Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Testy nowego wcielenia tsMuxer wypadły bardzo pomyślnie :)

Zrobiony pierwszy custom, czyli film UHD z Dolby Vision jako struktura BD (nie mkv) z obsługą dodanych ścieżek audio i napisów PL.

Bez menu i dodatków oczywiście (do tego służą drogie i skomplikowane kombajny typu Scenarist).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli to: https://www.videohelp.com/software/TSM2UHD ?

Możesz opisac krótko procedurę krok po kroku? Przydałoby sie powywalać dodatki i wszelkie niepotrzebne ścieżki dźwiękowe, nie ruszając streamu video.

 

Bardzo nie podoba mi sie to: as its maximum bitrate could exceed that of a BD-50 or BD-25 disc.

Czy to oznacza, że musze zmniejszyć bitrate?

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa ... po prostu nowa wersja. Zaraz sprawdzę jak chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Masz na mysli to: https://www.videohelp.com/software/TSM2UHD ?

Możesz opisac krótko procedurę krok po kroku? Przydałoby sie powywalać dodatki i wszelkie niepotrzebne ścieżki dźwiękowe, nie ruszając streamu video.

 

Bardzo nie podoba mi sie to: as its maximum bitrate could exceed that of a BD-50 or BD-25 disc.

Czy to oznacza, że musze zmniejszyć bitrate?

 

Albo w przypadku kopii na płycie, użyć nośników o większej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

Aaaaa ... po prostu nowa wersja. Zaraz sprawdzę jak chodzi.

Nie do końca nowa wersja - jest nowy autor, który przejął za zezwoleniem projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóbowałem zrobić jedno wydanie. W opcjach tsMUxa usunąłem zbędne ścieżki i napisy. Zmuxowałem i ... doopa.

Niby struktura jest OK, ok. 6GB mniej ale ... na eGreat A5 obraz przepołowiony i poszatkowany. Na OPPO wizualnie OK ale bez HDR.

Czyli doopa blada. Co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przeskanować folder za pomocą BDInfo i pokazać wynik wtedy będzie wiadomo co siedzi w plikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi to co zwykle. Czesc z obrazem, czesci ze sciezka dzwiekowa i czesci z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

Spóbowałem zrobić jedno wydanie. W opcjach tsMUxa usunąłem zbędne ścieżki i napisy. Zmuxowałem i ... doopa.

Niby struktura jest OK, ok. 6GB mniej ale ... na eGreat A5 obraz przepołowiony i poszatkowany. Na OPPO wizualnie OK ale bez HDR.

Czyli doopa blada. Co robię źle?

Jaki film i który mpls?

Użyłeś tsmuxer w wersji 32 czy 64 bit?

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disc Title: The Jungle Book - Ultra HD™
Disc Label: The.Jungle.Book.2016.UHD.BluRay.2160p.HEVC.Atmos.TrueHD7.1-CHDBits
Disc Size: 65,306,325,443 bytes
Protection: AACS2
Playlist: 00800.MPLS
Size: 63,230,459,904 bytes
Length: 1:45:54.306
Total Bitrate: 79.61 Mbps

Video: MPEG-H HEVC Video / 63822 kbps / 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020

Audio: English / Dolby TrueHD/Atmos Audio / 7.1 / 48 kHz / 5185 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -27dB)
Audio: English / Dolby Digital Audio / 2.0 / 48 kHz / 320 kbps / DN -27dB
Audio: French / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -27dB
Audio: French / Dolby Digital Plus Audio / 7.1 / 48 kHz / 1024 kbps / DN -27dB (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 576 kbps / DN -27dB)
Audio: Spanish / Dolby Digital Plus Audio / 7.1 / 48 kHz / 1024 kbps / DN -27dB (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 576 kbps / DN -27dB)
Audio: German / Dolby Digital Plus Audio / 7.1 / 48 kHz / 1024 kbps / DN -27dB (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 576 kbps / DN -27dB)
Audio: Italian / Dolby Digital Plus Audio / 7.1 / 48 kHz / 1024 kbps / DN -27dB (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 576 kbps / DN -27dB)

