Skocz do zawartości
amstrad

Polsat HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='sebaa' post='63217' date='13.10.2007, 15:29 ']Najprawdopodobniej opóźnienie HD w CP jest powiązane ze zmianą systemu kodowania na NAGRA3. Dokładniej nie chcą wypuścić do obrotu tunerów HD z NAGRA3 na pokładzie i z nowymi kartami przed przetestowaniem systemu w całości co sie wiąże ze zmianą przez satelitę oprogramowania u reszty abonentów u których jest w używaniu różny sprzęt co może rodzić problemy itp itd. Dodatkowo mogłoby dojść do sytuacji kuriozalnej gdzie przed pełnym wprowadzeniem NAGRA3 w sieci byłoby już dostępne lekarstwo.

Inna teoria jest taka że Samsungi (ich soft) były robione pod NAGRA2 a teraz jest problem z softem pod NAGRA3!

Jak by nie było i tak kupa! :unsure:

Pozdrawiam![/quote]

Ty masz teorie i przypuszczenia a ja wiem :) . I napisałem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='63232' date='13.10.2007, 18:41 ']Ty masz teorie i przypuszczenia a ja wiem :unsure: . I napisałem.

Pozdro[/quote]
ciekawe skąd to wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie to zupelnie nie interesuje dlaczego znowu zaliczyli wtope. Wstrzymuje sie z wymiane na rekordera do momentu poznania oferty konkurencji ale chyba sie nie doczekam. Ich strata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='63236' date='13.10.2007, 18:10 ']ciekawe skąd to wiesz?[/quote]


Wróble na dachu ćwierkają. Trzeba tylko wiedzieć na którym :):P:unsure: .

Prawdziwy HD-Maniak musi wiedzieć wszystko o HD no nie :(:):lol: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='63232' date='13.10.2007, 17:41 ']Ty masz teorie i przypuszczenia a ja wiem :) . I napisałem.

Pozdro[/quote]

Dzięki za oświecenie o TY Nasz wszechwiedzący HD BOGU "pmcomp"!

[quote]Po prostu ... nie działa. blink.gif[/quote]

Z Twoich postów wynika tyle co nic, zero konkretów.

Edytowane przez sebaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebaa' post='63312' date='14.10.2007, 08:38 ']Dzięki za oświecenie o TY Nasz wszechwiedzący HD BOGU "pmcomp"!
Z Twoich postów wynika tyle co nic, zero konkretów.[/quote]

A co chesz wiedzieć? Że np. rezystor R158 się jara, albo, układ LC67 przegrzewa, albo obudowa się wygina?

Napisałem po prostu: NIE DZIAŁA, dlatego go nie wprowadzono.
Jezu, zadzwoń do CP to Ci może powiedzą :) , w co osobiście bardzo wątpię.

Następnym razem chyba nic nie napiszę i sobie dalej spekulujcie. Nie ma nic lepszego jak podkręcanie atmosfery i samonakręcanie się a potem ... wielkie rozczarowanie :):(:) . Typowe dla nas. A jak piszesz konkret to ci od Bogów wymyślają :P

Jeszcze raz poproszę, zadzwoń do nich, aż mnie ciekawi co ci odpowiedzą. Tylko nie zapomnij tego tutaj opublikować !!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp

[quote]A co chesz wiedzieć? Że np. rezystor R158 się jara, albo, układ LC67 przegrzewa, albo obudowa się wygina?[/quote]

Dla mnie liczą sie konkrety ale nie muszą być tak szczegółowe.

Z twojego postu wynika że problem leży w hardware (no chyba że zmyślasz z tymi rezystorami czy układami) [b]i takie info coś wnosi do tematu[/b].

Nie jestem abo żadnej platformy i temat HD w CP interesuje mnie tylko z poziomu technicznego stąd moja dociekliwość.

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebaa' post='63365' date='14.10.2007, 14:40 ']Z twojego postu wynika że problem leży w hardware (no chyba że zmyślasz z tymi rezystorami czy układami)[/quote]

Tak.
Natomist te rezystory i nastepne użyłem tylko i wyłącznie jako przykład (nawet nie wiem czy tam taki jest o takim numerze) :P;) .

Czekamy do 2 grudnia, oby tego roku, bo tego chyba nie powiedzieli :P:P:) .

PS. Dekoderów C+ też do końca tego roku za duzo nie będzie ...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]A ja to moi drodzy widzę tak:

Oczywiście im więcej platform wprowadzi HD tym ogólnie lepiej. Ale jak czytam ostatnie wasze wypowiedzi, to stwierdzam że niestety tym gorzej dla naszego forum.

Jak już wszystkie platformy wprowadzą HD na dobre, to z racji ich nawet szczątkowej "HDowości", nasze forum stanie się totalnym śmietnikiem i Hyde Parkiem ludzi udowadniających sobie wzajemnie wyższość jednych świąt na drugimi. Widać to wyraźnie po dwóch ostatnich stronach tego wątku. Chyba wszyscy, niezależne za jaką opcją się opowiadają, muszą mi przyznać rację w tej jednej kwestii.

