Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niedrogi projektor 4K | TEST | BenQ W2700

Projektory BenQ podbijają serca miłośników niedrogiej projekcji 4K Ultra HD co pomaga popularyzować ten, najwyższy format treści. Do oferty trafia właśnie nowy model takiego urządzenia - BenQ W2700. Zapraszamy do testu!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kurcze spodziewałem się większego wow. W niedalekiej przyszłości planuję zakup pierwszego projektora do w miarę zaadaptowanego salonu. Miałem propozycję zakupu Epsona eh-tw 7400 lub Optoma uhd51. Myślałem, że ten Benq w2700 stworzy dużą przewagę. Ale chyba nie jest aż tak dobrze. Jako jedyny ma dwa szybkie hdmi. Ale ten kontrast? Już sam nie wiem. Czy jest sens dokładać 3tyś do Epsona 9400? Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też liczyłem, że ten benq pokaże trochę więcej.

Czy wiecie może gdzie w Warszawie można na żywo zobaczyć obraz z tego projektora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast zabija.... ?

zdecydowanie warto doplacic do modelu 9400

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak ze wszystkim jest. Jako pierwszy projektor to miał być za około 6 max 7tyś. A mam mnóstwo materiału w 4k Hdr więc Full Hd odpada. A proj 4k w tych pieniądzach to chyba jeszcze nie to. A niechciałbym się już na początku przygody zrazić do tego typu sprzętu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto śledzi rynek ten wie, że z DLP nie da się pewnych rzeczy uzyskać. I nic tutaj się nie zmieni. Ma bardzo mocne cechy jak super ostrą rozdzielczość 4K ale ma i słabsze jak kontrast. Żeby mieć wszystko trzeba wydać 20K w górę. A dopłata do TW9400 jest prawie 2 razy więc o czym tu pisać... nie ta półka cenowa. Trzeba zejść na ziemię i zrozumieć, że projektory to drogie zabawki. Zawsze były drogimi i takie pozostaną. W końcu to robienie namiastki kina w domu.... "Tanich" projektorów z super parametrami nigdy się nie doczekamy. Bo jaki to by miało sens?

1 godzinę temu, Salat napisał:

Też liczyłem, że ten benq pokaże trochę więcej.

Czy wiecie może gdzie w Warszawie można na żywo zobaczyć obraz z tego projektora?

Tutaj:

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to będzie jak się na coś człowiek już zdecyduje, pójdzie i kupi i z niczym nie porówna. I będzie uważać że to jest super. Fajnie by było.
Tylko ja mam tv oleda więc...


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety jak masz TV OLED to musiałbyś sobie kupić JVC za 50K i oglądać go w sali z czarnymi ścianami. Wtedy będziesz zadowolony. W projektorach trzeba wiele wybaczyć. Tutaj liczy się przede wszystkim klimat i wielkość ekranu. Szczególnie w projektorach budżetowych 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to będzie jak się na coś człowiek już zdecyduje, pójdzie i kupi i z niczym nie porówna. I będzie uważać że to jest super. Fajnie by było. Tylko ja mam tv oleda więc...   

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Masz oled TV i chciałeś kupić projektor, za 6tys zł, który mu dorówna.

Hehehehehe.

Naiwność level master  

 

Minimum RS540 I do tego idealne warunki do projekcji (to drugie może być trudniejsze niż sam zakup projektora).

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz oled TV i chciałeś kupić projektor, za 6tys zł, który mu dorówna.Hehehehehe.
Naiwność level master
 
Przecież pomarzyć można.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Przecież nie o to chodzi. Porównywać nie ma co. Po prostu miałem nadzieję że ten projektor zrobi lepszą opinię.
Aż tak naiwny nie jestem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens dopłacać 2500zł względem W1700 przy jasnym salonie i gdy obraz wyświetlany jest na ścianie? Ok 120-130'. Materiały z Netflixa, HBO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sens dopłacać 2500zł względem W1700 przy jasnym salonie i gdy obraz wyświetlany jest na ścianie? Ok 120-130'. Materiały z Netflixa, HBO. 
Podejrzewam że z tym by sobie poradził także Benq tk800m. Który jest jeszcze tańszy. Myślenie nad W2700 w takich warunkach to przerost formy nad treścią moim zdaniem. Tu potrzebny jest jasny projektor.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tk800m jest droższy jakieś 500zł. Na jasności za bardzo mi nie zależy, zdecydowanie wolę postawić na odwzorowanie kolorów. Filmy oglądam i tak tylko późnym wieczorem gdy jest zupełnie ciemno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2019 o 08:51, Salat napisał:

Czy wiecie może gdzie w Warszawie można na żywo zobaczyć obraz z tego projektora?

Cześć

Polecam dwa miejsca w Warszawie: http://rzutniki.com/news/n/169/Kontakt (100 zł za prezentację) i https://sklep.hcx.com.pl/pl/i/Kontakt/9 (za free)

Miałem okazję w tych dwóch miejsca przetestować: BenQ W2700, Epsoona EH-TW7400 i Epsona EH-TW9400. Oczywiście wszystko w warunkach sali kinowej (czarne ściany, bez okien, projektor idealnie ustawiony na ekran, duży ekran o szer. 3m). Materiał 4K/ UHD.

