Skocz do zawartości
Davero Films

Blu Ray 4k , pliki z pendrive jaki model ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szukam Blu Raya 4k , który radzi sobie z plikami z usb w tej roździelczości. Zależy mi na tym aby czytał w miarę bez problemu h265. Zauważyłem model LG UBK80, ale podobno ma problemy z remuxami. Teraz pytanie cz ktoś miał akurat taki plik, że był problem czy faktycznie czyta wybiórczo. Jak macie doświadczenie z odtwarzaczami , które radzą sobie bez problemowo z plikami proszę o radę. Dodam , że szukam czegoś budżetowego z czytnikiem płyt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To sobie poszukasz :), nawet Oppo UDP-203/5 sobie nie radzą. Jak chcesz odtwarzac glownie 4K h265 z pena to Shield TV.

Sprostowanie

 

 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym OPPO 203/205 sobie nie  radzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , szukam Blu Raya 4k , który radzi sobie z plikami z usb w tej roździelczości. Zależy mi na tym aby czytał w miarę bez problemu h265. Zauważyłem model LG UBK80, ale podobno ma problemy z remuxami. Teraz pytanie cz ktoś miał akurat taki plik, że był problem czy faktycznie czyta wybiórczo. Jak macie doświadczenie z odtwarzaczami , które radzą sobie bez problemowo z plikami proszę o radę. Dodam , że szukam czegoś budżetowego z czytnikiem płyt. 

Oprócz oppo (który z pewnością nie jest "budżetowy"), takowe nie istnieją. To już prędzej sam TV będzie czytał te pliki, niż któryś Player na płyty. U mnie lg z 2015, czyta pliki *.ts bez zająknięcia.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^dokladnie tak, z tanich rozwiązań jeszcze polecę zakup MiBoxa, tylko najnowsza wersja S cos tam czytalem nie radzi sobie z passthrough TrueHD, DTS-HD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zidoo x20 pro sobie radzi bez problemu. Oppo mam daca i nie narzekam , może na słaba aplikację i brak sterowania z pilota. Nie chce mi się przenosić zidoo pod projektor bo używam do muzyki, dlatego szukam czegoś co mi ogarnie h265. Chociaż pewnie h264 będzie jeszcze kilka lat, a może dłużej, a 4k filmów oglądać nie będę. Chcę coś na płyty ponieważ mam trochę DVD i BD. Gdyby ps4 ogarniał DTS to bym się nie bawił w poszukiwania.

 

Edytowane przez Davero Films

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oppo i zido i pytasz o odtwarzacz?
Nie rozumiem....
Jednym playerem nie ogarniesz tego, co chcesz.
Ale chyba masz wszystko co potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Masz oppo i zido i pytasz o odtwarzacz?
Nie rozumiem....
Jednym playerem nie ogarniesz tego, co chcesz.
Ale chyba masz wszystko co potrzebne.

Oppo to DAC, a Zidoo mam wersję pro i też słuzy głównie jako DAC dla dwóch wzmacniaczy. Projektor mam piętro niżej i musiałbym za każdym razem ciągnąć hdmi przez pół domu. Dlatego aby uniknąć zbędnego połączania rozważam zakup playera BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ma szans tak tego rozwiązać.
Teraz kable HDMI optyczne są tanie.
Można sygnał na duże odległości puszczać.
Tylko trochę niewygodne puszczać na górze, oglądać na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, raf7705 napisał:

To raczej nie ma szans tak tego rozwiązać.
Teraz kable HDMI optyczne są tanie.
Można sygnał na duże odległości puszczać.
Tylko trochę niewygodne puszczać na górze, oglądać na dole.

