Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, LV426 napisał:

Lepszy jak w moim obecnym (XD8088) ?

A system na pewno lepiej wygląda i działa jak u mnie bo już widziałem filmy na youtube jak to wygląda. Niby przywykłem do androida i tego jak działa w tv (czyli nadal daleko za obecnymi telefonami) ale jak już kupić nowy to chciałbym jednak widzieć różnicę (XF jest jednak nadal widocznie wolniejszy jak tegoroczne modele).

Tylko ciekaw jestem testów i jak się ten bieda-FALD (mało stref) sprawdza i o ile będzie lepszy kontrast jak w moim obecnym tv który nie jest taki zły i jedynie przy filmach chciałbym mieć trochę lepszy kontrast (do gier i jako monitor jest już nawet spoko).

Oczywiście że  działa szybciej i lepiej, różnica między starym a nowym Androidem jest bardzo duża. Posiadam 55XD85 i 65XG95  i na tych TV widzę dużą różnicę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Edward Zagóra napisał:

...a pod tym względem 55" Xf 9005 bardziej podobny do tego pierwszego, czy drugiego? 

Bliżej mu do XG95.
Seria XF posiada nowsze menu od serii XD i z tego co wiem była aktualizacja z Android 7 do 8 Oreo.

Poczytaj sobie o nim tutaj:

https://hdtvpolska.com/sony-xf90-test-nastepcy-xe93-xe90-2018-kd-55xf9005-dolby-vision/

Edytowane przez edalton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam ten sam dylemat. Sony xf9005 czy B8 ? Obecnie użytkuje Sony 65xe8599 ale muszę się rozstać z tym tv i dlatego szukam nowego. Ogólnie seria że jest super dla mnie ale ciekawi mnie jak działa B8 ?  Budżet do około 6500 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG będzie pewnie działać lepiej i mieć fajnego pilota z żyroskopem czy czym tam ale trwałość lepsza będzie u Sony. Jakość obrazu bez kalibracji mi też bardziej odpowiada u Sony, jest bardziej naturalnie. Do tego lepszy HDR. Trudny wybór bo OLED też fajna rzecz ale i LCD ma pewne atuty nad OLED.

 

Nie wytrzymałem i z ciekawości zaktualizowałem do Oreo i... jest naprawdę lepiej. Co do braku DTS w apce od Sony to nawet nie testowałem i filmy puszczam przez KODI - działa i jest elegancko.

Filmy na YouTube w 4K /60fps z HDR faktycznie działają teraz ledwie co i domyślnie tv ustawia 1440p. no ale działają i od biedy można oglądać w taki sposób. Obsługa HDR w tej apce też jest teraz poprawiona.

Menu działa szybciej a jak wyłączyć animacje i przejścia to smiga pięknie, trochę lepiej jak przy takim ustawieniu wcześniej. W KODI teraz mi zatrzymuje film i wolniej odpala ustawienia obrazu ale to pewnie przez to że mam włączony mikrofon, wcześniej kiedy wyłączałem sterowanie głosem/asystenta google to zyskiwał tv sporo na szybkości.

Jestem zadowolony jednak z tego Oreo i mam nadzieję ze nie wyłapię już żadnych błędów w przyszłości.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG B8 to liga oledów Sony (gorsza w upłynniaczu ale lepsza w kwesti ABL czy gwarancji)

miałem XF9005 przez 2 dni - szybko poleciał w karton i zwrot do sklepu - dla mnie nie było co porównywać z oledem sprzed 2 lat (LG E6) - kąty kiepskie, czerń szara (pewnie przez powłokę półmat), kontrast rozczarowujący (po oledzie)

więc jak widać każdy może odbierać różnie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za opinie Panowie! Co do systemu to używam kodi więc chciałbym androida więc niby Sony albo kupię B8 i dokupie android boxa tylko czy jest sens kupować nowy tv i od razu do niego przystawkę ? 

Co do jakości obrazu to nawet seria xe of Sony już jest ok więc chyba nie jestem mega wymagający a olgadam filmów dużo...

