Skocz do zawartości
DWA SŁAWY

Warto dopłacać do q90t?

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Barnaba napisał:

Reszty "rewelacji" na temat jasności nie skomentuję, bo są funta kłaków nie warte :(

Hejterze i alfo i omego wszechwiedząca !!! Proszę skomentuj - bo najczęściej nic właśnie nie komentujesz tylko obrażasz i drwisz z innych forumowiczów !!! Albo pisz KONSTRUKTYWNIE albo MORDA W KUBEŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KAŻDY MA PRAWO DO SWOJEGO ZDANIA I KAŻDY MA PRAWO SIĘ MYLIĆ, ALE KIM TY K. JESTEŚ ŻEBY DRWIĆ I PONIŻAĆ INNYCH ?????

Nie dyskutujcie z tym pajacem i go bojkotujcie bo szkoda, ze ktoś taki jest na tym forum !

A co do meritum to pisałem już 1,5 roku temu w temacie od telewizora do projektora, że ceny będą spadać i będą wchodziły coraz to wyższe rozmiary... Hejt ze strony tego osobnika mnie spotkał tam niesamowity... A teraz kto ma rację ? Ja tam pisałem "ostrożnie" o tym, a się okazuje, że może to wszystko nastąpić jeszcze szybciej...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@totinio, zapytałeś więc grzecznie odpowiedziałem. :)
Nigdzie nie napisałem, że te ledy słabo świeciły. Wręcz przeciwnie, zapewniały dobry obraz. :)

Mając za priorytet jakość obrazu wolałem 65"oleda od wymienionych 75'ledów i nie miałem nawet cienia wątpliwości z tą decyzją. A sprawdzałem je u siebie "łeb w łeb".

Ty wybrałbyś inaczej i to rozumiem.

To właśnie starałem się powiedzieć zadającemu pytanie @DWA SŁAWY

Trzeba sprawdzić samemu (najlepiej w warunkach domowych), bo każdy z nas ma inne priorytety i oczekiwania co do jakości obrazu, komfortu użytkowania, przeznaczenia ekranu, itd.,itd....

Jaśniej już chyba nie potrafię...

 

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o 85" z odległości 3.10-3.30m? Bo widzę, że taki xh9096 można wyrwać już za 8300, ale chyba będzie pikseloza? A jakieś opinie na temat q80t/xh9096 do ciemnego pokoju? Wiem, że q90t jest najlepszym lcd w tym roku, ale za takie same pieniądze można wyrwać 85". Czy to już "przesada" na taką odległość? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z ala formatem kinowym (czarne pasy na górze, dole i bokach), nie wpływają na wypalenie oleda, bo przecież diody są wyłączone na kolorze czarnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz odpowiedz na Twoje pytanie prosto ze strony sony: 

W organicznych wyświetlaczach elektroluminescencyjnych (OLED) może wystąpić wypalenie matrycy. Dzieje się tak, gdy wyświetlany obraz nie zmienia się przez długi czas lub jest wyświetlany wielokrotnie. Wynika to z właściwości materiałów służących do wytwarzania obrazu o wysokiej rozdzielczości. Aby chronić ekran telewizora, unikaj wyświetlania obrazów, które mogą spowodować wypalenie.

Przyczyny

  • Materiały z czarnymi pasami u góry i dołu ekranu albo z lewej i prawej strony ekranu, na przykład obraz w formacie letterbox lub 4:3
  • Statyczne obrazy, takie jak fotografie
  • Gry wideo zawierające statyczne elementy obrazu
  • Menu ekranowe, przewodniki po programach i logo kanału
  • Statyczne elementy obrazu z aplikacji
  • Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DWA SŁAWY napisał:

A co sądzicie o 85" z odległości 3.10-3.30m?

65 cali z 2m daje rade - to 85 z 3 tym bardziej

35 minut temu, DWA SŁAWY napisał:

A jak jest z ala formatem kinowym (czarne pasy na górze, dole i bokach), nie wpływają na wypalenie oleda, bo przecież diody są wyłączone na kolorze czarnym?

u mnie nic - ani pasy sie nie wypaliły - ani loga śniadaniówki - na skraj przepaści dobił oleda tvn24

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Procujesz w marketingu?
Aż pokusiłem się o policzenie stosunku powierzchni 65" do 75" i wychodzi (w zaokrągleniu) zupełnie przypadkowo 0,75. 
Reszty "rewelacji" na temat jasności nie skomentuję, bo są funta kłaków nie warte
30% większy ekran, to nadal sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, raf7705 napisał:
5 godzin temu, Barnaba napisał:
Procujesz w marketingu? emoji6.png
Aż pokusiłem się o policzenie stosunku powierzchni 65" do 75" i wychodzi (w zaokrągleniu) zupełnie przypadkowo 0,75. 
Reszty "rewelacji" na temat jasności nie skomentuję, bo są funta kłaków nie warte emoji20.png

30% większy ekran, to nadal sporo.

lub mniejszy o 25% 

oczywiście znacząco ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według kalkulatorów na każdej stronie powinieneś brać 75", bo 65" max do 2,7m. Jeżeli szukasz większego obrazu to tańszą opcją jest xh9096 za 6,7k kupisz, albo dołożyć 3k do q90t, ale czy jest sens to musisz sam sobie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, DWA SŁAWY napisał:

A co sądzicie o 85" z odległości 3.10-3.30m? Bo widzę, że taki xh9096 można wyrwać już za 8300, ale chyba będzie pikseloza? 

Pytanie kluczowe do czego/co bedzie zrodlem sygnalu i co bedziesz na tym ogladal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...