Skocz do zawartości
gitarrra

Zakup TV OLED 65 cali

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ronaldo864 napisał:

Wadliwy egzemplarz

Może i wadliwy.Nie zmienia to faktu że LCD też można wypalić i bynajmniej matryca nie musi być wadliwa.Jak każdy inny rodzaj wyświetlacza tv z resztą.

Edytowane przez gitarrra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mikoko...

A jak Sony zareagowało na informację że  LCD jest wypalone?

Zadawali mnóstwo pytań w jakich warunkach był używany. Na jakim hdmi leciał sygnał. Ponoć mieli już pare takich przypadków z modelem XG9505 tak twierdziła centrala Sony. Mówili ze na module cam nie powinno to się wydarzyć a ja oglądałem trochę z vu+ trochę z modułu cam. Po wymianie tv na nowy oled AG8 mój ponoć pojechał na jakieś szczegółowe analizy techniczne. Fakt faktem XG 9505 to bardzo jasny tv a ja oglądałem z włączonym czujnikiem światła i jasność max 25. Tak im powiedziałem i zapewne potwierdzili to w logach. Aha pierwotnie serwis z Wrocławia na swoich planszach testowych tego nie widział. Musiałem do nich pojechać i pokazać palcem na zwykłym menu tv. Faktycznie na ich planszach testowych tego nie było widać. Po prostu mieli inne odcienie szarości na planszach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie dziwie, ze testują go tak dogłębnie bo to ekstremalnie ciekawy i rzadki przypadek. A jak dołożyć do tego jeszcze niskie nastawy jasność to już w ogóle zagwostka.

Ciekawe co im wyjdzie, choć pewnie się nie będą chcieli podzielić ta informacja 🤫

9 godzin temu, gitarrra napisał:

Wiem o tym doskonale ,ale po ośmiu latach z plazmą coś z tyłu głowy siedzi i nie tak łatwo od razu(przynajmniej mi) przestawić się na inny sposób użytkowania.😉

Wiesz,inna sprawa to to że LCD mimo że nie tak często jak plazma czy OLED ale też jednak może się wypalić.Kilka postów wyżej wspominano o tym.

Przesiadałem się z plazmy kilka lat temu, zupełnie płynnie i komfortowo. Zbij sobie trochę z ostrości (masz dość wysoko), ustaw na wyjściu dekodera 720p, zejdź nieco z jasnością/siła podświetlenia i będzie klimat PDP.

Sprawnego LCD wypalić się nie da zwykłym użytkowaniem, podobnie jak zajechać  sprawnego silnika przez 1000 km. Chyba, ze trafimy ma uwalony egzemplarz - a o takim dokładnie przypadku mówimy. Nie popadaj w paranoje, bo jak się dowiesz co na codzień jesz to oszalejesz i umrzesz z głodu 😊.  Do wszystkiego trzeba podchodzić z głowa i będzie ok 👍

15 godzin temu, ronaldo864 napisał:

Proszę  tylko o jeden sample

No dobra, ale tylko w drodze wyjątku ten sampel https://youtu.be/O_pxIvdjQf4 

🥳

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gitarrra napisał:

Coś mam dziwne wrażenie,że ronaldo 864 nie spodoba się ten sampel😉

Dlaczego? 😉 Imho całkiem fajny kawałek 😊

I zgodnie z życzeniem kolegi, podlinkowałem mu ten sampel 🙃

@mikoko a odnośnie Twego egzemplarza 95, ile miałeś tan najczęściej ustawione na ostrości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, gitarrra napisał:

I po kalibracji.

Trwało to niemal dwie godziny ale obraz jest świetny👍

I super. Napisz jeszcze coś więcej od swoich odczuciach przed i po 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowiec przyjechał punktualnie ,co nie ukrywam ,bardzo mi się spodobało.

Sprawnie rozłożył sprzęt i mimo ,że niemal dwie godziny to jakoś tak szybko poszło.

Po wszystkim dostałem raport który ma 30 stron. Są w nim wszystkie pomiary, zarówno te przed jak i po kalibracji Są też podane wszystkie wartości ustawień obrazu po kalibracji.

Tryb "Film" który miałem ustawiony nie był podobno mocno odjechany od tego co jest ustawiane podczas kalibracji. Więc po kalibracji jakiejś kosmicznej różnicy nie ma. Jak tłumaczył mi kalibrator ,jeśli chodzi o kolory różnych rzeczy to tak na prawdę ciężko stwierdzić czy są prawidłowe i najlepiej widać prawidłowe ustawienia na kolorze ludzkiej skóry.

Mam nadzieję że nic nie pokręciłem bo informacji było dużo a ja aż taki techniczny nie jestem.

A na koniec informacja która mnie zaskoczyła .Gdyby się tak zdarzyło że podczas gwarancji musiałbym wymienić matrycę w odbiorniku to miałbym ponowną kalibrację gratis .Nie pamiętam tylko czy działa to tylko przez pierwszy rok użytkowania tv czy przez dwa lata.

I na koniec...materiały w 4K..."bajka".Nawet w niższych rozdzielczościach obraz jest całkiem OK.O niebo lepiej niż na LCD znajomego które ma  ok.7 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ,że nie zwracałem uwagi na to czy oglądany materiał jest z HDR czy nie i nie mam jak zrobić takiego porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu przymierzam się do zmiany swojej leciwej już plazmy 50ST50 na coś nowego w rozmiarze 65".

Pod uwagę biorę OLED (kolejność przypadkowa) SONY A80J, PHILIPS 806/856 lub starszy model 805/855, ewentualnie LEDa SONY X95J. Chyba, że możecie szanowni forumowicze polecić coś innego.

Na telewizorze głównie oglądany jest sport, czasami jakieś filmy lub seriale.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc w wyborze i wszystkie pomocne opinie w tej trudnej materii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fylyps sobie lepiej daruj. Do sportu oled Sony super opcja, jeśli nie boisz się wypaleń świetny wybór. XJ95 godny konkurent, póki co nieprzyzwoicie drogi. Sport i oled super para  👍

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2021 o 17:37, Xisiek napisał:

Fylyps sobie lepiej daruj.

A co z Philipsem jest nie tak że go nie polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fylyps to jest od pewnego czasu TPV/AOC z logo Fylypsa. Słaby soft, mocno zmienna jakość, słaby serwis. Słowem szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...