Skocz do zawartości
Gmeru

3 tygodnie przed premierą mamy już PS5 w redakcji HDTVPolska! Sprawdzimy HDMI 2.1, 120Hz i wiele więcej! Macie pytania?

Rekomendowane odpowiedzi

3 tygodnie przed premierą mamy już PS5 w redakcji HDTVPolska! Sprawdzimy HDMI 2.1, 120Hz i wiele więcej! Macie pytania?

19 listopada nastąpi oficjalna premiera PlayStation 5 w Polsce. Jednak już od dziś będziecie mogli czytać na łamach naszego serwisu pierwsze wrażenia związane z najnowszą konsolą od japońskiego producenta. Sprzęt zawitał do naszej redakcji, co oznacza bardzo szczegółowe testy związane nie tylko z aspektami samego grania ale co ważniejsze technologii, współpracy z telewizorami 4K i 8K Ultra HD oraz filmami 4K.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodność HDTVPOLSKA z roku na rok spada przynajmniej w temacie ''GAME''? Polecam ludzi z pasją dla🖱️🖥️arhn.eu

  • Haha 1
  • Zmieszany 9
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo bo nagranie tego unboxingu to było 20h roboty do 5 rano dzisiaj. A to "tylko unboxing". Ja nie jestem pasjonatem. Jedynie zbieram konsole od 30 lat i mam w domu tzw. "retro muzeum" ale nie obnoszę się z tym bo nie mam na to czasu i zajmuję się publicznie nieco inną tematyką pt. telewizory + nowe konsole. Zero pasji ;) Nie znasz mnie a oceniasz. Byś się zdziwił jakimi sprzętami dysponuję patrząc na arhn, którego bardzo lubię bo to taki sam wariat retro z naszego świata. Ale sprzętu i starych gier w tym mnóstwo fabrycznie zapakowanych z lat 90 mam "nieco" więcej tylko jak mówię: nie nagrywam bo nie muszę i nie mam na to czasu. Może kiedyś, na emeryturze. Z całym też szacunkiem do takich osób jak arhn ale co niby kolega miałby sprawdzić w temacie 4K HDMI 2.1 w nowych konsolach itd? Tutaj kolego trzeba aparatury by to zmierzyć. A problemów i tematów jest więcej.

Dzisiaj nagrywałem wywiad 40 minutowy dla Microsoftu z okazji premiery nowych Xboxów - obejrzyj za kilka tygodni, to posłuchasz co to znaczy pasja :)łatwo sobie popierd... ale trudno zrozumieć jak ciężko się pracuje w dobie pandemii. Wyobraź sobie jak np. obecnie przetestować nowe konsole z większością telewizorów? Nie polecam nawet myśleć. A problemów jest duuuuuuuuuuuuuuużo więcej. A jak Cię piecze coś to sobie zaparz herbatę ziołową.

  • Plusik 7
  • Lubię 6
  • Dzięki 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,dobra,wszyscy wiemy,że to green screeny i atrapy :D

Wpadaj do mnie,to porobimy testy graficzne PS5 vs Series X ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że ten unboxing jest bardzo fajny i jako jeden z pierwszych na polskim YT. Wszystko elegancko (i estetycznie 😉) pokazane, omówione. 

Ja naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy krytykują cudza pracę, nie mając pojęcia ile czasu, przygotowań, wyrzeczeń, nerwów nie raz to kosztuje. Ja wiem, że najlepiej pójść z kumplem do baru na piwo (teraz zakazane) lub wywalić się na kanapie po pracy, włączyć na telefonie YT odpalić filmik i kręcić nosem "bo coś źle pokazane/nakręcone/niezrozumiałe".

Ale taki Portal jaki mamy w Polsce i taką ekipę, która poświęca swój czas oraz z pasją i profosejonalizmem omawia dla nas konsumentów/graczy wszystkie interesujące nas kwestie, to naprawdę powinniśmy się szczycić. I nawet tacy Panowie jak Vincent Teoh wspominali że powinniśmy być szczęśliwi, że mamy Maćka i Piotra. 

