Skocz do zawartości
Maciej Koper

Nowa klasa wyższa Samsung QLED Q70R | TEST |

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.08.2019 o 23:20, Nicolas DiaCon McSlasky napisał:

Rozumiem. Jest tylko pytanie czy następcą nu8000 jest q60 czy q70, w tym.sesnie że chciałbym nu 8000 ale już go nie dostanę to na równi z nim jest q60 czy q70?

Q70 jest następcą, Q60 to kastrat, gorszy od NU8002. Q60 to następca NU7402.

Dnia 5.09.2019 o 01:19, michal plichta napisał:

Witam czytam te komentarze i zastanawia mnie jak się ma do tego Q80r którego tutaj nikt nie wymienił a do tej pory nawet nie było żadnego testu tego modelu który jest dostępny u kilku sprzedawców ale opinii i informacji w polskiej sieci na jego temat brak. W zagranicznych testach wypada bardzo dobrze np. w porównaniu do xg9505 czy q70r już nie wspomnę.

Jest to najlepszy telewizor Samsunga w relacji cena/jakość. Recenzji w Polsce nie znajdziesz, bo Samsung sobie tego nie życzy, z tego powodu że woli promować droższego Q90R albo wciskać ludziom kastraty pseudo-premium pokroju Q60R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tym podświetleniem w q70? Bo zastanawiam się nad xf90 lub q70 ale jak ten drugi to krawedziowka to raczej odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Petroslaw napisał:

To jak to jest z tym podświetleniem w q70? Bo zastanawiam się nad xf90 lub q70 ale jak ten drugi to krawedziowka to raczej odpada

Mam samsunga q70r 55 cali. Telewizor posiadam od tygodnia. Z tego co czytam to ma 48 stref podświetlenia. Nawet w nocy czerń jest praktycznie jak "smoła"

Oglądając film z czarnymi pasami i białymi napisami jasność nie skacze tak jak w zeszłorocznej seri quledów.

Naprawdę jestem pod wrażeniem. Co ciekawe natywny kontrast to aż 7250:1

Przesiadłem się z kuro 5090.

W sieci masz sporo testów tego telewizora.

Jedyną wadą jaką znalazłem to nie wyłącza mi dekodera nc+. Pilot mam skonfigurowany jako uniwersalny.

Tak to matryca równo podświetlona, praktycznie brak DSE itd. 

Nic nie bzyczy, system to błyskawica wszystko robi w mgnieniu oka.

Mój sygnal to 60% konsole ps4 ,xbox one i nc+  Dla tego oled nie wchodził w grę , ale co ciekawe kuro po 9 latach ma zero wypaleń. 

 

Edytowane przez Bartosz Szumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Q7 ma  w koncu podswietlanie krawedziowe czy to drugie? Czemu Telewizor QLED SAMSUNG QE55Q7FNAT  i   Telewizor QLED SAMSUNG QE55Q70RAT  sa w dokladnie w tej samej cenie w media markt.Przeciez model Q70 to model z tego roku i powinien byc drozszy od tego drugiego?

Ktory z nich jakie ma podswietlanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś lepszego niż Q70R w 75 lub więcej calach do oglądania telewizji, sportu w cenie właśnie 75 calowej wersji Q70? Mój 65 calowy F9000, 2 miesiące po 5 latach rozszerzonego ubezpieczenia padł. 

Edytowane przez henry40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy coś lepszego ? sprecyzuj o co ci chodzi? wyzszy hdr, input lag ,kontrast itp?

ps. test tego tv jest na portalu,masz tabelki  porównaj z innymi tv

np  Sony XF90 z 2018 ale o wiele większe  wartośc hdr a co do kontrastu i czerni przy ustawieniu na wygaszenie średnie także bije tego samsunga ,a co do dopiero przy ustawieniu ostrego wygaszenia .

test tego sony także masz na tym portalu ale wersji 55 calowej

cena podobna

ps. nie zauważyłem ,że  napisałeś do oglądania telewizji i sportu 

 

Jeśli do sportu musisz spojrzeć na tabelki :odwzorowanie ruchu

Edytowane przez llukk
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2019 o 14:43, llukk napisał:

co to znaczy coś lepszego ? sprecyzuj o co ci chodzi? wyzszy hdr, input lag ,kontrast itp?

