Skocz do zawartości
amstrad

Polsat HD

Rekomendowane odpowiedzi

a tu sie nie rozchodzi o nagre 3? wdrozenie nagry 3 to nie takie hop siup chyba ze beda narazie tunelowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jestem ciekaw jak potoczy sie temat wprowdzenia CP HD.

Szczegolnie mam tu na uwadze wprowadzenia oferty HD w C+ i CP - czyli porownanie platform juz dzialajacych od wielu lat, o ugruntowanej pozycji na rynku z dobrze dzialajacymi sieciami dystrybucji.

Z N ciezko porownac gdyz od podstaw tworzyli siec dystrybucji jako nowa platforma i wg mnie w owym czasie wyszlo to bardzo zle! Ale w swietle ostatnich informacji o zmowie C+ i CP zakazujacej dystrybutorom wprowadzenia N to moze nie ma sie co dziwic.

C+ wprowadzila 3 kanaly HD - moim zdaniem NG HD to jedyny mocny punk oferty, a reszta to improwizacja HD (c+HD i C+Sport HD) trwajaca do dzis.
Dekodery firmowe wprowadzone na rynek w niewielkiej ilosci i do tego z walnientym softem (poczatki dystrybucji). Cale szczescie, ze na cyfrze programy HD mozna ogladac na sprzecie nie firmowym (np Humax) przy wsparciu C+. Zreszta jest to potwierdzenie, ze C+ zdaje sobie sprawe, ze ich firmowy Philips HD jest zlomem.

No i teraz CP...?

Przynajmniej bedzie alternatywa w komentowaniu bo praktycznie wszedzie pisze sie o N - moze troche ciekawiej.
Oby tylko sympatyczy 3 platform sie nie pozabijali przy tej okazji ;-) Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czuje ze tez nie bedzie kolorowo niestety , chyba ze naprawde trzymają gęby na kłudkę i wszystko bedzie zapiete na ostatni guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dziś miały być nowe abonamenty i dekodery HD w cyfrowym polsacie. Miała być oferta z Polsat Sport HD itp. I co jest? Tylko nowe wyższe ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pojechali z tymi cenami :( Prawie 70 zlotych za opcje ktora by mnie interesowala (TV 1000 jako ten najlepszy kanal filmowy ?). I ani slowa o HD ani o dekoderach HD ;) Kanaly HD wejda w cene ? A co z tym BBC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny zawod :-( Nie dosc ze podwyzki (relax mix az o 8zl) to jeszcze brak info o HD. Ale co im sie dziwic. Skoro PC tak dobrze sie sprzedaje to po co cos zmieniac. No nic, ja tego nie kupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='63080' date='12.10.2007, 16:39 ']Kolejny zawod :-( Nie dosc ze podwyzki (relax mix az o 8zl) to jeszcze brak info o HD. Ale co im sie dziwic. Skoro PC tak dobrze sie sprzedaje to po co cos zmieniac. No nic, ja tego nie kupie...[/quote]
juz troche przeginają , co do cen to wydaje mi sie ze to podwyzka juz chyba obejmuje kanały bbc i hd , pewnie je poupychają po róznych pakietach , bo bezsensu było by za miesiac podnosic ceny bo dodali polsat sport hd i bbc . ja cinemaxów nie lubie i jesli bbc i hd poupychają w pozostałych pakietach i cena bedzie 57,80 zł to wydaje mi sie ze to dobra cena bedzie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='63083' date='12.10.2007, 15:47 ']ja cinemaxów nie lubie i jesli bbc i hd poupychają w pozostałych pakietach i cena bedzie 57,80 zł to wydaje mi sie ze to dobra cena bedzie ;/[/quote]
Zgadzam sie, taka cena bylaby OK. Boje sie jednak, ze powstanie opcja Polsat HD dodatkowo platna. Trzeba czekac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za miesiąc nic nie będą musieli zmieniać, mogą zrobić tak jak cyfra, dodatkowa opcja HD za dodatkową kasę, podobnie z BBC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='upan[beeep]' post='63093' date='12.10.2007, 18:10 ']Za miesiąc nic nie będą musieli zmieniać, mogą zrobić tak jak cyfra, dodatkowa opcja HD za dodatkową kasę, podobnie z BBC.[/quote]
no byc moze ale kiedys gadali ze polsat sport hd bedzie w pakiecie sport z bbc moze masz rację , oby nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rano strona PC była inna. Wpakietach podali nowosci jakie bede 2 grudnia w familijnym. Kilka kanałow BBC i jeden znaczek nie wiem co poniewaz znaczek kanału był przekreslony a za chwile na stronie nie było tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Cyfrowy Polsat HD znów, tak jak podczas Mundialu 2006, zapoda HD tylko wybrańcom.
[quote][b] Zgodnie z zapowiedziami 12 października, punktualnie o 18:00 emisję testową rozpoczął Polsat Sport HD. Pierwszą pozycją programową, którą wyemitowano na antenie było spotkanie Polskiej Ligi Siatkówki: Asseco Resovia SSA Rzeszów – J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska.[/b]

