Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mam zakupić ten TV do nowego mieszkania i nie wiem czy warto dopłacać do tego CX czy kupić C9?

Pytam Was bo wiecie pewnie już więcej na ten temat

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Zauważyłem właśnie go w rtveuro 55CX na stronie tak jak kolega powyżej napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem c9. Obraz przepiękny. Pytanie mam jedynie o podświetlenie oled w poszczególnych trybach obrazu. Czy większe podświetlenie wpływa negatywnie na oleda czy nie ma To znaczenia? Do codziennego oglądania tv ustawiony mam na podświetlenie 75-80, w nocy na 60. 

Trochę boję się o te wypalenia. 

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do TV około 40 z oszczędzaniem energii na Auto. W HDR/DV staram się trzymać około 80-100 w Auto.

Większe podświetlenie wpływa na możliwość wypalenia.

Gdyby ktoś chciał oszczędzić trochę energii to w C9 istnieje jednak możliwość wyłączenia matrycy, np. gdy oglądamy kanał informacyjny. Wystarczy wydać komendę głosową: Wyłącz ekran

Taka ciekawostka, w Samsung KS7000 wysoki poziom podświetlenia w HDR i wysoka temperatura powodowały u mnie 3x stopienie plastiku który rozszczepia światło na dole matrycy i znane prześwietlenia obrazu :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupilem C9 jeszcze do mnie nie co prawda nie dotarł  i mam pytanie, czy jest w stanie odtworzyć dźwięk DTS-HD:MA po USB?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taka matryca w teście vertical banding to norma? Nie wiem czy jest się czym przejmować. Na normalnym oglądaniu i graniu tego w ogóle nie widać. 

IMG_20200503_224534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy OLED na banding, Ty akurat trafiłeś na taki znośny, mi się przytrafił straszny paszkwil, a LG odrzuciło moje żądania gwarancyjne na wymianę takiej matrycy:

IMG21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2020 o 23:32, ikjamdelta napisał:

Czy nie będzie problemu z wypalaniem przy kilkugodzinnym oglądaniu kanałów informacyjnych?

Będzie, jeżeli oglądasz codziennie kilka godzin kanały info to na bank wypalisz OLEDa pod koniec gwarancji, albo krótko po niej. Generalnie - odpuść sobie.

W dniu 28.04.2020 o 23:44, pattro napisał:

Podłączyłem dziś PS4 Pro i jak działa tryb gry w LG? W Samsungu samo wykrywało konsole i ustawiało tryb gry,  w LG wykryło PS4 i ustawiło tryb...ECO. Może coś trzeba włączyć w ustawieniach? 

Będąc na tym źródle HDMI przełącz sobie ręcznie tryb na 'Gra' i już, zapamięta się.

W dniu 28.04.2020 o 23:44, pattro napisał:

Drugi problem jest taki że grałem dziś w kilka gier i na przerywnikach filmowych (podczas gry jest idealnie) obraz potrafi momentami tak przeskakiwać, ciężko to opisać coś jakby się zacinał na milisekundy. Podobny problem występuje podczas oglądania Netflixa. Jak sobie z tym poradzić? 

Standardowy problem z upłynniaczem, wyłącz w opcjach rzeczy związane z poprawą ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Alwyn napisał:

Każdy OLED na banding, Ty akurat trafiłeś na taki znośny, mi się przytrafił straszny paszkwil, a LG odrzuciło moje żądania gwarancyjne na wymianę takiej matrycy:

IMG21.jpg

Ale chyba Ci to nie przeszkadza w co dziennym oglądaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, VukoStarLord napisał:

Ale chyba Ci to nie przeszkadza w co dziennym oglądaniu? 

Przeszkadza, to jest widoczne podczas normalnego oglądania filmów z ciemnymi scenami:

 

 

IMG22.jpg

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie słabo to u Ciebie wygląda.  U mnie tak to nie wygląda. Nie widać żadnych prześwitów i żadnych pasów podczas oglądania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Przeszkadza, to jest widoczne podczas normalnego oglądania filmów z ciemnymi scenami:
 
 
IMG22.thumb.jpg.9866af85022027e137af8978e95c3163.jpg


Co to za film?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć,

Pytanie może ktoś pomoże. 

