Skocz do zawartości
kuba55.97

Tragiczny Banding w OLED, HELP!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Pół roku temu zgłaszałem do LG problem z pojawiającym się Bandingiem przyjęli go mieli wymienic matryce ale się rozmyślili
Minęło pół roku i stan jest tragiczny zdjęcie podczas grania w TLOU na PS4 w które juz nie da się grać bo jest tragedia jak widać.
I teraz LG nie chce go przyjąć co sądzicie? i co radzicie robić walczyć dalej z LG?

na testach youtube pasy są ogromnie widoczne na planszy nawet 50%

Model to: OLED65C7V 

IMG_20200315_201808 (1).jpg

Edytowane przez kuba55.97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kuba55.97 napisał:

Cześć,
Pół roku temu zgłaszałem do LG problem z pojawiającym się Bandingiem przyjęli go mieli wymienic matryce ale się rozmyślili
Minęło pół roku i stan jest tragiczny zdjęcie podczas grania w TLOU na PS4 w które juz nie da się grać bo jest tragedia jak widać.
I teraz LG nie chce go przyjąć co sądzicie? i co radzicie robić walczyć dalej z LG?

na testach youtube pasy są ogromnie widoczne na planszy nawet 50%

Jak to się rozmyślili? Pozwoliłeś im na to? 

Z tego co piszesz to ten TV się nadaje tylko do reklamacji. Podejrzewam że gwarancja Ci się już skończyła bo to jest C7 czyli model z 2017 roku, więc zostaje tylko rękojmia w sklepie (zresztą nawet jak masz jeszcze gwarancję to rękojmia jest lepszą opcją). Reklamuj to, bo skoro problem masz od pół roku to znak, że krótkie kompensacje tego nie wyrównały i raczej nic temu TV nie pomoże. Możesz spróbować puścić długą kompensację z menu TV (odświeżanie pikseli, czy jakoś tak) i zobaczyć, ale wątpię czy to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzieli że jednak nei zostanie wymieniona matryca nie pamiętam dokładnych słów ale brzmiało jak by nie dostali od LG zgody bo to serwis zewnętrzny był. Mówiłem że nie zgadzam się z tym i ma być wymieniona ale że nic nie mogą zrobić i żebym się kontaktował w przyszłości jak się pogorszy.
kupiony w lipcu 2018 więc gwarancja jest.
Kontaktowałem się z LG ale twierdzą że jest wszystko OK i mówią ze nie zostanie nic naprawione. Prosiłem o wskazanie ze to jest CECHA (tak jak twierdzili) w dokumentacji gwarancyjnej lub dokumentacji technicznej oczywiście 10x pytałem to odpowiedź była "ale ja już Panu podałam wszystkie informacje" "nie podam panu takiej informacji" 
Tylko rękojmia osobiście trzeba złożyć nie uśmiecha mi się teraz iść do MediaMarkt xD
Napisałem do nich przez formularz kontaktowy dołączyłem zdjęcia i napisałem że chce aby to zostało załatwione z tytułu rękojmi więc pewnie będą kazali telewizor odesłać.
Tylko boje się że odpala jakieś TVP gdzie pełno kolorów i nie zauważą wady bo normalnie prawie ze nie jest widoczne ale odpalam ciemniejsze treści to jest tragedia jak na zdjęciu i nie uznają.

41% plansza z września 2019

Plansza 50% z Marca 2020 
Tak dla porównania  ale najgozrej to podczas właśnie grania widać, np te początkowe lokacje z RDR2 czy całe The last of us ktore jest dosyć ciemną grą

IMG_20190805_183928.jpg

IMG_20200315_230107.jpg

Edytowane przez kuba55.97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z telewizorem B7 okropny banding, sklep odmówił naprawy/zwrotu pieniędzy. Szykuj się na długa batalie w urzędach, i chodzeniach po sadach. Ja już byłem w inspekcji handlowej, rzecznik praw konsumenta, niby mi przyznali wszyscy racje, ale żeby to wyegzekwować od sklepu to i tak muszę iść ostatecznie złożyć pozew z sądzie cywilnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba, tak nie ma prawa wygladac sprawny tv ! 

Powodzenia Panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero od modelu C9 i wyżej nie ma bandingu. Było już o tym sporo.

 

1 godzinę temu, Brudziszewski napisał:

Mam podobny problem z telewizorem B7 okropny banding, sklep odmówił naprawy/zwrotu pieniędzy. Szykuj się na długa batalie w urzędach, i chodzeniach po sadach. Ja już byłem w inspekcji handlowej, rzecznik praw konsumenta, niby mi przyznali wszyscy racje, ale żeby to wyegzekwować od sklepu to i tak muszę iść ostatecznie złożyć pozew z sądzie cywilnym.