Pozdrawiam...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lv 426

Jak szybki masz net? Czy przed aktualizacją Youtube ustalał automatycznie najwiekszą rozdzielczość? Czy HDR jest mocno zauważalne, czy to takie zastanowianie się czy jest, czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pamiętajmy że Oledy gorzej sprawują się przy dziennym świetle. Wczoraj znajomy w słoneczny dzień musiał zasłaniać wszystkie rolety, ponieważ ledwo obraz było widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, edalton napisał:

Cześć. Pamiętajmy że Oledy gorzej sprawują się przy dziennym świetle. Wczoraj znajomy w słoneczny dzień musiał zasłaniać wszystkie rolety, ponieważ ledwo obraz było widać.

To prawda , ze względu na jasność która wypada gorzej od zwykłego Leda oglądanie w pełnym słońcu graniczy z cudem

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Damian gurazda napisał:

To prawda , ze względu na jasność która wypada gorzej od zwykłego Leda oglądanie w pełnym słońcu graniczy z cudem

na "zwykłym led" oglądanie w "pełnym słońcu" też raczej będzie cudem

bo takie cuda to tylko na samsungu q90 który ma jakąś niby super powłokę że nawet padające słońce mu nie straszne

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xf9005 to dobry tv ale polecam kupić rozszerzenie gwarancji do 5 lat. Mój poprzedni xd9305 popsuł się dwa razy i w końcu wymienili mi właśnie na xf9005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, klaus71 napisał:

na "zwykłym led" oglądanie w "pełnym słońcu" też raczej będzie cudem

bo takie cuda to tylko na samsungu q90 który ma jakąś niby super powłokę że nawet padające słońce mu nie straszne

 

Wiesz co ja na swoim xf90 jak zwieksze jasnosc na maksa to w sloncu daje radę , fakt na dłuższą metę męczą sie oczy ale np taki mecz idzie oglądać na spokojnie

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Damian gurazda napisał:

Wiesz co ja na swoim xf90 jak zwieksze jasnosc na maksa to w sloncu daje radę , fakt na dłuższą metę męczą sie oczy ale np taki mecz idzie oglądać na spokojnie

z padającym słońcem na matrycę?

widać każdy ma inną tolerancję

gram na LCD i nawet odbicie jasnego okna w nim mnie wkurza i muszę je zasłaniać

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Edward Zagóra napisał:

Lv 426

Jak szybki masz net? Czy przed aktualizacją Youtube ustalał automatycznie najwiekszą rozdzielczość? Czy HDR jest mocno zauważalne, czy to takie zastanowianie się czy jest, czy nie? 

Do 80Mbps.

Przed aktualizacją zapamiętywało raczej (choć nie zawsze). Widać HDR od razu i przyjemnie się to ogląda  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do xf9005 czy to podświetlanie które jest tam zastosowane nie jest problematycznie? Gdzieś czytałem że ciężko oglądać filmy z napisami bokrawedzie bardzo rozświetla, czy przechodząc z serii xe8599 będę zadowolony myślicie ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Do 80Mbps.

Przed aktualizacją zapamiętywało raczej (choć nie zawsze). Widać HDR od razu i przyjemnie się to ogląda  :)

Na Youtube także dobrze działa HDR? W dolby vision także? Bo mnie na razie w YT w ogóle nie działa. Może mam słaby net - 15mbps. 4 k też sie nie załącza automatycznie, ale przy ręcznym załączeniu i odczekaniu na momencik dla zbuforowania jest ok. Czy jak przy Oreo trochę się poczeka, nic nie pomoże i dalej ścina? Na dniach bede miał światłowód, pewnie będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, filmy HDR na youtube działają dobrze bo w 7.0 niby też się tv przełącza po wykryciu takiego filmu ale był problem, że nie ustawiał jasności na max, czyli tak jak powinno być zawsze kiedy włącza się materiał z HDR.

YouTube nie obsługuje Dolby Vision tylko HDR10.

15Mbps do 4K to jest mało,  nawet w YouTube (stąd buforowanie). Netflix zaleca chyba minimum 25Mbps a faktycznie do w miarę komfortowego oglądania trzeba mieć około 40Mbps.

W Oreo filmy 4K chodzą już dosyć ociężale,  gubią klatki nie raz i się buforują dłużej jak na 7.0 ale za to poprawiono właśnie przełączanie w HDR. Coś za coś niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. U mnie na Soniaku w YT czasami tnie (około 1-2% klatek) tylko 4k HDR/60 Hz. Oczywiście inne aplikacje są wolne od tego problemu... Filmy na YT mogą mieć przepływność nawet 45 Mbitów/s więc trzeba to również uwzględnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, siamer napisał:

A co do xf9005 czy to podświetlanie które jest tam zastosowane nie jest problematycznie? Gdzieś czytałem że ciężko oglądać filmy z napisami bokrawedzie bardzo rozświetla, czy przechodząc z serii xe8599 będę zadowolony myślicie ?

