Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q90R | TEST | Topowy QLED 4K w historii firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem z pendrive wersję 1374 i mam subiektywne odczucie, ze obraz ładniejszy. Wydaje mi się, że jest bardziej HDR-opodobny w treściach nadawanych bez HDR, np. widzę to w HBO GO. Wcześniej tego nie było. Widać dobrze po różnych lampach czy oknach pokazywanych w treści obrazu. Co prawda ja mam tylko Q80R..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem z pendrive wersję 1374 i mam subiektywne odczucie, ze obraz ładniejszy. Wydaje mi się, że jest bardziej HDR-opodobny w treściach nadawanych bez HDR, np. widzę to w HBO GO. Wcześniej tego nie było. Widać dobrze po różnych lampach czy oknach pokazywanych w treści obrazu. Co prawda ja mam tylko Q80R..
Ja to widzę od dawna na Q90R.
I mam software przed 1372.
Ja mam ustawioną automatyczną aktualizację i tylko tak sprawdzam, obecnie mam wersję 1372 właśnie. Z USB nie wyrywałem nigdy i w sumie się zastanawiam, czy tej 1374 nie pobrać i nie załadować - bo może w końcu ten earc jednak będzie?
Przy okazji, czemu publikują aktualizacje do pobrania na USB, a jednocześnie nie pojawia się ona na TV w ustawieniach?
Po takiej odpowiedzi z Samsunga, to wydaje się, że albo oddział PL sam nie wie, jakie są zmiany, albo były jakieś błędy, które łatali i nie chcą powiedzieć.
W ramach testu.
Jak by się okazało, że coś zepsuli, to zawsze mniej osób zrobi taką aktualizację przez USB, niż przez sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie z angielskiego Twittera Samsunga

Ale użytkownicy nie potwierdzają tego w dyskusji

 

 https://twitter.com/samsungbusiness/status/1346075403715289096?s=19

 

 

" Afternoon, The Dude. We know here in the UK, the Q90R has already received it's eARC update. We would suggest contacting the Samsung AV team in your region, for the latest news on this feature. Here is a link to your support channels: https://t.co/RjnhgrNlZb ^JS"

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, takie pytanie. W części filmów obraz jest bardzo ziarnisty, szczególnie dotyczy filmów nieco starszych, tak np z 2010-2015 i obrazów w półmroku na załamaniu światła. Czy to efekt próby skalowania obrazu przez TV do 4k czy może w ustawieniach gdzieś z czymś przedobrzyłem? W sumie nie pytałbym o to, ale ostatnio oglądałem z Netflix również film w 4K i co dziwne były też sceny, gdzie pewną ziarnistość widziałem. Chodzi o Q90R, 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PhilAmel napisał:

Czy to efekt próby skalowania obrazu przez TV do 4k czy może w ustawieniach gdzieś z czymś przedobrzyłem? W sumie nie pytałbym o to, ale ostatnio oglądałem z Netflix również film w 4K i co dziwne były też sceny, gdzie pewną ziarnistość widziałem.

jest dużo filmów z ziarnem - ale można pogorszyć obraz dodając za dużo wyostrzania

ziarno likwiduje też opcja redukująca "szum" - w q90t jest na końcu w sekcji upłynniacza - trochę pomaga jak ktoś nie lubi "mrówek" - w q90r nie wiem gdzie może też tam

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostrością w ustawieniach nie przesadzam, mam w połowie skali. choć faktycznie w tym uplynniaczu (auto motion plus) redukcja rozmycia ustawiona na max (ale z wyłączonym wyraźnym ruchem LED). Tylko nawet jak redukcję rozmycia ustawię na "0", to i tak nie ma zmiany i to ziarno momentami wygląda bardzo źle.

W każdym razie mnie nieco uspokoiliście, że jednak zależne od materiału video, co faktycznie też mi się potwierdza, bo nie zawsze tak jest, a niektóre filmy wyglądają naprawdę rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze powiedz że materiały te to wyłącznie netflix?... i na tym opierasz swoje eksperymenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze powiedz że materiały te to wyłącznie netflix?... i na tym opierasz swoje eksperymenty.
Ziarno - dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest to wina netflixa, w ustawieniach profilu ustaw najwyższą jakość odtwarzania.

To jedyna rzecz jaką możesz zrobić.

Od jakiegoś czasu na netflix jest tragiczna jakość szczególnie widać to właśnie w ciemnych partiach filmów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Q80T zaczynają się strefy. Q70T nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja ECO "wykrywanie światła otoczenia" przestała u mnie reagować na poziom oświetlenie  pokoju.

Nie wiem czy to nie po ostatniej aktualizacji TV 1381 ?

U was działa dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym problemie na forum UK.
Ja mam wszystkie automaty wyłączone więc nawet nie wiem, czy to działa czy nie.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym problemie na forum UK.
Ja mam wszystkie automaty wyłączone więc nawet nie wiem, czy to działa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tej aktualizacji 1381 duży problem z czernią .
Plamy na ekranie przy ciemnych barwach.
Przed aktualizacja tego nie było.
Wygląda na nie wygaszanie stref.
Ma ktoś taki problem? eaa0406772fdec984df4ad78b1e1e453.jpg95a5635a36f70363cc2087beb99c1a10.jpg

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mariusz88kk napisał:

Plamy na ekranie przy ciemnych barwach.

jakie to dempko? możesz podac link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie to dempko? możesz podac link?
Możesz doprecyzować pytanie?
Dempko?

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mariusz88kk napisał:

Możesz doprecyzować pytanie?
Dempko? emoji848.png

jakie demko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba doczekaliśmy się updatu wprowadzającego obiecane eArc do modeli 2019 z boxem.
Chodzi o wersję 1387.1 ?
Bezpośrednio z TV nie wyszukuje tej aktualizacji. Jest do pobrania z sieci?
Byłoby genialnie, jeśli to się potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...