Nie sądzę żebyś wygrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilkukrotnie to odświeżanie pixeli i lepiej to wygląda ale ciekawe na jak dlugo 😕 Mimo wszystko kontaktuje się z MediaMarkt i rzecznikiem praw konsumenta będę informowałjak poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, wydłuż czas pisania czy edycji posta bo tu sie pisać nie daje !!!

 

Jeszcze raz cały wpis:

 

Nie sądzę żebyś wygrał. Banding pojawia się w promilach promili całkowitego czasu filmów, które oglądałem.

Przykład: banding na 5 sek w filmie 2 godz który ma 7200 sek. To jest 0,07 % czasu. A banding pojawia się w jednym na powiedzmy 30 filmów.  Tj. 0,002%.

Słabo to widzę. Masz rację ale przegrasz. Sąd weźmie Cie za freaka, który się czepia. Tym bardziej, że nigdzie w specyfikacji telewizora nie ma ani słowa o tym, że nie ma bandingu.

Masz tylko jedną szansę: jesli udowodnisz, że producent zapewnił cię w specyfikacji, że telewizor obsługuje 10-o bitowy sygnał. Ale ... cokolwiek to znaczy. Producent stwierdzi, że telewizor przyjmuje takie sygnały. A że matryca źle je wyświetla ??? Who cares!

1766257102c5c3dd8f.jpg

 

Mój OLED w sypialni ma banding. Mój projektor JVC obsługujący sygnały 4K też ma banding. Ale do sądu nie biegnę ;) . Jak zyć ??? 

:) 

 

BTW na 10-o bitowej obróbce na matrycy jak się uprzesz to też zobaczysz banding. Bo taka jest jego natura. Cyfra.

8-bit-gradient-8-bit-gradient-dithered-2

 

https://youtu.be/dS3CN1YC_Ew

 

Kupiłeś ZŁY telewizor.

BTW TO CO POKAZUJESZ NA ZDJĘCIACH TO NIE JEST BANDING !!!

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to co pół roku temu mi nie przeszkadzało było tak jak pisałeś ze pojawiał się na kilka sekund na film. A teraz przechodze 30minutowy level w grze i banding jest widoczny przez 29minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kuba55.97 napisał:

Cześć,
Pół roku temu zgłaszałem do LG problem z pojawiającym się Bandingiem przyjęli go mieli wymienic matryce ale się rozmyślili
Minęło pół roku i stan jest tragiczny zdjęcie podczas grania w TLOU na PS4 w które juz nie da się grać bo jest tragedia jak widać.
I teraz LG nie chce go przyjąć co sądzicie? i co radzicie robić walczyć dalej z LG?

na testach youtube pasy są ogromnie widoczne na planszy nawet 50%

Model to: OLED65C7V 

IMG_20200315_201808 (1).jpg

 

 

BTW TO CO POKAZUJESZ NA ZDJĘCIACH TO NIE JEST BANDING !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmcomp napisał:

 

 

BTW TO CO POKAZUJESZ NA ZDJĘCIACH TO NIE JEST BANDING !!!

To co to jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnieta matryca. Z tym możesz wygrać. Az się dziwię, że LG nie dało matrycy do wymiany. Jeszcze takiego gówna nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę się z rękojmą użerał teraz pewnie minie z miesiąc bo to sklepy pozymkane serwisy pewnie też eh....
Tylko jak pisałem nie wiem oglądam sobie serial dla przykładu Better Call Saul widać ten banding przez kilka sekund a serial jest jasny, ciemniejsze seriale a najczesciej gry to jest tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest banding. Banding to to co pokazałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kuba55.97 napisał:

Media markt odpisal ze przyjmuje zgloszenie i w ciagu 14 dni roboczych przyślą serwisanta

Poczytaj sobie ten wątek:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/51294-reklamacja-jak-się-za-to-zabrać-prawidłowo-lg65b7v/

lepiej żebyś rękojmię zgłosił na piśmie do sklepu. Oni i tak przyjadą go zabrać od Ciebie.

Zgłaszanie przez maila, www czy telefonicznie rodzi później różne dziwne problemy natury biurokratycznej. A że będą Cię chcieli wydymać (bo raz już serwis to zrobił), to lepiej żebyś wszystko miał na piśmie, zgodnie z ustawą, bo tak jak kolega @Brudziszewski napisał sprawa może się skończyć w sądzie. 

Poczytaj sobie jeszcze to dokładnie, ze zrozumieniem i postępuj tak jak tam napisali:

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

13 godzin temu, pmcomp napisał:

To nie jest banding. Banding to to co pokazałem.

Masz rację, ale tylko częściową. To o czym tu rozmawiamy nazywa się potocznie bandingiem dla oledów na planszach bliskich czerni. Wpisz w google: OLED banding. Dostaniesz same wyniki zjawiska które pokazał kolega @kuba55.97 a nie to co Ty wkleiłeś.

