Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 5.05.2020 o 08:55, efel napisał:

 

Też w każdym trybie z tych podstawowych macie podświetlenie OLED na 100?  I kontrast na 100? Przy produkcjach HDR

Edytowane przez silent22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem C9 55". Końcowa cena to 5500.

Trochę wczoraj posiedziałem z ustawieniami, i poproszę o jednego małego tipa. Ps4 mam podpięte pod hdmi4, TV w żadnej odmianie nie mam podpięte. Jak wyłączę jakąś aplikacje np. Netflix a to przełącza się na hdmi4 i odpala ps4, dało by się przełączyć żeby natywna "aplikacja"/ekran był inny niż dany port.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Oby się sprawował. Luknij jak u ciebie wygląda vertical banding na yt 😉 może trafiłeś idealny model. Ja mam podpiętego Xboxa pod hdmi4 i po wyłączeniu np netflixa wskakuje no port Xbox. Ale Xbox się nie uruchamia. Dla mnie to nie problem. Pozdrawiam ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, VukoStarLord napisał:

A z ciekawości spytam na jakiej zasadzie wymienili na inny model? W ramach gwarancji czy musiałeś coś dopłacać? 

Przecież napisałem czemu, przeczytaj moje posty powyżej.

19 godzin temu, klaus71 napisał:

no to może rzeczywiście masz jakoś trefnie pracujący procek?

może faktycznie zgłoś na serwis - może jednak coś mogą zrobić - przyjadą i zrobią jakiś "mocniejszy reset"

Widzisz zdaje mi się, że to jest standart w tych c9, bo wiele osób pisze że ma to samo i lg z tym nic nie robi, nawet kolega Marcin Blok poniżej w poście napisał że ma to samo co ja, także moim zdaniem jest to typowy problem LG C9, o czym piszą już na oficalnym forum LG. Na mój region jest tak nieprofesjonalny serwis LG z Bielska-Białej,że głowa boli, ja przy wypaleniach na pół tv musiałem sprawe zgłosić do rzecznika spraw konsumenta i pisać pisma, bo udawali że nic nie widzą i wszystko gra, to ciężko będzie takie coś zgłosić, bo znając ich to będą udawać jak poprzednio. Także nie polecam 65C9 nikomu.Obecnie cieszyłbym się jakby się znów wypalił jak B7, bo wtedy wada powtarzalna i zwrot pieniędzy.

19 godzin temu, Marcin Blok napisał:

Mam podobnie. Wybór między przycinaniem a artefatami. Żadne ustawienia nie powodują zbliżenia się C9 do poziomu poprzedniego oleda konkurencyjnej marki z 2017 roku. Zastanawiam się nad zwrotem tv bo mam na to jeszcze tydzień (umowa przez internet).

Ja na twoim miejscu bym oddał, po przysługuje ci zwrot bez podania przyczyny. Z tego co doczytałem na oficjalnym forum LG i zagranicznych forach LG olewa sprawe. Jedynie w Japoni i USA wydał jakąś aktualizacje oprogramowania,ale w 100% nie naprawiła podobno problemu. Europe LG zlewa i wątpię aby dodali jakąś aktualizację. Ja bym na twoim miescu poszedł w stronę OLED-a Panasonica lub SONY, z tego co ludzie piszą to upłynniacze znacznie lepiej chodzą i mają plus taki, że nawet po wyłączeniu upłynniacza film ,,nie klatkuje'' tak jak w LG, gdzie ta marka nie radzi sobie w ogóle bez upłynniacza. Oczywiście popytaj na forum i poszukaj na yotuube czy faktycznie w sonym i panasonic-u takie efekty uboczne nie występują, żeby nie było, że ci źle doradziłem :)

1 godzinę temu, Sakhar napisał:

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem C9 55". Końcowa cena to 5500.

Trochę wczoraj posiedziałem z ustawieniami, i poproszę o jednego małego tipa. Ps4 mam podpięte pod hdmi4, TV w żadnej odmianie nie mam podpięte. Jak wyłączę jakąś aplikacje np. Netflix a to przełącza się na hdmi4 i odpala ps4, dało by się przełączyć żeby natywna "aplikacja"/ekran był inny niż dany port.