Konkluzja jest taka:

[color="#FF0000"]W związku z obecnie zaistniałą sytuacją na naszym rynku, musimy chyba przemyśleć zmiany regulaminu forum, aby tego typu Flame Wars nie mogły mieć miejsca. Nie jestem absolutnie za jakąś cenzurą, ale proponuję chociaż wyznaczyć odpowiedni dział techniczny, gdzie tego typu dysputy będą dopuszczalne, a absolutnie zabronić ich w pozostałych działach tematycznych.[/color]

Pozwoli to wszystkim forumowiczom, niezainteresowanym czytaniem tego typu wojen słownych, omijać takie wątki z daleka. A zapewniam was, że jest wiele osób, których nie interesuje taka "wojenna" tematyka. Dopuszczalne może być nawet podlinkowywanie postów z innych działów, do których chcemy koniecznie się odnieść w taki "luźny" sposób, dyskutując trochę "nie w temacie" i przekomarzając się. Rozwiązanie proste i eleganckie.

Czekam na wasze opinie w tej sprawie. Może jakieś głosowanie w kwestii zaproponowanego przeze mnie wyżej rozwiązania? Co wy na to?
[/b]

Co do meritum wątku, to się nie wypowiadam, bo obrazu z Polsatu HD nie widziałem, bo nie miałem jak, więc nad czym tu deliberować? Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sławku,

przecież oczywistym jest, że nie napiszę skąd wiem i jak ktoś jest zdrowo myślący to nawet takiego pytania nie zada.

Napisałem, że wiem jaki jest problem, nazwałem go po imieniu (nie działa - to chyba wystarczy) i ... zaczęła się polemika.

PS. chylę czoła przed CP że bubla na rynek nie wypuścił (mieli już z Samsungiem SD podobny kłopot ale udało im się rozwiązać go tak, że rynek tego nie zauważył), znaczy uczą się na błędach.

I żadnej wojny nie toczę, w innym wątku o roku HD napisałem wyraźnie jak to widzę "nie oszczędzając" żadnej platformy.
W tym wątku jest dla mnie oczywiste: Polsatu HD jeszcze nie ma więc nie ma o czym dyskutować więc ... można tylko polemizować, przypuszczać, marzyć itp. itd.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do wypowiedzi SlawkaR powyżej, moim zdaniem nie unikniemy wszelakich "polemik" i tych kulturalnych i tych gastronomicznych, nawet na wydzielonych podforach,

co do tematu, to jeszcze raz powtarzam, obiektywnie rzecz ujmując (w doopie mam CP, chodzi o rzetelność oceny) :
CP nigdy nie obiecał ani nie ogłosił rozpoczęcia sprzedaży usługi TV HD od 12/10, nigdzie o tym w ten sposób nie było.
Wszędzie było natomiast, że rozpoczną 12/10 nadawanie Polsatu Sport HD, a do końca roku także innych kanałów.
Nigdzie nie było kampanii promocyjnej, reklamówek, itp.... więc teoretycznie nie powinno być czego się czepić, bo to MY stworzyliśmy swoimi postami wrażenie, że 12/10 będziemy mogli w domu odpalić CP w HD. No czy nie tak ?
Nadawanie rozpoczęli ? Rozpoczęli.
Czekamy na kolejny etap, a jak już będzie, ocenimy.

pozdrawiam Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że nie miałem czy zrobic fotki.
Ich wóz transmisyjny stał dziś ok.15.00 pod stadionem ŁKS przed maczem.
Ładne cacko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='63408' date='14.10.2007, 19:50 ']co do wypowiedzi SlawkaR powyżej, moim zdaniem nie unikniemy wszelakich "polemik" i tych kulturalnych i tych gastronomicznych, nawet na wydzielonych podforach,

pozdrawiam[/quote]

Ale właśnie chodziło mi o to by wydzielić fora, gdzie takie polemiki w formie flame byłyby dozwolone. A na wszystkich innych byłby absolutny zakaz tego typu odbiegających od tematu utarczek słownych, kończących się i tak zazwyczaj wycieczkami osobistymi. Tego wcale się miło nie czyta. Ani w niewinnie z pozoru zaczynającym się wątku o N-ce, Polsacie, Cyfrze, czy też HBO jak ostatnio.

No ale ok, z tego co widzę to taka idea poparcia nie znajduje, więc wszystko zostaje po staremu, skoro taka jest wola ogółu.

W takim razie pozostaje mi tylko baczniej przyglądać się dyskusjom i tępić w zarodku wszelkie próby łamania regulaminu forum, bo i tak zawsze kończy się tak samo, to znaczy na eskalacji emocji i wzajemnym obrzucaniu się inwektywami.

A jak wszystkie platformy będą mieć pełnoprawne HD, to będzie jeszcze gorzej w tym względzie, zobaczycie. Nasze forum jest miejscem gdzie zbiegają się wszelkie "HD nici". I ściągną nam na kark, wszelkich możliwych oszołomów, pobanowanych gdzie się tylko da. Symptomy tego już się objawiają ;).

