Skocz do zawartości
Gmeru

3 tygodnie przed premierą mamy już PS5 w redakcji HDTVPolska! Sprawdzimy HDMI 2.1, 120Hz i wiele więcej! Macie pytania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

...to co dzisiaj po 13 jakieś recenzje pełne z PS5? Embargo się kończy po 13, ponoć?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ich kilka. Nie ma szans na tematy, które nas tutaj najbardziej interesują ;) Dalej trzeba czekać. Ale już wkrótce pierwsza recenzja gry oraz dual sense bo to on tutaj jest największym przełomem w całym zamieszaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Zawsze mnie ciekawiło, czy jak jakaś redakcja dostaje do testów np. PS5, to czy to jest Wasze na własność, musicie zapłacić, czy odesłać po testach? Jak nie możecie odpowiedzieć, to zrozumiem - w sumie żona mnie pytała, jak oglądaliśmy Wasz unboxing i nie umiałem jej odpowiedzieć :)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

@Gmeru Bardzo ważne pytanie, byłbym wdzięczny za test, mianowicie odpal proszę film z płyty UHD z Dolby Atmos i DTS:X oraz Dolby Vision i sprawdź proszę, czy PS5 przepuszcza te bezstratne formaty audio oraz Dolby Vision.

Sprawdź proszę Netflix i jakiś film, serial z Dolby Atmos i Dolby Vision np. Bright lub Wiedźmin. Odpal proszę YouTube i czy jest HDR i 4K@60 i 8K.

Czy jako Media Player PS5 to porażka? Jeżeli tych formatów nie obsługuje, to biorę Digital albo XSX.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma Dolby Vision z płyt na ps5 ani X już powiedziano nie dawno.

X na pewno obsługuję wszystko audio hd przez passthrough dla płyt.

X na pewno usługuje DV i Atmos w netflix, DV i atmos będzie też a itunes.

No i to tyle na temat pewnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy do póki Sony produkuje jeszcze swoje odtwarzacze Blu-ray / Blu-ray 4K to PS5 nie będzie wszystko odtwarzające. Jaki wówczas by był sens tych odtwarzaczy? :rolleyes:

Dali podstawę odtwarzania BD 4K, pilot i wsio starczy. :D

MS zawsze pod tym względem będzie lepszy, (multimedialnie) oni nie tworzą odtwarzaczy dedykowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Hmm... No ale czy chociaż przepuszcza bez dekodowania na PS5 formaty Dolby Atmos i DTS:X do urządzenia audio (amplituner itp.) i jemu pozostawia zabawę dekodowania tych formatów. Jak wygląda sprawa Netflix Dolby Atmos i chociaż HDR oraz YouTube 4K@60 HDR, chciałbym to wiedzieć przed zakupem, to minimum minimorum wymagań dla odtwarzacza multimedialnego w dzisiejszych czasach.

Gry, to gry, filmy to filmy...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

MS zawsze pod tym względem będzie lepszy, (multimedialnie) oni nie tworzą odtwarzaczy dedykowanych.

Akurat kiedyś było na odwrót - w czasach PS3 to konsola sony uchodziła za lepsze pod względem multimedialnym urządzeniem. Według mnie jednak trochę szkoda - im więcej konsola ma do zaoferowania, tym lepiej.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, VAMET napisał:

Gry, to gry, filmy to filmy...

Konsola to konsola, odtwarzacz multimedialny to odtwarzacz multimedialny, odtwarzacz płyt uhd to odtwarzacz płyt uhd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

PS5 ma ~600GB dostępnego miejsca na dysku wbudowanym i można na nim instalować i odpalać gry zarówno z PS5 jak i z PS4. Jednak można dodatkowo rozszerzyć po USB 10Gbps przez dysk zewnętrzny i tam instalować i odpalać gry z PS4, bo z PS5 tylko i wyłącznie na wbudowanym. Mam olbrzymią cyfrową bibliotekę gier z PS4 Pro i zastanawiam się nad dyskiem zewnętrznym właśnie po USB 10Gbps. Czy ktoś z Was miał może do czynienia z dyskiem zewnętrznym SSD Samsung T7 z transferem 1050/1000MBps?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blogu playstation

Which audio output formats does PS5 support?

