Skocz do zawartości
amstrad

Polsat HD

Rekomendowane odpowiedzi

Amstrad
ty coś wiesz, czy zgadujesz? :P

Ale ja nie o tym.
Dzisiaj widziałem mecz siatkówki między Rosją a Bułgarią. Jakość obrazu bardo dobra na Polsat Sport, o czy już pisałem wcześniej.
A przed chwilą w sporcie w Wiadomościach fragment tego meczu z jakością 2-letniej taśmy wideo :lol:

Aż nie mogę uwierzyć, że TVP1 w taki sposób walczy z konkurencją, celowo psując przekaz, żeby pokazać, że ten Polsat, to wiadomo-dziadostwo i w ogóle. W pale się nie mieści :angry:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='"pawel_71"']Ludzie, o czym wy piszecie. Wiekszosc dobrych seriali jest krecona zwyklymi kamerami filmowymi,
a nie zadnymi telewizyjnymi HD (HDV itp.)[/quote]
Już nie. Może z 5 lat temu... Ale w dzisiejszych czasach większość wysokobudżetowych seriali jest już kręcona kamerami High Definition. Najczęściej w formacie 1080p24, który pozwala zachować wygląd taśmy filmowej. Kręcenie na prawdziwym celuloidzie i jego telecine potem jest po prostu zbyt kosztowne.

Kiedyś widziałem w internecie tabelkę, w której było wyszczególnione jakie konkretnie seriale są kręcone w jaki sposób. Niestety nie mogę jej w tej chwili znaleźć.

PS. W profesjonalnej telewizji mają lepsze formaty wideo HD niż HDV :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za laickie pytanie (btw. witam na forum, Tomek mam na imię) ale z techniką jestem trochę na bakier, choć mnie ciekawi. Czym będą sie różniły (w sensie technologicznym, jaka jest różnica w technice nadawania) obecne dekodery cyfrowego polsatu od tych HD?

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cles' post='53154' date='11.07.2007, 16:42 ']Chyba nie bardzo mnie zrozumiałeś

Polsat ma w planach uruchomienie HD, tak?
Polsat ma wykupione prawa do wielu seriali (fajnych), które są HD.
Prosty wniosek - będą mieli co puszczać.[/quote]

Polsat ma prawa do wielu seriali ale ... nie w HD.
Do HD są oddzielne prawa i kosztuję duuuuuuzo więcej kasy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi się wydaje, że ten Polsat HD to postanowili uruchomić chyba dlatego, że nie mają nic innego. Konkurencja ma po 3 kanały HD, więc coś musieli wymyślić, Sam PS to trochę mało. Gdyby mieli możliwość dodania kanału typu DHD albo NGCHD, to o Polsacie HD pewnie długo jeszcze byśmy nie usłyszeli. Edytowane przez pab2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Draku' post='53769' date='19.07.2007, 15:05 ']Sorry za laickie pytanie (btw. witam na forum, Tomek mam na imię) ale z techniką jestem trochę na bakier, choć mnie ciekawi. Czym będą sie różniły (w sensie technologicznym, jaka jest różnica w technice nadawania) obecne dekodery cyfrowego polsatu od tych HD?[/quote]
Niczym szczególnym. Dekodery HD będą miały szybszy procesor zdolny do dekodowania MPEG4 AVC w wysokiej rozdzielczości (obecne przetwarzają tylko MPEG2 w zwykłej rozdzielczości), prawdopodobnie tuner obsługujący nowy standard transmisji satelitarnej DVB-S2 (obecny to DVB-S; używanie nowego nie jest konieczne, ale poprawia przepustowość) i lepsze wyjścia wideo zdolne do przesyłania obrazu HDTV (czyli cyfrowe HDMI i analogowe YPbPr).

[quote name='pab2002' post='53787' date='19.07.2007, 18:02 ']A mi się wydaje, że ten Polsat HD to postanowili uruchomić chyba dlatego, że nie mają nic innego. Konkurencja ma po 3 kanały HD, więc coś musieli wymyślić, Sam PS to trochę mało. Gdyby mieli możliwość dodania kanału typu DHD albo NGCHD, to o Polsacie HD pewnie długo jeszcze byśmy nie usłyszeli.[/quote]
Oj, Polsat Cyfrowy już od jakiegoś czasu odgraża się, że będzie miał 5 kanałów HDTV do końca roku (w tym filmowe, sportowe i przyrodnicze). I prawdę mówiąc z milionem abonentów oraz zapleczem w postaci Ruperta Murdocha mogą to wcale nie być słowa rzucane na wiatr. Edytowane przez Mazoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mazoku' post='53789' date='19.07.2007, 18:51 ']Niczym szczególnym. Dekodery HD będą miały szybszy procesor zdolny do dekodowania MPEG4 AVC w wysokiej rozdzielczości (obecne przetwarzają tylko MPEG2 w zwykłej rozdzielczości), prawdopodobnie tuner obsługujący nowy standard transmisji satelitarnej DVB-S2 (obecny to DVB-S; używanie nowego nie jest konieczne, ale poprawia przepustowość) i lepsze wyjścia wideo zdolne do przesyłania obrazu HDTV (czyli cyfrowe HDMI i analogowe YPbPr).[/quote]

