Skocz do zawartości
gitarrra

Zakup TV OLED 65 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie czy zauważyłaś skok jakości względem qled ? Czy widziałeś materiał  testowy Lg popularny czajnik z herbatą,  który  na oledzie po prostu wygląda  fenomenalnie? 

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, żeby coś sensownego powiedzieć o tych odbiornikach to powinny one stać obok siebie Wtedy można robić taką ocenę bo jak wiadomo każda technologia ma swoje wady i zalety a psychofanom jednej czy drugiej moja opinia nic nie da.

A jeśli chodzi o czajnik na LG to nawet nie wiedziałem że coś takiego jest.

Jednak jeśli chodzi o tego typu test robiony przez producenta telewizora to byłbym ostrożny. Jak pisałem każda technologia ma swoje wady, OLED niestety też i obawiam się że LG mogło zrobić tak ten test żeby ukryć potencjalne wady oleda .Bo nie maja przecież interesu w tym żeby te wady uwypuklać w takim teście.

Ja kupiłem minileda nie dlatego że jest lepszy od oleda i bynajmniej tak nie twierdzę, ale dlatego że w moich warunkach domowych lcd sprawdzi się lepiej ,a różnice między nimi są znikome(test Samsunga QN95A)

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest test LG. Polecam kanał na YouTube Eugene Belsky. Robi świetne materiały w 4K i HDR

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2021 o 10:51, gitarrra napisał:

A dlaczego?

Tak trzeba zrobić aby było dobrze 👍 W jakim trybie masz obecnie ustawionego Samsunga ? Najlepiej wrzuć fotkę, podrasujemy go na dzień dobry 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam po obejrzeniu tego materiału na OLED stwierdziłem, że czas plazmy w salonie dobiegł końca. Czarny na plazmie wydawał,mi się ok do momentu jak porównałem jeden obok drugiego. Lepiej tego materiału nie porównywać OLED vs lcd, bo to będzie rzeźnia.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ronaldo864 napisał:

 Lepiej tego materiału nie porównywać OLED vs lcd, bo to będzie rzeźnia.

Bardzo możliwe że tak może być .

Tak to wygląda.

20211017_152458.thumb.jpg.34aaeee72e55d1b37a929dec38a1da46.jpg

20211017_152521.thumb.jpg.72e4ed0114922d7dc18e40e81ff11fcb.jpg

20211017_152539.thumb.jpg.dca81b0f7e7e7e56109db4f119c65f58.jpg

20211017_152556.thumb.jpg.0d6a7bb4e280ed8d49091101fe0b3033.jpg

Ustawienia są jakie są bo i tak tv będzie kalibrowany.Czekam na telefon z firmy p.Maćka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gitarrraRozumie źródło normalny dekoder Full HD?

5 godzin temu, ronaldo864 napisał:

Czarny na plazmie wydawał,mi się ok do momentu jak porównałem jeden obok drugiego. Lepiej tego materiału nie porównywać OLED vs lcd, bo to będzie rzeźnia.

Żadnej rzeźni nie będzie, Szajsung ma nawet podobne demo w swoich Qledach 😋

Poza tym tv nie służy do oglądania dema tylko normalnych filmów, telewizji, itp.

Edytowane przez Xisiek
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

@gitarrraRozumie źródło normalny dekoder Full HD?

Żadnej rzeźni nie będzie, Szajsung ma nawet podobne demo w swoich Qledach 😋

Poza tym tv nie służy do oglądania dema tylko normalnych filmów, telewizji, itp.