ps. test tego tv jest na portalu,masz tabelki  porównaj z innymi tv

np  Sony XF90 z 2018 ale o wiele większe  wartośc hdr a co do kontrastu i czerni przy ustawieniu na wygaszenie średnie także bije tego samsunga ,a co do dopiero przy ustawieniu ostrego wygaszenia .

test tego sony także masz na tym portalu ale wersji 55 calowej

cena podobna

ps. nie zauważyłem ,że  napisałeś do oglądania telewizji i sportu 

 

Jeśli do sportu musisz spojrzeć na tabelki :odwzorowanie ruchu

Czy bije na głowę to nie wiem

sony 

Native Contrast  : 5089 : 1
HDR Real Scene Peak Brightness  : 894 cd/m

samsung
Native Contrast  : 7250 : 1
HDR Real Scene Peak Brightness 747cd/m²
źródło rtings
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 55 minut temu, Bartosz Szumny napisał:

    Czy bije na głowę to nie wiem

    sony 

    Native Contrast  : 5089 : 1
    HDR Real Scene Peak Brightness  : 894 cd/m

    samsung
    Native Contrast  : 7250 : 1
    HDR Real Scene Peak Brightness 747cd/m²
    źródło rtings

    napisałem ,że sony bije samsunga a nie "Czy bije na głowę to nie wiem"  więc ...

  • po drugie o kontrascie pisałem przy ustawieniu wygaszeniu srednim tak jam Maciej Koper polecał 

  • co do hdr spojrz na wartości z tego portalu, wybrane są sceny "życiowe" a nie akademickie jak pisze autor testu i zobaczysz przepaść.

  • jesteś posiadaczem tego samsunga i go bronisz zrozumiałe ale czy obiektywne był juz na tym portalu posiadacz najlepszego na świecie tv (hubio alias adam60) nie idz jego drogą...

ps. może hubio dał  mi  bużkę he he

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stałem się posiadaczem wersji 82 cale Q70R i mam pytanie czy jest możliwe że wersja największa może mieć gorszą matrycę pod względem radzenia z płynności. W moim egzemplarzu cokolwiek bym nie ustawił w Auto Montion plus nie mogę zlikwidować szarpania i powielania krawędzi. Maksymalne ustawienie powoduje efekt teatru ale i nawet wtedy obraz nie jest płynny i szarpie. W sypialni wisi Sony 46HX850 i tam przy najniższych ustawieniach upłynniacza oraz bez upłynniacza obraz jest o wiele płynny. W Q70r wygląda jakby matryca była za wolna i taki obraz jest bardzo męczący. U rodziców stoi kilkuletni Samsung 55" H6400 i w nim też płynność obrazu była bardzo ok, nawet lepsza niż w moim starym Sony.  Czy nowe Samsungi mogą być gorsze w tej kwestii? Może tylko wersja 82" jest wyposażona w gorszą matrycę a może na polski rynek mamy towar gorszej jakości? Czy wyższe modele, tj Q80R i wyższe mają podobny problem? Telewizor zakupiłem przez internet w Media Markt i teoretycznie jeszcze mam dwadzieścia kilka  dni na zwrot. Na szczęście foli jeszcze nie zdjąłem do końca więc może market przyjmie zwrot. Tylko muszę ogarnąć jak odesłać tak duże pudło. Szkoda trochę zwracać bo oprócz problemów z płynnością to trafiła  mi się sztuka z równym podświetleniem bez DSE a sam Tizen jest bardzo szybki i dobrze mi się korzystało.  Tylko co dalej? Potrzebuje TV powyżej 80 cali jako alternatywa dla projektora. Myślałem nad Sony ale bałem się świecących pasów w trybie HDR. Czy może przeboleć i zakupić 75 cali Q90R? Ale czy upłynniacz nie będzie tak samo działał jak w Q70R?

Pozdrawiam,

Piotr

 

 

 

 

Edytowane przez Piotr26x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałeś najnowsze oprogramowanie ze strony samsunga?

https://www.samsung.com/pl/support/model/QE82Q70RATXXH/

tutaj masz jak zrobić aktualizację 

https://eu.community.samsung.com/t5/Telewizory/PORADNIK-Aktualizacja-oprogramowania-w-telewizorach-Samsung/td-p/1320885

ważne przez automatyczną aktualizację będziesz miał starsze oprogramowanie więc najlepiej zrobić to poprzez usb.