Subtitle: English / 31.998 kbps
Subtitle: French / 24.632 kbps
Subtitle: French / 22.382 kbps
Subtitle: Spanish / 23.843 kbps
Subtitle: German / 26.549 kbps
Subtitle: Italian / 24.276 kbps
Subtitle: Norwegian / 23.583 kbps
Subtitle: Swedish / 21.176 kbps
Subtitle: French / 0.409 kbps
Subtitle: French / 0.092 kbps
Subtitle: Spanish / 0.107 kbps
Subtitle: German / 0.071 kbps
Subtitle: Italian / 0.108 kbps

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2020 o 01:14, pmcomp napisał:

Spóbowałem zrobić jedno wydanie. W opcjach tsMUxa usunąłem zbędne ścieżki i napisy. Zmuxowałem i ... doopa.

Niby struktura jest OK, ok. 6GB mniej ale ... na eGreat A5 obraz przepołowiony i poszatkowany. Na OPPO wizualnie OK ale bez HDR.

Czyli doopa blada. Co robię źle?

Zauważyłem pierwsze błędy...

Nowsza wersja (2020-01-28) nie radzi sobie z Terminator Dark Fate - po zmuksowaniu oppo twierdzi, że nie może odczytać płyty i sugeruje, że może włożyłem ją do góry nogami ;)

Co ciekawe, wersja z 23 stycznia zmuksowała ten sam film poprawnie, tylko zasygnalizował jakiś błąd na samym końcu, który jedna nie miał wpływu na wynik.

W dniu 27.01.2020 o 12:44, pmcomp napisał:

Jungle Book. Win32. mpls 800.

Hmm, ale to HDR10...Takie remuksy od dawna robi DVDFab. Niestety z DV miał problemy

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminator 2 po zremuxowaniu traci HDR. Najnowsza wersja z lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pmcomp napisał:

Terminator 2 po zremuxowaniu traci HDR. Najnowsza wersja z lutego.

Rozumiem eksperymenty z tsmuxer, jeśli chcesz zachować DV - czy masz tego terminatora w DV?

Bo jeśli nie, to radzę użyć mkvtoolnix - będą mniejsze pliki i ogólnie wygodniejsza sprawa, gdy wystarcza HDR10.

Wracając do Terminatora 2...

1. Jakiej wersji użyłeś? W lutym wyszły już 3 :) 

2. Co oznacza, że nie masz HDR? Traci znacznik, czy nie widać efektu HDR? Wyblakłe kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem na powyższe pytania... ;)

1. wersja z 6 lutego

2. i brak znacznika, i zwalone kolory

Co ciekawe, ta sama wersja tsmuxer bez problemu remuxuje Terminator Dark Fate z Dolby Vision :)

I w sumie tak mogłoby zostać (o ile nie wyjdą inne babole), do tylko do DV tsmuxer wydaje się być użyteczny. Wszystko inne ogarnia mkv.

No, może poza wydaniami seamless branching, gdzie niezbędne są profesjonalne i mało dostępne finansowo narzędzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, na mój gust traci flagę bo przełączenie ręcznie na HDR robi dobry obraz.

To jeden przypadek na ok. 150, które dotychczas zrobiłem. Właśnie remuxuję moją całą kolekcję, zajmuje to od cholery czasu. I teraz sprawdzam każdy remux. Ale zaoszczędzam gigabajty :) .

Nie chcę korzystać z kontenera mkv ponieważ mam podejrzenia, że te narzędzia zmniejszają bitrate. Dlatego cała moja kolekcja BD to wyjęte m2ts-y, a BD-UHD zremuxowane obrazy. Wolę oryginalne, nieruszane streamy. Wszystko bez dodatków z podstawowymi ściezkami dźwiękowymi. Jedynie obrazy koncertów muzycznych trzymam w całości.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Tak jest, na mój gust traci flagę bo przełączenie ręcznie na HDR robi dobry obraz.

To jeden przypadek na ok. 150, które dotychczas zrobiłem. Właśnie remuxuję moją całą kolekcję, zajmuje to od cholery czasu. I teraz sprawdzam każdy remux. Ale zaoszczędzam gigabajty :) .

Nie chcę korzystać z kontenera mkv ponieważ mam podejrzenia, że te narzędzia zmniejszają bitrate. Dlatego cała moja kolekcja BD to wyjęte m2ts-y, a BD-UHD zremuxowane obrazy. Wolę oryginalne, nieruszane streamy. Wszystko bez dodatków z podstawowymi ściezkami dźwiękowymi. Jedynie obrazy koncertów muzycznych trzymam w całości.

