Skocz do zawartości
Maciej Koper

Nowa klasa wyższa Samsung QLED Q70R | TEST |

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa klasa wyższa Samsung QLED Q70R | TEST |

Samsung QLED Q70R to następca ubiegłorocznego modelu Q7, który z jednej strony cieszył się popularnością, a z drugiej, była mu ona dosyć skutecznie odbierana przez niższe modele firmy, które niewiele ustępowały pod względem jakości obrazu chociaż wyposażenie miały uboższe. Dokładnie mamy tu na myśli linię telewizorów NU8XXX. W tym roku lineup został jednak zmodyfikowany i dokładnie przemyślany, gdyż większość cech NU8XXX (takich jak 120Hz matryca, czy skuteczny HDR) przeniesiona została właśnie do modelu Q70R, zaś telewizor o oznaczeniu RU8002 (na 2019 rok) zajmuje niższe miejsce w katalogu. Na co więc najnowszego Q70R z rodziny QLED? Przekonajmy się w poniższym teście.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na minus brak hdmi 2.1 i przesyłabia 4k 120fps z pc przy chromie 4:4:4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten upłynniacz samsungowy "upłynni" też grę 60fps do 120?

poza tym ta seria miała chyba mieć nieco szersze kąty niż zwykłą VA - chyba nawet na rtings coś takiegio czytałem - czyli że kąty o 5-7 stopni lepsze. nie było tego widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zdecydowanie średnia półka i ... w 2015 r. był sobie średniak 4K z logo Panasonic co miał pokrycie DCI-P3 95%, kontrast potrafił pojechać ponad poziom 50 000:1 i w wersji 55 cali w SDR (nie było wtedy jeszcze HDR) leciał na max. 640 cd/m2. 

Mijają 4 lata, HDR zadomowił się na dobre, a co my konsumenci mamy za progres ? Osobiście mam wrażenie, że od pewnego czasu producenci (absolutnie nie tylko Samsung bo tu logo HDR jednak ma jakieś uzasadnienie) robią nas w ... ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli przemianowali takiego nu 8xxx na q70 z lekkimi dodatkami i nowa wyzsza cena.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 49" według "www.displayspecifications.com" ma matrycę 60Hz. Co do Q70R, samsung kompletnie odleciał z cenami. Ponad 6000zł za model 55" gdzie w tej cenie dostaniemy zeszłorocznego flagowca? Żart.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do p. Macieja, recenzenta modelu. W minusach brakuje:

- cena,

- brak hdmi 2.1, LG już wspiera,

- brak obsługi dts,

- przeciętny efekt hdr,

- brak wsparcia wiodącego standardu hdr, Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klaus71 napisał:

ten upłynniacz samsungowy "upłynni" też grę 60fps do 120?

Tak.

27 minut temu, HAL6000 napisał:

Do p. Macieja, recenzenta modelu. W minusach brakuje:

- cena,

- brak hdmi 2.1, LG już wspiera,

- brak obsługi dts,

- przeciętny efekt hdr,

- brak wsparcia wiodącego standardu hdr, Dolby Vision.

Ceny nie wpisujemy jako minus. Każdy widzi czarno na białym ile za telewizor trzeba zapłacić. Nie można też powiedzieć definitywnie, że brak HDMI 2.1, bo niektóre funkcje są wspierane z tej specyfikacji. Brak DTS faktycznie dodam. Efekt HDR nie jest przeciętny, choć faktycznie można by chcieć więcej w tej cenie. Brak DV nie jest żadną stratą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestujcie 55RU8002, bo o połowę tańszy, a na papierze wygląda na niewiele gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie ale narzekacie...

 

i macie rację!

 

Samsung odleciał i widać o wiele bardziej opłaca się firmie ładować pieniądze w marketing jak w podnoszenie jakości. Praktycznie nic więcej nie dają, a ceny... ehhh. Nie tylko ta firma tak robi oczywiście ale w tym roku przegięli. W życiu nie kupię tv od tej firmy choć telefony sobie chwalę.

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu padł mi mój Samsung KS7000 z 2016 roku, działał 2,5 roku... paranoja ale do czego zmierzam. Muszę kupić nowy tv i z tego co widzę to tegoroczne modele to jest jakiś żart (poza najdroższymi może). W przypadku testowanego telewizora jestem mocno zaskoczono (w negatywnym tego słowa znaczeniu) jakością HDR, serio tak niska jasność przy telewizorze za taką cenę... Ciężko będzie kupić coś co dorówna KS7000 jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, tamten tv był mega w tamtym czasie i cały czas byłem pod wrażeniem obrazu. Dobrze, że jeszcze niektóre sklepy internetowe sprzedają zeszłoroczne modele, wezmę chyba Sony x900f, z tegorocznych modeli nic lepszego niestety nie widzę w podobnej cenie o przekątnej 55 cali a wręcz dosyć mocno odstają. Nie mam pojęcia do czego zmierzają producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Qbon napisał:

Parę dni temu padł mi mój Samsung KS7000 z 2016 roku, działał 2,5 roku... paranoja ale do czego zmierzam. Muszę kupić nowy tv i z tego co widzę to tegoroczne modele to jest jakiś żart (poza najdroższymi może). W przypadku testowanego telewizora jestem mocno zaskoczono (w negatywnym tego słowa znaczeniu) jakością HDR, serio tak niska jasność przy telewizorze za taką cenę... Ciężko będzie kupić coś co dorówna KS7000 jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, tamten tv był mega w tamtym czasie i cały czas byłem pod wrażeniem obrazu. Dobrze, że jeszcze niektóre sklepy internetowe sprzedają zeszłoroczne modele, wezmę chyba Sony x900f, z tegorocznych modeli nic lepszego niestety nie widzę w podobnej cenie o przekątnej 55 cali a wręcz dosyć mocno odstają. Nie mam pojęcia do czego zmierzają producenci.

Telewizor padł Ci po 2,5 roku a Ty chwalisz Samsunga za jakość? Po prostu niewiarygodne. A za 4300 masz Oleda LG B8, który nie dość że tańszy od tego nowego Samsunga o 2 tyś, to jeszcze bije go na głowę pod każdym względem

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Tak.

Ceny nie wpisujemy jako minus. Każdy widzi czarno na białym ile za telewizor trzeba zapłacić. Nie można też powiedzieć definitywnie, że brak HDMI 2.1, bo niektóre funkcje są wspierane z tej specyfikacji. Brak DTS faktycznie dodam. Efekt HDR nie jest przeciętny, choć faktycznie można by chcieć więcej w tej cenie. Brak DV nie jest żadną stratą.

Skoro model o podobnych parametrach 65"NU8002 można kupić za 5000zł to cena jest minusem. Do tego w tej cenie już kupisz OLEDA. HDMI 2.1 jest oczywiście minusem skoro konkurencja wspiera. A HDR w tej cenie również na minus i można oczekiwać dużo więcej. Przemianowali NU8002 na model o 2 numery wyżej i sprzedają drożej.  Warto to podkreślić i wystawić minusa za takie praktyki.

 

  • Plusik 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!
To pierwszy mój post tutaj, chciałbym podziękować za wasz wysiłek w tworzeniu portalu na tak profesjonalnym poziomie. Miło było też pogadać chwilę na targach w Nadarzynie z Wami :) 

W recenzji napisane jest, że to matryca VA z krawędziowym podświetleniem - czy jednak czasami seria Q70 nie miała mieć pełnego strefowego podświetlenia? 

Co do Samsungów to jest w nich coś takiego, że już drugi raz rozważając zakup TV, przejrzałem ofertę LG, Sony, Philips, Panasonic a w końcu i tak w domu wylądował Samsung i dwa razy był to "leżak" magazynowy ustrzelony za 60% ceny premierowej, o bardzo dobrej jakości - może miałem po prostu szczęście. 
Mam też pytanie: jakie skutki dla obrazu niesie w Samungach wybranie przestrzeni kolorystycznej "Oryginalna" vs "Auto"? Oryginalna to wymuszone DCI-P3 nawet na treściach bt709 skutkująca przesyceniem kolorów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Qbon napisał:

Parę dni temu padł mi mój Samsung KS7000 z 2016 roku, działał 2,5 roku... paranoja ale do czego zmierzam. Muszę kupić nowy tv i z tego co widzę to tegoroczne modele to jest jakiś żart (poza najdroższymi może). W przypadku testowanego telewizora jestem mocno zaskoczono (w negatywnym tego słowa znaczeniu) jakością HDR, serio tak niska jasność przy telewizorze za taką cenę... Ciężko będzie kupić coś co dorówna KS7000 jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, tamten tv był mega w tamtym czasie i cały czas byłem pod wrażeniem obrazu. Dobrze, że jeszcze niektóre sklepy internetowe sprzedają zeszłoroczne modele, wezmę chyba Sony x900f, z tegorocznych modeli nic lepszego niestety nie widzę w podobnej cenie o przekątnej 55 cali a wręcz dosyć mocno odstają. Nie mam pojęcia do czego zmierzają producenci.

Co padło? Czy nie przypadkiem podświetlanie matrycy? U mnie w rodzince, właśnie takie zgony zaliczyły dwa Samsungi zaraz po zakończeniu gwarancji. Mój, czteroletni też padł z tego powodu.

Edytowane przez zsrr
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gh0st666 napisał:

A za 4300 masz Oleda LG B8, który nie dość że tańszy od tego nowego Samsunga o 2 tyś, to jeszcze bije go na głowę pod każdym względem

na pewno nie bije  pod względem plynnosci ruchu

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR slabiutki jak na Qled,  NU8000 mial lepsze wartosci, i ta cena, bez jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Danio31b napisał:

na pewno nie bije  pod względem plynnosci ruchu

Tzn?

