Skocz do zawartości
Davero Films

Blu Ray 4k , pliki z pendrive jaki model ?

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Nygus napisał:

A na stronie qnapa możesz sobie sprawdzić, który sprzęt, w tym np. dyski jest kompatybilny (przetestowane działanie?) z danym nasem i na 100% nie będzie problemów.

Ciekawe. Śmierdzi mi to podejrzanym marketingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

hmm... można spytać qnapa. Jeśli komuś się chce.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Nygus napisał:

Jeśli chcesz to możesz wyłączyć opcje usypiania dysków. Nie pamiętam już jak to zrobić, ale wiem, że miałem wyłączone usypianie dysków. Tu jest coś na ten temat: https://www.qnap.com/pl-pl/how-to/faq/article/dlaczego-dyski-twarde-mojego-serwera-nas-nie-przechodzą-w-tryb-wstrzymania/

Używałem NASa Qnapa jako jedynego playera ponad dwa lata, KODI rewelacja :), oczywiście to rozwiązanie miało wady, np. HDMI 1.4, obecnie już tylko płyty z OPPO i dane z NASA.

Klika dni temu wymieniłem dyski na 4x14TB, niestety WD, wkurza mnie jak hałasują, poprzednie Seagate było bezgłośne, niestety za male...

Te poradniki Qnapa to jest śmiech na sali nie wiem czemu mają słuzyc skoro i tak sie wybudzają co jakis czas, ile ja juz z tym kombinowałem heh to by ksiązke napisał :), ich system jest tak skonstruowany ze mozna zapomnieć o prawdziwym uśpieniu dysków. Co jakis czas muszą sie wybudzić i nic sie z tym nie da zrobić niestety. A mnie to osobiście wkurza strasznie. Powinno być tak ze jak nie uzywam i nie potrzebuje dostępu do danych to dyski powinny spać 24/7 bez zadnych wybudzeń. Mało tego dołozylem dysk SSD na sam system a i tak jak sie wybudza to razem z talerzowymi, oczywiście w systemie wszystko powyłączane do całkowitego minimum jak w poradnikach.

4x14TB = grubo :P

2 godziny temu, binary napisał:

NAS i bezpieczenstwo, to rzadka kombinacja slow. To wygoda. O jakims bezpieczenstwie mozna mowic kiedy masz kopie danych na dysku optycznym, w metalowym sejfie.

Moze wrocmy do tematu.

 

No jesli nie uzywa sie go na zewnątrz to raczej jest bezpiecznie. Nośniki optyczne to chyba tylko M-Disc :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

O jakim konkretnie dysku optycznym piszesz? Bo chyba nie o BD?

 

A masz Sony AD w domu? Wiadomo ze poki co BD.

 

No jesli nie uzywa sie go na zewnątrz to raczej jest bezpiecznie. Nośniki optyczne to chyba tylko M-Disc

A powiedz mi ile osob ma NAS-a w izolowanej sieci albo z wylaczonym telnetem. Przeciez 90% uzytkownikow podlacza skrzynke, ewentualnie wymienia dyski i nic wiecej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, PeterMac napisał:

Te poradniki Qnapa to jest śmiech na sali, ile ja juz z tym kombinowałem heh to by ksiązke napisał :), ich system jest tak skonstruowany ze mozna zapomnieć o prawdziwym uśpieniu dysków. Co jakis czas muszą sie wybudzić i nic sie z tym nie da zrobić niestety. A mnie to osobiście wkurza strasznie. Powinno być tak ze jak nie uzywam i nie potrzebuje dostępu do danych to dyski powinny spać 24/7 bez zadnych wybudzeń. Mało tego dołozylem dysk SSD na sam system a i tak jak sie wybudza to razem z talerzowymi, oczywiście w systemie wszystko powyłączane do całkowitego minimum jak w poradniku.

Ja mam wyłączone usypianie dysków (mam nadzieje, ze mam wyłączone) a NASa mam cztero zatokowego i teraz jest pełen.

