Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, zhirandell napisał:

Jaką komendą łączysz się z klonem przez telnet ?

o xxx.xxx.xxx.xxx (xxx to IP klona) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, zhirandell napisał:

Długo Ci łączy ?

Ok, rozwiązałem problem.

:) praktycznie natychmiast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 21:28, pmcomp napisał:

Może głupie ale dla mnie ważne pytanie: czy na zmodyfikowanym sofcie można (tak jak np. w Dune czy Egreat'cie) przy wyświetleniu katalogu sieciowego zmieniac atrybuty sortowania? W OPPO jest tylko alfabetycznie od A do Z, chyba że czegoś nie umiem. A ja chciałbym np. po dacie modyfikacji.

 

Pozdro

NIKT ???

NIC ???

 

Przecież macie to to do oglądania filmów, a nie tylko grzebania w firmłerach i setupach ?!?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

NIKT ???

NIC ???

Przecież macie to to do oglądania filmów, a nie tylko grzebania w firmłerach i setupach ?!?

??? Nie wiem, nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

NIKT ???

NIC ???

 

Przecież macie to to do oglądania filmów, a nie tylko grzebania w firmłerach i setupach ?!?

Ja tu nic takiego nie widzę - jest tylko widok Folder i Filmy czy jakoś tak .... i pokazuje foldery a-z lub wszystkie pliki filmowe od a-z

Może kiedyś .. coś zrobią ... a może nie ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w chwili obecnej brak tej funkcjonalności.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być w jakimś ???menu serwisowym, ??? pliku konfiguracyjnym, a jeśli tak, tylko by trzeba było to najpierw znałeś i rozpoznać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ta 205... jeśli to będzie kosztować tak jak piszą no to ich grubo poje...

FB_IMG_1603435022020.jpg

FB_IMG_1603435026956.jpg

FB_IMG_1603435032365.jpg

FB_IMG_1603435038045.jpg

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zhirandell napisał:

Wg mnie w chwili obecnej brak tej funkcjonalności.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, D4r3KS napisał:

Tutaj jest ta 205... jeśli to będzie kosztować tak jak piszą no to ich grubo poje...

 

FB_IMG_1603435026956.jpg

FB_IMG_1603435032365.jpg

 

 

Dzieki za zdjęcia.

Jak napisałem ten M9205 z Oppo UDO-205 nie ma nic wspólnego. Część cyfrowa 203, 205 i klona M9205 jest identyczna. 205-ka ma dodatkową płytę audio z przetwornikami DAC i analogowymi wyjściami 7.1 oraz dodatkowe lepsze wyjście stereo zbalansowane i niezbalansowane i to jest jej przewaga na 203. Jedyna cech wspólna oprócz toru cyfrowego to liniowe zasilanie. O braku napędu optycznego już nie wspominam.

 

dz0xMjAwJmg9ODg2_src_48764-odtwarzacz-bl

dz0xMjAwJmg9MzY5_src_48762-odtwarzacz-bl

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, D4r3KS napisał:

Tutaj jest ta 205... jeśli to będzie kosztować tak jak piszą no to ich grubo poje...

 

Ja wiem..?

Kiedyś bym kupił i za tyle dla samej obudowy:) Ale pozbywam się dumnych "klocków" w stylu "wieży" i doceniam, że klonik jest taki malutki i nie świeci jak choinka.

Jednak o gustach się nie dyskutuje i zapewne dla wielu taka solidna obudowa będzie atrakcją.

Podobnie jak sekcja zasilania dla melomanów (i tych którzy ich udają).

Podobno też komuś potrzebne jest wejście HDMI ;)

 

ps.

postanowiłem jeszcze raz podejść do tematu skryptów...  to choroba jakaś? męczy mnie, że wy macie a ja nie ;) może coś nie tak poszło przy upgrade? zrobię nowy

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Barnaba napisał:

Ja wiem..?

Kiedyś bym kupił i za tyle dla samej obudowy:) Ale pozbywam się dumnych "klocków" w stylu "wieży" i doceniam, że klonik jest taki malutki i nie świeci jak choinka.

Jednak o gustach się nie dyskutuje i zapewne dla wielu taka solidna obudowa będzie atrakcją.

Podobnie jak sekcja zasilania dla melomanów (i tych którzy ich udają).

