Skocz do zawartości
efel

PS4 Pro i LG (problem z HDMI-CEC)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy PS4 PRO.

Działa Wam dobrze HDMI CEC z jakimkolwiek telewizorem LG? Ja mam oleda B7. U mnie działa tak: włączam konsolę, włącza się również TV. Wyłączam TV, wyłącza się konsola. I to jest super i zgodne ze specyfikacją, na tym przypadku mi zależy.

Natomiast to co mnie wkurza niemiłosiernie: włączam TV, ostatnio używałem PS4 więc TV automatycznie uruchamia wejście HDMI na którym mam konsolę i konsola też się sama uruchamia! Po cholerę? Ja chcę obejrzeć serial a nie grać, gdybym chciał grać to był uruchomił konsolę i TV dualshockiem. 

Próbowałem wyłączać ustawienia Simplik w TV i 'Powiązanie z urządzeniem HDMI' w konsoli. Jeżeli któreś z tych ustawień wyłączę, to nie działa to w ogóle, nawet przypadek na którym mi zależy. Ktoś to opanował? Wg mnie to wygląda na bezużyteczny ficzer konsoli, albo jakiś bug. 

Dodam że mam również Nintendo Switch i działa to perfekcyjnie, bez wkurzającego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2019 o 12:49, eloszki napisał:

Czy jakoś udało Ci się problem rozwiązać? 

Niestety nie. Skończyłem na tym, że po prostu wyłączyłem tą funkcjonalność w ustawieniach PS4 i ręcznie magluję włącznikiem TV i wejściami HDMI jak chcę w coś zagrać. Upierdliwe, ale lepsze to niż niepotrzebne uruchamianie się konsoli. Od biedy można zmienić przyzwyczajenie i zawsze włączać telewizor za pomocą przycisku Netflix na pilocie. Wtedy TV startuje od razu do Netflixa, a nie na ostatnio używanym wejściu HDMI i nie powinien uruchamiać konsoli, ale o ile ja bym się przyzwyczaił do tego, to reszta domowników na bank nie. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. W takim razie nawet nie próbuje z tym dalej walczyć.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...