36 minut temu, PeterMac napisał:

Te poradniki Qnapa to jest śmiech na sali nie wiem czemu mają słuzyc skoro i tak sie wybudzają co jakis czas, ile ja juz z tym kombinowałem heh to by ksiązke napisał :), ich system jest tak skonstruowany ze mozna zapomnieć o prawdziwym uśpieniu dysków. Co jakis czas muszą sie wybudzić i nic sie z tym nie da zrobić niestety. A mnie to osobiście wkurza strasznie. Powinno być tak ze jak nie uzywam i nie potrzebuje dostępu do danych to dyski powinny spać 24/7 bez zadnych wybudzeń. Mało tego dołozylem dysk SSD na sam system a i tak jak sie wybudza to razem z talerzowymi, oczywiście w systemie wszystko powyłączane do całkowitego minimum jak w poradnikach.

4x14TB = grubo :P

No jesli nie uzywa sie go na zewnątrz to raczej jest bezpiecznie. Nośniki optyczne to chyba tylko M-Disc :)

Miałem 2x4TB i ciagle się wkurzalem na brak miejsca, teraz mam luz, około 31TB dla danych :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, binary napisał:

A masz Sony AD w domu? Wiadomo ze poki co BD.

Nagrywalne BD mają trwałość wielokrotnie niższą niż klasyczne hdd.

Z moich osobistych doświadczeń sprzed 9 lat wynikało, ze ok 8% (próbka kilkuset markowych BD) miało błędy odczytu po upływie roku od zapisu.

Film oczywiście się odtwarzał (korekcja danych) lecz już skopiować się nie udało. Bałbym się zrobić test po 5 lub więcej latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrywalne BD mają trwałość wielokrotnie niższą niż klasyczne hdd. Z moich osobistych doświadczeń sprzed 9 lat wynikało, ze ok 8% (próbka kilkuset markowych BD) miało błędy odczytu po upływie roku od zapisu.

Film oczywiście się odtwarzał (korekcja danych) lecz już skopiować się nie udało. Bałbym się zrobić test po 5 lub więcej latach.

 

Hdd ma trwalosc jednego impulsu elektromagnetycznego spacer.pngTrwalosc AD reklamowana byla jako 50 lat. Gen2 mial ja podwoic.

 

 

No jesli nie uzywa sie go na zewnątrz to raczej jest bezpiecznie. Nośniki optyczne to chyba tylko M-Disc

 

Poza tym istnieje nie tylko niebezpieczenstwo utraty /alternacji danych ze wzgledu na udzial osob trzecich, ale rowniez ze wzgledu na uszkodzenie urzadzenia badz blad. operatora. Osobiscie zetknalem sie z kazdym z powyzszych scenariuszy.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, binary napisał:

Hdd ma trwalosc jednego impulsu elektromagnetycznego spacer.png

Trwalosc AD reklamowana byla jako 50 lat. Gen2 mial ja podwoic.

 

Poza tym istnieje nie tylko niebezpieczenstwo utraty /alternacji danych ze wzgledu na udzial osob trzecich, ale rowniez ze wzgledu na uszkodzenie urzadzenia badz blad. operatora. Osobiscie zetknalem sie z kazdym z powyzszych scenariuszy.

 

Zgadzam się z twoją opinią. Natomiast ludzie powszechnie wierzą w trwałość zwykłych płytek (bo laser, bo niezniszczalne itp) :(

Dasz jakieś linki do tych AD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, binary napisał:

A powiedz mi ile osob ma NAS-a w izolowanej sieci albo z wylaczonym telnetem. Przeciez 90% uzytkownikow podlacza skrzynke, ewentualnie wymienia dyski i nic wiecej.

Pełna zgoda, nie kazdy konfiguruje swojego NAS' w strone max bezpieczeństwa, z kolei odcięcie go od sieci zewnętrznej to tez spory minus w mozliwościach jakie dają dzisiejsze NAS'y.

Tak czy siak kopię bezpieczeństwa najwazniejszych danych trzeba trzymać dodatkowo na dyskach zew.