PS5 will support the following audio formats:

  • Dolby Digital (max 5.1ch)
  • Dolby Digital Plus (max 7.1ch)
  • Dolby TrueHD (max 7.1ch)
  • DTS (max 5.1ch)
  • DTS-HD High Resolution Audio (max 7.1ch)
  • DTS-HD Master Audio (max 7.1ch)
  • AAC (max 5.1ch)
  • Linear PCM (max 7.1ch)

W PS4 było bitsteam i dtsx atmos działał dla płyt więc tutaj będzie podobnie.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

1 minutę temu, D4r3KS napisał:

Na blogu playstation

Which audio output formats does PS5 support?

PS5 will support the following audio formats:

  • Dolby Digital (max 5.1ch)
  • Dolby Digital Plus (max 7.1ch)
  • Dolby TrueHD (max 7.1ch)
  • DTS (max 5.1ch)
  • DTS-HD High Resolution Audio (max 7.1ch)
  • DTS-HD Master Audio (max 7.1ch)
  • AAC (max 5.1ch)
  • Linear PCM (max 7.1ch)

...tak tylko to potrafi sama PS5 dekodować, ale czy jest możliwość przesłania bezstratnie formatu do amplitunera, żeby on dekodował Dolby Atmos/DTS:X. Poza tym do końca nie jestem pewien, czy Sony pod pojęciem Dolby TrueHD nie wrzuca również Dolby Atmos. Dlatego prosiłem o sprawdzenie, włożyć płytkę z filmem, wybrać Dolby Atmos lub DTS:X i zobaczyć, czy przesyła...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ps4  przesyła wszystkie formaty audio do amplitunera w ps5 na pewno nie będzie inaczej.

PS5 przegrywa z X pod względem obsługiwanych formatów z kretesem.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jak sytuacja z dostępnością PS5 na premierę, a właściwie należałoby postawić pytanie do końca listopada i dalej do nowego roku. Już wiadomo że jedyną formą nabycia konsoli będzie droga online, natomiast jak sieci RTV będą stać z dostępnością, mam na myśli krajowych dystrybutorów konsoli Sony (wielka czwórka RTV), gdyż wydaje mi się że co pewien czas dystrybutorzy będą nas raczyli wrzutką określonej liczby plejaków które w parę godzin rozejdą się jak ciepłe bułeczki i w ten sposób będzie właśnie wyglądać sprzedaż do końca roku, także nie wiem czy czekać do początku grudnia jak rozwinie się sytuacja i ewentualnie postawić na "zieleniaka" lub pecet zważywszy że nie jestem jakimś zagorzałym graczem żebym specjalnie preferował eksklusiwy, tym bardziej że nie każdy musi mi się spodobać natomiast Microsoft za pewien czas też coś pewnie zaplanuje w tym segmencie, nie preferuje również gier w chmurze czy multiplayer online, wyłącznie single player/multiplayer w offline. Inna sprawa że mając dobry telewizor  interesowałoby wyciągnięcie z gier jak najwięcej, formaty HDR premium w grach oraz szeroka multimedialność jak pełne wsparcie HDMI 2.1 (włącznie z kablem) na dzień dobry i tu XBOX zdecydowanie wygrywa, natomiast z drugiej strony korci mnie Spider Man i interaktywny pad Dual Sense. Zastanawia mnie czy w przyszłości architektura gier będzie pozwalała na wykorzystanie żyroskopu jako kierownicy w Gran Turismo a to już byłaby bardzo ciekawa sprawa. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, posiadam telewizor Sony 4K UHD 49XF8505 i przymierzam się do kupna konsoli PS5 lub XBSX, czy gry będą działać w 4K 60kl/s na tym tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2020 o 14:35, D4r3KS napisał:

Na blogu playstation

Which audio output formats does PS5 support?

PS5 will support the following audio formats:

  • Dolby Digital (max 5.1ch)
  • Dolby Digital Plus (max 7.1ch)
  • Dolby TrueHD (max 7.1ch)
  • DTS (max 5.1ch)
  • DTS-HD High Resolution Audio (max 7.1ch)
  • DTS-HD Master Audio (max 7.1ch)
  • AAC (max 5.1ch)
  • Linear PCM (max 7.1ch)

W PS4 było bitsteam i dtsx atmos działał dla płyt więc tutaj będzie podobnie.

