Skocz do zawartości
loky

Jaki używany flagowiec za wypalonego oleda?

Rekomendowane odpowiedzi

Stawałem na głowie, żeby nie wypalić tego oleda - jak już jakiś program informacyjny to zawsze na rozszerzonym ekranie żeby nie było widać pasków i innych grafik, ale po 4 latach i tak wypaliły się pasy od napisów w filmach i serialach. Chcę kupić telewizor, na którym pogorszenie jakości będzie możliwe do przełknięcia, dlatego pomyślałem, że upoluję dobry używany egzemplarz flagowca typu ZD9 albo DX900. Na nowy nie mam pieniędzy, nie powiem też żonie, że po 4 latach znowu chcę zapożyczyć rodzinę na telewizor (oled kosztował 2x tyle co dziś 4 lata temu), więc musi być używany za jakieś 5k.

Doradźcie mi proszę ewentualnie innych kandydatów w 65", ewentualnie wytknijcie dziury w logice.

Gdyby ktoś chciał się pozbyć takiego telewizora we  Wrocławiu i okolicach, proszę pisać  pw.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, loky napisał:

Chcę kupić telewizor, na którym pogorszenie jakości będzie możliwe do przełknięcia, dlatego pomyślałem, że upoluję dobry używany egzemplarz flagowca typu ZD9 albo DX900. 

Oba typy bardzo dobre obrazowo. Panasonic mial prostszego smarta wiec szansa, ze nic sie nie bedzie wieszalo wieksza niz w Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, loky napisał:

Stawałem na głowie, żeby nie wypalić tego oleda - jak już jakiś program informacyjny to zawsze na rozszerzonym ekranie żeby nie było widać pasków i innych grafik, ale po 4 latach i tak wypaliły się pasy od napisów w filmach i serialach. Chcę kupić telewizor, na którym pogorszenie jakości będzie możliwe do przełknięcia, dlatego pomyślałem, że upoluję dobry używany egzemplarz flagowca typu ZD9 albo DX900. Na nowy nie mam pieniędzy, nie powiem też żonie, że po 4 latach znowu chcę zapożyczyć rodzinę na telewizor (oled kosztował 2x tyle co dziś 4 lata temu), więc musi być używany za jakieś 5k.

Doradźcie mi proszę ewentualnie innych kandydatów w 65", ewentualnie wytknijcie dziury w logice.

Gdyby ktoś chciał się pozbyć takiego telewizora we  Wrocławiu i okolicach, proszę pisać  pw.

A może nowy Sony XF 9005 za 4697zł oczywiście 65-calowy


https://www.ceneo.pl/60358019;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=EAIaIQobChMIwKmQ0ued6wIVBZ3VCh2KbQ6kEAUYAyABEgJxovD_BwE#tab=click&shop=147423919

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-65xf9005?utm_source=tradedoublerxml&utm_campaign=tradedoubler_xml&utm_medium=affiliate&utm_content=RedBrain+PL&utm_term=Premium_2,5

Edytowane przez mxmxm
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar z ekspozycji. Wow co za promka.
To już lepiej poszukać u nich Samsunga q85r po testach. Cena odrobinę większa a jest dużo lepszy.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariobull napisał:

Towar z ekspozycji. Wow co za promka.
To już lepiej poszukać u nich Samsunga q85r po testach. Cena odrobinę większa a jest dużo lepszy.

Który z ekspozycji ? Ja podałem nowe nie z ekspozycji

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie ma nowego w MM poszedł, rano jeszcze był.

Ale można jeszcze gdzie indziej dostać nowy w dobrych cenach np tu 

 

https://www.x-kom.pl/p/440984-telewizor-60-i-wiekszy-sony-kd-65xf9005.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

lub w Sony sklepie

 

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=telewizor_sony_65_cali_4k_hdr_kd_65xf9005&polecane&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, obczytam sobie wszystkie. Na prawdę myślicie, że jakiekolwiek nowe telewizory za 5 - 6k będą miały podejście do takiego dx900? Pytam poważnie, bo od 3 lat nie interesowałem się głębiej telewizorami i nie wiem co się działo.

Byłem przez kilka dni u rodziny i tam mieli jakiś średni/wyższy model samsuga i przyzwyczajony do oleda miałem duży problem z szarą czernią, napisami w filmach rozświetlającymi kawał ekranu itp. Dlatego myślę, że muszę mieć fald i tyle stref ile się tylko da.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego konkretnego Panasonica w tych pieniądzach, to raczej nic nie ma startu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za propozycje, obczytam sobie wszystkie. Na prawdę myślicie, że jakiekolwiek nowe telewizory za 5 - 6k będą miały podejście do takiego dx900? Pytam poważnie, bo od 3 lat nie interesowałem się głębiej telewizorami i nie wiem co się działo.

