Skocz do zawartości
smietans

Jaki Tv 50-55" do 2200PLN do TV Kablowej UPC, Filmów HD,FHD,4K z dysku USB, Netflix, Bluray

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Poszukuje TV w granicach cenowych 2500-3500

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

Około 17m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

2,50-2,80m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?

2-4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?

Na wprost na kanapie/narożniku

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Wisieć, może też stqć

6. Jak słońce świeci w pokoju ?

Przez większość dnia od prawej strony

7. Jaki masz obecnie telewizor ?

Plazma LG HD.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?

HDR10+/Dolby Vision, 50-55cali, DD+ lub DTS, może być kodek obsługujący DTS w ripach z plików mkv, ale nie jest to wymogiem, ma mieć najlepszy ekran w stosunku do ceny, ze 2-3Hdmi, 2-3 usb.

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora:

SD,HD,4K z przewagą na HD

Hdmi z tunera/routera do tv kablowej UPC - Horizon, może Bluray, Dysk USB 2.0 i 3.0, kabel internetowy lub wifi, może tuner sat nbox z enigmą.

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?

Hdmi z tunera/routera do tv kablowej UPC - Horizon, może Bluray, Dysk USB 2.0 i 3.0, kabel internetowy lub wifi do 150MB, może tuner sat nbox z enigmą.

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?

Różnie, zakładamy, że czasem wcale, czasem 3-15h. Przeważnie koło 8-12h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

Ciężko powiedzieć,  chyba błyszcząca, chociaż okno z prawej strony, może być problemem

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Filmy i seriale HD, czasem SD z dysku USB, z Tv Cyfrowej, kablowej UPC, będzie też BLURAY 4K.

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?

Do oglądania filmów i seriali np z YT, netflixa itp. Jeśli chodzi o przeglądanie stron - rzadko

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?

Nie, nie gram.

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Przeważnie od 16/17, ale mamy małe dziecko więc żona od rana

17. Preferencje co do wielkości?

50-55cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?

W porównaniu do Plazmy nowe tv, kolory i wygląd twarzy itp

19. Preferencje co do marki ?

Raczej już nie LG i nie Manta, TCL, a tak to Philips, Samsung, Sony chętnie, rozważę także Sharp.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

Najlepiej do 1900/2000 maksymalnie, ale mogę zwiększyć do 2200 jeśli warto, ale ani grosza więcej. Najlepiej na raty 0% np na 10-12 rat

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Nie, chociaż zależy jaka cena :-)

 

Nie wiem czy lepiej brać mat czy połysk, czy Samsung czy Philips. Czy lepiej 50 czy 55 cali.

Dodatkowo najlepiej aby był dostępny gdzieś w sklepie stacjonarnym, Lublin.

Sklepy: EuroRtvAgd, MediaExpert, MediaMarkt i hurtowania elektronicza, mam wybraną, więc jaki dany tv może mieć inna numerację, bo wiem, że co sklep to inaczej oznaczają.

Obudowa raczej obojętne, ale im cieńsze ramki tym lepiej :-) kolor raczej srebny ale czarny też może być.

 

 

Najlepiej na raty 0% np na 10-12 rat

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w modelach Samsunga 50RU 7402, 7442, 7472 i 7172.

Bo już zgłupiałem...

I czy 50 i 55 z tych modeli to różnica w calach czy też np w matryca VA vs IPS?

Czy model 7172 jest ok?

 

Czy może lepiej kupić gdzieś zeszłoroczny model NU7402 lub NU7092?

 

A może Philips 6703/12 zeszłoroczny model? Czy seria 6 z tego roku ma Ambilight czy tylko 7?

 

Doradzi ktoś? Dziś lub jutro chciałem zakupić któryś na raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z 4 w nazwie mają obsługę szerokiego gamutu czyli tego: https://hdtvpolska.com/wyjasniamy-co-to-jest-wcg-w-telewizorze-wideo/

NU nic nie zmienia w tym wypadku więc lepiej RU. Jak będziesz oglądać Netflixa np. w 4K Ultra HD to bierz zdecydowanie tego z cyfrą 4 (ona różnią się wyglądem czy innym drobiazgiem ale obrazowo wszystkie co wypisałeś są takie same).