Ile jeszcze ciekawej publicystyki na portalu przed nami a przed autorami ile pracy to głowa mała! I za to ja jestem mega wdzięczny i z pasją oraz wypiekami nie raz czytam newsy, testy czy fachową publicystykę.

Także Panie i Panowie pielęgnujmy nasze hobby oraz poszerzajmy wiedzę a w tych nerwowych i trudnych czasach również polecam herbatkę ziołową i troszkę dystansu :)

Dzięki Gmeru i pozdrawiam z pięknego Cieszyna!

Edytowane przez Kontra
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru, nie przejmuj się. Czasy ciężkie, ludzie trochę podenerwowani, może Kolega miał słabszy dzień. Zdarza się....

Jak śpiewał Śp .Wojciech Młynarski - "Róbmy swoje!". Więc "rób swoje", bo robisz to dobrze. Czekamy na więcej. Tak trzymaj! :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdybyście dali radę ogarnąć te wszystkie pytania pod tym newsem. Ludzie mają konkretne pytania dotyczące połączenia, kabli, kompatybilności wstecznej, jakości dźwieku itp. W obecnych czasach gdzie okazuje się że sprzęt z HDMI 2.1 nie jest kompatybilny ze standardem HDMI 2.1 i daje czarny ekran, albo TV w 4K@120 daje rozmyty obraz i to wg Sony jest zgodne ze specyfikacją trzeba uważać i dokładnie sprawdzać, bo wielkie korpo dymają użytkowników i nie wszystko działa tak jak reklamują. 

Wiem że to sporo roboty, ale gdzie przeczytamy o tych technicznych aspektach jak nie tu?

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Wszystko samo wyjdzie w praniu.

Świetne podejście. Rozumiem że jak kupisz nowy samochód i w praniu wyjdzie że Ci się nie zmieści do garażu, to po prostu machniesz ręką i kupisz inny garaż/samochód?

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o informację, czy w trybie 1440p 120Hz jest możliwość włączenia HDR, na HDMI 2.0 ? Myślę że jest to bardzo ważna informacja dla osób które posiadają nawet flagowe Telewizory jak np. Samsung Q9FN który nie posiada HDMI 2.1. W poprzedniej generacji na XOX była możliwość uruchomienia tego trybu ( 1440p 120HZ ) ale właśnie bez HDR.  

ps. Materiał z Unboxingu jest po prostu świetny i naprawdę widać włożoną pracę. Pewnym osobą nigdy się nie dogodzi bo zawsze będą krytykować, choćby dla zasady.

Oczywiście same nigdy nie nagrają tak profesjonalnego materiału. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2020 o 08:16, Kontra napisał:

Zacznę od tego, że ten unboxing jest bardzo fajny i jako jeden z pierwszych na polskim YT. Wszystko elegancko (i estetycznie 😉) pokazane, omówione. 

 

Zgadza się.

Podobno nawet myślą o wrzucaniu filmików w 4K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o informację, czy w trybie 1440p 120Hz jest możliwość włączenia HDR, na HDMI 2.0 ? Myślę że jest to bardzo ważna informacja dla osób które posiadają nawet flagowe Telewizory jak np. Samsung Q9FN który nie posiada HDMI 2.1. W poprzedniej generacji na XOX była możliwość uruchomienia tego trybu ( 1440p 120HZ ) ale właśnie bez HDR.  
ps. Materiał z Unboxingu jest po prostu świetny i naprawdę widać włożoną pracę. Pewnym osobą nigdy się nie dogodzi bo zawsze będą krytykować, choćby dla zasady.
Oczywiście same nigdy nie nagrają tak profesjonalnego materiału. 
A mnie by interesowała odpowiedź, na pytanie kolegi Lekki35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2020 o 20:10, Gmeru napisał:

A jak Cię piecze coś to sobie zaparz herbatę ziołową.

Nie ma takiej potrzeby,nie mam parcia na szkło?