Jak najlepiej podłączyć telewizor (lg c9) - ps4 - dekoder z upc - amplituner yamaha ( 2 wejścia hdmi i 1 wyjście hdmi 1.3)  tak żeby wszędzie mieć dźwięk przestrzenny czy tylko kablami hdmi da się to ogarnąć czy trzeba się podpierać optycznym. Jak zły temat to prosze o przeniesienie. 

Edytowane przez silent22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, silent22 napisał:

Cześć,

Pytanie może ktoś pomoże. 

Jak najlepiej podłączyć telewizor (lg c9) - ps4 - dekoder z upc - amplituner yamaha ( 2 wejścia hdmi i 1 wyjście hdmi 1.3)  tak żeby wszędzie mieć dźwięk przestrzenny czy tylko kablami hdmi da się to ogarnąć czy trzeba się podpierać optycznym. Jak zły temat to prosze o przeniesienie. 

Masz dwie opcje, żadna nie jest optymalna bo masz stary amplituner:

  • Podłączasz wszystkie urządzenia kablami HDMI do amplitunera, a ten łączysz z TV jednym kablem HDMI. Wady: zapomnij o wodotryskach w obrazie takich jak 4K i HDR, ale dźwięk będziesz miał bezproblemowy i w najwyższej jakości
  • Podłączasz wszystkie urządzenia do telewizora a amplituner łączysz przez HDMI ARC też z telewizorem. Masz wodotryski obrazowe (chociaż nie napisałeś czy to jest PS4Pro czy zwykłe), ale dźwięk dostaniesz tylko 5.1 i to tylko Dolby Digital albo DTS, wszystkie lepsze formaty nie zadziałają. Tutaj zamiast HDMI ARC można wykorzystać kabel optyczny z TV do amplitunera, będą takie same ograniczenia, ale dojdzie dodatkowa wada w postaci tego że amplituner sam się nie włączy razem z TV - trzeba go będzie uruchamiać jego własnym pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 (zwłaszcza PRO) najlepiej podłączyć bezpośrednio z tv i zostawić w konsoli wszystkie opcje obrazu na 'auto'. W ten sposób nie będzie cyrków z rozdzielczością i HDR. Co do dźwięku to PS4 obsługuje w ogóle coś poza DD 5.1 i DTS? Bo tylko te opcje są w menu (oraz PCM). XBOX One X brzmi wyraźnie lepiej u mnie podpięty pod soubdbar z obsługą DTS-HD MA. Sony bez szału i tylo z słuchawkami 'Gold' od Sony dedykowanymi konsoli jest w nielicznych grach fajny efekt (tymi które wspierają dźwięk przestrzenny zaprojektowany pod nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,
potrzebuję Waszej pomocy odnośnie powieszenia TV OLED55C9 na poniższej ściśnie. Może ktoś ma już podobny układ w mieszkaniu i ma zawieszony TV.

1. Na jakiej wysokości od podłogi powinien być zamontowany TV z uchwytem? lub na jakiej wysokości powienien być zamontowany uchwyt do TV?
Narożnik będzie ustawiony od TV 2,90m

2. Chce schować kable w tunelu w ścianie i nie wiem na jakiej wysokości od podłogi za TV powinna być zrobiona dziura dla tunelu

Będę wdzięczny za pomoc.c4ed9ab04da4bfd04e0294e9c5b53f61.jpg4b8e653bccdeacba054f7520b798e0e2.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

I jeszcze
3. Jaki polecacie uchwyt do tego TV

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, efel napisał:

Masz dwie opcje, żadna nie jest optymalna bo masz stary amplituner:

  • Podłączasz wszystkie urządzenia kablami HDMI do amplitunera, a ten łączysz z TV jednym kablem HDMI. Wady: zapomnij o wodotryskach w obrazie takich jak 4K i HDR, ale dźwięk będziesz miał bezproblemowy i w najwyższej jakości
  • Podłączasz wszystkie urządzenia do telewizora a amplituner łączysz przez HDMI ARC też z telewizorem. Masz wodotryski obrazowe (chociaż nie napisałeś czy to jest PS4Pro czy zwykłe), ale dźwięk dostaniesz tylko 5.1 i to tylko Dolby Digital albo DTS, wszystkie lepsze formaty nie zadziałają. Tutaj zamiast HDMI ARC można wykorzystać kabel optyczny z TV do amplitunera, będą takie same ograniczenia, ale dojdzie dodatkowa wada w postaci tego że amplituner sam się nie włączy razem z TV - trzeba go będzie uruchamiać jego własnym pilotem.

