Skocz do zawartości
Gmeru

3 tygodnie przed premierą mamy już PS5 w redakcji HDTVPolska! Sprawdzimy HDMI 2.1, 120Hz i wiele więcej! Macie pytania?

Rekomendowane odpowiedzi

@Gmeru -> widzę u siebie dokładnie to samo -> czyli z tego wynika, że po prostu  menu PS5 defaultowo jest w 60 Hz i tyle, trzeba to grami zmieniać, wtedy ew. w menu można zobaczyć to magiczne 120 Hz w menu przechodząc do niego podczas włączonej gry :) Czyli wszystko raczej OK. Zasugerowałem się X'em, gdzie w menu normalnie można sobie włączyć 4K/120Hz niezależnie od gry. Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włączyłeś HDMI ULTRA HD color na tym HDMI? Rozumiem, że nie widzisz tego co ja zobaczyłem np. na XH90? I najważniejsze pytanie: włączyłeś jakiś tytuł w 120FPS? Czy tylko chcesz mieć w menu PS5 działa trochę inaczej niż XSX i generalnie w samej grze dokonuje się wyborów. Polecam DIRT 5 na takie testy. Dodatkowo te wszystkie gry nie wymagają żadnego portu HDMI 2.1 gdyż chodzą póki co zazwyczaj w Full HD 120FPS na PS5 (ta konsola w przeciwieństwie do XSX nie obsługuje 1440p i tym bardziej 1440p w 120Hz a to też nie wymaga HDMI 2.1).

image.jpeg.996eee126fcb08756a37282f069dda85.jpeg

EnMcs3IW4AcoEnW?format=jpg%26name=medium&key=3944b6b010e7904452a9161c43e0b5f08ff8bc7f0c6bf22df6efb0978c72d7c1

 

Szanuję twoją pracę. Czytam tylko forum. Na forum widziałem tylko unboxing nowych konsoli. Zerknę na stronę internetową.

I zdrówka życzę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,mógłbyś wrzucić link do tej recenzji PS5,bo u mnie też się coś nie wyświetla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje PS5 jest podłączone pod Onkyo TX-656 i dalej do Samsunga UE65KS700. Jak wchodzę w na PS5 w Informacje o wyjściu wideo, widzę, że obsługiwana Częstotliwość HDR to max 60Hz (YUV422/420). Bez HDR mam też tylko 60Hz. Czy to wina Onkyo, czy TV nie obsługuje 120Hz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, vader_4747 napisał:

Do 4k@120Hz potrzeba hdmi 2.1.

Nie ma czegoś takiego jak kabel "2.1". Liczy się jakość wykonania kabla i jego sprawdzenie. Albo certyfikacja forum HDMI. Mam kabel 7 letni ale krótki i działa nawet więcej bo 8K/60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gmeru napisał:

Nie ma czegoś takiego jak kabel "2.1". Liczy się jakość wykonania kabla i jego sprawdzenie. Albo certyfikacja forum HDMI. Mam kabel 7 letni ale krótki i działa nawet więcej bo 8K/60Hz.

Ale ja nie pisałem o kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, 9000 napisał:

Moje PS5 jest podłączone pod Onkyo TX-656 i dalej do Samsunga UE65KS700. Jak wchodzę w na PS5 w Informacje o wyjściu wideo, widzę, że obsługiwana Częstotliwość HDR to max 60Hz (YUV422/420). Bez HDR mam też tylko 60Hz. Czy to wina Onkyo, czy TV nie obsługuje 120Hz? 

Ten model nie obsługuje 120Hz w Full HD.

Teraz, vader_4747 napisał:

Ale ja nie pisałem o kablu.

Sorry. Jest tak jak napisałeś: do 4K120Hz potrzeba portu HDMI 2.1.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gmeru napisał:

Sorry. Jest tak jak napisałeś: do 4K120Hz potrzeba portu HDMI 2.1.

Luz ;)

 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujące, takie nie za ciekawe 

 

Aż chyba porównam DMC i Call of Duty czy widać różnicę  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vader_4747 napisał:

Do 4k@120Hz potrzeba hdmi 2.1.

Widzę teraz w specyfikacji, że niestety mój TV ma tylko HDMI 2.0 :(. @Gmeru napisał, że TV nie obsłuży nawet FHD@120Hz, mimo, że w SPEC jest napisane: vertical frwq 100/120Hz?

Muszę kupić nowy TV i nowy AVR?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie telewizory z matrycą 120Hz przyjmują taki sygnał z zewnątrz - Twój samsung właśnie niestety nie. Powiem więcej - kiedyś to nawet była reguła i bardzo dużo modeli wykorzystywało 120Hz matryce jedynie do upłynniacza. Natomiast gdyby taki sygnał przyjmował z zewnątrz to przy porcie hdmi 2.0 mógłbyś mieć 120Hz przy niższych rozdzielczościach, a tak nawet to odpada. 

