Skocz do zawartości
Davero Films

Blu Ray 4k , pliki z pendrive jaki model ?

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, raf7705 napisał:

Czyli struktura płyty BD, nie działa, tylko trzeba plik *.ts mu pokazać.
No to i tak nie jest źle.

Chyba tak, DVD normalnie dajesz ifo i odtwarza menu, Tutaj musiałbym sie pobawić ... jak kliam na katalog nie odtwarza. Tak jak piszesz to zidoo odtwarza bez problemu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2019 o 09:49, Nygus napisał:

OPPO strukturę łyka bez problemu, tak UHD jak i BL (w przypadku BL potrzebna jest drobna przeróbka programem, a UHD bez jakiejkolwiek ingerencji) , no chyba ze jest problem z cinavia ale osobiście nie zauważyłem tego.

Odnosnie filmiku, to nie wiadomo jak ma to podłączone, wfifi czy kabel, jaki router, jaka przepustowosc? Może jest gdzieś dalej lub wcześnie, nie zauważyłem takiej informacji. Może to być problem z transferem danych po sieci, niezwiązany z OPPO, druga sprawa on jedzie po DLNA, może być włączone (???) transkodowanie? Chociaż to by było bez sensu. Nie wiadomo jak ma skonfigurowanego NASa.

Pisałem już kiedyś o tym, ze niektóre pliki potrafi wczytywać 3-4sec a niektóre nawet około 13-15sec.

Mam OPPO, korzystam z NASa podpiętego zagregowanym łączem z routerem, czasami zdarzają się problemy z jakimis starymi plikami divx? Nie sprawdzałem dokładnie kodowania tych plików, rzadko się to zdarza ale są takie pliki. Generalnie w mojej ocenie czyta 99.90% moich zasobów.

A jeszcze dane z NASa są przesyłanie po SMB (wtedy czyta napisy z dodatkowego pliku) jeśli włączysz film po DLNA to nie czyta napisów z pliku, wiec wybieranie takiego połączenia jest tak jakby bez sensu. Nie używam zewnętrznych dysków hdd, a pendriva tylko do napisow i pliku z konfiguracja.

Nie ma problemu z siecią, mówi wyraznie, na tej samej sieci uzywa Nvidia Shield TV i tam ten sam film startuje w sekunde, jednak nalezy zauwazyc ze jest to plik 4K w kontenerze MKV i pewnie dlatego Oppo ma problemy, czeka ponad minute zanim odpali, a jak juz odpali to ścina co chwile widać. 

Takze byłem nieco w błędzie twierdząc o problemach z odtwarzaniem oryginalnych 4K HEVC na tych odtwarzaczach Oppo, Sony itp. problem wystepuje ale pewnie tylko z 4K w MKV, choć u kolegi Davero na LG widać tez łyka.

Sprawdziłem własnie u siebie z pendrive na Sony UBP-X700 4K HEVC (Plante Ziemie 2 którą sam zgrywałem na HDD) i z plików .ts odpala jak po maśle, struktury nie odpali z menu. Sprawdze jeszcze z ciekawosci jak z 4K w MKV.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OPPO nie ma problemu z 4K HEVC w kontenerze mkv - oglądałem dziesiątki takich plików (backupy z UHD BD) i żadnych ścinek obrazu nigdy nie zaobserwowałem z HDD. Może natomiast wystąpić problem z Atmosem z mkv - aby temu zaradzić należy odpalić ścieżkę dźwiękową w Dolby Digital i następnie z powrotem przełączyć się na Atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misfit - no to dziwne ze u Lon.TV tak sie dzieje, a gość jest mocno kumaty w sprzęcie. Moze kwestia firmware czort wie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2019 o 11:21, Nygus napisał:

Klika dni temu wymieniłem dyski na 4x14TB, niestety WD, wkurza mnie jak hałasują

Czy mógłbyś podać dokładny symbol/model swoich dysków?

Jak doświadczenia z użytkowania? Czy wchodzą w tryb uśpienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Barnaba napisał:

Czy mógłbyś podać dokładny symbol/model swoich dysków?

Jak doświadczenia z użytkowania? Czy wchodzą w tryb uśpienia?

WUH721414ALE6L4

Z doświadczenia to mogę powiedzieć, że... je słychać (jak to caviary/WD). nie żeby były bardzo głośne, ale je słychać i jest to wykurzające. Do tej pory miałem NAS postawionego obok tv w salonie. Z racji dźwięku słyszalnego w trakcie pracy NAS został przeniesiony do szafy...mam nadzieje, że dyski się nie ugotują.

??? nie wiem czy wchodzą w tryb uśpienia... raczej cięgle cos tam się dzieje na NASie, wiec w temacie usypiania dysków nie jestem w stanie nic powiedzieć.

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nygus napisał:

nie wiem czy wchodzą w tryb uśpienia

Ten model jest przeznaczony do ciągłej pracy w "data center", więc zawsze się kręci - jest w gotowości.

Dla mnie trochę szkoda energii, szczególnie przy domowym użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...