2 godziny temu, Majzeros napisał:

Skoro model o podobnych parametrach 65"NU8002 można kupić za 5000zł to cena jest minusem. Do tego w tej cenie już kupisz OLEDA. HDMI 2.1 jest oczywiście minusem skoro konkurencja wspiera. A HDR w tej cenie również na minus i można oczekiwać dużo więcej. 

Co roku można wywlekać argument, że ubiegłoroczny model jest tańszy. Nic nowego. Tylko, że on zaraz zniknie z rynku i wszyscy o nim zapomną.

HDMI 2.1 również jest wspierane w Q70 tylko nie w pełnej specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gh0st666 napisał:

Telewizor padł Ci po 2,5 roku a Ty chwalisz Samsunga za jakość? Po prostu niewiarygodne. A za 4300 masz Oleda LG B8, który nie dość że tańszy od tego nowego Samsunga o 2 tyś, to jeszcze bije go na głowę pod każdym względem

Chwalę jedynie za jakość obrazu, bo tutaj nie mogłem się przyczepić do niczego, od początku do końca, natomiast żywotność jak widać to jest nieporozumienie. W dzisiejszych czasach ogólnie sprzęty działają krócej niż kiedyś ale 2,5 roku to jednak gruba przesada. Ten OLED faktycznie w niezłej cenie jest ale ja telewizor użytkuję w 80 % przy PS4 Pro i trochę się obawiam jednak tych wypaleń jak przez dłuższy czas w grze jest jakiś element w jednym miejscu ekranu. Niemniej albo Sony x900f albo ten OLED, jeszcze będę musiał pomyśleć, nie jest to łatwy wybór. Chciałbym żeby tv trochę dłużej posłużył niż 2,5 roku.

5 godzin temu, zsrr napisał:

Co padło? Czy nie przypadkiem podświetlanie matrycy? U mnie w rodzince, właśnie takie zgony zaliczyły dwa Samsungi zaraz po zakończeniu gwarancji. Mój, czteroletni też padł z tego powodu.

Mam dokładnie taki sam objaw jak opisywany na zagranicznych forach i nazwany tam power cycle issue. Tv działał pięknie i nagle padł, włączenie go skutkowało chwilowym zapaleniem diody zasilania po czym gasła, podobnie diody w tv na sekundę się zapalały i gasły, tylko wyłączenie go bezpośrednio z listwy przerywało ten cykl wł/wył. Najprawdopodobniej to matryca, chociaż było też podejrzenie, że płyta główna. Dałem go do serwisu żeby jeszcze sprawdzić ale nastawiam się raczej na to, że będę musiał kupić nowy. Nie będzie to już raczej Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod PS5 już lepiej brać tv z "pełnym"  HDMI 2.1? Żaden tegoroczny Samsung tego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Seba555 napisał:

Pod PS5 już lepiej brać tv z "pełnym"  HDMI 2.1? Żaden tegoroczny Samsung tego nie ma?

z tego co wiem to ma HDMI 2.1 model Q950R.

Chyba ze zostalem wprowdzony w blad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Qbon napisał:

Parę dni temu padł mi mój Samsung KS7000 z 2016 roku, działał 2,5 roku... paranoja ale do czego zmierzam. Muszę kupić nowy tv i z tego co widzę to tegoroczne modele to jest jakiś żart (poza najdroższymi może). W przypadku testowanego telewizora jestem mocno zaskoczono (w negatywnym tego słowa znaczeniu) jakością HDR, serio tak niska jasność przy telewizorze za taką cenę... Ciężko będzie kupić coś co dorówna KS7000 jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, tamten tv był mega w tamtym czasie i cały czas byłem pod wrażeniem obrazu. Dobrze, że jeszcze niektóre sklepy internetowe sprzedają zeszłoroczne modele, wezmę chyba Sony x900f, z tegorocznych modeli nic lepszego niestety nie widzę w podobnej cenie o przekątnej 55 cali a wręcz dosyć mocno odstają. Nie mam pojęcia do czego zmierzają producenci. 

W latach parzystych wychodzą bardziej udane modele TV. Twój KS7000 jest tego bdb przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Tzn?

pewnie chodzi o artefakty z upłynniacza - Samsungowcy czesto się cieszą że LG "grzeje" ostatnie miejsce w stawce pod tym względem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że postęp w tym roku praktycznie żaden  , a cena zawrotna. W 2018 premium był nu8002, a teraz premium się nazywa qled q70r. Janusze pójdą i kupią bo nowe i qled też brzmi jakoś tak luksusowo. ? A kumatym pozostaje polować na ostatnie sztuki z zeszłego roku, pójść do konkurencji, albo czekać na lepsze czasy, czyt. wyprzedaże. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

totalnie nieopłacalne gunwo

12 godzin temu, Seba555 napisał:

Pod PS5 już lepiej brać tv z "pełnym"  HDMI 2.1? Żaden tegoroczny Samsung tego nie ma?

lol...po uja....zeby grac w szachownicowe 1440p w 30fps? xdxdxd

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...