A do 4k@120Hz to tak jak pisałem - potrzebujesz hdmi 2.1. Z zakupem amplitunera bym się jeszcze może wstrzymał przez jakiś czas, bo też są problemy z nowymi modelami jeżeli chodzi o sygnał 4k@120Hz. Był o tym news na forum.

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, vader_4747 napisał:

Nie wszystkie telewizory z matrycą 120Hz przyjmują taki sygnał z zewnątrz - Twój samsung właśnie niestety nie. Inaczej przy porcie hdmi 2.0 mógłbyś mieć 120Hz przy niższych rozdzielczościach, a tak nawet to odpada. 

A do 4k@120Hz to tak jak pisałem - potrzebujesz hdmi 2.1. Z zakupem amplitunera bym się jeszcze może wstrzymał przez jakiś czas, bo też są problemy z nowymi modelami jeżeli chodzi o sygnał 4k@120Hz. Był o tym news na forum.

Czyli max co mogę wydusić z AVR to 4k@60 vide specka ze strony Onyko: HDMI® – 4K / 60Hz / 4:4:4 / UltraHD. TV mimo info o 120Hz po prostu ich nie obsługuje i to nawet w FHD?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, raf7705 napisał:

Nie znalazłem na stronie, nic oprócz unboxingu.

A tak się napaliłem ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, posiadacze ps5, czy ktoś spotkał się z problemem zaniku połączenia wi-fi w ps5? Potrafi całkowicie zerwać połączenie i nie wykrywa żadnego wi-fi do momentu restartu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z takim problemem przez pierwsze 4 dni dosyć intensywnego używania konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test konsoli jako odtwarzacza płyt BD/UHD

https://filmozercy.com/wpis/jak-konsola-playstation-5-wypada-w-roli-odtwarzacza-plyt-4k-uhd-atmos-dts-x?fbclid=IwAR1WbPlFQQewNAnF3gn-O7pG9r93Et7H3l2xyCrf2hbxG7ofFpTyqTFqG4Y

Warto też podkreślić, że ustawienie HDR na Automatyczne w przypadku telewizora, który HDR w istocie obsługuje, sprawia, że HDR10 jest wymuszony w całym menu konsoli i aplikacjach streamingowych, o których więcej za chwilę, jednak podczas odtwarzania płyt z materiałem w SDR tego problemu nie ma i konsola nie wymusza systemu HDR10. Wszystkie informacje dotyczące przekazywanego przez konsolę obrazu znajdziemy w zakładce Ekran i wideo po przejściu do Informacji o wyjściu wideo.

Kolejną bolączką w przypadku streamingowych aplikacji jest problem dotyczący wymuszonego systemu HDR10. Ustawienie automatycznego wykrywania HDR wiąże się na konsoli PlayStation 5 z tym, że HDR wykrywany jest dla wszystkich aplikacji takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy Apple TV. Konsola wymusza na stałe HRD10 bez względu na to, czy odtwarzany jest obraz w SDR, czy HDR. Oznacza to, że gdy chcemy obejrzeć film lub serial z obrazem SDR, to musimy w ustawieniach konsoli wyłączyć automatyczny HDR. Jeśli tego nie zrobimy, to obraz będzie nieco wyblakły. Należy więc pamiętać, aby materiały SDR w streamingowych aplikacjach oglądać wyłącznie z wyłączonym HDRem. Bez wymuszonego systemu HDR konsola dobrze radzi sobie z odtwarzaniem materiałów SDR.

Tragedia.... sony to są partacze masakra dodam  że w ich odtwarzaczach UHD DV trzeba włączyć ręcznie lub wyłączyć inaczej będzie wymuszone dla płyt które go nie posiadają...

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dostępność PS5 na rynku ponoć w drugiej połowie 2021 w formie znanej z listopada na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, czyli wygląda na to że można się spodziewać konsol normalnie dostępnych w sklepach gdzieś w drugim kwartale następnego roku gdzieś na przełomie marca-kwietnia czyli na święta ale... wielkanocne. :D

 

Edit: Pytanie tylko czy w drugim kwartale 2021 będzie się w ogóle jeszcze opłacało nabywać PS5 skoro nie wiadomo czy Sony czasem nie zrobi niespodzianki i po 1,5 roku wypuści wersje PRO. ;)

Edytowane przez FUNBOY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy opcja HDR - włącz gdy jest obsługiwane  - została dodana wraz z dzisiejszym updatem (14.04.2021) ?

To samo dotyczy 120Hz? Tego IMO nie było!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...