Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Także jestem zwolennikiem zewnętrznych playerów - mam klona Oppo , Dune HD Solo 4k - ten już niestety leży sobie w kartonie

Na Oled LG nie widzę wielkich różnic , napisy za to są o wiele lepsze niż na klonie Oppo 

Z napisami ,kodowaniem żadnych problemów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Na Oled LG nie widzę wielkich różnic , napisy za to są o wiele lepsze niż na klonie Oppo 

na czym polega dużo lepsza jakość napisów na tv?

W dniu 7.02.2020 o 09:38, pmcomp napisał:

Tak jest, na mój gust traci flagę bo przełączenie ręcznie na HDR robi dobry obraz.

To jeden przypadek na ok. 150, które dotychczas zrobiłem.

Problem zgłoszony i rozwiązany :)

Na PW podsyłam pliczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barnaba napisał:

na czym polega dużo lepsza jakość napisów na tv?

Ładniejsza czcionka, pozycja napisów , szary nie bije po oczach

W Oppo w HDR szukałem , ustawiałem i chyba padło na niebieską ... trochę dziwnie

 

Ale i tak najlepiej było w Dune HD Solo 4K gdyż można było zapodać własną czcionkę - wtedy było idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eleonor napisał:

Ładniejsza czcionka, pozycja napisów , szary nie bije po oczach

W Oppo w HDR szukałem , ustawiałem i chyba padło na niebieską ... trochę dziwnie

 

Ale i tak najlepiej było w Dune HD Solo 4K gdyż można było zapodać własną czcionkę - wtedy było idealnie

Hmm, ładniejsza? ma być jednocześnie czytelna i jak najmniej absorbująca ;) Przerabiałem to kiedyś (z 10 lat temu), jak miałem "zajawkę" na ładne czcionki.

Zresztą dotyczy to SRT, a ja preferuję czcionki PGS. Odczytuje je?

Oppo (klon) bez problemu ustawia pozycje, kolor i rozmiar napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MP4 z Dolby Vision + DTS.HD MA otwiera bez problemu tv LG C8 ,C9 ...
I TV wykrywa DV?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sk_uter napisał:

I TV wykrywa DV?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Tak wykrywa 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo to super, ciekawe czy Sony też. Masz jakąś próbkę to sprawdzę u siebie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenie nie ma znaczenia, ale trzeba mieć na uwadze że istnieją dwa formaty plików DV z pojedynczą warstwą i podwójną oryginalną.

Te z pojedynczą wymagają konwersji oryginalnego źródła a pliki takie można odtwarzać np na apple tv 4k, shield tv, natomiast te oryginalne z podwójną odtworzymy tylko na oppo/cxuhd/klonie oppo no i bezpośrednio na tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, D4r3KS napisał:

Rozszerzenie nie ma znaczenia, ale trzeba mieć na uwadze że istnieją dwa formaty plików DV z pojedynczą warstwą i podwójną oryginalną.

Te z pojedynczą wymagają konwersji oryginalnego źródła a pliki takie można odtwarzać np na apple tv 4k, shield tv, natomiast te oryginalne z podwójną odtworzymy tylko na oppo/cxuhd/klonie oppo no i bezpośrednio na tv.

DV jest na pewno z podwójna warstwa, dlatego jak czytałem jest problem z kodowaniem DV w mkv. Jesteś pewnien, ze jest DV z pojedyncza warstwa? Z pojedyncza warstwa jest na pewno HDR10+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, D4r3KS napisał:

Rozszerzenie nie ma znaczenia, ale trzeba mieć na uwadze że istnieją dwa formaty plików DV z pojedynczą warstwą i podwójną oryginalną.

Te z pojedynczą wymagają konwersji oryginalnego źródła a pliki takie można odtwarzać np na apple tv 4k, shield tv, natomiast te oryginalne z podwójną odtworzymy tylko na oppo/cxuhd/klonie oppo no i bezpośrednio na tv.

 

26 minut temu, Nygus napisał:

DV jest na pewno z podwójna warstwa

możecie mnie panowie oświecić, co oznacza pojęcie "pojedyncza" i "podwójna warstwa" w Dolby Vision?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że są dwa pliki video np :

 

 

Container                                : MP4
File size                                : 66.7 GiB
Overall bit rate                         : 55.8 Mb/s
Duration                                 : 2 h 50 min
Frame rate                               : 23.976 (24000/1001) FPS

Video 1:
Format                                   : HEVC
Bit rate                                 : 41.5 Mb/s
Width                                    : 3 840 pixels
Height                                   : 2 160 pixels

Video 2:
Format                                   : HEVC with Dolby Vision
Bit rate                                 : 6 787 kb/s
Width                                    : 1 920 pixels
Height                                   : 1 080 pixels

Audio:
Format                                   : DTS:X
Bit rate                                 : 7 493 kb/s
Channel(s)                               : 8 channels
Sampling rate                            : 48.0 kHz
Bit depth                                : 24 bits
Language:                                : English

 
Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Barnaba napisał:

 

możecie mnie panowie oświecić, co oznacza pojęcie "pojedyncza" i "podwójna warstwa" w Dolby Vision?