Cześć wszystkim. Dzisiaj przyjechało moje PS5 i od razu mam pytania. Nie miałem PS4 więc nie wiem jak się ta ustawiało audio, pamiętam tylko, że tu na forum rozkminialiśmy ustawienia PS3 (podłączanie źródła równolegle po HDMI i optyku, etc). Ale do brzegu. Konfigurując ustawienia audi out, nie znalazłem nigdzie opcji Bitstream, jedynie LineaR PCM. Włączyłem płytkę BD z filmem gdzie ustawiłem audio na DTS HDMA. Moje Onkyo Tx-656 przyjął sygnał jako PCM 7.1, dlatego zmieniłem audi out w PS5 na DTS(Bitstrem) ale to też nic nie zmieniło i nadal sygnał przychodzący to PCM. Czy tak ma być? Pamiętam, że nawet w PS3 udawało mi się "zapalić" na AVR DTS i inne formaty obecne w tamtych latach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, D4r3KS napisał:

Dzięki za info. W PS5 jest nieco inne menu. Nie ma output port. Wybierasz tylko urządznie: avr, tv, soundbar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci sprawdź guzik na padzie options samo ustawienie w opcjach audio nie wystarczy.

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, D4r3KS napisał:

Napisałem ci sprawdź guzik na padzie options samo ustawienie w opcjach audio nie wystarczy.

Prawie mam :) - ten guzik to nie jest już Options, ale jest dostęp do innych menu, gdzie znalazłem settings i zmieniłem na BitStream. Póki co, zapaliłem ikonkę DTS, ale bez MA. Walczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, tak będą.

Za wiele żeście nie pokazali przed premierą.

Oprócz pochwalenia się, że dostaliście konsolę przed premierą.

Lipa.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że dołączony kabel to 2.1? Na LG CX nie wbija mi 4K 120Hz, tylko 60Hz, no chyba, że coś źle robię :) Freesync wyłączony, opcje dot. HDR powłączane, tryb gry... Hm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raf7705 napisał:

Za wiele żeście nie pokazali przed premierą.

Oprócz pochwalenia się, że dostaliście konsolę przed premierą.

Lipa.

 

Jak przeoczyłeś nasze materiały i recenzje o PS5 to zapraszam na główną stronę portalu: https://hdtvpolska.com/tag/ps5/

A tekst o chwaleniu sobie daruj. Dostaliśmy i to nie jedną PS5. I co? Masz z tym jakiś problem? To nasza robota i nie masz pojęcia co z nimi robimy w tym czasie a robiliśmy wiele. Zmień pracę to też będziesz dostawać sprzęt na testy jak tak Cię to kręci :)Zapraszam do współpracy - mam go mnóstwo.

Kolejne rzeczy w drodze ale jak Cię ciśnienie o pytania techniczne na forum to odpowiem: najpierw musiała się odbyć premiera PS5. A jak chcesz coś na szybko to zapraszam na twittera - tam od 3tyg dyskutujemy na różne hot tematy. Nie ma żadnego pośpiechu gdyż wszystko musi być robione dobrze a co ważne: musi być w 100% sprawdzone. Ja przez ostatnie tygodnie sprawdziłem PS5 i XSX z właściwie wszystkimi telewizorami dostępnymi na rynku (ciekawe ile osób na świecie to zrobiło :) ) i przygotowałem kilka ekspertyz. Mimo, że jest pandemia i wszyscy albo siedzą w domu albo chorują. Myślałeś może czy np. ja jestem zdrowy? Na szczęście wiem wszystko ale i nic gdyż w tym czasie wyszło mnóstwo aktualizacji na każdy tv, konsole oraz same gry. Dopiero 2-3tyg po premierze obu konsol można zabrać się za pewne sprawy, które np. mnie nurtują. Często lepiej nie pisać nic niż robić tanią sensację gdy konsol i tak nie ma na rynku a pewna wiedza jest zbędna w tym momencie do publicznej wiadomości.

Godzinę temu, plast napisał:

Jesteście pewni, że dołączony kabel to 2.1? Na LG CX nie wbija mi 4K 120Hz, tylko 60Hz, no chyba, że coś źle robię :) Freesync wyłączony, opcje dot. HDR powłączane, tryb gry... Hm.

Włączyłeś HDMI ULTRA HD color na tym HDMI? Rozumiem, że nie widzisz tego co ja zobaczyłem np. na XH90? I najważniejsze pytanie: włączyłeś jakiś tytuł w 120FPS? Czy tylko chcesz mieć w menu ;) PS5 działa trochę inaczej niż XSX i generalnie w samej grze dokonuje się wyborów. Polecam DIRT 5 na takie testy. Dodatkowo te wszystkie gry nie wymagają żadnego portu HDMI 2.1 gdyż chodzą póki co zazwyczaj w Full HD 120FPS na PS5 (ta konsola w przeciwieństwie do XSX nie obsługuje 1440p i tym bardziej 1440p w 120Hz a to też nie wymaga HDMI 2.1).

image.jpeg

Zdjęcie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...