Philips 6 ma też 3 stronny ambi. Ale nie ma androida tylko system Saphi: https://hdtvpolska.com/saphi-test-prosty-i-intuicyjny-system-w-tv-philips/

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu budżet 1900-2200 czy 2500-3500? Jak wyższy to polecam Samsunga 55ru8002 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :-) netflix narazie w planach a Bluray i 4K będzie ok na wszystkich? Chyba wyznacznikiem największym będzie tu obraz SD, czy na którymś będzie wyglądał lepiej? Z drugiej strpny jednak moja kablówka ma ich mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest za 2699zł czyli mega dobra cena: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55ru8002u

Tyle, że dopłaca się do sportu i do grania i nieco szybszego systemu. Pytanie czy to miało być celem bo z opisu wynika, że chyba nie...

Teraz, smietans napisał:

Dziękuję za odpowiedź 🙂 netflix narazie w planach a Bluray i 4K będzie ok na wszystkich? Chyba wyznacznikiem największym będzie tu obraz SD, czy na którymś będzie wyglądał lepiej? Z drugiej strpny jednak moja kablówka ma ich mało

Na wszystkich będzie taki sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w końcu budżet 1900-2200 czy 2500-3500? Jak wyższy to polecam Samsunga 55ru8002 
Od 2201zł w górę odpadają :-) . Napisałem budżet do 1900zł ale jeśli będzie coś warte dopłaty to budżet maksymalnie 2200, te 300zł mogę maksymalnie dołożyć i ani zł więcej :-)
Czasem warto dopłacić a czasem dopłata nie jest adekwatna do jakości czy możliwości :-)
I jest za 2699zł czyli mega dobra cena: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55ru8002u
Tyle, że dopłaca się do sportu i do grania i nieco szybszego systemu. Pytanie czy to miało być celem bo z opisu wynika, że chyba nie...
Na wszystkich będzie taki sam...
Nie ma sensu, bo grać nie gram i nie zamierzam, synek ma dopiero 9msc :-) więc zamim zacznie grać albo i nie jeszcze trochę minie. Sport oglądam od święta :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy z plików mkv z usb te tv obsługują dts czy jak NU już nie?
LG stara Plazma mam DTS, Philipsy tanie także obsługują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i d.. doczytałem tu w testach, że i nowe modele RU71/74 nie obsługują dts w plikach mkv z usb.
A to dla mnie ważne. Znowu czytałem, że Philipsy 65 nie mają androida a 7xx mają problem z płynnością systemu oraz gubiącycm się dźwiękiem itp.
Obrazowo nie wie, które lepsze do moich zastosować.
I tak to jest jak człowiek się nie zna na tv i ma mały budżet... Teraz już sam nie wiem czy Samsung czy Philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 50PUS7334/12

 

Czy

 

SAMSUNG 50RU7402

 

Czy

 

Samsung 55RU7172

 

A Philipsy z Seri tegorocznej 65 lub 67

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci do takiego spektrum zastosowań polecał Philipsa. Na pewno na plus to Android, skoro masz zamiar korzystać ze smartTV.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym Ci do takiego spektrum zastosowań polecał Philipsa. Na pewno na plus to Android, skoro masz zamiar korzystać ze smartTV.
Czyli seria 7, bo chyba 6 nie ma andka. Masz gdzieś promoke na 50 lub 55 cali Philka z seri 7 tak do 2tyś na raty 0%
W euro oszukuja ludzi pisza rrso 0% a potem dochodzi jakiws 200zl jakieś ubezpiecznie czy cos. Wiec jakie to rrso 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli koniecznie do 2 tys to trzeba poczekać na nowe Philipsy. Wtedy ceny starych po raz drugi mocno lecą w dół (pierwszy raz ceny spadają po świętach)).

