony w HD, bo inaczej to po prostu strata czasu i środków by była. Więc tego bym nie nazwał asami w rękawie akurat. To czysty przypadek. Lost jest kręcony w HD, leciał na TVP1, leci na AXN. 4400 identycznie, nawet za przeproszeniem "Moda na Sukces" pewnie też. Ale nie postawiłbym 5 zł, że akurat dzięki temu TVP przejdzie niebawem na transmisję HD.

Idąc tym tokiem rozumowania to TVN powinno przejść na HD od przyszłego miesiąca, bo nawet własne produkcje kręcą w HD już od jakiegoś czasu. Przykładem "Kryminalni" i "Odwróceni", do tego cała infrastruktura gotowa jest od prawie roku, do tego studia, kamery, praktycznie wsio, wystarczy spojrzeć na Nsport... a jakoś im się kurcze nie spieszy.

Polsat ma zdecydowanie trudniejszą drogę do przebycia, ale życzę mu z całego serca sukcesów, bo dzięki temu będziemy mieć TVN High Definition i to raczej prędzej niż później.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='52969' date='09.07.2007, 22:56 ']Hmm, "Jego wiele cieszących się dużym powodzeniem seriali..." . W jakim sensie są to seriale Polsatu? Na Axnie lecą już od lat, szczególnie wszelkie odmiany CSI. Tak patrząc to cały content jaki leci na Axnie jest realizowany w HD. A przełożenie na jakość obrazu jest żadne, wszelkie seriale na AXNie i tak lecą w jakości YTD :P.

Praktycznie każdy nowoczesny serial i to niezależnie gdzie jest później puszczany, jest kręcony w HD, bo inaczej to po prostu strata czasu i środków by była. Więc tego bym nie nazwał asami w rękawie akurat. To czysty przypadek. Lost jest kręcony w HD, leciał na TVP1, leci na AXN. 4400 identycznie, nawet za przeproszeniem "Moda na Sukces" pewnie też. Ale nie postawiłbym 5 zł, że akurat dzięki temu TVP przejdzie niebawem na transmisję HD.

Idąc tym tokiem rozumowania to TVN powinno przejść na HD od przyszłego miesiąca, bo nawet własne produkcje kręcą w HD już od jakiegoś czasu. Przykładem "Kryminalni" i "Odwróceni", do tego cała infrastruktura gotowa jest od prawie roku, do tego studia, kamery, praktycznie wsio, wystarczy spojrzeć na Nsport... a jakoś im się kurcze nie spieszy.

Polsat ma zdecydowanie trudniejszą drogę do przebycia, ale życzę mu z całego serca sukcesów, bo dzięki temu będziemy mieć TVN High Definition i to raczej prędzej niż później.[/quote]


Chyba nie bardzo mnie zrozumiałeś

Polsat ma w planach uruchomienie HD, tak?
Polsat ma wykupione prawa do wielu seriali (fajnych), które są HD.
Prosty wniosek - będą mieli co puszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to przedsmak już dzisiaj na meczu siatkówki Brazylia-Bułgaria.
Satkurier pisze, że to jest realizowane tym wozem od HD.
No i widzę, że to SD jest takie niekiepskie -leci na Polsat Sport , obraz panoramiczny-da się oglądać.
Wiem, że to nagrywają w HD i potem puszczą też HD.
Szacunek

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cles' post='53154' date='11.07.2007, 16:42 ']Chyba nie bardzo mnie zrozumiałeś

Polsat ma w planach uruchomienie HD, tak?
Polsat ma wykupione prawa do wielu seriali (fajnych), które są HD.
Prosty wniosek - będą mieli co puszczać.[/quote]


Ale do jakiego formatu ma prawa wykupione tego nie wie nikt, więc trudno coś pewnego na ten temat powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='2man' post='53166' date='11.07.2007, 18:49 ']No to przedsmak już dzisiaj na meczu siatkówki Brazylia-Bułgaria.
Satkurier pisze, że to jest realizowane tym wozem od HD.
No i widzę, że to SD jest takie niekiepskie -leci na Polsat Sport , obraz panoramiczny-da się oglądać.
Wiem, że to nagrywają w HD i potem puszczą też HD.
Szacunek

pzdr[/quote]


No to mamy nowy standard nadawania - PHD . Przedsmak High Definition :P:lol::lol: . To takie coś co leci też czasem na TVNie w piątek wieczorem.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='2man' post='53166' date='11.07.2007, 17:49 ']No to przedsmak już dzisiaj na meczu siatkówki Brazylia-Bułgaria.
Satkurier pisze, że to jest realizowane tym wozem od HD.[/quote]
Wydaje mi się że wszystkie transmisje z fazy grupowej tej edycji LŚ były realizowane/nagrywane przez Polsat w HD. Wie ktoś czy transmisje z innych państw też tak realizowano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='53205' date='12.07.2007, 08:12 ']Na TVNie anamorficzna panorama? Chyba jeszcze nigdy tak nie nadawali.[/quote]


Pisząc o TVNie miałem na myśli ogólną jakość przekazu, choćby wspominaną już nawet na tym forum jakość filmu "Lśnienie". Jakość niektórych filmów z piątkowego kina wyraźnie odstaje na plus w stosunku do reszty przekazu. Podobnie "Kryminalni' też są nadawani z wyraźnie lepszą jakością od reszty materiału TVNowego, a jak wiadomo ten serial też jest zrealizowany w High Definition. Odniosłem się po prostu do wyartykuowanej wcześniej idei lepszej jakości przekazu SD z materiału zrealizowanego na sprzęcie High Definition.

Oczywiście przekaz na TVNie jest w panoramie nieanamorficznej. Nigdzie nie napisałem że jest inaczej. I zdaję sobie sprawę że przekaz anamorficzny, z punktu widzenia posiadacza telewizora 16:9, jest lepszym rozwiązaniem. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Praktycznie każdy nowoczesny serial i to niezależnie gdzie jest później puszczany, jest kręcony w HD, bo inaczej to po prostu strata czasu i środków by była. Więc tego bym nie nazwał asami w rękawie akurat. To czysty przypadek. Lost jest kręcony w HD, leciał na TVP1, leci na AXN. 4400 identycznie, nawet za przeproszeniem "Moda na Sukces" pewnie też. Ale nie postawiłbym 5 zł, że akurat dzięki temu TVP przejdzie niebawem na transmisję HD.[/quote]
Ludzie, o czym wy piszecie. Wiekszosc dobrych seriali jest krecona zwyklymi kamerami filmowymi,
a nie zadnymi telewizyjnymi HD (HDV itp.) Dlatego transfer do 1080i lub 720p jest dosc prosty
i uzyskuje sie bardzo dobra jakosc. Dzieki analogowemu zapisowi nawet jesli powstana nowe
lepsze formaty HD bedzie mozna ponownie zeskanowac tasme.
Owszem czasami zdarzaja sie produkcje krecone HDV, ale to od razu widac bo maja
plynniejszy ruch - 60fps w odroznieniu od zwyklego filmu 24fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...