Skocz do zawartości
gitarrra

Zakup TV OLED 65 cali

Rekomendowane odpowiedzi

grundig...

nie jestem jakimś namiętnym oglądaczem programów informacyjnych ale niestety moja żona ostatnio coraz częściej "ćwiczy" TVN 24.A jeśli chodzi o oleda to tak jak pisałem wyżej.Leniwy się zrobiłem nieco i wolałbym po prostu włączyć tv i oglądać a nie oglądać co mogę włączyć a co nie żeby nic się nie wypaliło.I zostaje jeszcze żona której ciężko wytłumaczyć pewne rzeczy.

Szkoda,bo obraz jaki oferuje oled jest świetny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gitarrra napisał:

niestety moja żona ostatnio coraz częściej "ćwiczy" TVN 24

Niestety? Wolałbyś, żeby ćwiczyła szczujnię TVPInfo?

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

burz...mi nie chodzi o treść TVN24 tylko o ich słynny pasek .A ten na trwale wręcz wyrył się na matrycach wielu odbiorników.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedyś jak był u mnie M.K na kalibracji ST60 i mówił że jak kiedyś będziesz wymieniał plazmę to tylko na Oled.Czekałem kilka lat aż technologia się rozwinie, czekałem i w końcu w pokoju stoi GZ 950.Gdybym miał jeszcze raz wybierać to brałbym to samo.Dla mnie największy minus Oled to banding.Praktycznie każdy panel Oled będzie miał banding, większy lub mniejszy.Powidoków się nie boję, ST60 do dzisiaj nie ma żadnych wypaleń, przez cały okres było podpięte PS4, dużo grałem.Byl to mix grania i oglądania filmów stąd też wypaleń brak.LCD nigdy nie mogłem zaakceptować, najbardziej przeszkadza mi smużenie które w przypadku matryc VA widzę na każdym tv.Ale w twoim przypadku jak boisz się oglądania tvn24 itd to może faktycznie idź w LCD.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2021 o 16:16, gitarrra napisał:

Nigdy nie byłem fanem LCD ale od czasu kiedy kupowałem PDP jakość obrazu w LCD znacznie się poprawiła.Niestety żadna technologia tv nie jest idealna i trzeba coś wybrać.

Dokładnie tak jest. 👍🙂 Poza tym nie bez kozery Sony XJ95 jest taki drogi (póki co).

21 godzin temu, gitarrra napisał:

jeszcze żona której ciężko wytłumaczyć pewne rzeczy.

Nie przejmuj się, TTTM 🤫🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Xisiek napisał:
22 godziny temu, gitarrra napisał:

jeszcze żona której ciężko wytłumaczyć pewne rzeczy.

Nie przejmuj się, TTTM 🤫🙃

Jak ja nie będę się przejmował to ucierpi matryca w tv.😉

I coraz częściej myślę o czymś takim

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65qn91a-smart-tv-uhd-4k.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 17:48, klaus71 napisał:

do trybu SDR starczał - Kuro spoko dawał 200nitów więc na wieczór aż za dużo

wieczorem czerń w lcd świeci nawet w trybie SDR - no chyba że światła zapalone - to wtedy nie widać

Kuro nie dawał nigdy spoko 200 nitów, to tak dla porządku. Co do LCD - czerń nie swieci przy treściach HD/SDR (naturalnie VA)tylko trzeba dobrze ustawić tv i nie oczekiwać smoły oleda, tyle. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

Kuro nie dawał nigdy spoko 200 nitów, to tak dla porządku. 

nie wiem ile dawał a ile nie - masz powyżej test ile dawał ST60

a mój Kuro świecił lepiej w kwestii białego od ST60 - i by była jasność świecił o niebo lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2021 o 17:49, gitarrra napisał:

Jak ja nie będę się przejmował to ucierpi matryca w tv.😉

I coraz częściej myślę o czymś takim

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65qn91a-smart-tv-uhd-4k.bhtml

No i będzie po problemie !

