Skocz do zawartości
gitarrra

Zakup TV OLED 65 cali

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, gitarrra napisał:

Tak wyglądał panel w tv kolegi.TV to OLED65B8PLA

image000000.jpg.9ccac15d58dc839f59956a4aa75ec13c.jpg

 

Mam idealnie tak samo na 7 letniej plaźmie - tyle że na niebieskim  ekranie to widać /no różnica nie po TVN24 tylko po TVPInfo/

W oglądaniu innych treści  to zupełnie nie przeszkadza - nie widać

 

21 godzin temu, gitarrra napisał:

 

 

 

 

 

21 godzin temu, gitarrra napisał:

 

 

 

 

 

Edytowane przez r102
jakieś głupoty się porobiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Z tym brakiem pośpiechu to bym nie polecał, HZ jest seria na miniony rok obecna to wszak JZ, wiec … niedługo się wykończą stoki HZ i zostanie w sklepach tylko droższa, a niekoniecznie lepsza seria.

To co napisałeś to nieco zmienia postać rzeczy.Chyba rzeczywiście trzeba będzie podkręcić tempo.

3 godziny temu, Atmos napisał:

W ogóle jaka odległość od ekranu i do czego będzie tv używany?

Odległość do ekranu to ok.4 metry a tv będzie służył do oglądania szeroko pojętych treści TV, plus odtwarzacz BD. Żadnych konsoli, gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z 4m to 85" będzie nadal sporo za mało 

Edytowane przez Atmos
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Atmos napisał:

No z 4m to 85" będzie nadal sporo za mało 

85" prezentuje się fajnie ale cena za taki odbiornik jest już dla mnie za wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gitarrra napisał:

85" prezentuje się fajnie ale cena za taki odbiornik jest już dla mnie za wysoka.

Z tej odległości to w ogóle tv odpada, słyszałeś o laserowych projektorach 150" 📽? 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat projektorów jest mi znany bardzo ogólnie.W szczegóły nigdy się nie zagłębiałem z różnych powodów.A projektor laserowy jest zupełnie nieznany.

13 minut temu, gitarrra napisał:

Temat projektorów jest mi znany bardzo ogólnie.W szczegóły nigdy się nie zagłębiałem z różnych powodów.A projektor laserowy jest  mi zupełnie nieznany.

 

15 minut temu, gitarrra napisał:

Temat projektorów jest mi znany bardzo ogólnie.W szczegóły nigdy się nie zagłębiałem z różnych powodów.A projektor laserowy jest zupełnie nieznany.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań słuchać takich farmazonów skup się na wyborze tv.

Sam pisałeś że liczy się dla Ciebie jakość obrazu.

 

A ty @Atmos to sobie lepiej zrób ale laserową korekcję wzroku bo nie dowidzisz jak widać.

Edytowane przez prodarek
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, gitarrra napisał:

Temat projektorów jest mi znany bardzo ogólnie.

Daj sobie spokój, użytkownik piszący pod logo Atmos nabija bezsensownie posty i wcale nie ma zamiaru Ci pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wysyp forumowych trolli 😄 Zapewne siedzą 5m od 55", a projektorów to na oczy nawet nie widzieli 😂

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, prodarek napisał:

Sam pisałeś że liczy się dla Ciebie jakość obrazu.

Bo tak jest w istocie.

7 minut temu, prodarek napisał:

Przestań słuchać takich farmazonów

Wysłuchać mogę bo jestem grzeczny😉 a tematu szczegółowo nie znam .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, gitarrra napisał:

Wysłuchać mogę bo jestem grzeczny😉 a tematu szczegółowo nie znam .

Dobry projektor zaczyna się mniej więcej od ceny jaka chcesz wydać na tv ale w euro. Do tego dochodzi ekran, w cenie ca. jaka masz na tv, o potrzebie adaptacji pomieszczenia nie wspominając. Inny słowy „pomysły” tego pokroju to trochę tak jak słuchać porady na temat leczenia kanałowego od okulisty 🥳 😊

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

tak wiec równie dobrze możesz szukać rady na temat leczenia kanałowego u okulisty 🥳 😊

Rozumiem.

Powiem tak...ja tematów związanych z szeroko rozumianą tematyką RTV nie śledzę na bieżąco.Niektórymi tematami jak chociażby projektory nie interesowałem się w zasadzie wcale.Nie żebym był zupełnym laikiem ale żeby uniknąć niepotrzebnej straty czasu jak coś potrzebuję to pytam ludzi którzy mają doświadczenie w temacie.A wnioski wyciągam sam.

I zawsze jestem wdzięczny za poświęcony mi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2021 o 10:23, Xisiek napisał:

Z tym brakiem pośpiechu to bym nie polecał, HZ jest seria na miniony rok obecna to wszak JZ, wiec … niedługo się wykończą stoki HZ i zostanie w sklepach tylko droższa, a niekoniecznie lepsza seria.

Jestem mocno zainteresowany zakupem Oleda od Panasonica seria HZ1000. Czy ten model jest lepszy od serii tegorocznej ( JZ)? Są jakieś porównania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć jak w oledach wygląda sprawa odbić  i refleksów matrycy?Szczególnie w porównaniu do plazmy.