[b] Aktualnie dostęp do pierwszego kanału High Definition Cyfrowego Polsatu mają tylko wybrani klienci i pracownicy platformy. Z uwagi na brak możliwości przygotowywania dosyłu HD ze wszystkich wydarzeń sportowych, które transmituje Polsat Sport, w wysokiej rozdzielczości emitowana będzie tylko ich część.

Na antenie Polsat Sport HD jeszcze w ten weekend w HD zostaną wyemitowane m.in.: retransmisja Superpucharu w koszykówce mężczyzn: Anwill Włocławek – Prokom Trefl Sopot (sobota, godz. 7:00) oraz relację na żywo ze spotkania Pucharu Ekstraklasy: ŁKS Łódź – Legia Warszawa (niedziela, godz. 18:20).[/b]
satkurier.pl[/quote]
Czyli nic się nie zmieniło w Polsacie w podejściu do informowania i obsługi klientów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jajo9' post='63100' date='12.10.2007, 18:31 ']Rano strona PC była inna. Wpakietach podali nowosci jakie bede 2 grudnia w familijnym. Kilka kanałow BBC i jeden znaczek nie wiem co poniewaz znaczek kanału był przekreslony a za chwile na stronie nie było tej informacji.[/quote]
no to moze te ceny uwzględniaja dodanie kanałów bbc i hd ? ciezko wyczuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='63126' date='12.10.2007, 20:02 ']Aktualnie dostęp do pierwszego kanału High Definition Cyfrowego Polsatu mają tylko wybrani klienci i pracownicy platformy[/quote]

Platforma kolesi?

Ziobro będzie miał robotę.

:huh::);)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, co mam o tym myśleć,
z jednej strony nigdzie nie było żadnej kampanii o oficjalnym starcie oferty HD,
z drugiej strony media specjalistyczne znały początek transmisji Polsat Sport HD 12.10 i tak się stało,
wielki minus za brak informacji o tym, jak to ma wyglądać, czyli że wprawdzie wystartowali, ale z przekazem testowym,
wielki plus za to, że wystartowali, nadają i dodatkowo nadają inne audycje HD na pozostałych transponderach,

konkluzja: Polsat Cyfrowy nigdzie nie obiecywał oficjalnie startu oferty handlowej HD, dotychczasowe zapowiedzi były szczątkowe,
nadawanie wystartowało, ale brak tunerów i oferty handlowej,
niby wszystko w porządku, przekaz testowy jest, oficjalny start 2 grudnia, po uzyskaniu zgody KRRiT, ale niesmak pozostaje, bo wielkie nadzieje i oczekiwania nie zostały niestety spełnione.....
czyli nadają, ale nikt nie może oglądać.....a może mieliśmy za duże oczekiwania ?

to tak, jak z otwarciem Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu, otworzyli, ludzi się nazjeżdżało, a po 2 godzinach zamknęli i trzeba było czekać miesiąc......na "reaktywację", narobili smaku, ale kazali czekać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurrrrrrrrrrrrra !!! Wreszcie POLSAT w HD. Czytam i sie smieje a juz ten pierwszy post w temacie to mnie prawie do posikania doprowadzil :)) HAHAHA