No ale ja nie będę stawał w poprzek wbrew ogółowi na pewno, skoro większości taka formuła odpowiada ....

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='63413' date='14.10.2007, 20:30 ']No ale ja nie będę stawał w poprzek wbrew ogółowi na pewno, skoro większości taka formuła odpowiada ....[/quote]

Sławek, ja i pmcomp to nie ogół ;) , mi raczej chodzi o to, że nie unikniemy oszołomów, jak wszędzie.
Jak ktoś będzie uderzał w garmażerkę, to po prostu dostanie bana, i tyle, jak będą inwektywy, to podobnie, można też po prostu wykasować post, wątek, itp. na tym polega rola moderatora.
Wydzielanie forum nic nie da, taki mój wniosek z 1,5 roku jego życia...
A Ty się z roli moderatora bardzo dobrze wywiązujesz. "Szapo ba" :P
Tak trzymaj !!!!

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kapitalista' post='63768' date='17.10.2007, 11:41 ']na stornie www.cyfrowypolsat.pl pojawiło się info o kanałach BBC od 2 grudnia. O Polsat Sport HD i o nowych dekoderach nadal nic...[/quote]
wygląda na to ze bbc w familijnym ;) co dość mocno podnosi atrakcyjność pakietu familijnego za 37,9 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nową broszurę Polsatu,
wprawdzie nie ma jeszcze nic na temat kanałów HD, oprócz Polsat Sport HD, ale już można kupować na własność tuner HD Samsung DSB-H370G, uwaga, od 199 zł !!!
dodatkowo, od 2 grudnia paczka BBC z czterema kanałami na wyłączność:
BBC Entertainment
BBC Knowledge,
BBC Lifestyle i
BBC CBeebies dla przedszkolaków.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie wogole nie pada to przeklete slowo "HD". Mają alergię ? Usiluje znalezc jakąś informacje na temat samej karty i ewentualnie moduł do ogladania CP, ale nic nie mogę znależć :) Moze ktoś pomóc i napisać pare słów czy to działa i ile kosztuje ? Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiadomo coś o planowanej dacie startu kanału polsat hd ? niby start oficjalny polsat sport hd i bbc na 2 grudzien czy są jakieś przecieki wprowadzenia czegoś nowego zwiazane z tą datą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plotka na satkurierze. Pewien Pan który niby pracuje w PC pisze:

"[quote]Jacek technik polsat
Pracuje w polsacie od 3lat. I wam powiem juz niedługo będą także testowane BBC HD i Discovery HD . jest juz testowany Polsat HD na kanale 265 nazywa sie Test H. Ale to że są testy nie znaczy że kanały te będą na pewno w ofercie. Ale 90 procent będą. A co do cen ja też myślę że są one za duże ale tak sobie wymyślił dział marketingu i na to nie mam wpływu. Są jednak plany wprowadzenia pakietu HD z kanałami HD ale stanie sie to wtedy gdy bedzie 8 kanałów w HD w ofercie. bedzie można kupić kanał osobno za 6zł jeden lub cały pakiet HD.[/quote]"


Ciekawi mnie wypowiedz 8 kanałów HD.
Policzmy: PSportHD, Polsat HD(przyszłosc),ESHD,HBO HD,MTVN HD, BBC HD, Discovery HD(Jesli wylacznosc N straciła), i jeszcze jeden mozliwe ze Filmbox HD. Tylko ze to 40 zł według dzisiejszych warunkow. A pakiecik moze i 30 zł zawołają. Jezeli to sie sprawdzi to PC bedzie miec przyzwoita oferte. Ale to i tak gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodali MTV HD i jest TVP HD ( to oglądam - jakość lepsza niz z N) o czym nikt nie pisze.

Kluczowe ( dla oferty HD w CP) będzie wejście BBC HD i POSALT HD.

Liczę bardzo na POLSAT HD.
Podobnie jak TVP HD jest niezwykle miłą niespodzianką tak i POLSAT HD może się nią stać.
Oby bo Solorz to liczykrupa na maxa. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plotki, plotki - kto czyta satkuriera.pl widział, że po raz pierwszy Polsat dementuje info o dodaniu kanału HD (MTVN HD testowo)[b][url="http://satkurier.pl/news/43725/mtvnhd-w-ofercie-cyfrowego-polsatu.html"]MTVN HD w CP[/url]
[/b]

TVP HD testowo z Astry (więc nie dodali) pytanie - jak długo
Polsat HD - marzę, żeby już był - 2 lata obsuwy to lekki zonk
Discovery HD - byłoby dziwnie
BBC HD - na pewno warty uwagi, czekam (podobno od grudnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie z CP to sami nie wiedzą co się dzieje. Mój moduł ( CAM Polsatu ) wykrywa Nagra3 na MTV HD.
A na liście kanałów jest CAID 1803 który przypisany jest CP w Nagra3. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...