W takich warunkach nie zauważyłem różnic między BenQ W2700 a Epsonem 7400. Wyraźne kolory, ostry obraz, soczyste barwy, czernie czarne albo bardzo czarne. Różnica była w stosunku do Epsona 9400 (ale nie uderzająca jak dla niewprawionego i laickiego oka).

Przymierzam się cały czas do projektora do domu: oglądanie tylko filmów 4k/ UHD z HDR i innymi "gadżetami", odległość oglądania ok. 4m., szerokość ekranu ok 3m (nie wiem ile to jest cali w przeliczeniu), ściany białe, oglądanie wieczorem przy zasłoniętych roletach. W tej chwili wydaję mi się, że BenQ jest najlepszym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Nie jest to projektor za 20k ale według mojej oceny jakość obrazu jest bardzo dobra.

Oczywiście zastanawiam się jak ten obraz będzie się prezentował w moich warunkach domowych, bo to może być całkiem inna bajka. Być może uda mi się przetestować, np. "wypożyczając" sprzęt na kilka dni. Nie wiem czy to w ogóle możliwe ale będę próbował.

Natrafiłem na youtube na recenzję BenQ W2700 

Jest po niemiecku. Według testu projektor wypada bardzo dobrze i w swojej klasie (obecnie) to zdecydowanie najlepszy projektor. Posiada rozwiązania, które w tej klasie projektorów w ogóle nie są stosowane.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno największą wadą tego Benq W2700 jest bardzo niski kontrast. Ale jak to jest w praktyce i widząc trzy naraz jak Ty to nie wiem. Ogólnie bardzo chwalony sprzęt. Tylko pytanie, bo to nowość i trzeba zareklamować czy po prostu jest dobry.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno powiedzieć jak to jest z tą reklamą. Być może pojawią się na forum jacyś użytkownicy i podzielą się opinią. Jak dla mnie bomba, szczególnie, że teraz mam 10-letnią plazmę (50 cali) :)

https://www.gadgetlounge.net/benq-w2700-review/?fbclid=IwAR25EL-rmDa6xeus0Zgfsfx864EGmzxvSEgzrX_ahpK3Mvav7rHlGdzoECk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że udało Ci się to zobaczyć na własne oczy. Epson 7400 nie ma pełnego Hdmi 18Gbps , Epson 9400 jedno, Benq aż dwa. W tej cenie w ogóle ma fajne wyposażenie. Może kiedyś zrobię sobie wycieczkę żeby to zobaczyć.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak salony podchodzą do pokazów projektorów? Czy tak samo podchodzą do każdego jeśli chodzi o ustawienia? Skąd my klienci mamy wiedzieć że każdy został tak samo ustawiony (czyli najlepiej jak się da)? Czy na pewno ten za 10 i więcej tyś lepiej świeci niż ten za 5/7tyś?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy i nigdy się nie dowiemy. Jestem przekonany, że to działa jak z każdym innym towarem - polecane jest w danym momencie to z czego są większe profity. Poza tym warunki w salonach są idealne, a w domu takich nie ma. Więc nie ma możliwości porównania. Zakładam jedynie, że w miarę obiektywne są testy przeprowadzane na różnych portalach tematycznych i na youtube. Będę jeszcze testował w warunkach domowych epsona 7400 ale nie będę mógł porównać z BenQ. Znalazłem salon, który przyjeżdża ze sprzętem do domu na pokaz - koszt 300 zł.

Test niestety w warunkach dziennych (dojeżdżają do g. 17) no i bez możliwości porównania do BenQ. Szkoda, bo być może w moich warunkach domowych w zupełności sprawdziłby się BenQ.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiemy i nigdy się nie dowiemy. Jestem przekonany, że to działa jak z każdym innym towarem - polecane jest w danym momencie to z czego są większe profity. Poza tym warunki w salonach są idealne, a w domu takich nie ma. Więc nie ma możliwości porównania. Zakładam jedynie, że w miarę obiektywne są testy przeprowadzane na różnych portalach tematycznych i na youtube. Będę jeszcze testował w warunkach domowych epsona 7400 ale nie będę mógł porównać z BenQ. Znalazłem salon, który przyjeżdża ze sprzętem do domu na pokaz - koszt 300 zł.
Test niestety w warunkach dziennych (dojeżdżają do g. 17) no i bez możliwości porównania do BenQ. Szkoda, bo być może w moich warunkach domowych w zupełności sprawdziłby się BenQ.
Jak tylko coś będziesz wiedział to zdaj relację. Epson 7400 kontra Benq W2700. Chyba najlepsze średniaki 4k w tym momencie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to jednak BenQ dostał nagrodę EISA....
Akurat w te nagrody to za bardzo nie wierzę. W tv to chyba Philips co roku dostaje jakąś nagrodę. A do końca nie wiem za co. Nadmienię tylko że przez 15 lat kupowałem tv Philips. Teraz mam już coś innego. A Epson eh-tw7400 chyba starszy od tego Benq W2700. Ale ja wiąże z nim wielkie nadzieje ( Benq).

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BanQ W2700 i W5700 dostały nagrodę. Faktycznie Epson trochę starszy. Ja też wiążę nadzieję - z dwóch powodów: skoro dla laickiego wykorzystania dostanę prawie to samo jeśli chodzi o jakość obrazu to nie widzę powodów żeby przepłacać. Po wtóre BenQ jest znacznie mniejszy, co w domowym użytku w normalnym pokoju gdzie są meble, lampy itd ma niebagatelne znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...