Podobno też komuś potrzebne jest wejście HDMI ;)

ps.

postanowiłem jeszcze raz podejść do tematu skryptów...  to choroba jakaś? męczy mnie, że wy macie a ja nie ;) może coś nie tak poszło przy upgrade? zrobię nowy

skrypt robi u Ciebie kopie danych na usb, to znaczy ze skrypty działają, nie ma innej opcji, spróbuj się połączyć z klonem przez telnet ??? może cos dalej zrobisz, ja będą się bawił skryptami w ten weekend i mam nadzieję ze, uda się zrobić te skróty do folderów na NASie, w każdym razie będę walczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale już to pisałem wcześniej za 3500-4000zł to ja kupuję oryginalne oppo i mam w [beeep]iu tego clona. Za klona można dać te ~1500zł...

Na hiszpańskim forum zresztą masę osób piszę że nawet M9203 nie kupią bo na cholerę im ten wyświetlacz za który trzeba płacić tak słono.

As soon as I know the final prices, I will let you know. What I think it will be:

M9201: $369-389
M9203: $550
M9205: $699-725

It is NOT official (the official ones are: 469/599/799).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nygus napisał:

.... ja będą się bawił skryptami w ten weekend i mam nadzieję ze, uda się zrobić te skróty do folderów na NASie, w każdym razie będę walczył...

 

Nygus --- masz może jakiś sposób by sprawdzić co jest podłączone w danej chwili do Klona ?

Chodzi mi o coś takiego -- odpalam klona , wchodzę w sieć - wybieram serwer smb  - loguje się wpisuje login i hasło i nawet Klon to pamięta.

 

No i teraz odpalam łącze się przez telnet i jakąś komendą sprawdzam co mam podłączone ... może wtedy pokazałby jakieś ścieżki ... czy coś w tym stylu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nygus napisał:

mam nadzieję ze, uda się zrobić te skróty do folderów na NASie, w każdym razie będę walczył...

 

Powiedzcie mi proszę, jak to jest z tymi folderami NAS...

jeśli mam NAS o nazwie NAS_01 na adresie 192.168.1.50, wolumen FILMY01, katalog FILM (folder udostępniony/współdzielony) to jak powinny wyglądać ścieżki do SMB i NFS ?

gdzieś wyczytałem, że trzeba dodać na początku ścieżki słowo "share", bo inaczej nie działa?

jak te wszystkie slashe, backslashe, spacje, kropki i przecinki? ;)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Eleonor napisał:

Nygus --- masz może jakiś sposób by sprawdzić co jest podłączone w danej chwili do Klona ?

Chodzi mi o coś takiego -- odpalam klona , wchodzę w sieć - wybieram serwer smb  - loguje się wpisuje login i hasło i nawet Klon to pamięta.

No i teraz odpalam łącze się przez telnet i jakąś komendą sprawdzam co mam podłączone ... może wtedy pokazałby jakieś ścieżki ... czy coś w tym stylu.

nie potrafię teraz nic o tym powiedzieć, jak się zalogujesz do klona wpisz HELP, dostaniesz listę komend, na razie nic mi one nie dały :(  (wkleiłem je w poście chyba ze dwie story wcześniej). Jak pisałem dopiero w ten weekend się za to zabiorę i dam znać jeśli będzie jakikolwiek postęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nygus napisał:

nie potrafię teraz nic o tym powiedzieć, jak się zalogujesz do klona wpisz HELP, dostaniesz listę komend, na razie nic mi one nie dały :(  (wkleiłem je w poście chyba ze dwie story wcześniej). Jak pisałem dopiero w ten weekend się za to zabiorę i dam znać jeśli będzie jakikolwiek postęp

Tak - to też wykonałem i nic tam nie widzę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Barnaba napisał:

Powiedzcie mi proszę, jak to jest z tymi folderami NAS...

jeśli mam NAS o nazwie NAS_01 na adresie 192.168.1.50, wolumen FILMY01, katalog FILM (folder udostępniony/współdzielony) to jak powinny wyglądać ścieżki do SMB i NFS ?

gdzieś wyczytałem, że trzeba dodać na początku ścieżki słowo "share", bo inaczej nie działa?