Pierwszy POLSAT a ja myslalem ze pierwszy byl TVN ;) AJ Jak to latwo sobie zawrocic w glowie. Pewnie ze cyfrowy polsat jest juz liderem HDTV w koncu byl pierwszy BŁAHAHA :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomo88' post='63150' date='13.10.2007, 01:14 ']Hurrrrrrrrrrrrra !!! Wreszcie POLSAT w HD. Czytam i sie smieje a juz ten pierwszy post w temacie to mnie prawie do posikania doprowadzil ;)) HAHAHA

Pierwszy POLSAT a ja myslalem ze pierwszy byl TVN ;) AJ Jak to latwo sobie zawrocic w glowie. Pewnie ze cyfrowy polsat jest juz liderem HDTV w koncu byl pierwszy BŁAHAHA :huh:[/quote]
czytasz bez zrozumienia i sie nie bardzo orientujesz , temat powstał kiedy polsat zapowiedział ze kanał polsat bedzie pierwszym kanałem nie tematycznyw w hd w polsce . po tym stwierdzeniu po krótkim czasie tvn uruchomił tvn hd , niezmienia to faktu ze ze temat powstał wczesniej z wyniku wypowiedzi polsatu . zobacz sobie na daty . widac odrazu ze sie nie orientujesz , a co do kto był pierwszy to zauważ jedno ze ten śmieszny polsat jako pierwszy w historii przeprowadził przekaz hd w polsce !!! smieszne? ale prawdziwe ! mś 2006 :) ale ty pewnie o tym wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='63170' date='13.10.2007, 10:31 ']a co do kto był pierwszy to zauważ jedno ze ten śmieszny polsat jako pierwszy w historii przeprowadził przekaz hd w polsce !!! smieszne? ale prawdziwe ! mś 2006 :huh: ale ty pewnie o tym wiesz[/quote]

Z tego co pamietam ten pierwszy przekaz, o którym wspominasz to był kanał HD1 za "zaklejonym" znaczkiem HD1.
Także żenada, nie boję się użyć słowa oszustwo czy manipulacja.

N-ka i C+ takich numerów nie robiła, po prostu w deklarowanych terminach odpalili w HD co mieli odpalić.
A kochany CP robi sobie z klientów na HD i z rynku jaja od początku roku 2007 tylko obiecując.
Ale muskuły napięli i latem zeszłego roku pokazali ... co , już napisałem. Ale od napinania się to pończochy na nogach mogą popękać i ... własnie im popękały. Tylko nie pończochy. Ich dekodery HD marki na literkę S, leżące w ich magazynie to kupa złomu. Liczą, że do 2 grudnia je reanimują.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='63174' date='13.10.2007, 11:50 ']Z tego co pamietam ten pierwszy przekaz, o którym wspominasz to był kanał HD1 za "zaklejonym" znaczkiem HD1.
Także żenada, nie boję się użyć słowa oszustwo czy manipulacja.

N-ka i C+ takich numerów nie robiła, po prostu w deklarowanych terminach odpalili w HD co mieli odpalić.
A koczhny CP robi sobie z klientów na HD i z rynku jaja od początku roku 2007 tylko obiecując.
Ale muskuły napięli i latem zeszłego roku pokazali ... co , już napisałem. Ale od napinania się to pończochy na nogach mogą popękać i ... własnie im popękały. Tylko nie pończochy. Ich dekodery HD marki na literkę S, leżące w ich magazynie to kupa złomu. Liczą, że do 2 grudnia je reanimują.