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeśli koniecznie do 2 tys to trzeba poczekać na nowe Philipsy. Wtedy ceny starych po raz drugi mocno lecą w dół (pierwszy raz ceny spadają po świętach)).
A 50Pus7303/12 to model 2018 czy 19? Opłaca się go brać za 1800zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips to zlo (zawodne bebechy i slaby serwis), sporo pewniej isc w Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Philips to zlo (zawodne bebechy i slaby serwis), sporo pewniej isc w Samsunga.
Tylko Samsung nie obsługuje DTS :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, smietans napisał:
3 godziny temu, Xisiek napisał:
Philips to zlo (zawodne bebechy i slaby serwis), sporo pewniej isc w Samsunga.

Tylko Samsung nie obsługuje DTS 😞

No co nie ma tv idealnych, szczegolnie w niskiej cenie kompromisy sa powszechne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Samsung nie psuje się? Serwis uznaje i eymienia? Mam lodówkę Samsunga za 2,5tyś taką ma miekką blache, że wgniotka na wgniotce jest, przyjechała taka ze sklepu, i samsung i sklep umyli ręce po długiej walce.
Jak w tv jest inaczej to wezme jakiś 7102 lub 7172/7092 i tyle

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor każdej marki może się zepsuć. Kłopot jest taki, że serwis philipsa uchodzi za najgorszy - wystarczy poczytać o smogu w ich telewizorach. To jak potraktowali wtedy klientów raczej przekreśla ich jako markę godną zaufania.

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2020 o 14:06, smietans napisał:

Dziękuję za odpowiedź 🙂 netflix narazie w planach a Bluray i 4K będzie ok na wszystkich? Chyba wyznacznikiem największym będzie tu obraz SD, czy na którymś będzie wyglądał lepiej? Z drugiej strpny jednak moja kablówka ma ich mało

BluRay na tanich Samsungach ma jedną wielką wadę. Telewizory z serii 71xx i 74xx nie obsługują klatkażu 24p więc jak jesteś wyczulony na płynność ruchu i nie zamierzasz używać upłynniaczy i innych cudów to będziesz widział szarpanie. Co do serii 74xx to tak jak wspomniał Gmeru ten telewizor względem 71xx ma szeroki gamut. Ale HDR biedny ze względu na podłą jasność. Czy to zauważysz? Raczej wątpię. Moim zdaniem nie warto dopłacać ponad 20% ceny sprzętu za ten bajer. 

W okolicach czarnego piątku stałem przed podobnym dylematem - chciałem drugi TV do sypialni w granicach do 2 tys do konsoli, youtuba i netflixa. Kupiłem 50 cali RU71xx za równe 1600 zł. Moim zdaniem ten telewizor za te pieniądze jest wart każdej złotówki i ogólnie polecam. W swojej roli sprawdza się w porządku.

Na dwie ostatnie cyferki nie zwracaj uwagi - to są modele dla różnych sieci, żeby klientowi było trudno porównywać ceny. Różnią się maksymalnie kolorem obudowy, albo pilotem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2020 o 11:38, vader_4747 napisał:

Telewizor każdej marki może się zepsuć. Kłopot jest taki, że serwis philipsa uchodzi za najgorszy - wystarczy poczytać o smogu w ich telewizorach. To jak potraktowali wtedy klientów raczej przekreśla ich jako markę godną zaufania.

Przecież to odnosiło się do serii sprzed trzech lat, a więcej takich przypadków nie było.

A zgadzam się z kwestią, że telewizory każdej marki się psują. Sprzedawcy twierdzą, że w przypadku wszystkich marek odsetek usterek jest zbliżony do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, FrankyGoes napisał:

Przecież to odnosiło się do serii sprzed trzech lat, a więcej takich przypadków nie było.

Nigdzie nie napisałem, że problem zanieczyszczonych matryc ciągle występuje, a jedynie że sposób w jaki tp vision potraktowało klientów nie wzbudza zaufania do marki.

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...