Po tym zresetuj TV do ustawień fabrycznych. Możesz też na chwilę wyłączyć go z prądu.

Jeżeli to nie pomoże to zwracaj TV do sklepu nie ma co marnować kasy. Mój działał płynnie bez żadnych zacięć.

Foli zabezpieczających nie musi mieć. Ja swojego zwróciłem bo przeszkadzały mi słabe kąty i kupiłem q80 r jak protestuje zdam relacje.

Kurier to chyba najlepiej DPD masz gotowy formularz na necie Dpd nadanie paczki wpisujesz wymiary i nadajesz w DPD pick up. 

za 55 cali zapłaciłem 42 zł.

 

 

Edytowane przez Bartosz Szumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Bartosz Szumny napisał:

Wgrałeś najnowsze oprogramowanie ze strony samsunga?

https://www.samsung.com/pl/support/model/QE82Q70RATXX

Dziękuje za sugestię, pobawię się wgraniem aktualizacji w weekend, chociaż nie sądzę czy to coś da.  Muszę obejrzeć Q85 i Q90 w akcji bo tylko one mają rozmiar 75 cali, oraz Sony 85XG95 i sprawdzić jak tam wygląda sprawa z płynnością i wtedy podejmę decyzje o zwrocie. Do najbliższego MM mam 2 km więc jakąś taksówkę bagażową ogarnę w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj model Q80r. W porównaniu do Q70 ma dużo lepsze kąty prawie jak plazma . Dzięki powłoce na ekranie ma bardziej plastyczne kolory.

Widać też że telewizor ma więcej stref podświetlenia.

Dużo lepszy jest też efekt HDR.

Na minus ma minimalnie gorszą czerń. 

Ramka jest grafitowa w q70 r ta czerń ramki zlewała się z całości i bardziej mi się podobała.

Edytowane przez Bartosz Szumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartosz Szumny napisał:

Mam od wczoraj model Q80r. W porównaniu do Q70 ma dużo lepsze kąty prawie jak plazma . Dzięki powłoce na ekranie ma bardziej plastyczne kolory.

Widać też że telewizor ma więcej stref podświetlenia.

Dużo lepszy jest też efekt HDR.

Na minus ma minimalnie gorszą czerń. 

Ramka jest grafitowa w q70 r ta czerń ramki zlewała się z całości i bardziej mi się podobała.

Ta gorsza czerń przez tą powłokę czy osochozi? Nawet displaspecifications mówi, że kontrast statyczny q70r to 7500:1 a q80r to "tylko" 5700:1? Swoją drogą, ktoś wie jak to wygląda w q85r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bcpl napisał:

Ta gorsza czerń przez tą powłokę czy osochozi? Nawet displaspecifications mówi, że kontrast statyczny q70r to 7500:1 a q80r to "tylko" 5700:1? Swoją drogą, ktoś wie jak to wygląda w q85r?

Szczerze nie wiem o co chodzi:) Ale q80 r ma minimalnie gorszą czerń. w zupełnej ciemności gdy uruchomiłem planszę do testów local diminng to w q80 czerń wydaje się bardziej świecić.  Za to obraz jest bardziej "plastyczny" i HDR tak przynajmniej o 30 % lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, a jak z odbiciami światła od ekranu w q70? czy ma błyszczącą matrycę czy matową?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RaFi B napisał:

Witam serdecznie, a jak z odbiciami światła od ekranu w q70? czy ma błyszczącą matrycę czy matową?

 

Ma satynową matrycę taki pół mat. Lepszą powłokę ma q80r.

Dzisiaj ukazała się nowa aktualizacja do wszystkich quledów na 2019rok. oznaczona nr.  1335.0

https://www.samsung.com/pl/support/model/QE65Q70RATXXH/

 

pozdrawiam

Edytowane przez Bartosz Szumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w obecnych modelach q60 i q70 wystepuje nadal problem z szarpaniem obrazu tak jak było to opisywane w modelach ks, mu, nu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2019 o 20:21, Whiplash napisał:

Czy w obecnych modelach q60 i q70 wystepuje nadal problem z szarpaniem obrazu tak jak było to opisywane w modelach ks, mu, nu ?