Pozdro[/quote]
z tym hd1 byc moze ale nie przesadzaj ze nka wprowadzała wszystko w terminie bo sie osmieszasz , mgm jakos tez przesuwali i inne tez nie w terminie wiec nie przesadzaj bo canal+ tez mieli obsuwy (oczywiscie nie tak duze ale mieli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='63149' date='12.10.2007, 23:52 ']oficjalny start 2 grudnia, po uzyskaniu zgody KRRiT[/quote]

To też kiepska wymówka. Przecież spokojnie mogli nadawać na podstawie koncesji Polsatu sport SD, tak jak to robi C+HD i TVN HD, bez żadnych dodatkowych pozwoleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='63187' date='13.10.2007, 13:51 ']z tym hd1 byc moze ale nie przesadzaj ze nka wprowadzała wszystko w terminie bo sie osmieszasz , mgm jakos tez przesuwali i inne tez nie w terminie wiec nie przesadzaj bo canal+ tez mieli obsuwy (oczywiscie nie tak duze ale mieli)[/quote]

Jasne. Napisałem przecież. I n-ka i C+ mieli obsuwy ale się tak nie napinali ja PC. A tu już mamy z tym napinaniem prawie 1,5 roku. Żeby im tylko pompka nie nawaliła.

Dlatego na dzień dzisiejszy napiszę wyraźnie: [b]CP MA MIEĆ HD !!![/b]

A kiedy? A tego nie wiadomo. Nauczyłem się traktować zapowiedzi wszystkich telewizji jako marketing, a nie ofertę.

Poczekamy, zobaczymy.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to było oczywiste... polsat i HD? hehe. HD w innych telewizjach to od roku standard to samo z recorderem (cyfra jednak nie może dojść coś mimo zapowiedzi - soft....).... a CP nawet nie ma HD.... tylko, że do grudnia to już będzie np. po konferencji nki a tam poprzeczka znowu powinduje... a CP nadal będzie odpalał HD. TO pokazuje jak bardzo ale to bardzo technologicznie są w plecy. Tak jak napisał pmcomp: w magazynach leży złom i to jest m.in powodem opóźnień. A miało być tak pięknie.

Cały ból tkwi w dekoderach. Jak dobrze, że jest coś takiego jak ADB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='63198' date='13.10.2007, 14:14 ']Przecież to było oczywiste... polsat i HD? hehe. HD w innych telewizjach to od roku standard to samo z recorderem (cyfra jednak nie może dojść coś mimo zapowiedzi - soft....).... a CP nawet nie ma HD.... tylko, że do grudnia to już będzie np. po konferencji nki a tam poprzeczka znowu powinduje... a CP nadal będzie odpalał HD. TO pokazuje jak bardzo ale to bardzo technologicznie są w plecy. Tak jak napisał pmcomp: w magazynach leży złom i to jest m.in powodem opóźnień. A miało być tak pięknie.

Cały ból tkwi w dekoderach. Jak dobrze, że jest coś takiego jak ADB.[/quote]

Panowie powiedzcie mi konkretnie co jest takiego zlomowatego w tym Samsungu - tzn na ile technologicznie odstaje od bialego n-ki i filipa Cyfry? Bo ja moge wymienic brak wyswietlacza ale reszta chyba trzyma jakis poziom (a moze sie myle?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='63206' date='13.10.2007, 14:58 ']Panowie powiedzcie mi konkretnie co jest takiego zlomowatego w tym Samsungu - tzn na ile technologicznie odstaje od bialego n-ki i filipa Cyfry? Bo ja moge wymienic brak wyswietlacza ale reszta chyba trzyma jakis poziom (a moze sie myle?)[/quote]


Po prostu ... nie działa. :unsure:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej opóźnienie HD w CP jest powiązane ze zmianą systemu kodowania na NAGRA3. Dokładniej nie chcą wypuścić do obrotu tunerów HD z NAGRA3 na pokładzie i z nowymi kartami przed przetestowaniem systemu w całości co sie wiąże ze zmianą przez satelitę oprogramowania u reszty abonentów u których jest w używaniu różny sprzęt co może rodzić problemy itp itd. Dodatkowo mogłoby dojść do sytuacji kuriozalnej gdzie przed pełnym wprowadzeniem NAGRA3 w sieci byłoby już dostępne lekarstwo.

Inna teoria jest taka że Samsungi (ich soft) były robione pod NAGRA2 a teraz jest problem z softem pod NAGRA3!

Jak by nie było i tak kupa! :unsure:

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...