Byłem przez kilka dni u rodziny i tam mieli jakiś średni/wyższy model samsuga i przyzwyczajony do oleda miałem duży problem z szarą czernią, napisami w filmach rozświetlającymi kawał ekranu itp. Dlatego myślę, że muszę mieć fald i tyle stref ile się tylko da.

Te co napisałem mają po 480 stref i moim zdaniem, dają radę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, krzysiojaworzno napisał:

Do tego konkretnego Panasonica w tych pieniądzach, to raczej nic nie ma startu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

To prawda. Dziś juz takich lcd jak ZD9 i DX900 sie nie produkuje. Nie opłaca sie to producentom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, raf7705 napisał:

Te co napisałem mają po 480 stref i moim zdaniem, dają radę.

 

Ok, dzięki, to mam 4.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie napalał tak na te strefy, bo to mogą być tylko cyferki, ale na implementację algorytmów wygaszania. Mój ZF9 ma "tylko" 104 strefy a braku czerni raczej mu nikt nie zarzuci. Wiadomo że ZD9 lepszy ale upolować D to chyba graniczy z cudem, a poza tym cena sporo przekroczy budżet.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sensei napisał:

Ja bym się nie napalał tak na te strefy, bo to mogą być tylko cyferki, ale na implementację algorytmów wygaszania. Mój ZF9 ma "tylko" 104 strefy a braku czerni raczej mu nikt nie zarzuci. Wiadomo że ZD9 lepszy ale upolować D to chyba graniczy z cudem, a poza tym cena sporo przekroczy budżet.

Dopisuję zf9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się nie napalał tak na te strefy, bo to mogą być tylko cyferki, ale na implementację algorytmów wygaszania. Mój ZF9 ma "tylko" 104 strefy a braku czerni raczej mu nikt nie zarzuci. Wiadomo że ZD9 lepszy ale upolować D to chyba graniczy z cudem, a poza tym cena sporo przekroczy budżet.
Może i tak...
Nie porównywałem z Sony, ale oba wymienione Samsungi mam w domu i też czerni im nie brakuje, a przy tym jasności w HDR.

Podobny myk zrobił Samsung w tegorocznych modelach, drastycznie obniżył liczbę stref a "niby" poprawił algorytm.
Czas pokaże, czy to mu wyjdzie na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2020 o 11:38, loky napisał:

Stawałem na głowie, żeby nie wypalić tego oleda - jak już jakiś program informacyjny to zawsze na rozszerzonym ekranie żeby nie było widać pasków i innych grafik, ale po 4 latach i tak wypaliły się pasy od napisów w filmach i serialach. Chcę kupić telewizor, na którym pogorszenie jakości będzie możliwe do przełknięcia, dlatego pomyślałem, że upoluję dobry używany egzemplarz flagowca typu ZD9 albo DX900. Na nowy nie mam pieniędzy, nie powiem też żonie, że po 4 latach znowu chcę zapożyczyć rodzinę na telewizor (oled kosztował 2x tyle co dziś 4 lata temu), więc musi być używany za jakieś 5k.

Doradźcie mi proszę ewentualnie innych kandydatów w 65", ewentualnie wytknijcie dziury w logice.

Gdyby ktoś chciał się pozbyć takiego telewizora we  Wrocławiu i okolicach, proszę pisać  pw.

Kup jakiegoś QLEDA od Samsunga... Q9FN i podobne to dobra opcja... Tak samo SONY z górnej półki... Na pewno odradzam jakieś budżetowe modele bo po OLEDZie będzie Ci ciężko zaakceptować obraz, szczególnie czernie...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED się wypalił jednak wcale nie po "50 latach"? No niemożliwe! 😲 Przecież "systemy zabezpieczające" i "tylko pierwsze modele tak miały" oh. 

Najlepiej chyba szukać Samsunga sprzed roku czy dwóch bo miały jeszcze sporą ilość stref w FALD.

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, loky napisał:

Dzięki za propozycje, obczytam sobie wszystkie. Na prawdę myślicie, że jakiekolwiek nowe telewizory za 5 - 6k będą miały podejście do takiego dx900? 

Loky Ty dobrze czujesz - nie maja podejscia, bo dzis nie ma juz prawdziwych faldow. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mariobull napisał:

Tcl x10 to FALD całkiem niezły. Tylko cena powyżej budżetu. No i kąty podobno słabe.

Zdecydowanie za drogi.

Kupiłbym już dziś dx900 z olx za 3700zł, ale sprzedawca cholernie daleko (Kraków). Wbrew pozorom trochę tych telewizorów jest. Nawet tu na forum jest zf9 z Wrocławia, ale kolega @ffallen trochę odpłynął z ceną.

Edytowane przez loky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Loky Ty dobrze czujesz - nie maja podejscia, bo dzis nie ma juz prawdziwych faldow. 

A co dokładnie masz na myśli ? Samsung Q9FN jest prawdziwym faldem ? Chodzi o ilość stref wygaszania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...