Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoję przed zakupem nowego telewizora i zastanawiam się pomiędzy OLED LG B8, a Sony XF9005. Zdaje sobie sprawę że lepszy obraz będzie w tym pierwszym. Zastanawiam sie jednak nad żywotnoscią tego telewizora. Nie zmieniam czesto telewizorów. Sony Brawia z 2009 roku służy mi do tej pory bezusterkowo. Zamierzam przestrzegać reguł, aby uniknąć wypalenia matrycy. Zastanawiam sie jednak czy mimo tego żywotnosc telewizora Lg bedzie dużo krótsza niż telewizora z matrycą LCD. Zamierzam oglądać głównie programy nc+ , nie oglądam sportu, nie korzystam z gier. Niestety czasami zdarza mi się oglądać programy informacyjne w rodzaju Tvn 24. Z pewnością bede też korzystał z aplikacji internetowych. Mam także obawy czy jasnośc telewizora oled nie będzie zauważalnie gorsza, choć nie mam zbytnio jasnego salonu, gdzie bedę korzystał z tv. Pomóżcie, który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED na pewno jest mniej trwały a LCD także lepiej sobie poradzi z słabszej jakości źródłami. 

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Użytkowałem oba Tv , mój wybór padł na XF90 .  W Oledach zawsze jest szansa , że Ci się wypali ( zostawisz kanał na kilka godzin włączony itp) w tej sytuacji Sony będzie lepszym wyborem , zauważalna lepsza jasność ekranu , bardzo dobre skalowanie materiałów do wyższych rozdzielczości cieszy oko . Wadą jest zauważalny w niektórych scenach tzw clouding w szczególności w nocy . Za oledem  przemawia Świetny system Tizen , lepsza nie ukrywajmy czerń , i genialny pilot , w XF90 pilot ssie. Jak coś to pytaj na prywatnym o xf90

Edytowane przez Damian gurazda
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej nawet dołożyć do XG90 albo zaczekać trochę na lepsze ceny za niego?

Nowszy model ma wyraźnie szybszy system (lepszy procesor) i lepszego pilota oraz drobne usprawnienia w obrazie. Szkoda tylko że nadal bez HDMI 2.1 (chociaż eARC jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Lg kusi mnie także fajnym pilotem z żyroskopem i szybszym systemem smart. Mam przystawkę android box 8, więc nie martwi mnie ubozszy system webos. Także nie bez znaczenia jest dla mnie lepszy dźwięk w LgB8. Nie chcę kupować dodatkowego soundbara bo mam kino, które nie chce jednak za każdym razem załaczać. Z drugiej strony boje sie że pomimo uwagi predzej zużyje mi się w matryca i potem bede się denerwował patrząc na wypalenia, bo na pewno od razu nie polecę kupować nowego telewizora. Dodatkowym atutem za Sony jest powyzsza opinia o lepszym skalowaniu z słabszych źródeł. Przyznam że do tej pory spotkałem się z opiniami ze to Lgb8 bedzie troche lepszy w tym zakresie. Naprawdę trudno mi sie zdecydować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z twoim obecnym Sony, jest on jeszcze sprawny ? Może wstrzymaj sie jeszcze jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni Sony sprawny, ale już 10 letni, tylko 40", bez smart. Wydaje mi się że obraz taki sam jak w dniu zakupu, nie miał ani jednej usterki. Będzie dalej służył, ale w innym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Edward Zagóra napisał:

Właśnie Lg kusi mnie także fajnym pilotem z żyroskopem i szybszym systemem smart. Mam przystawkę android box 8, więc nie martwi mnie ubozszy system webos. Także nie bez znaczenia jest dla mnie lepszy dźwięk w LgB8. Nie chcę kupować dodatkowego soundbara bo mam kino, które nie chce jednak za każdym razem załaczać. Z drugiej strony boje sie że pomimo uwagi predzej zużyje mi się w matryca i potem bede się denerwował patrząc na wypalenia, bo na pewno od razu nie polecę kupować nowego telewizora. Dodatkowym atutem za Sony jest powyzsza opinia o lepszym skalowaniu z słabszych źródeł. Przyznam że do tej pory spotkałem się z opiniami ze to Lgb8 bedzie troche lepszy w tym zakresie. Naprawdę trudno mi sie zdecydować ?

Jeśli chodzi o dźwięk to w XF90 nie ma tragedii (sam korzystam z amplitunera podłączonego do Tv) w tym aspekcie XG90 będzie nadawał się bardzo dobrze  , jeśli zdecydujesz się na większy rozmiar tv to mocno również poprawili szerokie kąty widzenia tzw x wide angle robi dobrą robotę  oraz procesor na pewno wpłynie na to ze android będzie płynniejszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XG90 to nastepca Xf90q  ale ten XG90 ma tylko 49 cali o ile dobrze sprawdzilem w internecie.Jaki Sony polecicie zeby mial 55 cali.XF90 wydaje sie dobrym wyborem ale chcialbym kupic jakis sony z 2019 roku.

QLED nie bedzie lepszym wyborem niz sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mariusz29ldz napisał:

XG90 to nastepca Xf90q  ale ten XG90 ma tylko 49 cali o ile dobrze sprawdzilem w internecie.Jaki Sony polecicie zeby mial 55 cali.XF90 wydaje sie dobrym wyborem ale chcialbym kupic jakis sony z 2019 roku.

QLED nie bedzie lepszym wyborem niz sony?