Bo PDP w tym aspekcie było do tej pory niekwestionowanym mistrzem.Szyba przed wyświetlaczem robiła robotę.Fakt,że po ośmiu latach nauczyłem się z tym żyć to nie ukrywam że wolałbym żeby nowy odbiornik służył za tv a nie za lustro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wciąż posiadam 2 tv plazmowe  oraz OLED Lg . Odbicia są dużo mniej widoczne na oledach . Patrząc na wprost  nie ma lustra jak w pdp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2021 o 17:51, gitarrra napisał:

A Philips robi obecnie coś sensownego na czym warto powiesić oko?

Nie, poza tym Fylyps to tak naprawdę TPV/AOC z logo Fylypsa.

3 godziny temu, gitarrra napisał:

A może mi ktoś powiedzieć jak w oledach wygląda sprawa odbić  i refleksów matrycy?Szczególnie w porównaniu do plazmy.

A jest jakiś problem żebyś przeszedł się do sklepu i dał szanse własnym oczętom ocenić? 👌

Godzinę temu, ronaldo864 napisał:

Osobiście wciąż posiadam 2 tv plazmowe  oraz OLED Lg . Odbicia są dużo mniej widoczne na oledach . Patrząc na wprost  nie ma lustra jak w pdp 

Zależy jakie to plazmy, ale generalnie tak pomijając ostatnie wypusty Panasonica z filtrem, w tańszych lub starszych plazmach było lustereczko. 

☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek...byłem w sklepie ale przy tak intensywnym i nienaturalnym(świetlówki) oświetleniu jakie tam jest to można sobie co najwyżej obudowę pooglądać a nie sprawdzać jak matryca odbija otoczenie.

Sam zapewne wiesz że tv w domu sprawuje się inaczej.

A jeśli chodzi o odbicia na PDP to mam Panasonika 55ST60 czyli ostatni wypust plazmy Panasa.

Seria St była najtańszą serią i niestety czasem można jej używać zamiast lusterka.Ale żeby nie było, miałem okazję oglądać(w mieszkaniu) odbiornik z serii VT, czyli w zasadzie najwyższej(była jeszcze seria referencyjna-chyba ZT,nie pamiętam) i tam pomimo innej niż w ST matrycy oraz filtrowi na ekranie cudów jeśli chodzi o odbicia nie było.

Także w temacie odbić ostatnie wypusty PDP Panasa du..y nie urywały

Edytowane przez gitarrra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, prodarek napisał:

Skoro piszesz że jest tak źle to gorzej być nie może :)

Zawsze może być gorzej.

Plazma nawali i nie będzie lusterka w domu😁.

Jednak jakość obrazu PDP rekompensuje jej niedostatki.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gitarrra napisał:

Xisiek...byłem w sklepie ale przy tak intensywnym i nienaturalnym(świetlówki) oświetleniu jakie tam jest to można sobie co najwyżej obudowę pooglądać a nie sprawdzać jak matryca odbija otoczenie.

Sam zapewne wiesz że tv w domu sprawuje się inaczej.

A jeśli chodzi o odbicia na PDP to mam Panasonika 55ST60 czyli ostatni wypust plazmy Panasa.

Seria St była najtańszą serią i niestety czasem można jej używać zamiast lusterka.Ale żeby nie było, miałem okazję oglądać(w mieszkaniu) odbiornik z serii VT, czyli w zasadzie najwyższej(była jeszcze seria referencyjna-chyba ZT,nie pamiętam) i tam pomimo innej niż w ST matrycy oraz filtrowi na ekranie cudów jeśli chodzi o odbicia nie było.

Także w temacie odbić ostatnie wypusty PDP Panasa du..y nie urywały

W sklepie słabo? Raczej bym powiedział, ze właśnie refleksy nieźle widać - masa świetlówek robi swoje ☺️Ćwiczyłem przez lata GT60, nieco VT60 i chwile ZT60 - wszystkie swoje najlepsze czasy maja za sobą, ale uważam, ze każdy jeden znakomicie radził sobie z odbiciami światła  (polaryzator) nie pamietam czy miała go ST. Inna sprawa, ze za dnia były to po prostu przeciętne tv, za mała jasność i jednak nie taka czerń, co innego wieczorami (zwłaszcza ZT). Ale to tak na marginesie. 
Lec do sklepu i kupuj póki jest co 👌🙂

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Xisiek napisał:

W sklepie słabo? Raczej bym powiedział, ze właśnie refleksy nieźle widać - masa świetlówek robi swoje

Może źle się wyraziłem.Chodziło mi właśnie o tą ogromną ilość światła jaka jest w sklepach która będzie się odbijać nawet na zupełnie czarnym macie.

Czy PDP najlepsze czasy ma za sobą?Hmmm...od oleda może odstaje ale w jakości obrazu w dalszym ciągu jest lepsza niż nie jeden obecny led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gitarrra napisał:

Czy PDP najlepsze czasy ma za sobą?Hmmm...od oleda może odstaje ale w jakości obrazu w dalszym ciągu jest lepsza niż nie jeden obecny led.

No nie wiem jakie LCD Ty oglądałeś, ale od kilku lat poziom LCD średniej i wyższej klasy jest taki, ze pdp praktycznie nie maja czego szukać.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...