Skocz do zawartości
pmcomp

Resident Evil - kompletna saga (BD-UHD 4K)

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pojawiła się na europejskim i amerykańskim Amazonie kompletna saga Resident Evil:

 

91G3Ru9jZnL._AC_SL1500_.jpg

 

916f4ov14UL._AC_SX522_.jpg

 

4c04263b5e187641485389d359654dc8.jpg

 

Seria jest już dostępna w USA. Wydanie zawiera 6 filmów wydanych na BD i BD-UHD czyli razem 12 dysków. dźwięk PL DD5.1 i polskie napisy. Ale smaczku dodaje angielska ścieżka w Dolby Atmos i ona robi różnicę

https://www.blu-ray.com/movies/Resident-Evil-The-Complete-Collection-4K-Blu-ray/274254/

 

Pierwszy film czyli po prostu Resident Evil jest znakomicie zrealizowany. Ponieważ prawie wszystko dzieje się pod ziemią mamy sceny bez oświetlenia zewnętrznego. Gra świateł i błysków w HDR jest porażająca. Natomiast jedna z ostatnich scen gdy ekipa w fartuchach otwiera drzwi i wpada do pomieszczenia, a potem w zamknietym białym pomieszczeniu porażają bielą i jasnością :) .

 

Zapowiada się znakomita uczta. To jedna z moich ulubionych serii.

 

Pozdro

 

 

 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko nowe ścieżki audio to będzie istny rozpie... a druga część filmu jest w wersji kinowej i rozszerzone też niezła ciekawostka szkoda tylko że w drugiej części obraz na pewno będzie w panoramie a nie 16:9 jak PL wydanie od Vision.

Filmy można kupić np tutaj wysyłka do PL około ~20zł

https://www.laserdisken.dk/html/visvare.dna?vare=159739342617141286

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, D4r3KS napisał:

No spoko nowe ścieżki audio to będzie istny rozpie... a druga część filmu jest w wersji kinowej i rozszerzone też niezła ciekawostka szkoda tylko że w drugiej części obraz na pewno będzie w panoramie a nie 16:9 jak PL wydanie od Vision.

 

Uważasz, że panorama jest gorsza od 16/9? Pomijając upodobania, zazwyczaj 16/9 jest wycinkiem 2,40:1.

Teoretycznie można też uważać, ze 16/9 lepiej pasuje do tv...

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uważam że jest gorsza do oglądania na tvp szkoda cali za które tak słono płacimy.

Owszem w tv często lecą wycięte kadry z panoramy aby było 16:9 ale jest też wiele filmów że to panorama jest wycięta i pozbawiona góry i dołu.

I tak właśnie jest z resident evil 2 bd od vision pokazuje więcej w stosunku do czy to starych wydań bd od sony i zapewne też to nowe 4k.

Nie tvp ty TV :D

na https://caps-a-holic.com

są już screeny wydań UHD

BD vision

VtNsNS5.png

BD sony USA

moIO7ff.png

albo Greystoke tarzan

AhTD1TQL.png

0wjXOMu8.png

Edytowane przez D4r3KS
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje. Ja obcinam nawet mecze piłkarskie :)

Na szczęście dla mnie ogromna większość filmów jest w formacie 2.40:1.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jakich gustach...to jakieś zboczenie raczej... dla mnie mniej znaczy gorzej, to duży ekran robi duże wrażanie nie odwrotnie kiedy masz projektor a niech sobie będzie ta panorama w telewizorze każdy czarny pas to marnotrawstwo ekranu.

A tego o meczach to nawet nie rozumiem zdania.

U_luMZxgVoS1qGZY0Q47qxdN8wUpGbJP5ZDW8RFo

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie równa się lepiej - gdyby twórcy tego Residenta uważali, że 1.78:1 lepiej się sprawdzi to w kinach by go tak wyświetlali, ale tak nie było.
W kinach ten film był wyświetlany w proporcjach ~2.40:1 i nie inaczej mogło być w wydaniu UHD bo na nośnikach fizycznych w 99% zachowuje się kinowe proporcje obrazu, a te pozostałe 1% to jednostkowe przypadki dotyczą głównie egzotycznych wydawców, którzy oszczędzają na kasie.