 

Jak kupiłeś przez internet to sprawdź sobie odrazu czy nie masz artefatków jak u mnie, bo według mnie ten tv to porażka.

17 godzin temu, Barnaba napisał:

Trochę wam współczuję, bo znalezienie telewizora łączącego najlepszą jakość obrazu z najlepszymi "wodotryskami" jest bardzo trudne.

Panasy są dobrze kalibrowane fabrycznie ale mają słaby "smart", philipsy tragiczny serwis, sony taki średniak ;)

Dla mnie najważniejsza jest przewaga parametru APL w oledach LG, a że płynność jest wymysłem Szatana, to oba suwaczki wyłączone.

Dlatego dobrze jest przeczytać kilka wątków forum PRZED zakupem i mamy dość precyzyjny obraz sytuacji - każdy dopasuje pod swoje wymagania.

 

I co jesteś w stanie oglądać filmy ścinające się bez upłynniacza?? Przecież to klatkuje tak, że nie da się tego oglądać.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Seba_1988 napisał:

I co jesteś w stanie oglądać filmy ścinające się bez upłynniacza?? Przecież to klatkuje tak, że nie da się tego oglądać.

Są różne opinie (ja tez wole włączony) ale jest np. coś takiego jak Filmmaker Mode wprowadzony w tv, w niektórych już od 2020, inicjatywa aktorów, reżyserów i twórców filmowych gdzie jedna z najważniejszych zmian to jest brak upłynniaczy.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Seba_1988 napisał:

I co jesteś w stanie oglądać filmy ścinające się bez upłynniacza?? Przecież to klatkuje tak, że nie da się tego oglądać.

No widzisz, jakoś jestem i nic mi się nie przycina ;) Natomiast włączenie upłynniacza zabiera mi całą przyjemność z oglądania.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barnaba napisał:

No widzisz, jakoś jestem i nic mi się nie przycina ;) Natomiast włączenie upłynniacza zabiera mi całą przyjemność z oglądania.

Raczej bym powiedział, że w poprzednich tv też ci klatkowało i jak oglądałeś parę lat taki obraz to się przyzwyczaiłeś i w tym tv nie zrobiło ci to różnicy. Nie mówię tu o dowaleniu upłynniacza na maxa, bo takiego czegoś też nie trawie, tylko weź sobie odpal dowolny film uhd hdr, daj de-judder na 2-3 i porównaj w szybkich scenach jaka jest różnica. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sakhar napisał:

Trochę wczoraj posiedziałem z ustawieniami, i poproszę o jednego małego tipa. Ps4 mam podpięte pod hdmi4, TV w żadnej odmianie nie mam podpięte. Jak wyłączę jakąś aplikacje np. Netflix a to przełącza się na hdmi4 i odpala ps4, dało by się przełączyć żeby natywna "aplikacja"/ekran był inny niż dany port.

HDMI CEC między LG a PS4 to porażka. Miałem ten sam problem, okazuje się że nierozwiązywalny w satysfakcjonujący mnie sposób:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43296-ps4-pro-i-lg-problem-z-hdmi-cec/

Jedynym sposobem żeby to nie denerwowało jest wyłączenie w opcjach PS4 'Powiązanie z HDMI' czy jakoś tak. Stracisz tym samym przydatną opcję, że jak włączysz konsolę padem to Ci się TV sam uruchomi i przełączy na właściwe wejście. 

Innym rozwiązaniem to po prostu przyzwyczaić się do tego że po każdym wyłączeniu konsoli przełączasz ręcznie w TV źródło HDMI na inne niż to z PS4.

Dziwne że PS4 działa pod tym kątem normalnie z innymi markami TV a inne konsole działają poprawnie na LG (np Nintendo Switch).  Tylko kombinacja LG-PS4 jest problematyczna.

4 godziny temu, Seba_1988 napisał:

I co jesteś w stanie oglądać filmy ścinające się bez upłynniacza?? Przecież to klatkuje tak, że nie da się tego oglądać.