Z tego co czytałem jeśli chodzi o dane DV; dane wideo to jest jedna warstwa o rozdzielczości 4K 3840x2180, natomiast informacje DV są w drugiej „warstwie” o rozdzielczości 1920x1080 razem jest to zakodowane z 12 bit na piksel. Jeśli chodzi o HDR+ to wszystkie dane są zakodowane w jednej warstwie, czyli dynamiczne dane HDR sa zaszyte razem z głównymi informacjami wideo.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nygus napisał:

Z tego co czytałem jeśli chodzi o dane DV; dane wideo to jest jedna warstwa o rozdzielczości 4K 3840x2180, natomiast informacje DV są w drugiej „warstwie” o rozdzielczości 1920x1080 razem jest to zakodowane z 12 bit na piksel. Jeśli chodzi o HDR+ to wszystkie dane są zakodowane w jednej warstwie, czyli dynamiczne dane HDR sa zaszyte razem z głównymi informacjami wideo.

Nie o HDR+ pytałem, tylko o 2 warianty DV, o których pisaliście. Pytam, bo znam tylko jeden., zakodowany jako 2 strumienie (ścieżki) wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Barnaba napisał:

Pytam, bo znam tylko jeden., zakodowany jako 2 strumienie (ścieżki) wideo.

DV na płytach UHD BD tylko w takiej postaci występuje.

Jeszcze są MEL (Minimal Enhancement Layer - czyt. tylko dynamiczne metadane) i FEL (Full Enhancement Layer) np.

Matrix - MEL:

MPEG-H HEVC Video       48844 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / HDR / BT.2020 / 
* MPEG-H HEVC Video     66 kbps             1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020 / 

 

Szeregowiec Ryan - FEL

MPEG-H HEVC Video       52120 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / HDR / BT.2020 / 
* MPEG-H HEVC Video     5798 kbps           1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020 / 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Barnaba napisał:

Nie o HDR+ pytałem, tylko o 2 warianty DV, o których pisaliście. Pytam, bo znam tylko jeden., zakodowany jako 2 strumienie (ścieżki) wideo.

Tez znam tylko jeden rodzaj/wariant DV, dlatego się pytałem D4r3KS, czy na pewno chodziło mu o DV.

DV jest kodowany na dwóch warsztatach, jako całość. HDR10+ jest kodowany w jednej warstwie wideo.

??? Nie wiem co to jest DV w jednej warstwie...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google > dvdfab dolby vision single layer

single layer nadaje też iMovies od Apple  

https://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-vision/dolby-vision-profiles-levels.pdf

GF12HeY.png

ZYxWhvP.png

 

Jak ktoś potrzebuje dowiedzieć się więcej to tutaj:

https://makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=18602&sid=77cc941a0c08aa4495d72e9038ea9c4a&start=1110

https://forum.mrmc.tv/viewtopic.php?f=15&t=4171&sid=193ccd33e866b8a5c8f9c7acc2989651

https://forums.plex.tv/t/dolby-vision-works/228361

Na shield tv mrmc i plex, mx player chyba też ale z dodatkowymi kodekami powinny dać radę z single layer, na apple tv 4k infuse, mrmc i plex.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, D4r3KS napisał:

google > dvdfab dolby vision single layer

single layer nadaje też iMovies od Apple  

https://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-vision/dolby-vision-profiles-levels.pdf

GF12HeY.png

ZYxWhvP.png

 

Jak ktoś potrzebuje dowiedzieć się więcej to tutaj:

https://makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=18602&sid=77cc941a0c08aa4495d72e9038ea9c4a&start=1110

https://forum.mrmc.tv/viewtopic.php?f=15&t=4171&sid=193ccd33e866b8a5c8f9c7acc2989651

https://forums.plex.tv/t/dolby-vision-works/228361

Na shield tv mrmc i plex, mx player chyba też ale z dodatkowymi kodekami powinny dać radę z single layer, na apple tv 4k infuse, mrmc i plex.

Ciekawe... czyli jednak jest coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna warstwa to HDR  10. Druga to DOLBY VISION. Jeżeli player dowie się od TV, że DV nie przyjmie to wtedy wysyła HDR 10. Proste jak budowa cepa.

Sheld 2019 Pro nie odtwarza plików z DOLBY VISION. Jeżeli nie ma warstwy HDR 10 to nic nie zobaczymy.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shield tv odtworzy dolby vision single layer i wyświetli na TV znaczek o tym że odtwarza materiał DV, ile razy jeszcze trzeba to powtarzać? trzeba to narysować? oki w takim razie specjalnie dla Ciebie znalazłem narysowaną tabelkę:

2K9gWDo.png

https://makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=18602&start=1095

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, D4r3KS napisał:

Shield tv odtworzy dolby vision single layer i wyświetli na TV znaczek o tym że odtwarza materiał DV, ile razy jeszcze trzeba to powtarzać? trzeba to narysować? oki w takim razie specjalnie dla Ciebie znalazłem narysowaną tabelkę:

https://makemkv.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=28648

Nie jestem tam zarejestrowany - możesz tą tabelkę tu wstawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest SHELD TV ? Pytam bo nie wiem. Stream owszem (np. NETFLIX) Sheld 2019 PRO pojedzie. Pliku z DV już nie bo procesor jest na to za stary. Brak mu bibliotek SDK. 

Sheld nie ma systemowego video playera. Napisz proszę jaki to player pod ANDROID odtwarza DOLBY VISION. Czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tabelce powyżej są wszystkie informacje, nazwy podałem też pisane kilka postów wyżej trzeba czytać ze zrozumieniem.

Systemowy player chłopaki trzymajcie mnie... 

  

9 minut temu, UHD fan napisał:

Co to jest SHELD TV ? Pytam bo nie wiem.

Ty jesteś jakiś ten tego chorawy? ograniczony jeśli tak wszystko zrozumiałe :)

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...