Takim właśnie egzotycznym wydawcą był Vision, który na potrzeby polskiego wydania BD sięgnął po mastera telewizyjnego.
Mastery telewizyjne są często przeformatowane z ~2.40:1 do 1.78:1 czy to poprzez obcięcie boków obrazu lub otwarcie kadru góra/dół (lub też mix obu) bo Januszeria ma w głębokim poważaniu intencje twórców filmu, a głównie interesuje ich aby obraz wypełniał całą powierzchnię telewizora i był pozbawiony ziarna. Nie ma to jednak za wiele wspólnego z tym jak te filmy powinny wyglądać wedle wizji reżysera.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie dla Ciebie nie lepiej dla mnie lepiej dlatego jak film jest wydany w 16:9 mam powód do świętowania.

Myślę też że jestem w większości wręcz jestem tego pewny i po drugie nie rozmawiamy o tym jak film ma wyglądać według wizji reżysera tylko jak lepiej wygląda coś na TV.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, D4r3KS napisał:

A tego o meczach to nawet nie rozumiem zdania.

Nie przejmuj się. Ważne, że rozumiesz przekaz obrazkowy ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, D4r3KS napisał:

po drugie nie rozmawiamy o tym jak film ma wyglądać według wizji reżysera tylko jak lepiej wygląda coś na TV.

Po to się właśnie kupuje filmy na nośnikach fizycznych (i kalibruje wyświetlacze) aby uzyskać obraz jak najbliższy wizji reżysera.
Skoro 1.78:1 to dla Ciebie powód do świętowania, nawet w sytuacji gdy nie takie były intencje twórców filmu to po prostu przestań się katować i oglądaj filmy na kanałach telewizyjnych - tam większość masz w preferowanym dla Ciebie 16:9.


Poza tym puść sobie jakieś filmy z OAR 1.78:1/1.85:1 i zauważ jak zwykle kadrowany jest obraz w zbliżeniach twarzy, na pewno nie tak jak na górnym obrazu. Po prostu w wersji open matte widzisz coś czego twórcy nie chcieli żebyś widział. Wolisz coś takiego ? Spoczko, ale nie wmawiaj innym, że też tak powinni uważać.

Podam Ci jeszcze taki przykład, załóżmy, że jesteś zawodowym fotografem, robisz zdjęcia dla gazety, a później w Photoshopie godzinami nad nimi ślęczysz, m.in nad ich kadrowaniem, wycinając części obrazu, których nie chcesz żeby inni widzieli. A później Twoje zdjęcia zostają opublikowane nie tak jak to sobie wymyśliłeś, ale w surowej formie sprzed właściwego kadrowania bo jakiś n00b twierdzi, że dla niego tak jest lepiej. Czy czułbyś się komfortowo w takiej sytuacji ?

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz wolę Aquamana na full niż gdyby miał być nakręcony w formacie kinowym tyle i aż tyle. Co mi z formatu kinowego w domu na telewizorze skoro aby uzyskać efekt obrazu 1.78:1/1.85:1 musiał bym mieć telewizor o kilkadziesiąt cali więcej.

Tak jest to powód do świętowania tak miałem wielką frajdę z oglądania RE2, pierwsza też była w 16:9 również świętowałem że reżyser miał wizję miał wizję że filmy również w domu się ogląda... kolejne części to panorama i od razu gorsze odczucia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, D4r3KS napisał:

Nie bardzo rozumiem jakich gustach...to jakieś zboczenie raczej... dla mnie mniej znaczy gorzej

 

43 minuty temu, D4r3KS napisał:

Nie rozumiesz wolę

Zarzucasz mi, że jestem zboczony, ponieważ nie popieram twoich preferencji ;)

Każdy woli coś innego. Mamy tu neofitów - miłośników trybów dynamicznych na LCD, szczerze nienawidzących projektorów. Mamy maniaków, wydających setki tysięcy na czarne jaskinie - świątynie kina. Są też tacy, którzy poderżną ci gardło, jak nie zgodzisz się, że kabel cyfrowy "gra" a wtyczka do kontaktu musi kosztować 1000$, bo coś tam.