Dobry TV za niezłą cenę do wszystkiego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2021 o 18:03, klaus71 napisał:

 

a jak mówimy o problemach z rozmazywaniem to lcd sie ich nigdy nie pozbył - wiekszosc smuży wiecej niz plazmy - jak się włączy BFI to jest lepiej ale wtedy oczy bolą

ja tam się nie dziwię że do oglądania satki tylko z kanałami SDR wieczorem ze zgaszonym światłem to topowa stara plazma potrafi wygrać z większością lcd 

bieli nie brakuje - czerń lepsza - kontrast także,  i do tego bez efektów specjalnych z bloomingiem czy smużeniem

Nie wiem skąd, taki pogląd. W ogóle się z  nim nie zgadzam, bo mam dokładnie odwrotne wrażenia.Oglądałem wiele plazm (w tym najlepsza VT i ZT Panasonica) wszystkie smuzyly - nawet seria 60 miała Bug 50Hz. Gdyby dobry obraz to była tylko czerń to nikt by nigdy nam hdr do tv nie wprowadził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mirek 59 napisał:

No i będzie po problemie !

Dobry TV za niezłą cenę do wszystkiego :) 

A masz jakieś doświadczenia z tym tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

Nie wiem skąd, taki pogląd. W ogóle się z  nim nie zgadzam, bo mam dokładnie odwrotne wrażenia.Oglądałem wiele plazm (w tym najlepsza VT i ZT Panasonica) wszystkie smuzyly - nawet seria 60 miała Bug 50Hz.

bug 50hz był związany z falsecontouringiem - nie ma to nic wspólnego ze smużeniem.

ja znalazłem sposób na ten bug bo tv z tym bugiem dla mnie nie nadawał się do użytku.

a co do smużenia to jest to po prostu cecha technologii lcd - jak bardzo smużą lcdki widać jak postawi się obok oled - różnica  w rozdzielczości obrazu ruchomego.

nie wiem jak robione są testy że lcd ma ostrość w ruchu jak oled - dla mnie była przepaść.

ale akurat smużenie mi nie przeszkadza łatwo się przyzwyczaiłem i ma swoje zalety - świetnie maskuje masę artefaktów upłynniacza.

ten w samsungu miał być taki super a ja tam żadnych cudów nie widzę w nim.

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ronaldo864 napisał:

Prosimy o testy i pierwsze spostrzeżenia.

Pierwsze spostrzeżenie to takie,że jest duży.

Ja wiem,posiadacze 75" że o 85" nawet nie wspomnę powiedzą że z tą wielkością to mnie lekko poniosło ale po 55" jakie miałem do tej pory to dla mnie ten tv jest duży.

I na gorąco to tyle.Najpierw muszę się uporać z powieszeniem odbiornika na ścianę i ogarnięciem całego bajzlu.Plazma już zwolniła miejsce więc zabieram się do roboty.

I oczywiście odezwę się .

 

Edytowane przez gitarrra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w cenie qn91 65 masz promo na qn95 więc jak masz możliwość to oddaj, wystarczy na ceneo wklepac  qn95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, prodarek napisał:

Najpierw to ty testuj go na nodze a nie wieszaj po co sobie życie komplikować przy pakowania :D

Spoko,dam radę.

5 godzin temu, Migot napisał:

Teraz w cenie qn91 65 masz promo na qn95 więc jak masz możliwość to oddaj, wystarczy na ceneo wklepac  qn95.

Różnice miedzy tymi odbiornikami nie są aż tak duże(przynajmniej dla mnie) żeby mi się chciało bawić w oddawanie jednego i zamawianie drugiego. Zresztą ,tego typu promocjo-oferty są co chwilę i gdybym tylko na to patrzył to nie kupiłbym tv wcale.

Tv wisi na ścianie ,gra bardzo fajnie .Po kalibracji będzie grał jeszcze lepiej. Oto mi właśnie chodziło.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2021 o 21:35, klaus71 napisał:

bug 50hz był związany z falsecontouringiem - nie ma to nic wspólnego ze smużeniem.

ja znalazłem sposób na ten bug bo tv z tym bugiem dla mnie nie nadawał się do użytku.

a co do smużenia to jest to po prostu cecha technologii lcd - jak bardzo smużą lcdki widać jak postawi się obok oled - różnica  w rozdzielczości obrazu ruchomego.

nie wiem jak robione są testy że lcd ma ostrość w ruchu jak oled - dla mnie była przepaść.

ale akurat smużenie mi nie przeszkadza łatwo się przyzwyczaiłem i ma swoje zalety - świetnie maskuje masę artefaktów upłynniacza.

ten w samsungu miał być taki super a ja tam żadnych cudów nie widzę w nim.