Ano właśnie, póki co mam 25m i działa juz kilka lat. Nie chcę też nakupić elektrośmieci, ale wygoda niestety wygrywa. Tylko jak mają być problemy z h265 to nie wiem czy jest sens sie pchać w coś takiego. Z drugiej strony h264 odtwarzają  i ten kodek pewnie będzie działał jeszcze dobre kilka lat. Myślałem że to jednak prostsze i każdy śmiga z h265 a tutaj problemy. Teraz muszę się zastanowić czy zaśmiecać się BD czy rozciągać kabel :) i 600-700 stów w kieszeni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz pliki odtwarzać, to dlaczego chcesz player z napędem.
Kup player do plików i wszystko będzie działać eleganco.
Jeśli masz serwer NAS, to polecam Apple TV.
Będzie przy okazji Netflix i biblioteka iTunes z filmami do wypożyczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Ale jak chcesz pliki odtwarzać, to dlaczego chcesz player z napędem.
Kup player do plików i wszystko będzie działać eleganco.
Jeśli masz serwer NAS, to polecam Apple TV.
Będzie przy okazji Netflix i biblioteka iTunes z filmami do wypożyczenia.

Nie oglądam Netflix itp, jedynie czasem jakiś nowy film ze starymi gwiazdorami póki jeszcze nagrywają. Płyt mam trochę i czasem pewnie bym wrzucił jakby miał pod nosem. Z drugiej strony wiem , że to następny śmieć w domu, a jest ich już trochę. Na prawdę zastanawiam się nad przeciągnięciem kabla hdmi na te kilka filmów co obejrzę. BD bez problemu ps4 czy ps3 mi odtworzy. Nie mam serwera NAS ponieważ w zidoo mam 8tb danych. Staram się używam wszystkie po kablu. Jakby nie patrzeć WIFI sieje dość sporo elektro smogiem. Nie wiele mniej niż GSM czy LTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAS raczej zawsze śmiga na kablu, bo to lepsze i szybsze połączenie.
Ja od niedawna używam i nie mogę się nacieszyć, jakie fajne jest to urządzenie.
Wiele urządzeń, ma dostęp do tych samych danych.
Wczoraj na przykład odkryłem, że mogę sobie muzykę z NASa odtwarzać bezpośrednio na AVR, bez udziału dodatkowego playera.
Mam do niej dostęp z telefonu, mogę słuchać w pracy, dostęp do całej biblioteki swoich zdjęć, na każdym urządzeniu, na telefonie poza domem też. A zdjęć mam 35tys.
Takie małe pudełko a tak zmienia, rozszerza sposób użytkowania swoich zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

raf7705 - pewnie mowisz o Qnapie z HDMI ? :) jesli tak to owszem, ale podstawowa wada tego urządzenia jesli chciałoby sie go uzywac jako playera to ze nie posiada złącza HDMI 2.0 , do tego nie przelacza sie auto w tryb 24p, ponoc tez bitstream formatów HD Audio nie dziala tak kiedys czytalem. Najbardziej jednak irytuje mnie tryb uśpienia dysków w tych NAS'ach, dyski są wybudzane kilka razy same z siebie nawet jak odepnie sie kabel sieciowy bez potrzeby i nie idzie temu zaradzić.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam go przez HDMI.
Amplituner może sam odtwarzać muzykę z NASa, tylko tyle. Filmy to przez Egreat A5 albo przez Apple TV 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie uzywam, do filmow Nvidia Shield TV i jest bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, PeterMac napisał:

raf7705 - pewnie mowisz o Qnapie z HDMI ? :) jesli tak to owszem, ale podstawowa wada tego urządzenia jesli chciałoby sie go uzywac jako playera to ze nie posiada złącza HDMI 2.0 , do tego nie przelacza sie auto w tryb 24p, ponoc tez bitstream formatów HD Audio nie dziala tak kiedys czytalem. Najbardziej jednak irytuje mnie tryb uśpienia dysków w tych NAS'ach, dyski są wybudzane kilka razy same z siebie nawet jak odepnie sie kabel sieciowy bez potrzeby i nie idzie temu zaradzić.