 

W dniu 28.10.2020 o 20:10, Gmeru napisał:

Nie znasz mnie a oceniasz

Pisząc słowa-Wiarygodność HDTVPOLSKA z roku na rok spada przynajmniej w temacie ''GAME,nie oceniłem jednej osoby.

 

W dniu 28.10.2020 o 17:36, gangi007 napisał:

 

W dniu 28.10.2020 o 17:36, gangi007 napisał:

 

W dniu 28.10.2020 o 20:10, Gmeru napisał:

Jedynie zbieram konsole od 30 lat i mam w domu tzw. "retro muzeum" ale nie obnoszę się z tym bo nie mam na to czasu i zajmuję się publicznie nieco inną tematyką pt. telewizory + nowe konsole. Zero pasji ;) Nie znasz mnie a oceniasz. Byś się zdziwił jakimi sprzętami dysponuję patrząc na arhn, którego bardzo lubię bo to taki sam wariat retro z naszego świata. Ale sprzętu i starych gier w tym mnóstwo fabrycznie zapakowanych z lat 90 mam "nieco" więcej tylko jak mówię: nie nagrywam bo nie muszę i nie mam na to czasu.

Fajnie było by zobaczyć na forum tą kolekcję konsol.Pasjonat napewno znajdzie czas aby raz na nakiś czas ''COŚ ''dać na forum z lat 90-tych😇

W dniu 28.10.2020 o 20:10, Gmeru napisał:

Dzisiaj nagrywałem wywiad 40 minutowy dla Microsoftu z okazji premiery nowych Xboxów - obejrzyj za kilka tygodni, to posłuchasz co to znaczy pasja

Ludzi z pasją zawsze miło sie słucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Gmeru, wczoraj oglądałem z rodzinką unboxing PS5, hmm... :) Nie widzę tutaj tematu o tym, to Xy mi wybaczą. Wspominałeś o wersji czarnej Digital, chyba miałeś na myśli opakowanie, bo konsola będzie biała ;) Co do Piano Black, to nie wiem, czy zauważyłeś, ale na tej powłoce jest dyskretna folia zabezpieczająca, jest tak dyskretna, że naprawdę jej nie widać, pomacaj i ściągnij, jak jeszcze tego nie zauważyłeś ;) Jak ten kabel HDMI 2.1, warty coś? Działa w 2.1? ...bo nie wiem,  czy wyciągać swój certyfikowany 2.0 ;) Dodatkowo oprócz paneli do wymiany w PS5, również DualSense ma panel, ale nie to białe, tylko to czarne, lekko podważasz paznokciem i można sobie wymienić bez problemu.

Piotrek nagrywaj kolejny filmik z wrażeniami UI, PSStore (ponoć zintegrowany), czy wyświetla w profilach wyboru użytkowników własne avatary, czy tylko te udostępnione przez Sony?

Czekamy na info...

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie wysiliłeś, żeby skorygować treść posta.
Nie widzisz, tematu w którym piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki wszystkim za dobre słowa. Akurat obecny czas mocno nie sprzyja takim testom jak tutaj wszyscy oczekują (potrzeba dużo innych produktów od ręki). Ale postaram się by jednak jak najwięcej zrobić typu podłączyć konsolę do np. wszystkich telewizorów z HDMI 2.1 co właśnie czynię i będę miał info z pierwszej ręki. @VAMET temat jest, przeniosłem tutaj :) Co do kabla w PS5 to już dzisiaj poczytałem wypociony np. na dobrychprogramach (przepraszam ale jak to inaczej nazwać gdy czegoś się nie sprawdza tylko notorycznie przepisuje newsy z neta) i kabel dodawany do zestawu oczywiście działa jak należy ze wszystkim zgodnym ze standardem 2.1 czyli np. 4K@120Hz bo jest bardzo krótki (1.2m) mimo, że sam kabel nie jest w specu ultra high speed. Ale jasnym jest, że będzie pewnie dla większości za krótki więc zakup i tak będzie potrzebny. Więcej o wszystkim będę mógł napisać jak minie embargo a niestety jest ich kilka i nawet kolejne wrażenia pominą kilka ważnych spraw. Jeszcze trochę trzeba poczekać ;)

Co do konsoli to tak, chodzi o karton czarny. Folia dziwiłem się, że jej nie ma ale pewnie za słabo w takim razie popatrzyłem ;) Dzięki za tip!