 Fakt xG 90 tylko 49 cali dostępny . XG95 w takim razie , podobno najbardziej zaawansowany LCD od Sony do wyboru od 55 do chyba nawet 85 cali także jest w czym wybierać . Qled to to samo co LCD tylko z wykorzystaniem kropek kwantowych , także idealnej czerni nie uzyskasz chyba , ze kupisz jakiś najwyższy model Samsunga to czerń może być zadowalająca 

Zawsze możesz się zdecydować na Oleda od Sonego AG9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oldey sobie darowalem zbyt awaryjne.Po prostu nie chce oldea.Mysle o sony albo o qled nie zalezy mi na jakiejs idealenej czerni.Wazne zeby byl dobry TV i zeby nie pospul mi sie po roku.Do wydania mam 5 tys.Jedyny dylemta to czy zwykly lcd czy warto doplacac do QLEDA.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki a jeszcze zapytam uwazasz ze xg95 bedzie lepszy niz xf90 wiem ze cena xg95 jest sporo wyzsza nic 5 tys ale ja planuje kupic TV we wrzeniu wiec moze cena spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co , nie wiem co znaczy dla Ciebie sporo lepszy , generalnie są to udane telewizory  , na plus XG95 przemawia to , że jest nowszy (dłuższe wsparcie ) technologia airplay jesli posiadasz sprzęt od apla to będzie to na pewno przydatne ,  nowszy procesor co na pewno będzie mieć znaczenie przy płynności androida technologia acoustic multi audio, w XF90 dźwięk nie porywa w XG95 będzie sporo fajniejszy do filmów . Przy większych rozmiarach Sony pokusiło się o technologie x wide angle które diametralnie poprawia kąty widzenia . Tylko czy jest to warte dopłaty tych kilku tysięcy śmiem wątpić ale wiadomo decyzja należy do klienta .

Nie liczyłbym na tak gwałtowny spadek cen XG95 jest to nowy model na 2019 wiec cena będzie się trzymać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby XG95 potaniał to bym go brał pod uwagę głównie ze względu na szybszy i nowszy (lepiej zaprojektowane menu) system. Taka niby niewielka rzecz ale skoro tv ma być na lata to jednak staje się ważne. Niby lepsze głośniki i troszkę pokręcone parametry (chyba coś w upłynniaczu także poprawiono) obrazu także mają znaczenie. Jak nie będzie takiej to XF nadal jest całkiem dobrym tv. Z Samsunga także powinieneś być zadowolonym choć mi by brakowało DTS i jednak wolę bardziej naturalne odwzorowanie kolorów u Sony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych modeli to nie wiem ale podobno Q8FN jest nadal dobry i porównywalny z XF900, choć chyba brakuje mu obsługi Dolby Vision (i na pewno DTS)  jeśli jest to dla Ciebie istotne. System i pilot fajne za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 12.05.2019 o 11:27, LV426 napisał:

Gdyby XG95 potaniał to bym go brał pod uwagę głównie ze względu na szybszy i nowszy (lepiej zaprojektowane menu) system. Taka niby niewielka rzecz ale skoro tv ma być na lata to jednak staje się ważne. Niby lepsze głośniki i troszkę pokręcone parametry (chyba coś w upłynniaczu także poprawiono) obrazu także mają znaczenie. Jak nie będzie takiej to XF nadal jest całkiem dobrym tv. Z Samsunga także powinieneś być zadowolonym choć mi by brakowało DTS i jednak wolę bardziej naturalne odwzorowanie kolorów u Sony. 

Cześć. Kupiłem 66XG95 i potwierdzam że jest to naprawdę TV godny polecenia. Model 65 calowy nie ma zastosowanej technologii X-Wide Angle, a i tak jest naprawdę dobrze :) 
Wiem że cena tutaj odgrywa dużą rolę, ale polecam go z czystym sumieniem.
Tv ma być na lata, kto wie może się skusisz ;) 
Pozdrawiam :)

Edytowane przez edalton
  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za potwierdzenie że ten model jest jednak w porządku. Ja z racji rozmiaru (50" tylko taki wcisnę, a siedzę bardzo blisko i tak) myślę o niższym modelu XG900 który się dopiero niedawno pojawił i nawet żadnych recenzji jeszcze nie widziałem. Tylko ta cena uhuhuhu!

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym jednak nowszy model bo to zawsze szybciej będzie działać (nowszy procesor chyba już dali) i mieć przemodelowane menu. Mogę zaczekać bo obecny soniak jest ok tylko te kilka cali więcej i lepszy HDR kuszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szybciej to nie koniecznie , android łapie zwiechy póki co i na mocniejszym i na słabszym sprzęcie taki już jego urok .  Lepszy HDR w czym ? Z tego co wiem oba modele obsługują HDR dolby vision i HDR 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lepszy jak w moim obecnym (XD8088) ?

A system na pewno lepiej wygląda i działa jak u mnie bo już widziałem filmy na youtube jak to wygląda. Niby przywykłem do androida i tego jak działa w tv (czyli nadal daleko za obecnymi telefonami) ale jak już kupić nowy to chciałbym jednak widzieć różnicę (XF jest jednak nadal widocznie wolniejszy jak tegoroczne modele).

Tylko ciekaw jestem testów i jak się ten bieda-FALD (mało stref) sprawdza i o ile będzie lepszy kontrast jak w moim obecnym tv który nie jest taki zły i jedynie przy filmach chciałbym mieć trochę lepszy kontrast (do gier i jako monitor jest już nawet spoko).

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...