Mam NAS'a od QNAP z HDMI, przez chwilę używałem w nim tego HDMI ale irytowało mnie to rozwiązanie i już nie używam.
Co do streamingu to jak do tej pory podał mi na amplituner wszystko co chciałem łacznie z FLAC 24/192kHz i DSD2.8.
Muzyka idzie bezpośrednio przez ampli a video odtwarzam na Pioneerze z custom firmware i jest git.
Co do dysków masz racje, na początku ładnie je usypiał a teraz to jest zupełnie losowe, ale wstawiłem go do szafy w garażu i mam to w nosie.
Pozdrawiam.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, PeterMac napisał:

raf7705 - pewnie mowisz o Qnapie z HDMI ? :) jesli tak to owszem, ale podstawowa wada tego urządzenia jesli chciałoby sie go uzywac jako playera to ze nie posiada złącza HDMI 2.0 , do tego nie przelacza sie auto w tryb 24p, ponoc tez bitstream formatów HD Audio nie dziala tak kiedys czytalem. Najbardziej jednak irytuje mnie tryb uśpienia dysków w tych NAS'ach, dyski są wybudzane kilka razy same z siebie nawet jak odepnie sie kabel sieciowy bez potrzeby i nie idzie temu zaradzić.

Jeśli chcesz to możesz wyłączyć opcje usypiania dysków. Nie pamiętam już jak to zrobić, ale wiem, że miałem wyłączone usypianie dysków. Tu jest coś na ten temat: https://www.qnap.com/pl-pl/how-to/faq/article/dlaczego-dyski-twarde-mojego-serwera-nas-nie-przechodzą-w-tryb-wstrzymania/

Używałem NASa Qnapa jako jedynego playera ponad dwa lata, KODI rewelacja :), oczywiście to rozwiązanie miało wady, np. HDMI 1.4, obecnie już tylko płyty z OPPO i dane z NASA.

Klika dni temu wymieniłem dyski na 4x14TB, niestety WD, wkurza mnie jak hałasują, poprzednie Seagate było bezgłośne, niestety za male...

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nygus napisał:

Jeśli chcesz to możesz wyłączyć opcje usypiania dysków. Nie pamiętam już jak to zrobić, ale wiem, że miałem wyłączone usypianie dysków. Tu jest coś na ten temat: https://www.qnap.com/pl-pl/how-to/faq/article/dlaczego-dyski-twarde-mojego-serwera-nas-nie-przechodzą-w-tryb-wstrzymania/

Używałem NASa Qnapa jako jedynego playera ponad dwa lata, KODI rewelacja :), oczywiście to rozwiązanie miało wady, np. HDMI 1.4, obecnie już tylko płyty z OPPO i dane z NASA.

Klika dni temu wymieniłem dyski na 4x14TB, niestety WD, wkurza mnie jak hałasują, poprzednie Seagate było bezgłośne, niestety za male...

Miałem kilka lat temu qnapa , zrezygnowałem z nas. W zupełności wystarcza mi zidoo x20 pro. Działa wtedy kiedy chcę (tzn kiedy go włączam, a nie ciągle ), a muzykę słucham tylko na wzmacniaczach. Ampli mam do kina i czasem , żeby pograło w tle. Kupiłem LG BD UBK80, żeby nie ciągnąć HDMi przez pół domu. H265 odtwarza w plikach MKV, ale będę go miał w domu w poniedziałek, więc potestuje dokładnie inne pliki. Z tego co pamiętam to LG BD z przed kilku lat bez problemu odtwarzał pliki h264 i inne, oraz łykał pięknie napisy. Wymieniłem go na BD Yamahy model 673 i lipa ...  Yamah katalogowo blisko 2 tys, a lg 500pln. Różnica taka, że yamaszka miała problem z napisami. Musiały być kodowane w utf8 bodajże , LG czytał jedne i drugie. Jeszcze wtedy wydawało mi się, że będę używał kina do słuchania muzyki z płyt itd ... z daca Yamahy stąd zakup, ale prawda okazała się brutalna. Czas włączenia tych urządzeń jest bardzo długi, a bawienie się w pendrajwy czy muzykę na zewn. HDD też bez sensu. Kupiłem dobre stare stereo referencyjne i jestem zadowolony. Na prawdę często wolę wrzucić płytę CD niż grzebać w plikach jest po prostu szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Davero Films napisał:

Miałem kilka lat temu qnapa , zrezygnowałem z nas. W zupełności wystarcza mi zidoo x20 pro. Działa wtedy kiedy chcę (tzn kiedy go włączam, a nie ciągle ), a muzykę słucham tylko na wzmacniaczach. Ampli mam do kina i czasem , żeby pograło w tle. Kupiłem LG BD UBK80, żeby nie ciągnąć HDMi przez pół domu. H265 odtwarza w plikach MKV, ale będę go miał w domu w poniedziałek, więc potestuje dokładnie inne pliki. Z tego co pamiętam to LG BD z przed kilku lat bez problemu odtwarzał pliki h264 i inne, oraz łykał pięknie napisy. Wymieniłem go na BD Yamahy model 673 i lipa ...  Yamah katalogowo blisko 2 tys, a lg 500pln. Różnica taka, że yamaszka miała problem z napisami. Musiały być kodowane w utf8 bodajże , LG czytał jedne i drugie. Jeszcze wtedy wydawało mi się, że będę używał kina do słuchania muzyki z płyt itd ... z daca Yamahy stąd zakup, ale prawda okazała się brutalna. Czas włączenia tych urządzeń jest bardzo długi, a bawienie się w pendrajwy czy muzykę na zewn. HDD też bez sensu. Kupiłem dobre stare stereo referencyjne i jestem zadowolony. Na prawdę często wolę wrzucić płytę CD niż grzebać w plikach jest po prostu szybciej. 

:) co kto lubi, na moim NASie multimedia to dodatek, bardzo ważny, ale jednak dodatek :).

Najważniejsza funkcje bezpieczeństwo, kopie danych (dokumenty, zdjęcia itp.)na NASie z 2 kompów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAS i bezpieczenstwo, to rzadka kombinacja slow. To wygoda. O jakims bezpieczenstwie mozna mowic kiedy masz kopie danych na dysku optycznym, w metalowym sejfie.

Moze wrocmy do tematu.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nygus napisał:

Klika dni temu wymieniłem dyski na 4x14TB, niestety WD, wkurza mnie jak hałasują, poprzednie Seagate było bezgłośne, niestety za male...

Pewnie kupiłeś na fv i nie możesz oddać jako konsument?

Dlaczego wybrałeś WD, skoro miałeś dobre doświadczenia z Seagate?

Pytam, bo też myślę nad 14 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie kupiłeś na fv i nie możesz oddać jako konsument?
Dlaczego wybrałeś WD, skoro miałeś dobre doświadczenia z Seagate?
Pytam, bo też myślę nad 14


Co mam powiedzieć... czasami tak to już jest ze się robi głupoty :) Tutaj akurat powodem była dostępność dysków, cena i co najważniejsze to kompatybilność z moim NASem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, binary napisał:

O jakims bezpieczenstwie mozna mowic kiedy masz kopie danych na dysku optycznym,

O jakim konkretnie dysku optycznym piszesz? Bo chyba nie o BD?

1 minutę temu, Nygus napisał:

kompatybilność z moim NASem

A są niekompatybilne? Chyba się starzeję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Barnaba napisał:
A są niekompatybilne? Chyba się starzeję


Na to wyglada, jak każdy :), nikt nie robi się młodszy :)
A na stronie qnapa możesz sobie sprawdzić, który sprzęt, w tym np. dyski jest kompatybilny (przetestowane działanie?) z danym nasem i na 100% nie będzie problemów.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...