Więcej luzu :)

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

Zarzucasz mi, że jestem zboczony, ponieważ nie popieram twoich preferencji ;)

Każdy woli coś innego. Mamy tu neofitów - miłośników trybów dynamicznych na LCD, szczerze nienawidzących projektorów. Mamy maniaków, wydających setki tysięcy na czarne jaskinie - świątynie kina. Są też tacy, którzy poderżną ci gardło, jak nie zgodzisz się, że kabel cyfrowy "gra" a wtyczka do kontaktu musi kosztować 1000$, bo coś tam.

Więcej luzu :)

Są też do bólu wyluzowani... 🤪

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, D4r3KS napisał:

Co mi z formatu kinowego w domu na telewizorze skoro aby uzyskać efekt obrazu 1.78:1/1.85:1 musiał bym mieć telewizor o kilkadziesiąt cali więcej.

Było kupić ekran 21:9. Chociaż nie - wtedy narzekałbyś na 1.78:1, że nie wypełniają całej powierzchni ekranu :D Ale tych jest mniejszość na nośnikach, więc...

Ps. Dzięki za "hubiowe" buźki. Proszę o więcej :)

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boczne pasy w żadne sposób by mi nie przeszkadzały ponieważ stricte nie problemem są pasy tylko wielkość, przy TV 21:9 wysokość obrazu dla 1.78:1 była by taka sama więc wszystko było by ok.

 

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, misfit napisał:

Ale tych jest mniejszość na nośnikach, więc...

Dopiero co oglądałem film Małgosia i Jaś (Gretel and Hansel, 2020). Aspect ratio 1.55:1, to nie zdarza się często. :) Ot, tutaj byłby dla niektórych dylemat ;)

Przy okazji,  ten film w HDR to jedna z wizualnie najmocniejszych pozycji  jaką widziałem. Może służyć do testowania ekranów, bo wyciśnie z tv wszystkie soki. :) Nie zdziwię się jak chłopaki @Maciej Koper, @Gmeru zaczną wykorzystywać ten tytuł do testów.  Zdjęcia, kolory, oświetlenie, itd to dla mnie Mistrzostwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty to wytrzasnąłeś? Podobno wydano w Niemczech.

A propos niemieckich wydań to wyszły jeszcze cztery tytuły w 24p: Show Girls, Total Recall (1990), Three Days of Condor i Serpico :) 

 

Obejrzałem wczoraj drugą i trzecią część Resident Evil. 

Druga filmowo chyba najsłabsza z serii ale ... dźwięk z Atmosa wymiata w tej scenie w kościele :) 

 

W dniu 18.11.2020 o 20:40, misfit napisał:

 

Takim właśnie egzotycznym wydawcą był Vision, który na potrzeby polskiego wydania BD sięgnął po mastera telewizyjnego.

Do tego jeszcze 1080@50i

W dniu 19.11.2020 o 09:41, Groszek napisał:

Dopiero co oglądałem film Małgosia i Jaś (Gretel and Hansel, 2020). Aspect ratio 1.55:1, to nie zdarza się często. :) Ot, tutaj byłby dla niektórych dylemat ;)

Przy okazji,  ten film w HDR to jedna z wizualnie najmocniejszych pozycji  jaką widziałem. Może służyć do testowania ekranów, bo wyciśnie z tv wszystkie soki. :) Nie zdziwię się jak chłopaki @Maciej Koper, @Gmeru zaczną wykorzystywać ten tytuł do testów.  Zdjęcia, kolory, oświetlenie, itd to dla mnie Mistrzostwo!

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B08F6RC7YX/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=gretel&qid=1605881584&s=dvd&sr=1-1

 

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71DiaFQZfwL._SL1200_.jpg

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, pmcomp napisał:

Skąd ty to wytrzasnąłeś?

Zapewne z czeluści netu ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Skąd ty to wytrzasnąłeś? Podobno wydano w Niemczech.

Dokładnie. Można łatwo go przegapić, bo wiele o nim nie mówiono.  Ja jednak obserwuję wydania z HDR10+, a Małgosia i Jaś jest akurat  tak wydane. W tym przypadku obraz/klimat/dźwięk/ujęcia/oświetlenie/kadrowanie/kolory są naprawdę genialne jakościowo. A wiele ujęć/obrazów baaardzo trudnych dla ekranu. Sam film ma kontrowersyjne opinie - mi się podobał.

Premiera była kilka dni przed sagą Resident Evil. :)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...