Natomiast w przypadku zgonu NAS'a takie dane mozna odczytać w PC nawet jesli dane były szyfrowane w AES.

Trwałość płyt CD/DVD :D, fakt były trzymane w okrutnych warunkach i to badziewia markowo ale jednak

 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PeterMac napisał:

Tak czy siak kopię bezpieczeństwa najwazniejszych danych trzeba trzymać dodatkowo na dyskach zew.

Cóż nie życzę ale już widziałem takich którzy trzymali na dyskach zewnętrznych i przeżyli srogi zawód gdy po jakimś czasie okazało się że mają problemy z odczytem tych dysków.
NAS z RAID5 lub RAID6 i masz święty spokój, no oczywiście może zdarzyć się piorun lub pożar ale to już zdarzenie losowe.
Ja mam jednego NASa z RAID5 z którego wszystkie istotne dane automat kopiuje na drugiego mnijeszego na którym jest mirror i chwilowo mam spokój. ;)
A z możliwości multimedialnych NASa kożystam ale tylko w sieci wewnętrznej, nie ma szansy żebym wystawił go na zewnątrz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, dajcie się luz.
Ile osób robi kopie? Jakiekolwiek kopie? To jest pewnie promil użytkowników. Jak ktoś raz straci dane to zaczyna się (chyba) zastanawiać jak się zabezpieczyć. Ale to i tak jest znikoma liczba.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 25.05.2019 o 00:58, PeterMac napisał:

Pełna zgoda, nie kazdy konfiguruje swojego NAS' w strone max bezpieczeństwa, z kolei odcięcie go od sieci zewnętrznej to tez spory minus w mozliwościach jakie dają dzisiejsze NAS'y.

Tak czy siak kopię bezpieczeństwa najwazniejszych danych trzeba trzymać dodatkowo na dyskach zew.

Natomiast w przypadku zgonu NAS'a takie dane mozna odczytać w PC nawet jesli dane były szyfrowane w AES.

Trwałość płyt CD/DVD :D, fakt były trzymane w okrutnych warunkach i to badziewia markowo ale jednak

 

Po co takie filmy ? Trzymane w wilgoci, może ze śmietnika wzięte, albo przeleżały zimę czy dwie na zewnątrz.. Mam cd nagrywane z lat 90 i działają normalnie do dzisiaj. DVD z początku wieku tak samo. Taśma jest trwalszym nośnikiem, a też można ją łatwo zniszczyć.

Edytowane przez Davero Films

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozwarstwianie sie plyt CD/DVD to norma nawet nowe słabszej jakości płyty potrafiły się rozwarstwiać, także trwałość marna i bezpieczeństwo danych. 

Ja równiez mam sporo plyt z lat 90's i trafilem na kilkanascie ktore nie chcialy sie juz zgrać do ISO takze to loteria.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, PeterMac napisał:

Rozwarstwianie sie plyt CD/DVD to norma nawet nowe słabszej jakości płyty potrafiły się rozwarstwiać, także trwałość marna i bezpieczeństwo danych. 

Ja równiez mam sporo plyt z lat 90's i trafilem na kilkanascie ktore nie chcialy sie juz zgrać do ISO takze to loteria.

 

Przewidywano płyty na 20 lat R, tłoki na 50 - zobaczymy jak to będzie, pierw trzeba jeszcze trochę pożyć. Płyta nawet nowa nie musi zgrać się do iso, z początkiem wieku często płyty od razu miały błędy na sobie i mozna było zgrywać wybiórczo. Ostatnim czasem , a nagrałem kilka tysięcy płyt, a w ostatnich latach około 1tys wszystkie zadziałały mi na 100%, może dlatego że nagrywane były nagrywarką DVD z VHS, więc 1 do 1 czas nagrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze temat był odnośnie BLU RAY , który czyta h265. Tani blu ray od lg 80ubk to potrafi i nie wiem skąd te pierwsze posty które to negowały. Mam i w tej chwili testuje. Pliki MKV h265 czyta, pliki TS 50gb czyta bez problemu. Dyski widzi NTFS. Kodek h264 też czyta wyśmienicie. DVD czyta z plików, Xvid czyta. Problem ma z DIVX z tego co zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a to ciekawe, bo ani Soniaki UBP, X700, X800 nie radzą sobie z 4K HEVC z pendrive/sieci, ani żadne nawet topowe Oppo. Testowałeś na plikach 4K HEVC z 60fps ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ma, zobacz na test na YT od Lon.TV.

