Skocz do zawartości

Pytanie

Witam, przed zakupem OLEDa dużo naczytałem się o wypaleniach i tych sprawach, ale wydawało mi się że wypalenie jest widoczna na telewizorze non stop, a na moim LG B8 pojawia się dziwne podświetlenie w prawej części ekranu najbardziej widoczne w ciemnych momentach filmu. O dziwo nie ma go zawsze, zobaczcie filmik

 

Problem jest bardzo irytujący podczas oglądania filmu wieczorem. Da sie to jakoś ręcznie naprawić czy trzeba reklamować? Niestety kupiłem TV i dopiero po 2 tygodniach zamontowałem go w nowym mieszkaniu. Otworzyłem i uruchomiłem go przy kurierze, ale tego efektu akurat nie było widać. Co robić? Jak żyć?

20190609_024720.thumb.jpg.4f1446b7cad0461dd18b5f42f01bebf7.jpg20190609_024713.thumb.jpg.326949b47dfa362af1e21e3406338b05.jpg20190609_024658.thumb.jpg.4d8734f56afb97f39b300cc4a5d9b0f3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
13 minut temu, LV426 napisał:

Według tego co mówią tutejsi forumowi "eksperci" to laptopy i monitory z OLED też trzeba używać jedynie w ciemnym pomieszczeniu i oglądać na nich mieszane treści?  

Jeśli 380 cd do 70% bieli to za mało to tak, tylko w ciemnym. Chociaż akurat w całkowicie ciemnym pomieszczeniu należałoby celować w 150.

OLED (tak jak wcześniej plazma) nie jest bez wad, ale jeśli ktoś jest w stanie z tymi wadami żyć to zapewnia najlepszy możliwy obraz w całkiem przyjaznej cenie. Jeśli nie możesz - kup sobie ekran, który będzie dla ciebie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

robiłeś godzinną kompensacje  ? Jeśli nie to zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zwróć ten tv lepiej. Nie wygląda to dobrze a kompensacje pomogą albo i nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Możesz wrzucić zdjęcie planszy 5% szarość na isf ciemne pomieszczenie ustawienia fabryczne? Coś mi się wydaje , że wtedy okaże się , że 3/4 matrycy masz zdecydowanie ciemniejszą a od tego narożnika , tak czy owak matryca nadaje się do wymiany przez serwis(bo mam rozumieć , że zwrócić już nie możesz) , możesz zapuścić ręczną kompensację (bo i tak serwis przed wymianą zleci wykonania takich 3) ale nie nastawiałbym się na poprawę. Te 3 zdjęcia do zdjęcia czarnej planszy czy właśnie  %grey?  Tak czy owak wygląda to jak porażająca niejednorodność matrycy...

Ps.nie wydaje mi się , że używanie oled'a jako monitora do kompa to dobry pomysł na dłuższy czas..

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 minuty temu, koralgool napisał:

Takie są konsekwencje gdy słucha się speców od grania na oledzie.

bo grać można i ma się wrażenia nieosiągalne dla większości lcd - ważne by grać w różne gry

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli grać można ale nie tak jak się chce tylko tv? No bez jaj :D 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie miałem wcześniej czasu, ale już odpowiadam. Jest to mój pierwszy OLED, nie wiedziałem że są jakies kompensacje po wyłączeniu TV, ta biała łuna faktycznie pojawiła się od samego początku użytkowania, ale po kilku dniach sama znikła ? Dzięki za rozjaśnienie sytuacji, jakby problem się pojawił ponownie, dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale czego to ma dowodzić? Bo chyba nie tego że się nie wypala? 

W teście na YouTube było pokazane jak ładnie w laptopach tej firmy ABL ogranicza jasność i nie można tego wyłączyć. Według tego co mówią tutejsi forumowi "eksperci" to laptopy i monitory z OLED też trzeba używać jedynie w ciemnym pomieszczeniu i oglądać na nich mieszane treści? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2019 o 20:38, LV426 napisał:

Czyli grać można ale nie tak jak się chce tylko tv? No bez jaj :D 

można grać we wszystko - ale jak ktoś planuje rok spędzić z fortnitem i nabić 2000h to sobie powinien oleda darować bo pewnie sobie coś wypali tak jak przy programach informacyjnych

ale już wiedzmina może spoko skończyć i nic się nie wypali, i przejść do kolejnej gry

a wrażenia z grania gdzie czarne jest zawsze czarne, nic nie smuży a kąty są perfekcyjne jest bezcenne

ale masz rację, chcesz bezkompromisowy tv (w kwestii w co i ile grasz i oglądasz) to na szczęście są i takie lcd - w tym roku niestety tylko samsung z modelem q90 i wzwyż stanął na wysokości zadania (500 stref to niestety minimum by nawiązać walkę)  - no ale ważne że jest super alternatywa dla oleda

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -1
21 godzin temu, klaus71 napisał:

bo grać można i ma się wrażenia nieosiągalne dla większości lcd - ważne by grać w różne gry

Skwituje to w ten sposób. Ha Ha Ha

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...