Również nie cierpię upłynniaczy i dla mnie tej funkcji w ogóle mogłoby nie być w TV. Pisałeś że na B7 miałeś dobrze - mam B7 i nie jest dobrze. Artefakty bym mu wybaczył, bo nie rażą tak w oczy, ale potrafi gubić klatki i robić miko przycięcia. Co mi po upłynniaczu który wyświetla: płynnie, płynnie, płynnie, chrup zgubił 2 klatki, płynnie... Wolę stabilne 24 klatki na filmie niż poszarpane i interpolowane 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED od LG to ideał a każdy kto uważa inaczej to... (tu wstaw dowolny epitet).

Tak rzecze troll barnaba. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, efel napisał:

Artefakty bym mu wybaczył, bo nie rażą tak w oczy, ale potrafi gubić klatki i robić miko przycięcia. Co mi po upłynniaczu który wyświetla: płynnie, płynnie, płynnie, chrup zgubił 2 klatki, płynnie...

na czym gubi? np. netflix? z pendrive'a?

nigdy nic takiego nie widziałem jak gubienie klatek/mikroprzycięcia na e6 , no chyba że "najlepszy" upłynniacz lg miało w 6generacji a potem był zjazd w dół

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

na czym gubi? np. netflix? z pendrive'a?

na wszystkim gubi, wystarczy jakaś scena gdzie następuje bardzo szybki ruch kamery. Większość ludzi nie widzi tego że TV zgubił albo powtórzył klatkę, szczególnie gdy na ekranie się dużo dzieje - to jest przecież tylko kilkadziesiąt milisekund. Ja na to jestem uczulony i od razu widzę że coś jest nie tak. Każdy upłynniacz który testowałem w życiu to miał - jedne gubiły klatki rzadziej inne częściej. Wg mnie to jest dziadowska funkcja która nigdy nie działa tak jak należy.

Chętnie bym obejrzał jakiś test porównawczy w którym ktoś nagra szybką kamerą telewizory z upłynniaczem i pokaże ludziom o co chodzi. Może znajdzie się w ten sposób jakiś upłynniacz który nie przycina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
46 minut temu, efel napisał:

HDMI CEC między LG a PS4 to porażka. Miałem ten sam problem, okazuje się że nierozwiązywalny w satysfakcjonujący mnie sposób:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43296-ps4-pro-i-lg-problem-z-hdmi-cec/

Jedynym sposobem żeby to nie denerwowało jest wyłączenie w opcjach PS4 'Powiązanie z HDMI' czy jakoś tak. Stracisz tym samym przydatną opcję, że jak włączysz konsolę padem to Ci się TV sam uruchomi i przełączy na właściwe wejście. 

Innym rozwiązaniem to po prostu przyzwyczaić się do tego że po każdym wyłączeniu konsoli przełączasz ręcznie w TV źródło HDMI na inne niż to z PS4.

Dziwne że PS4 działa pod tym kątem normalnie z innymi markami TV a inne konsole działają poprawnie na LG (np Nintendo Switch).  Tylko kombinacja LG-PS4 jest problematyczna.

czasami jest z tym problem, ale to zależy z czego korzystasz, do C8 mam podpięte bezpośrednio dekoder nc+, ps4 i oppo, "domyślnie" w tv jest wybrane HDMI podpięte do nc+ (nie używam tv jako takiego, nie używam pilota z tv) włączam/wyłączam nc+  włącza się tv lub wyłącza, jak włączę najpierw nc+ a potem któreś z innych urządzeń to nie ma problemu, dizała tak jak powinno. Czasami jeśli np. najpierw włączę oppo to tv potrafi się zapętlić i przeskakiwać pomiędzy obrazem z oppo i nc+, wtedy wyłączam oppo i włączam jeszcze raz i jest ok. Ale już z ps4 nie ma takiego problemu, nie zapętla się, ale czasami (nie zawsze) potrafi przy następnym włączeniu nc+ uruchomić ps4, tak jakby ważne była kolejność włączanych urządzeń i wyłączanych, tv sam aktywuje urządzenie na ostatnio używanym HDMI.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, LV426 napisał:

OLED od LG to ideał a każdy kto uważa inaczej to... (tu wstaw dowolny epitet).

Tak rzecze troll barnaba. 

Ide płakać w poduszkę bo mam Leda od Sonego i jestem mega zadowolony 😂 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, efel napisał:

Chętnie bym obejrzał jakiś test porównawczy w którym ktoś nagra szybką kamerą telewizory z upłynniaczem i pokaże ludziom o co chodzi. Może znajdzie się w ten sposób jakiś upłynniacz który nie przycina?

może ten w philipsie ?