1 minutę temu, raf7705 napisał:

Nawet się nie wysiliłeś, żeby skorygować treść posta.
Nie widzisz, tematu w którym piszesz?

Spokojnie, to ja przeniosłem post Vameta do tego tematu ;) Bez nerwów!

W dniu 30.10.2020 o 09:11, Bingooo napisał:

Zgadza się.

Podobno nawet myślą o wrzucaniu filmików w 4K ;)

Już idą w 4K na YT i od teraz tylko takie ;) Unbox Xboxa jest piękny i super ostry ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

@Gmeru Dzięki, nie zauważyłem tego tematu! :P ...do kiedy macie embargo na wrzucenie jakiś filmików z testu UI, gier itp.? :) Co do kabelka, to dzięki, zatem zostaje przy swoim HIGH SPEED certyfikowanym ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze dzięki wszystkim za dobre słowa. Akurat obecny czas mocno nie sprzyja takim testom jak tutaj wszyscy oczekują (potrzeba dużo innych produktów od ręki). Ale postaram się by jednak jak najwięcej zrobić typu podłączyć konsolę do np. wszystkich telewizorów z HDMI 2.1 co właśnie czynię i będę miał info z pierwszej ręki. [mention=51039]VAMET[/mention] temat jest, przeniosłem tutaj Co do kabla w PS5 to już dzisiaj poczytałem wypociony np. na dobrychprogramach (przepraszam ale jak to inaczej nazwać gdy czegoś się nie sprawdza tylko notorycznie przepisuje newsy z neta) i kabel dodawany do zestawu oczywiście działa jak należy ze wszystkim zgodnym ze standardem 2.1 czyli np. 4K@120Hz bo jest bardzo krótki (1.2m) mimo, że sam kabel nie jest w specu ultra high speed. Ale jasnym jest, że będzie pewnie dla większości za krótki więc zakup i tak będzie potrzebny. Więcej o wszystkim będę mógł napisać jak minie embargo a niestety jest ich kilka i nawet kolejne wrażenia pominą kilka ważnych spraw. Jeszcze trochę trzeba poczekać Co do konsoli to tak, chodzi o karton czarny. Folia dziwiłem się, że jej nie ma ale pewnie za słabo w takim razie popatrzyłem Dzięki za tip!

Już idą w 4K na YT i od teraz tylko takie Unbox Xboxa jest piękny i super ostry default_wink.png)))

 

Aaaa, to Ty psocisz .

 

Zwracam honor, Vamet.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, raf7705 napisał:

Zwracam honor, Vomet.

dobrze że nie przekręciłeś na "Vomit"  😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

@Gmeru Dzięki, nie zauważyłem tego tematu! :P ...do kiedy macie embargo na wrzucenie jakiś filmików z testu UI, gier itp.? :) Co do kabelka, to dzięki, zatem zostaje przy swoim HIGH SPEED certyfikowanym ;)

Z poważaniem

Najlepsze, że nie mogę napisać do kiedy... ale na pewno przed premierą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmeru napisał:

Już idą w 4K na YT i od teraz tylko takie ;) Unbox Xboxa jest piękny i super ostry ;))))

Wiem,wiem,oglądam od wczoraj na zapętleniu :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

21 godzin temu, Gmeru napisał:

Najlepsze, że nie mogę napisać do kiedy... ale na pewno przed premierą ;)

Dzięki :) Osobiście dla mnie jest niezrozumiałe to całe embargo, jak nikt nie ma nic do ukrycia i sprzęt uważa, że jest OK, to powinno mu zależeć, żeby właśnie jak najwięcej pokazać przyszłym kupcom i zachęcić do tego... Ale mniejsza z tym, poniżej wbrew embargo:

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...