 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za problemy koleś ma z siecią, nie korzystam z tego sposobu więc się nie wypowiem.
Po HDD nie ma żadnych problemów (poza tym, że ze struktury UHD (BDMV) wykrywana jest Cinavia) i nie muszę w tym celu oglądać jakichś filmików, wystarczą własne doświadczenia z tym playerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, struktury nie łyka?
Myślałem, że nie ma z tym problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Czyli, struktury nie łyka?
Myślałem, że nie ma z tym problemów...

OPPO strukturę łyka bez problemu, tak UHD jak i BL (w przypadku BL potrzebna jest drobna przeróbka programem, a UHD bez jakiejkolwiek ingerencji) , no chyba ze jest problem z cinavia ale osobiście nie zauważyłem tego.

Odnosnie filmiku, to nie wiadomo jak ma to podłączone, wfifi czy kabel, jaki router, jaka przepustowosc? Może jest gdzieś dalej lub wcześnie, nie zauważyłem takiej informacji. Może to być problem z transferem danych po sieci, niezwiązany z OPPO, druga sprawa on jedzie po DLNA, może być włączone (???) transkodowanie? Chociaż to by było bez sensu. Nie wiadomo jak ma skonfigurowanego NASa.

Pisałem już kiedyś o tym, ze niektóre pliki potrafi wczytywać 3-4sec a niektóre nawet około 13-15sec.

Mam OPPO, korzystam z NASa podpiętego zagregowanym łączem z routerem, czasami zdarzają się problemy z jakimis starymi plikami divx? Nie sprawdzałem dokładnie kodowania tych plików, rzadko się to zdarza ale są takie pliki. Generalnie w mojej ocenie czyta 99.90% moich zasobów.

A jeszcze dane z NASa są przesyłanie po SMB (wtedy czyta napisy z dodatkowego pliku) jeśli włączysz film po DLNA to nie czyta napisów z pliku, wiec wybieranie takiego połączenia jest tak jakby bez sensu. Nie używam zewnętrznych dysków hdd, a pendriva tylko do napisow i pliku z konfiguracja.

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PeterMac napisał:

a to ciekawe, bo ani Soniaki UBP, X700, X800 nie radzą sobie z 4K HEVC z pendrive/sieci, ani żadne nawet topowe Oppo. Testowałeś na plikach 4K HEVC z 60fps ?

Cały katalog BD wrzucony na hdd i po pliku ts , normalnie odtwarza 60gb bodajże ma. Remux ściągnięty i tak samo odtwarza bez problemu, mecz ściągnołem w ts i też bez problemu. Jedyny problem to DIVX nie umie, XVID bez problemu. Nie testowałem 60k/s nie mam źródła jak macie gdzieś próbkę podeślijcie sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, PeterMac napisał:

a to ciekawe, bo ani Soniaki UBP, X700, X800 nie radzą sobie z 4K HEVC z pendrive/sieci, ani żadne nawet topowe Oppo. Testowałeś na plikach 4K HEVC z 60fps ?

Mecz 25gb birate 20000tys 50fps plik ts bez problemu śmiga i szybko przewija ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały katalog BD wrzucony na hdd i po pliku ts , normalnie odtwarza 60gb bodajże ma. Remux ściągnięty i tak samo odtwarza bez problemu, mecz ściągnołem w ts i też bez problemu. Jedyny problem to DIVX nie umie, XVID bez problemu. Nie testowałem 60k/s nie mam źródła jak macie gdzieś próbkę podeślijcie sprawdzę.
Czyli struktura płyty BD, nie działa, tylko trzeba plik *.ts mu pokazać.
No to i tak nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...