Ale rozdzielczosc obrazu ruchomego potrafi wynosić (ponad) 1080 linii tak w oled jak i LCD. Samo smuzenie to jednak coś innego niż rozdzielczość 👍
Fałszywe kontury to  lepsze określenie, ale w praktyce to właśnie było zostawianie ogromnej smugi za poruszającym się obiektem wiec … 😊

Reakcja piksela to jest to w czym oled jest lepsiejszy. Natomiast LCD potrafi się mocno różnic jeden od drugiego jeśli idzie o smużenie. Czy to maskuje artefakty to nie wiem, ale co komu pasuje.

PS. No i daj znać jak ominąłes buga 50 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Xisiek napisał:

Ale rozdzielczosc obrazu ruchomego potrafi wynosić (ponad) 1080 linii tak w oled jak i LCD. Samo smuzenie to jednak coś innego niż rozdzielczość 👍
Fałszywe kontury to  lepsze określenie, ale w praktyce to właśnie było zostawianie ogromnej smugi za poruszającym się obiektem wiec …

ale fałszywy kontur to nie była smuga - widać należysz do tych co tego nie widzą - dla mnie to było kilka "dodatkowych" krawędzi związanych z tym że każdy kolor ma inny czas wygaszania i na krawędziach cuda w plaźmie się działy.

a smużenie to jednorodne rozmycie powierzchni - dla mnie coś jak utrata ostrości 

14 godzin temu, Xisiek napisał:

PS. No i daj znać jak ominąłes buga 50 Hz.

tuner na linuksie + wymuszony tryb 60hz + odpalony na nieco wyższy tryb upłynniacz

ja mikroprzycięć nie widziałem a plazmy panasa w trybie 60hz chodziły o niebo lepiej w kwestii ruchu (mniejszy efekt opery) - no i nie miały wtedy prawie zupełnie FC.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor mam już kilka dni i pierwsze co rzuca się w oczy po przesiadce z plazmy to komfort oglądania ,a dokładniej dużo mniejsze refleksy na matrycy w czasie oglądania, nawet w jasny dzień.
Obraz nawet po podstawowych ustawieniach jest bardzo fajny .Nie twierdzę że ten tv nie smuży ale muszę przyznać że albo ten efekt jest mocno zredukowany albo ja go nie dostrzegam .A przyznam się że bardzo bałem się smużenia .Inna sprawa, że poprzednio lcd przyglądałem się jakieś osiem lat temu i wygląda na to że temat smużenia został sporo poprawiony.
Dźwięk to też inna "bajka" niż plaźmie.Może i nie jest jakiś wybitny ale i tak znacznie lepszy niż w ST60.
A w ogóle to nie mogę się już doczekać kalibracji odbiornika.

Edytowane przez gitarrra
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ze tak powiem gitara ☺️ Niestety albo stety większość malkontentów nie miała kontaktu z w pełni sprawnymi (dobrze ustawionymi) LCD wysokiej/średniej klasy i potem jak się bezkrytycznie ich poczyta to można mieć wrażenie, ze to technologia która do niczego się nie nadaje. 🥳

PS. Z kalibracja to radzę koledze poczekać z 2 mce przynajmniej.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na dzisiejsze popołudnie jestem umówiony na obczajenie  oleda. Kolega ma go już prawie trzy lata,i jedynie co wiem że jest od LG i kosztował ponad 10tyś.zł.

Przynajmniej "zobaczę co straciłem"😉

Obserwacjami się podzielę.

45 minut temu, Xisiek napisał:

PS. Z kalibracja to radzę koledze poczekać z 2 mce przynajmniej.

A dlaczego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po wizycie u kolegi.

Pacjent to 65B8 od LG.

Gra bardzo fajnie mimo fabrycznych ustawień .Koledze się nie chce bawić z ustawieniami. Jego sprawa, nie wnikam jeśli tak lubi.

Nie będę się raczej bawił w porównania ze względu na zupełnie inne warunki w pokojach w których stoją te telewizory. U mnie jedno okno jest bezpośrednio ,prostopadle do telewizora a drugie po jego lewej stronie pod kątem 90 stopni. Mam w pokoju dość jasno.

U kolegi natomiast okna są za telewizorem i oświetlają jego tył.Ale nawet przy braku bezpośredniego oświetlenia matrycy po zgaszeniu tv widać na matrycy odbicia .Nie są tak silne jak na plaźmie ,ale są.

Żeby w miarę obiektywnie te telewizory porównać to oba odbiorniki musiałyby być postawione obok siebie ,w tym samym pomieszczeniu. Inaczej to raczej kiepski pomysł.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...