Dzięki wielkie. Dokładnie o to pytałem. :lol: Czyli faktycznie technologia dokładnie ta sama, tylko, że podkręcona "troszkę". :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='53773' date='19.07.2007, 15:59 ']Polsat ma prawa do wielu seriali ale ... nie w HD.
Do HD są oddzielne prawa i kosztuję duuuuuuzo więcej kasy.

Pozdro[/quote]

Polsat przy okazji transmisji MŚ w piłce nożnej uruchomił przekaz testowy w HD. Przedstawiciele Polsatu twierdzili wtedy, że mają prawa do transmisji i nie ma znaczenia czy SD czy HD.

Nie jestem pewien czy wykupując licencję na transmisję takie fakty się ustala (SD vs HD), być może nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cles' post='53852' date='20.07.2007, 11:27 ']Polsat przy okazji transmisji MŚ w piłce nożnej uruchomił przekaz testowy w HD. Przedstawiciele Polsatu twierdzili wtedy, że mają prawa do transmisji i nie ma znaczenia czy SD czy HD.

Nie jestem pewien czy wykupując licencję na transmisję takie fakty się ustala (SD vs HD), być może nie zawsze.[/quote]

Tylko kto to wtedy ogladal na odpowiednim sprzecie, zeby ustalic czy to bylo HD czy upskalowane SD? Ten ostatni patent bedzie na pewno bardzo czesto uzywany :lol:

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mazoku' post='53789' date='19.07.2007, 18:51 ']I prawdę mówiąc z milionem abonentów oraz zapleczem w postaci Ruperta Murdocha mogą to wcale nie być słowa rzucane na wiatr.[/quote]
A co Polsat ma wspólnego z Murdochem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Nie jest jakąś wielką tajemnicą, że przed zakupem Pulsu Murdoch przymierzał się też do Polsatu. Wszędzie mówi się też o planach dalszych inwestycji News Corp. w Polsce, także w dziedzinach platform cyfrowych. Cyfrowy Polsat wydaje się dobrym partnerem. Może o tym świadczyć choćby tak błaha sprawa jak dołączenie pierwszego kanału z produkcjami tego molocha medialnego - czyli FOXLife - własnie do CP. Nie jest zatem, moim zdaniem, wykluczone, że Cyfrowy Polsat mówiąc o np. kanale filmowym HD ma na myśli właśnie jakiś produkowany przez News Corp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='amstrad' post='55698' date='08.08.2007, 17:36 ']Polsat na na pewno więcej kasy niż TVN[/quote]
Hmmm . ciekawa sugestia ale może przytocz choć jakieś dane na ten temat ??
Na razie to wiadomo tyle że wartość nominalna akcji TVN wynosi ok 8 mld PLN a grupy Polsat 4.5 mld PLN.
[url="http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,4366563.html"]http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,4366563.html[/url]
Jak to się przekłada na "więcej kasy" już nie jest takie proste. W dodatku wydanie kasy na umorzenie własnych akcji zawsze uszczupla
gotówkę firmy. Edytowane przez DrOzda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Ale w dzisiejszych czasach większość wysokobudżetowych seriali jest już kręcona kamerami High Definition. Najczęściej w formacie 1080p24, który pozwala zachować wygląd taśmy filmowej. Kręcenie na prawdziwym celuloidzie i jego telecine potem jest po prostu zbyt kosztowne.[/quote]

[b]Format 24p jest balastem technologicznym[/b],
który tylko przynosi mnóstwo problemów dla współczesnych odtwarzaczy i ekranów.
Ot ktoś kiedyś z jakiś przyczyn tak znormalizował i już.