Dzięki za odpowiedź, podłączyłem tak jak napisałeś w drugim punkcie ale coś mi nie działa,  zrobiłem tak że podłączyłem urządzenia hdmi do tv i optycznym kablem do amplitunera. Wiem że dźwięku HD nie będzie oraz wiem że chyba czeka mnie wymiana amplitunera. Ale to może za rok na wiosnę. Na zimę trzeba będzie kupić Ps5. 

 

Jeszcze mam jedno pytanie, widziałem na którymś filmiku że gość naciskał guzik Movies na pilocie i otwierało mu jakby katalog wszystkich filmów/seriali z wszystkich serwisów streamingowych do których jesteś zalogowany. Czy ten guzik jest jakoś programowalny? U mnie po naciśnięciu otwiera się rakuten.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja poprawić ostrość ruchów w tv oglądając tv z dekodera c+? Gdzieś czytałem, że zmiana częstotliwości dekodera z 60 na 50Hz pomaga, ale nowe dekodery takich ustawień nie mają. Tru motion- ustawione na użytkownika (pierwszy suwak na 10/10 a drugi na 1/10). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że cena 4800 jest dobra czy czekać na premierę CX? Stanieje poniżej też kwoty czy brać?

Druga kwestia to że telewizor mam ustawiony w nogach łóżka, teraz mam 42", odległość to jakieś 1,8m, nie za duży ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sakhar napisał:

Myślicie że cena 4800 jest dobra czy czekać na premierę CX? Stanieje poniżej też kwoty czy brać?

Druga kwestia to że telewizor mam ustawiony w nogach łóżka, teraz mam 42", odległość to jakieś 1,8m, nie za duży ? :)

Dobra cena, ja 2 tyg temu brałem za 5800.  Obyś trafił model z dobra matryca bez pasów.

Podobno nie ma czegoś takiego ja za duży tv 🤪🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Opłaca się otwierać w sklepie i przetestować na jakiś panelach czy będą kręcić głową z wybieraniem sztuki?

Druga sprawa że w sklepie przy pełnym oświetleniu ciężko będzie zobaczyć pasy.

Edytowane przez Sakhar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 08:44, Alwyn napisał:

Każdy OLED na banding, Ty akurat trafiłeś na taki znośny, mi się przytrafił straszny paszkwil, a LG odrzuciło moje żądania gwarancyjne na wymianę takiej matrycy:

IMG21.jpg

Bardziej mi chodziło o zobaczenie takiego czegoś. U Ciebie na komórce z 100% jasnością chyba widzę pasek po prawej stronie w 3/4 długości ekranu.

Telewizor jest w sypialni gdzie okno jest na północ i drzewami za nim. Ogólnie nawet w słoneczny dzień trzeba zapalać światła żeby coś widzieć, więc z jasność można trochę obniżyć, na moim gracie jeszcze na lampach i tak zapalałem lampkę powiedzmy za tv żeby trochę oszukać oko. Przeskok jakościowy będzie mega tak czy inaczej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam jeden pasek dokładnie tam gdzie mówisz. Mnie trochę to drażni ale gość z serwisu mówił, że ta technologia tak ma i trzeba to zaakceptować. Z czasem po przepracowaniu kilkudziesięciu godzin może to lekko zaniknąć lub nie. Jeśli będzie to widać na kolorowych scenach wówczas wymiana pbez żadnego gadania. Na szarym jest to standard. W sklepie przy sztucznym oświetleniu raczej tego nie wyłapiesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...