5 minut temu, Damianos19932 napisał:

Ide płakać w poduszkę bo mam Leda od Sonego i jestem mega zadowolony 😂 

jak byś to samo co oglądasz na średniobudżetowym ledzie Sony obejrzał na oledzie Sony to byś rzeczywiście płakał (i to nie z zadowolenia) :)

no ale skoro nie stać to trzeba sobie wytłumaczyć to jakoś :)

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nygus napisał:

czasami (nie zawsze) potrafi przy następnym włączeniu nc+ uruchomić ps4,

No właśnie w tym jest pies pogrzebany. I nie czasami, tylko zawsze. Jak włączysz TV, ostatnim wejściem HDMI które używałeś było to do którego masz wpięte PS4 to konsola się automatycznie uruchomi niepotrzebnie. Idealnie by było gdyby LG dawało wybór w opcjach na jakim źródle TV ma się uruchamiać domyślnie (przy czym smart TV też powinno traktować jak źródło) - wtedy 99% z głowy, bo każdy sobie ustawi jak chce i będzie korzystał bez denerwujących efektów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, jak zwykle chciałem poczekać na jeszcze lepsze oferty i... tak czekałem, że aż wszystkie sensowne oferty na 65C9 wyszły 😐 Zastanawiam się jak dużo stracę kupując 65B9tkę 🤔Według tego porównania, to B9 tak out of the box jest gorzej skalibrowany, ale czy coś jeszcze? Podejrzewam, że nie tylko ja stałem przed takim dylematem. Z promo nówkę można wyrwać za ~6 400 PLN.

Chyba że może coś innego? Zależy mi głównie aby TVik był w pełni kompatybilny z konsolami nowej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klaus71 napisał:

może ten w philipsie ?

Miałem Philipsa na Androidzie przed OLEDem LG. Ten w Philipsie to było dno i metr mułu, gubił znacznie więcej klatek, ale chyba dawał mniej artefaktów. Dla kogoś kto nie jest czuły na płynność faktycznie Philipsowy może być lepszą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, efel napisał:

No właśnie w tym jest pies pogrzebany. I nie czasami, tylko zawsze. Jak włączysz TV, ostatnim wejściem HDMI które używałeś było to do którego masz wpięte PS4 to konsola się automatycznie uruchomi niepotrzebnie. Idealnie by było gdyby LG dawało wybór w opcjach na jakim źródle TV ma się uruchamiać domyślnie (przy czym smart TV też powinno traktować jak źródło) - wtedy 99% z głowy, bo każdy sobie ustawi jak chce i będzie korzystał bez denerwujących efektów. 

:) u mnie często po graniu jest znowu w 99% przypadków włączone nc+ i wtedy nie ma problemu, ale jeśli ps4 jest ostatnie, kolejne włączenie tv aktywuje ps4, to fakt.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Seba_1988 napisał:

Raczej bym powiedział, że w poprzednich tv też ci klatkowało i jak oglądałeś parę lat taki obraz to się przyzwyczaiłeś i w tym tv nie zrobiło ci to różnicy. Nie mówię tu o dowaleniu upłynniacza na maxa, bo takiego czegoś też nie trawie, tylko weź sobie odpal dowolny film uhd hdr, daj de-judder na 2-3 i porównaj w szybkich scenach jaka jest różnica. 

Pozwolę sobie całkowicie się nie zgodzić z tobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, efel napisał:

Chętnie bym obejrzał jakiś test porównawczy w którym ktoś nagra szybką kamerą telewizory z upłynniaczem i pokaże ludziom o co chodzi. Może znajdzie się w ten sposób jakiś upłynniacz który nie przycina?