jak te wszystkie slashe, backslashe, spacje, kropki i przecinki? ;)

ja sprawdzałem ścieżkę z win, otwieram serwer poszczególne foldery itd. u mnie to jest akurat 192.168.2.100\Multimedia\Fimy\ a jeśli chodzi o kropki slesze i i inne takie to to jest w skrypcie ale oczywiście nic nie działa, jeszcze nie działa

ale to tez dlatego ze pracuje na stacjonarnym kompie w drugim pokoju i nie chce mi się biegać z usb tam i z powrotem po zmianie każdej literki i cyferki, teraz wezmę laptopa i posiedzę troszkę dłużej przy oppo aż do czegoś dojdę :) 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie szukać pomocy szukając jak montuje się zasoby pod linuxem, np zasoby nfs montuje sie tak

sudo mount -t nfs 192.168.11.111:/media/hdd /media/nfs

Gdzie /media/nfs to katalog w który będzie zamontowany zasób ale ścieżka do serwera tak na prawdę zależy od konfiguracji serwera nfs.

Albo smb

sudo mount -t cifs //192.168.11.1111/harddisk /mnt/vu

i tutaj ścieżki też zależą od konfiguracji serwera samba.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, D4r3KS napisał:

Musicie szukać pomocy szukając jak montuje się zasoby pod linuxem, np zasoby nfs montuje sie tak

:) to jest oczywiste, problem polega na tym, ze jak robisz to skryptem przez USB to musisz zmienić skrypt na kompie, zapisać na usb wsadzić do oppo/klona włączyć poczekać i sprawdzić czy cos się zmieniło i z powrotem od początku to samo i jeszcze raz i jeszcze... to jest trossssszke wkurzające dla mnie, przez telnet powinno być szybciej i prościej bo jak się polaczysz to "tylko" wystarczy wysłać komendy i sprawdzić czy się cos zmieniło, oczywiście najpierw trzeba się naumieć jak to zrobić :D a potem to już tylko same plusy :D 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, D4r3KS napisał:

Musicie szukać pomocy szukając jak montuje się zasoby pod linuxem, np zasoby nfs montuje sie tak

mount -t nfs 192.168.11.111:/media/hdd /media/nfs

Gdzie /media/nfs to katalog w który będzie zamontowany zasób ale ścieżka do serwera tak na prawdę zależy od konfiguracji serwera nfs.

 
 
 

No właśnie to jest ten fragment materiału, na którym nie uważałem w szkole ;)

Możesz podpowiedzieć, gdzie szukać? Mam QNAP i żadnego serwera nie konfigurowałem. Zakładam, że większość jest skonfigurowana domyślnie. ja tylko założyłem katalog udostępniony i wgrałem do niego filmy. Wsio - wszystkie urządzenia w domu go widzą, czy to SMB czy NFS 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Barnaba napisał:

No właśnie to jest ten fragment materiału, na którym nie uważałem w szkole ;)

Możesz podpowiedzieć, gdzie szukać? Mam QNAP i żadnego serwera nie konfigurowałem. Zakładam, że większość jest skonfigurowana domyślnie. ja tylko założyłem katalog udostępniony i wgrałem do niego filmy. Wsio - wszystkie urządzenia w domu go widzą, czy to SMB czy NFS 

:D tez mam QNAPa, przy pierwszej konfiguracji po prostu włączasz obsługę protokołu NFS, SMB i podajesz które foldery są udostępnione dla danych grup użytkowników, a logując się jako admin masz dostęp do całości, jak się łączysz np. klonem z NASem to po podaniu loginu i hasła nasz dostęp tam gdzie pozwoliłeś żeby był, ja mam problem z określeniem ścieżki ponieważ... zależnie od sposobu łączenia czy przeglądania zasobów widoczna jest ona troszkę inaczej...

oppo/klon jak się łączysz z serwerem to pokażą Ci wszystkie sposoby polaczenia (jeśli serwery/protokoły są włączone na NASie); DLNA, SMB, NFA

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nygus napisał:

:D tez QNAPa, po prostu włączasz obsługę protokołu NFS, SMB i podajesz które foldery są udostępnione dla danych grup użytkowników, a logując się jako admin masz dostęp do całości, jak się łączysz np. klonem z NASem to po podaniu loginu i hasła nasz dostęp tam gdzie pozwoliłeś żeby był, ja mam problem z określeniem ścieżki ponieważ... zależnie od sposobu łączenia czy przeglądania zasobów widoczna jest ona troszkę inaczej...

już napisałem, że nie mam żadnego kłopotu w użytkowaniu serwera oprócz tej "linuxowej" składni ścieżki w klonie

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...