[size=5][b]Obecnie nikt ale to nikt nie rejestruje w 24p/48p/72p/120p.[/b][/size]
Ws. nagrywania:
obecnia to nawet nagrywacze wesel pracują w HD a wszystkie TV już od kilku lat. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż 12 się zbliża i z przecieków wynika, że wszystko idzie zgodnie z planem : > zobaczymy zobaczymy. Dekodery ponoć gotowe już do sprzedaży. Ma być tanio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie. Zrobię sobie małe porównanie 2 platform HD jak się uda kupić Polsat HD. Albo zamienić dekoder SD na tego Samsunga HD. Tak, tak moi państwo. Nadworny agent N ma Cyfrowy Polsat od prawie roku i za pieniądze które mu płaci jest zadowolony. :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='62555' date='07.10.2007, 23:29 ']To fajnie. Zrobię sobie małe porównanie 2 platform HD jak się uda kupić Polsat HD. Albo zamienić dekoder SD na tego Samsunga HD. Tak, tak moi państwo. Nadworny agent N ma Cyfrowy Polsat od prawie roku i za pieniądze które mu płaci jest zadowolony. :lol::P[/quote]

Ej a ja jako fanboj total hiper w kosmos N też mam Polsat ; p więc się nie chwal... :lol: mam bo zawsze go miałem (kiedyś gratis dostałem i tak zostało w zamian za założenie konta w banku bueheh ; ) )
Czuje, że z premierą CP HD będzie znowu to samo co kiedyś z .... a może będzie ludzko?(nie będą się ludzie zabijać w kolejkach ;p ) Mam nadzieję, że mają duuuuuużo tych Samów HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='62556' date='07.10.2007, 23:37 ']Ej a ja jako fanboj total hiper w kosmos N też mam Polsat ; p więc się nie chwal... :lol: mam bo zawsze go miałem (kiedyś gratis dostałem i tak zostało w zamian za założenie konta w banku bueheh ; ) )
Czuje, że z premierą CP HD będzie znowu to samo co kiedyś z .... a może będzie ludzko?(nie będą się ludzie zabijać w kolejkach ;p ) Mam nadzieję, że mają duuuuuużo tych Samów HD[/quote]

Bądźmy dobrej myśli, że nie pojawią się "trudności obiektywne". Zdrowa konkurencja na rynku jest nam potrzebna, temu nikt nie zaprzeczy, więc ja trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ciekawe ciekawe.
A najbardziej ciekawe bedzie to z jakim bitrate bedzie nadawal ten tajemniczy kanal HD :-)
Sam tuner Samsunga HD widzialem w zeszlym roku na Sak Krak, ale przeznaczony byl do zachodnich sieci DVB-T (holenderska albo belgijaska-nie pamietam).

Poczekamy zobaczymy

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='62577' date='08.10.2007, 11:11 ']No ciekawe ciekawe.
A najbardziej ciekawe bedzie to z jakim bitrate bedzie nadawal ten tajemniczy kanal HD :-)
Sam tuner Samsunga HD widzialem w zeszlym roku na Sak Krak, ale przeznaczony byl do zachodnich sieci DVB-T (holenderska albo belgijaska-nie pamietam).

Poczekamy zobaczymy

Pozdrawiam

braavoo[/quote]
no juz dzisiaj 8.10 niby start polsat sport hd 12.10 a tunerów i informacji jak nie ma tak nie ma. Jeśli wystartują w piatek to ciekawy jestem jak mam niby to oglądać ? bez sensu troche
napisałem tak do bok polsatu
Witam. Zgodnie z zapowiedziami cyfrowy polsat ma uruchomić kanał sportowy w hd od 12 października, mam pytanie kiedy można sę spodziewać rozpoczęcia sprzedaży tunerów HD? Pierwszy termin był podany na maj długo jeszcze to potrwa?
a dostałem
Szanowny Panie

Uprzejmie informuję, że od strony technicznej już od dłuższego czasu jesteśmy gotowi do transmisji w standardzie HD, niemniej jednak, mając na względzie zadowolenie widzów, chcemy z dużą starannością dopracować ofertę programową HD. Pierwszym kanałem wysokiej rozdzielczości w naszej ofercie będzie Polsat Sport HD. Już wkrótce wprowadzimy do sprzedaży dekodery HD, aby widzowie zainteresowani odbiorem kanałów wysokiej rozdzielczości mogli przygotować się do startu tych kanałów w naszej ofercie. W najbliższej przyszłości planujemy posiadać kilka kanałów HD z różnych dziedzin – sport, film, edukacja i rozrywka, które będą sukcesywnie proponowane naszym abonentom.
Wyjaśniam, że oferta HD Cyfrowego Polsatu jest w trakcie przygotowań. O wszystkich szczegółach Klienci Cyfrowego Polsatu będą informowani na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej www.cyfrowypolsat.pl, drogą telefoniczną lub listowną.

śmiech na sali , same konkrety mi podali ;/ Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Punkty sprzedaży CP twierdzą, że 15 października mają dostać nowe cenniki i od tego momentu rozpocznie się sprzedaż CP HD. Sprzęt podobno jest już w kanale dystrybucyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...