Skocz do zawartości
Maciej Koper

Nowa klasa wyższa Samsung QLED Q70R | TEST |

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.12.2019 o 18:27, Gszegosz napisał:

Witam
Posiadam model QE65Q70RAT

Zauważyłem dziwny problem podczas grania na PS4PRO
Mianowicie podczas ruchu występuje jak by efekt "zieleni" ?

Kolory jak by były na ułamek sekundy zielone podczas ruchu widać to no podczas grania w Call of Duty

Włączony jest tryb gra+ oraz wszystkie upłynnienia

W pozostałych ustawieniach obrazu wszystko wyłączone

Może to zła konfiguracja na PS3 hdr'u ???

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie mam podobnie i nie wiem czego jest to przyczyną.  Na Ps4Pro tak mam , chociaż jak odpaliłem grę jak kupiłem ten tv nic w nim nie grzebiąc  to tego na początku nie zauważyłem. Też mam włączony tryb gry i motion plus ale ten zredukowany to minimum. Myślę że po prostu gra ma 60fps  i jak dasz jeszcze upłynniacz to takie zielonkawe krawędzie się pojawiają.  Może rzeczywiście ten HDR trzeba dobrze ustawić? Kombinuj z ustawieniem wartości upłynniacza,  trochę to pomaga.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie do graczy. Powiedzcie jak jest z czerniami w trybie gry? Dają radę czy mamy duże kwitnienie czerni? Zastanawiam się nad kupnem tego modelu a będzie służył głównie do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem rozwalony tym ze TV za prawie 10tyś nie obsługuje kodeka Xvid i DTS. Nawet jak film bedzie w kodeku x264 ale audio w DTS to i tak film sie nie odtworzy. Paranoja.

Samsung sie ośmieszył takim posunięciem tym bardziej nie wyjaśniając dlaczego tak sie stało

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są odtwarzane na tym telewizorze filmy z Netflixa, które są w formacie Dolby Vision? lecą w HDR? Czy w aplikacji Netflix przy tytułach takich filmów jest oznaczenie Dolby Vision, czy może HDR, czy w ogóle nie ma takich oznaczeń i filmy trzeba puszczać "na czuja"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2020 o 21:28, Daniel57 napisał:

Nowa wersja oprogramowania dostępna 1351.3 

Co daje (ulepsza) ta wersja ? Póki co TV jej nie wgrywa z sieci (automatyka włączona). Jeśli nic nie ulepsza poczekam aż telewizor sam ją wgra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoiler

 

Mi mój tv, wogole nie chce tej aktualizacji  pobranej ze strony instalowac. W systemie pisze że mam wersje 1351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już najnowszą wersję zainstalowaną to po co ma jeszcze raz to samo instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pliku do pobrania jest końcowka z 3. Ja mam samą 1351. Ale on jakby nie widział tego pliku wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W info które masz w tv nie pokazuje ,, numeracji po przecinku/kropce ,, , bynajmniej w moim tv Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wejść w ustawienia, pomoc techniczna, o telewizorze i jest info dokładnej wersji oprogramowania. Tak jest na 100% na każdym samsungu z tamtego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył problemy z powrotem sygnału HDMI gdy np wejdzie się w You TUbe i po dłuższej chwili wróci na HDMI i brak obrazu ale dźwięk będzie?? Dodam ze zmiana kabli czy wejść nic nie daje i dopiero po odłączeniu z prądu na dłuższą chwile daje obraz. Co dziwne obraz będzie cały czas przy probie konfiguracji uniwersalnego pilota( te małe okienko w prawym dolnym ekranu będzie tam obraz) Najnowsze firmware 1356,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy do Samsunga QLED Q70R pasuje uchwyt "No Gap"? Rozstaw otworów VESA to 400 x 300 [mm]. Nie widzę na tyle obudowy też zdejmowanego plastiku do którego wchodziłby uchwyt "No Gap". Natomiast w opisach tego uchwytu często przy kompatybilności podaje się całą serię TV QLED.
 

Edytowane przez Hudson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie. Czy trzeba się bać modelu który świecił w sklepie dokładnie 6 miesięcy? Jak z czystością matrycy. Zakupiłem model Q70 w 65'' jak się okazało powystawowy. I zacząłem się zastanawiać czy np 1500h przebiegu to dużo - bo tyle wynika z godzin pracy sklepu i daty prod telewizora. TV był dość mocno zakurzony. Kupując go zwróciłem uwagę na to by matryca nie była fizycznie zadrapana - nie była.

Czy np. nie będzie coś wypalone. Na szarościach na górze pod ramką widać jakby pasek zabrudzenia.... Czy spotkaliście się z DSE na tych matrycach? Czy np jak TV wyświetlał demo to nie dostał tak po [beeep]ie, że się zaraz zepsuje. Albo np. kolory już nie będą takie fajne a biel po prostu szara jak na moim wypalonym LG sprzed 100lat? Jak to sprawdzić. Np są kanały na których na białym tle jest taki pasek od góry. 

Pytanie czy jak bym go wyjął z pudełka to DSE byłby taki sam?

Na tą chwilę mam tylko takie foto.

 

2020-07-05 18.33.55.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daniel57 napisał:

Kolejna nowa wersja oprogramowania dla QE70R numer wersji 1371.

Wiadomo jakie zmiany? Dodali HDMI 2.1? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze .
Jakieś drobne poprawki i podobno komunikat o podłączeniu internetu kablem,. już nie wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej wersji oprogramowania jest ( ma być ) funkcja      ,,   9 listopada 2020 r. telewizory Samsung z systemem Tizen  otrzymały aktualizację pod konsole nowej generacji, Xbox Series X|S. Uaktualnienie dotyczy modeli z 2019 i 2020 r  ,,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...