@kuba55.97 

Jeszcze jedna sprawa. Każda reklamacja jest inna. Nie sugeruj się problemami kolegi @Brudziszewski, bo jego przypadek jest skomplikowany: kupił TV z outletu i w takich przypadkach rękojmia obowiązuje w ograniczonym zakresie, albo nawet jej nie ma. Dlatego on teraz ma takie problemy. Twój przypadek jest prostszy. TV jest jeszcze w okresie trwania rękojmi, kupiłeś normalnie w MediaMarkt. Zgłaszasz do nich normalną reklamację z tytułu rękojmi i czekasz.  W piśmie reklamacyjnym napisz jaka była historia, że zgłaszałeś to już raz na gwarancji i twoja reklamacja została odrzucona. Jak masz jakieś dowody tamtej reklamacji z jej wynikiem, to wydrukuj to i dołącz to do obecnego pisma. Ja bym na Twoim miejscu zażądał odstąpienia od umowy, czyli zwrot gotówki, bo reklamujesz ponownie tą samą wadę, która w dodatku się pogorszyła. Nie jestem pewien czy to się uda, bo pierwsze zgłoszenie było z tytułu gwarancji i nie wiem jak to prawnie jest traktowane, ale możesz spróbować. W najgorszym przypadku dostaniesz nowy TV bo matryc do modeli 2017 na bank już nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, efel napisał:

 

Masz rację, ale tylko częściową. To o czym tu rozmawiamy nazywa się potocznie bandingiem dla oledów na planszach bliskich czerni. Wpisz w google: OLED banding. Dostaniesz same wyniki zjawiska które pokazał kolega @kuba55.97 a nie to co Ty wkleiłeś.

Wpisz w google ... to się nazywa wiedza ???

Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, pmcomp napisał:

Wpisz w google ... to się nazywa wiedza ???

Gratuluję.

To się nazywa umiejętność porozumiewania się z innymi.

Piszesz na forum o zjawisku, które Ty rozumiesz jednoznacznie, bo kiedyś oznaczało coś innego, ale od pewnego czasu uzyskało drugie znaczenie, które teraz jest popularniejsze i potocznie rozumiane przez większość ludzi zupełnie inaczej. Dowodem tego że drugie znaczenie jest bardziej popularne są wyniki wyszukiwania. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, efel napisał:

To się nazywa umiejętność porozumiewania się z innymi.

Piszesz na forum o zjawisku, które Ty rozumiesz jednoznacznie, bo kiedyś oznaczało coś innego, ale od pewnego czasu uzyskało drugie znaczenie, które teraz jest popularniejsze i potocznie rozumiane przez większość ludzi zupełnie inaczej. Dowodem tego że drugie znaczenie jest bardziej popularne są wyniki wyszukiwania. 

Dokładnie tak, to jest dla nas banding, a to co Kolega @pmcomp opisał to ogólnie posteryzacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma najlepszy serwis. Wymienią bez problemu matrycę. OLED genialny do gier.  Nie wypala się...

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Banding_koloru

 

Poszukałem w necie. To co Wy nazywacie bandingiem w necie nazywają vertical banding. Ot taka małą różnica.

Np. https://www.avforums.com/threads/b7-vertical-banding-lg-won’t-repair.2212672/

https://www.avforums.com/threads/vertical-banding-on-lg-c8-oled-oled55c8.2202304/

 

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pmcomp napisał:

Poczytajcie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Banding_koloru

 

Poszukałem w necie. To co Wy nazywacie bandingiem w necie nazywają vertical banding. Ot taka małą różnica.

Np. https://www.avforums.com/threads/b7-vertical-banding-lg-won’t-repair.2212672/

https://www.avforums.com/threads/vertical-banding-on-lg-c8-oled-oled55c8.2202304/

 

 

Czyli podsumowując:

Banding koloru - w skrócie "banding koloru"

Vertical banding - w skrócie "banding"

 

:)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, chmiel2k napisał:

 

Czyli podsumowując:

Banding koloru - w skrócie "banding koloru"

Vertical banding - w skrócie "banding"

 

:)

Nie.

Colour banding i vertical banding.

Jak ktos powie banding to jak w tym wątku nie wiadomo o co chodzi. Dlatego moja pierwsza odpowiedź dotyczyła bandingu koloru.

 

To tak jak byś powiedział: 

pogoda (dla dobrej pogody)

i kiepska pogoda (dla złej pogody).

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na to jest proste wytlumaczenie - band  oznacza min. pasek, czyli vertical banding daje  - pionowe paskowanie

ale band oznacza rowniez opaske/obrecz/wstege czyli colour banding to takie barwne wstegowanie/okregowanie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...