Pozdrawiam 

Na netflixie np u mnie wszystko jest Ok  również przy filmach dolby vision , ale  już np w amazon prime gdzie obsługiwany jest hdr10+ napisy rozświetla i efekt poświaty jest bardzo widoczny nie wiem czy to wina aplikacji czy ten system hdr10+ jest gorszy od dolby 

5 godzin temu, klaus71 napisał:

z padającym słońcem na matrycę?

widać każdy ma inną tolerancję

gram na LCD i nawet odbicie jasnego okna w nim mnie wkurza i muszę je zasłaniać

Częściowo pada  także może moze mieć to wpływ fakt każdy reaguje inaczej tak samo jak na HDR jednemu się nie spodoba a drugi będzie podjarany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LV426 napisał:

W Oreo filmy 4K chodzą już dosyć ociężale,  gubią klatki nie raz i się buforują dłużej jak na 7.0 ale za to poprawiono właśnie przełączanie w HDR. Coś za coś niestety. 

...a czy w rozdzielczości1440 chodzą na oreo płynnie i czy hdr przy takiej działa. Czy jest wogóle jakaś koleracja pomiędzy rozdzielczością i hdr. Jezeli np. przełącze na hd, to hdr może dalej działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1440p jest ok. Przy 4K/60fps z HDR się już procek dławi trochę przy dłuższych filmach. Przy tym np. nie widzę przycinania w 4K, a wygląda niesamowicie i HDR działa także w niższych rozdzielczościach (sprawdziłem na 720p).

 

Teraz wskoczyło od razu na 4K więc z tym zapamiętywaniem to chyba jednak różnie bywa. Czyli nie jest tak tragicznie. Tak jak wcześniej Ci odradzałem, tak teraz Oreo mnie już nie boli, choć przy próbie wejścia w ustawienia obrazu podczas oglądania tego filmiku lag jest niemiłosierny (powinno na to pomóc wyłączenie funkcji sterowania głosem bo na 7.0 to załatwiało sprawę, a nawet mimo tego to na 7.0 cięło się wideo wtedy, każdy tak miał chyba na tv Sony). Jeśli zamierzasz używać fabrycznej aplikacji do odtwarzania filmów to można się zastanawiać czy warto aktualizować... Ponoć straciła na funkcjonalności (mniej formatów obsługuje, nie puszcza już DTS) ale tego nie testowałem bo używam KODI do oglądania filmów z dysku i HDR działa cacy.

Największa dla mnie zaleta Oreo to to, że teraz jest od razu na ekranie głównym podgląd na nowe filmy w subskrypcjach youtube i sugerowane kolejne filmy do obejrzenia. Tego właśnie brakowało wcześniej. Poza tym mam praktycznie wszystko wyłączone i zostawione tylko chyba 3 aplikacje . Schludnie i bez zamulania.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2019 o 15:27, mariusz29ldz napisał:

dzieki a jeszcze zapytam uwazasz ze xg95 bedzie lepszy niz xf90 wiem ze cena xg95 jest sporo wyzsza nic 5 tys ale ja planuje kupic TV we wrzeniu wiec moze cena spadnie

Nie wiem czemu panowie tak się boicie OLEDów. Z tą retoryką, że OLED to jakaś marna, delikatna technologia to przesadzacie. Mam 65B7V od roku i śmiga jak talala. Z wypaleniami OLEDów to też jedna wielka ściema, rozpowszechniana głównie przez zwolenników Samsunga. Nie ma obecnie lepszej technologii niż OLED. Jeżeli jednak masz zastrzeżenia co do możliwości wystąpienia np. zafarbów na OLEDzie, to przy zakupie prosisz sprzedawcę o rozpakowanie, uruchomienie, podłączenie do netu, zapuszczasz na Youtube jakiś film z testem kolorów i obserwujesz równomierność ekranu na każdym kolorze. Jeżeli obraz nie jest równomierny to bierzesz następny. Później kalibracja i śmiejesz się do rozpuku z ludzi, którzy wcześniej zachwalali ci LCD-eki. Obecnie 55B8 od LG można kupić już za ok. 4500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...