W moim 82Q70r wyglądało to jakby co jakiś czas upłynniacz nie wyrabiał i następowało szarpnięcie. Ja po prawie 30 dniach walki z ustawieniami zwróciłem TV do sklepu. Po ostatniej aktualizacji coś jeszcze dziwnego się stało, zacząłem widzieć coś co nazywa się  PWM, a wyglądało jak słabsza wersja włączonej opcji wyraźny ruch LED.  Taki obraz powodował po 30 minutach oglądania ból głowy i to przesądziło o zwrocie. Teraz czas na wybór nowego TV, tylko w dzisiejszych czasach zakup TV to pójście na kompromis, albo clouding i blooming, albo duża kasa i ryzyko wypalania.

Edytowane przez Piotr26x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadam model QE65Q70RAT

Zauważyłem dziwny problem podczas grania na PS4PRO
Mianowicie podczas ruchu występuje jak by efekt "zieleni" ?

Kolory jak by były na ułamek sekundy zielone podczas ruchu widać to no podczas grania w Call of Duty

Włączony jest tryb gra+ oraz wszystkie upłynnienia

W pozostałych ustawieniach obrazu wszystko wyłączone

Może to zła konfiguracja na PS3 hdr'u ???

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem ten TV, wszystko świetnie poza jedną może dwiema rzeczami.

Pierwsza to bezsensowne przyciski na pilocie (netflix, prime Tv, Rakuten TV i ta bzdura z tą tapetą) czy idzie podmienić funkcje dla tych przycisków albo je wyłączyć?

Druga sprawa

W poprzednim TV Samsung H6400 miałem pilot smart control. Więc po dotknięciu touchpada w pilocie na ekranie TV pojawiał się wskaźnik, a ruch nim odbywał się za pomocą ruchu całym pilotem. Bardzo wygodne rozwiązanie do szybkiego wpisania tekstu. Nie wspominając już o przeglądarce internetowej.

Owy pilot paruje mi się bez problemu z nowym TV wszystkie przyciski działają ale nie działa żyroskop tzn. ruszając pilotem wskażnik stoi w miejscu.

Jest jakiś patent aby to uruchomić?

Poniżej zdjęcie tego pilota.

 

image.png.5450c7be6b3b2c2f6bef8b4d9ece10cc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2019 o 18:18, Ja Ja napisał:

Witam

Zakupiłem ten TV, wszystko świetnie poza jedną może dwiema rzeczami.

Pierwsza to bezsensowne przyciski na pilocie (netflix, prime Tv, Rakuten TV i ta bzdura z tą tapetą) czy idzie podmienić funkcje dla tych przycisków albo je wyłączyć?

Druga sprawa

W poprzednim TV Samsung H6400 miałem pilot smart control. Więc po dotknięciu touchpada w pilocie na ekranie TV pojawiał się wskaźnik, a ruch nim odbywał się za pomocą ruchu całym pilotem. Bardzo wygodne rozwiązanie do szybkiego wpisania tekstu. Nie wspominając już o przeglądarce internetowej.

Owy pilot paruje mi się bez problemu z nowym TV wszystkie przyciski działają ale nie działa żyroskop tzn. ruszając pilotem wskażnik stoi w miejscu.

Jest jakiś patent aby to uruchomić?

Poniżej zdjęcie tego pilota.

 

image.png.5450c7be6b3b2c2f6bef8b4d9ece10cc.png

Dołączam się do pytania. Dodatkowo, stary tv wyłączał i włączał mi dekoder Multimedia Polska. Ten q70 tego nie robi. Wkurza mnie okropnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od wczoraj także jestem posiadaczem Q70 w 75" i jest kosmos ale cholera nie mogę go powiesić bo wieszak ma za male śruby. Jaki tam jest gwint w tym tv??

Dodam ze dekoder evobox od Polsatu włącza się bez problemu razem z tv.

Edytowane przez ruszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2019 o 14:06, henry40 napisał:

Czy jest coś lepszego niż Q70R w 75 lub więcej calach do oglądania telewizji, sportu w cenie właśnie 75 calowej wersji Q70? Mój 65 calowy F9000, 2 miesiące po 5 latach rozszerzonego ubezpieczenia padł. 

Lepszy jest Sony XG95 w 75", ponieważ ma Dolby Vision, ma Android TV (KODI!) i jest jaśniejszy w HDR.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyłączyć ten panel wyboru aplikacji i źródeł aby nie włączał sie razem  z włączeniem TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...