To demo zdecydowanie faworyzuje Oled . Oczywiście są też materiały które będą wyglądać dobrze na Lcd Np HDR z dużą ilością bieli na całym ekranie , ale takich przypadków jest mało . Około 80% materiałów wygląda lepiej na Oled w tym Filmy , Sport . Jak ktoś zdecyduje sie na oleda to nigdy nie wróci do Lcd . Brak ryzyka wypaleń jest głównym czynnikiem napędzającym sprzedaż Lcd

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, afflux napisał:

Brak ryzyka wypaleń na LCD? Zaraz podeślę link

https://hdtvpolska.com/forum/topic/59636-oled-lg-przestroga/?do=findComment&comment=552272 a to niespodzianka :)

Dla mnie to żadna niespodzianka. Chociaż  nie widziałem na żywo żadnego wypalonego LCD to już dawno czytałem ,że w zasadzie wszystkie typy wyświetlaczy, łącznie z "muzealnym" CRT mogą się wypalić w sprzyjających warunkach. Widziałem za to wypalony CRT. Był umieszczony jako monitor w obrabiarce CNC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2021 o 08:49, gitarrra napisał:

Dla mnie to żadna niespodzianka. Chociaż  nie widziałem na żywo żadnego wypalonego LCD to już dawno czytałem ,że w zasadzie wszystkie typy wyświetlaczy, łącznie z "muzealnym" CRT mogą się wypalić w sprzyjających warunkach. Widziałem za to wypalony CRT. Był umieszczony jako monitor w obrabiarce CNC.

 

Mam w domu wypalony ekran LCD. To telefon który w przedpokoju wisi na ścianie i robi za stację pogody i sterownik świateł Hue. Ekran cały czas włączony, tel podłączony do ładowarki non stop. Wystarczyły jakieś 2 lata żeby się wypalił, nie zawsze wyświetla cały czas ten sam ekran, na jednym pulpicie mam pogodę, na innym sterowanie światłami. W zależności od tego co używałem ostatnio to zostaje na tym pulpicie.

CRT też miałem 20 lat temu wypalony monitor, kupiłem jakiś poleasingowy szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2021 o 20:54, ronaldo864 napisał:

To demo zdecydowanie faworyzuje Oled . Oczywiście są też materiały które będą wyglądać dobrze na Lcd Np HDR z dużą ilością bieli na całym ekranie , ale takich przypadków jest mało . Około 80% materiałów wygląda lepiej na Oled w tym Filmy , Sport . Jak ktoś zdecyduje sie na oleda to nigdy nie wróci do Lcd . Brak ryzyka wypaleń jest głównym czynnikiem napędzającym sprzedaż Lcd

Absolutna i wierutna bzdura ! Zreszta baaardzo często propagowana/małpowan@ w sieci, szczególnie przez osoby nie majace rozeznania w temacie (bez urazy).

Mam obie technologie i w życiu nigdy nie napisze, ze tylko oled, czy tylko LCD.

W dniu 17.10.2021 o 18:55, gitarrra napisał:

Dekoder Mediabox HD od UPC oraz odtwarzacz BD

Oki. Czyli 1080i i 1080p. Z tego co wkleiłeś większość było ok, natomiast wydaje mi się, ze mocno nisko miałeś ustawiony kontrast, są ku temu jakieś powody? 🙂

Plus pytanie - czemu masz korekty w balansie bieli?

Nie wiem tez czy najbardziej optymalna będzie nastawa Gammy na BT1886, nie za ciemno masz?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sample, w którym LCD wygra z OLED !!! 80-20 dla OLED podtrzymuję !!! Proszę o troszkę inny ton, ja nie obrażam nikogo wielki Panie ekspercie.

Edytowane przez ronaldo864
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie unoś się tak. To tylko zwykła wymiana poglądów o tv, choć faktycznie widać, że nie masz większego pojęcia o czym piszesz. Zdarza się. 

PS. Weekend za pasem - zrelaksuj się. 👌

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kim ty jesteś żeby mnie oceniać !!!! Każdy ma prawo do swojej opinii . Ps wciąż proszę o sample faworyzujący LCD a nie puste słowa

Edytowane przez ronaldo864
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to banalnie proste - kimś kto wie, że nie masz większego pojęcia w temacie, bo sam to udowodniłeś w kilku swoich zdaniach powyżej 🙂

PS. Ile mam postów, akurat niewiele zmienia. Zrelaksuj się, dziś piątek 😊

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę  tylko o jeden sample , a nie kolejny post o tym jaki to Pan jest wspaniały oraz oczytany , a pozostali użytkownicy forum malutcy

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

natomiast wydaje mi się, ze mocno nisko miałeś ustawiony kontrast, są ku temu jakieś powody?