@Gmeru

może czas by siłami forumowiczów wybrać kilka trudnych sekwencji na których wykładają się upłynniacze i zrobić taki punkt w testach tv?

ja kojrzę jedną sekwencję (serial netflixa bodyguard) na których nie tylko lg ale także panas wylatują w kosmos z artefaktami - ciekawy bym był jak to by wyglądało w philipsie i sony

pewnie koledzy by znaleźli więcej takich trudnych materiałów - ważne by były dobrej jakości i udało się zebrać je jako pliki

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arqon napisał:

Ech, jak zwykle chciałem poczekać na jeszcze lepsze oferty i... tak czekałem, że aż wszystkie sensowne oferty na 65C9 wyszły 😐 Zastanawiam się jak dużo stracę kupując 65B9tkę 🤔Według tego porównania, to B9 tak out of the box jest gorzej skalibrowany, ale czy coś jeszcze? Podejrzewam, że nie tylko ja stałem przed takim dylematem. Z promo nówkę można wyrwać za ~6 400 PLN.

Chyba że może coś innego? Zależy mi głównie aby TVik był w pełni kompatybilny z konsolami nowej generacji.

w tej chwili chyba ciężko o tv w pełni kompatybilne z nowymi konsolami bo w przypadku ps5  nic o niej nie wiemy . Nie wiem czy interesowałeś się tematem ale gorąco teraz jest na temat ucinaniu przepustowości w portach hdmi 2.1 w niektórych modelach więc tutaj bym się mocno przyjrzał jeśli faktycznie ma być to tv na nową generacje konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Damianos19932 napisał:

w tej chwili chyba ciężko o tv w pełni kompatybilne z nowymi konsolami bo w przypadku ps5  nic o niej nie wiemy . Nie wiem czy interesowałeś się tematem ale gorąco teraz jest na temat ucinaniu przepustowości w portach hdmi 2.1 w niektórych modelach więc tutaj bym się mocno przyjrzał jeśli faktycznie ma być to tv na nową generacje konsol.

Jak najbardziej widziałem... Mówisz o serii CX która niby ma mieć band ograniczony. Zarówno w B9 jak i C9 jest FULL. Co do PS5 to będzie to tożsame z XBoxem - jakby nie patrzeć oparte praktycznie na tym samym procu.

Tak czy siak, wciąż mam dylemat... Dopłacać 2k do C9 czy czekać. Choć z tym czekaniem może się okazać, że zaraz wszystkie B9 wyjdą tak samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, Arqon napisał:

Jak najbardziej widziałem... Mówisz o serii CX która niby ma mieć band ograniczony. Zarówno w B9 jak i C9 jest FULL. Co do PS5 to będzie to tożsame z XBoxem - jakby nie patrzeć oparte praktycznie na tym samym procu.

Tak czy siak, wciąż mam dylemat... Dopłacać 2k do C9 czy czekać. Choć z tym czekaniem może się okazać, że zaraz wszystkie B9 wyjdą tak samo :(

Xbox tożsamy z ps5 ? Nie tylko procesor się liczy w konsoli . Ps5 ma  mieć około 10 teraflopow , Xbox 12 tutaj już się zaczynają różnice chociaż nie w teraflopach bym się doszukiwał różnicy . Grafika  ps5 ma posiadać wyższe taktowanie . Kolejna sprawa ps5 ma wyciągać 4k przy 60 klatkach Xbox ma osiągać 120 klatek na sekundę . Nie powiedziałbym , że będą to te same sprzęty . Xbox ma  miec większą pojemność dysku ssd , Ok jeśli w b9 i c9 hdmi ma być pełne to w porządku . Dla mnie czekanie nie ma sensu jeśli jesteś zdecynowany to bierz i tyle ;)

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ostatnio pisałem o problemach z moim C9,ale w końcu doczekałem się serwisu i naprawy domowej(przez ten wirus,wszelakie naprawy domowe były nie możliwe),matryca wymieniona na nową,przyjechała w pudełku,folie z tyłu ekranu jak i z przodu obecne,sam przebieg trwał nie spełnia 30 minut,serwis z Rzeszowa,serwisant pojętny,sama matryca pochodzi ze stycznia 2020.Moja poprzednia matryca cierpiała na problemy techniczne z powodu wypalonego pixela,oprócz tego miałem problemy z bandingiem,na końcu jeszcze ujawniła się pionowa czerwona linia z górnej prawej strony ekranu.Nowa matryca jak narazie sprawuje się dobrze(ma dopiero 2 dni),gwarancja 2 lata,także można być spokojnym o przyszłość,LG podeszło do sprawy profesjonalnie jak i sam serwis,także z mojej strony mogę polecić,jestem w pełni zadowolony.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...