Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wymiany poczciwej optomy HD33 na nowy projektor 4k. Mam dedykowany pokój kinowy (3x3.5 metra, ciemne ściany, pełne zaciemnienie i niestety biały sufit). Odtwarzacz to w tej chwili Mibox 4k. Źródła to praktycznie tylko serwisy streamingowe jak Netflix, Apple TV, Disney czy Amazon Prime.
Po głowie chodzą mi dwa projektory: Benq W2700 i Epson TW9400.

Pytanie moje jest takie czy warto doplacac do TW9400 jeżeli źródłem są tylko serwisy streamingowe a nie płyty Blu-ray? Na ile różnica w kontraście jest zauważalna i czy warto jest dopłacania 2-3 tys złotych? Czy ktoś z forumowiczów miał okazję porównywać te projektory przy Netflixie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze warto dołożyć mimo tego ze W2700 jest ostrzejszy od TW9400 Ale Kontrast robi tam taką robotę ze Epson wydaje się ostrzejszy. TW9400 miażdży czernią W2700 
Szczerze na szarym ekranie TW7100 ma głębszy obraz od W2700 Tylko nie jest taki ostry  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Tylko czy różnica jest wyraźnie zauważalna przy platformach streamingowych gdzie sygnał jest skompresowany. I jak to się ma przy HDR między tymi projektorami (biały ekran ). Kolejna rzecz to hdmi 2.1 vs 2.0. Dzisiaj to bez różnicy ale za 8 lat ( a na tyle kupuje projektor ) brak 2.1 może być problemem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czerń będzie głębsza niezależnie od źródła na TW9400 bo ona sam w sobie ma kontrast natywny 5000:1 a W2700 500:1. W2700 ma kontrast 2000:1 jeśli włączymy dynamiczną przesłonę i filtr kolorów DCI-P3 ale obraz jest bardzo ciemny.. I jest za ciemny nawet do SDR. Bez filtra kolorów ma ok 1600:1 
A jak to się ma przy HDR ? No szczerze W2700 w ogóle nie pokazuję HDRu jest za ciemny i ma zbyt mały kontrast. Ma bardzo dobre automatyczne mapowanie tonów. Zawsze są dobrze widoczne szczegóły Ale obraz jest dość, hmm Płaski ??. HDR na TW9400 ? TW9400 to zupełnie inna maszyna. To pierwszy projektor na którym widać efekt HDR. Głębia obrazu jest tak z 3 razy większa od TW100 A TW7100 ma głębszy obraz od W2700 
W2700 ma pewnie zalety. Ma bardzo dobrą odwzorowanie ruchy i jest 4K. Jest też mały i ma dość krótki rzut. Tego Epson nie ma. Ale Myślę  że kontrast jest  wart wyboru i dopłacenia do

TW9400. A co do HDMI 2.1 Szczerze Nie wydaje mi się ze to tak ważny aspekt 
TW9400

 IMG_20210519_224017.thumb.jpg.f5b3a233b69cd43a9805bb7a7735478d.jpg 

W2700 
IMG_20210519_223954.thumb.jpg.7badefd7840a6ee334a7a57b26233f78.jpg
Oba były po kalibracji. Nie sugeruj się kolorami. ALe myślę ze zdjęcie tak w 40% oddaje różnice w kontraście.. Na zdjęciu tego nie widać ale TW9400 jest jaśniejszy 

Edytowane przez Paweł Bisewski
uzupełnieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dziękuje bardzo za wyczerpująca odpowed. Dokładnie takich informacji szukałem. Z tego co widzę będe dokładać do Epsona. Mysle ze to jest to. Teraz tylko czy w tym roku będzie następca TW9400 bo w końcu już dwa lata ma ten projektor.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2019 o 14:37, Gmeru napisał:

To niestety jak masz TV OLED to musiałbyś sobie kupić JVC za 50K i oglądać go w sali z czarnymi ścianami. Wtedy będziesz zadowolony. W projektorach trzeba wiele wybaczyć. Tutaj liczy się przede wszystkim klimat i wielkość ekranu. Szczególnie w projektorach budżetowych 4K.

Można by dostać wskazówkę w kwestii projektora do domu. Interesują mnie tylko filmy w dobrej jakości, nie gram w gry itd. Będe wyświetlał filmy na 120 cali, ścianę planuję pomalować antyrefleksyjną Tikkurillą i zrobić czarne obramowanie. Filmy będe oglądał wieczorem, plus zasłony i rolety w obwodzie. Na początku jako kompletnie zielony człowiek myślałem że kupię coś niezłego do 2 tyś zł. Kupiłem jeden projektor Philipsa za 1200 zł i po paru godzinach wiedziałem że to kompletnie nie to i szkoda psuć filmy i nerwy. Potem pomyślałem o rozciągnięciu do 4 tyś, ale widzę że możliwe będzie rozciągnięcie tego do 6 tyś. Mógłbym dostać top 3 projektory w zakresie 4-6 tyś zł, typowo do oglądania filmów ? Optoma, Benqu ? Epson 3LCD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 6tys kupisz coś dobrego ale musisz szukać używanych.
Epson TW 9300,TW 9400, jakieś JVC może się trafi, Sony HW 65 jeśli Fhd cię satysfakcjonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...