Chyba "ciągnie" się za mną użytkowanie plazmy,gdzie szczególnie na początku zalecano niskie ustawienia min. kontrastu.Zmieniłem na 36

2 godziny temu, Xisiek napisał:

czemu masz korekty w balansie bieli?

Trochę bawiłem się ustawieniami i tak jakoś zostało.

2 godziny temu, Xisiek napisał:

Nie wiem tez czy najbardziej optymalna będzie nastawa Gammy na BT1886, nie za ciemno masz?

Tego parametru wcześniej chyba nie ruszałem.Teraz jest na 2

Generalnie wiem,że to LCD a nie plazma ale gdzieś tam w tyle głowy siedzi informacja ,żeby szczególnie na początku ,tak jak to zalecano w przypadku PDP, nie ustawiać wysoko takich parametrów jak kolor ,jasność ,kontrast.

Zgodnie z Twoimi sugestiami wprowadziłem zmiany .Ogladam, jest😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten sam tv czyli QN91 w wersji 75 cali. Przed kalibracją miałem go ustawiony w trybie Filmmaker. Była padaka pod kątem ruchu.

Przełączyłem na tryb Film. I ten rekomenduję bez grzebania w ustawieniach. Było dobrze.

 

Tydzień temu tv został skalibrowany  w dwóch trybach przez wiadomą ;) firmę.

 

Jestem bardzo zadowolony. Po kalibracji pojawiło się więcej detali i jakby to powiedzieć, obraz stał się bardziej przyjazny dla oczu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piotr Komorowski napisał:

Jestem bardzo zadowolony.

👍

7 minut temu, Piotr Komorowski napisał:

Tydzień temu tv został skalibrowany  w dwóch trybach przez wiadomą ;) firmę.

Ja czekam na termin kalibracji przez "wiadomą firmę".😉.Ale i bez kalibracji gra bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Komorowski napisał:

Przełączyłem na tryb Film. I ten rekomenduję bez grzebania w ustawieniach. Było dobrze.

Dokładnie. Jedynie słuszny tryb w Zamzungu 😊 Ale w ustawieniach można mu tam lekko pomoc, byle z głowa (jak zawsze). 👍

2 godziny temu, gitarrra napisał:

Chyba "ciągnie" się za mną użytkowanie plazmy,gdzie szczególnie na początku zalecano niskie ustawienia min. kontrastu.Zmieniłem na 36

Trochę bawiłem się ustawieniami i tak jakoś zostało.

Tego parametru wcześniej chyba nie ruszałem.Teraz jest na 2

Generalnie wiem,że to LCD a nie plazma ale gdzieś tam w tyle głowy siedzi informacja ,żeby szczególnie na początku ,tak jak to zalecano w przypadku PDP, nie ustawiać wysoko takich parametrów jak kolor ,jasność ,kontrast.

Zgodnie z Twoimi sugestiami wprowadziłem zmiany .Ogladam, jest😁

Kontrast bezstresowo możesz ustawić na 70-80% wartości max. Spróbuj za dnia sobie zmienić 👌 LCD to nie plazma, możesz spokojnie spać 👍 Kolor zazwyczaj 45-55% wartości max sprawdza się idealnie wyważenie 👌

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

LCD to nie plazma, możesz spokojnie spać 👍

Wiem o tym doskonale ,ale po ośmiu latach z plazmą coś z tyłu głowy siedzi i nie tak łatwo od razu(przynajmniej mi) przestawić się na inny sposób użytkowania.😉

Wiesz,inna sprawa to to że LCD mimo że nie tak często jak plazma czy OLED ale też jednak może się wypalić.Kilka postów wyżej wspominano o tym.

wypalić.

I chyba zapomniałem dodać że u siebie też mam ustawiony tryb "Film".

Edytowane przez gitarrra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...