Podziwiam odwagę... Wykonujesz sporą pracę na wersjach beta, w których co kilka dni wyłapywane są błędy. Mam nadzieję, że jednak ci się uda :)

Kiedyś też tak myślałem, że struktura BD jest lepsza, ale to fałszywy trop. Kiedyś zaletą takiej struktury była pewna przewaga kompatybilności - np. PS3 nie czytał mkv.

Teraz nie ma to znaczenia. Wadą BD jest większy rozmiar ale tylko wynikający z organizacji przechowywania informacji. Zawartość jest identyczna.

Jak dobrze napisałeś, mkv to kontener, w który możesz włożyć oryginalne lub skompresowane ścieżki. Podobnie zresztą, jak w m2ts, wykorzystane w BD.

Ani tsmuxer, ani mkvtoolnix, czy eac3to nie kompresują. Do tego są inne, specjalizowane programy.

W szczególności nieskompresowany remux filmu BD możesz włożyć do kontenera mkv i potem wykonać proces odwrotny - otrzymasz tą samą zawartość :)

Proces zajmie pojedyncze minuty własnie dlatego, że nie masz kompresji, tylko kopiowanie + modyfikację struktury 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkv to kontener najlepiej porównać to do kompresji rar lub zip czy zmieniają one zawartość?nie, pakują one zawartość nic więcej, która potem w locie jest rozpakowywana i odtwarzana.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontener mkv nie obsługuje DOLBY VISION. Pozostaje mp4 i ts.

Warto wiedzieć, że wywalenie DOLBY ATMOS z pliku 15 GB zrobiło plik 7 GB bez straty jakości video.

Jeżeli przełączenie SDR na wymuszone HDR się podoba to proponuję tryb vivid. To coś między SDR a HDR dla amatorów

 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, UHD fan napisał:

Kontener mkv nie obsługuje DOLBY VISION. Pozostaje mp4 i ts.

Warto wiedzieć, że wywalenie DOLBY ATMOS z pliku 15 GB zrobiło plik 7 GB bez straty jakości video.. 

MP4 to jakaś proteza teraz. Coś poza kompem potrafi to odtworzyć? Oppo na pewno nie potrafi.

Nie widziałem jeszcze tak dużej ścieżki Atmos. Możesz napisać, z jakiego materiału jest konkretnie?

Poza tym zupełnie zrozumiałe jest nieumieszczanie "gęstego" audio w tak silnie kompresowanym video. Zwykle 3 lub 4 GB audio stanowią poniżej 10% wielkości video.

3 godziny temu, D4r3KS napisał:

mkv to kontener najlepiej porównać to do kompresji rar lub zip czy zmieniają one zawartość?nie, pakują one zawartość nic więcej, która potem w locie jest rozpakowywana i odtwarzana.

Złe porównanie - to "opakowanie", logiczne "poukładanie" ścieżek i innych informacji (rozdziały, okładka)

Inne popularne kontenery to TS, AVI, MOV, MP4, VOB (DVD)

MKV czy inaczej Matroska to standard open source, stąd jego elastyczność i niezwykła popularność.

W kontenerze może być materiał dowolnej jakości, to już domena zupełnie innych programów do kompresji.

Natomiast to samo (tej samej jakości i wielkości) audio i wideo w każdym kontenerze pozostaje identyczne, tylko zmienny jest sam rozmiar całego opakowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eleonor napisał:

MP4 z Dolby Vision + DTS.HD MA otwiera bez problemu tv LG C8 ,C9 ...

OK, pewnie jest tak jak mówisz :)

Pominąłem natywne odtwarzanie przez telewizory, ponieważ nie jestem zwolennikiem tego typu połączenia.

Dla mnie telewizor jest monitorem, do którego podłączamy urządzenie odtwarzające.

Do tej pory było to oczywiste, bo np bezpośrednie odtwarzanie eliminowało "gęste" formaty audio. Teraz jest niby EARC. Niby.... ;)

Również obsługa napisów (formaty, kodowanie) zwykle kulała na tych bieda odtwarzaczach w tv, ale może to też się zmieniło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...